Skocz do zawartości
Forum

Fasolki sierpień 2015


kalafiorki

Rekomendowane odpowiedzi

Justa, Mari, b.eti, dzięki za informacje o avokado :)

Mari, arbuzy są w Biedrze!

Kiwulek, ja jestem fanką szybkich obiadów, np. dzisiaj robię ryż z fasolą czerwoną, papryką, kukurydzą i pomidorami z puszki, doprawione tak, żeby robiło za danie meksykańskie ;) Uwielbiam też chińskie - też ryż, ale curry, w piekarniku piekę kostki z piersi kurczaka (bo nie mogę smażonego) przyprawione kurkumą i słodką papryką, na patelni podgrzewam mrożonkę chińską, doprawiam przyprawą do kuchni chińskiej i potem wszystko mieszam na tej patelni co warzywa. Z racji tego, że uwielbiam ostre, to sobie jeszcze doprawiam ostrym sosem chilli. Wczoraj też miałam względnie ekspresowy obiad, w piekarniku upiekłam filety z dorsza, ugotowałam ziemniaki i jak ryba się upiekła, to zmieszałam ją z sosem śmietanowo-porowym. No i mega ekspresowy obiad - makaron z czymkolwiek, np. pomidorami w puszce doprawionymi ziołami, podgrzanymi na zeszklonej cebuli i czosnku. Błyskawicznie się też robi zupę z soczewicy czerwonej, gotuje się ją, miesza z pomidorami suszonymi w zalewie, cebulą, czosnkiem, koncentratem pomidorowym.

Amelia, ja ciuchy dla mojego syna prałam w zwykłym proszku, ale używałam płynu do płukania dziecięcych i używałam programu dziecięcego. Gdyby nie ten program, to prałabym w proszku dla dzieci.

Byłam dzisiaj w poradni przyszpitalnej - okazuje się, że nie jest to poradnia patologii ciąży, najbliższą mam w Katowicach, czyli jakieś 60 km od nas - i położna powiedziała, że jeśli poprzedni poród miałam rozwiązany cesarskim cięciem, to mam prawo odmówić porodu naturalnego. Myślicie, że to prawda? Na wszelki wypadek i tak pojadę do tej poradni do Katowic, no i wybłagam od swojego gastroenterologa zalecenie porodu przez CC.

Mikołaj: 27.06.2013
Ignacy: 05.08.2015

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Ja też ciągle jem awokado - najbardziej mi smakuje pokrojone na kawałki z solą, świeżo mielonym pieprzem, polane oliwą z oliwek (lub olejem lnianym) i skropione (dość obficie) sokiem z cytryny.
Zawodowo to ja jestem prawnikiem i głównie zajmuję się podatkami i właśnie chciałam się zapisać na egzamin zawodowy 30.03, ale nie wiem, czy to nie będzie dla mnie zbyt duży stres.
Jakoś od kilku dni mam doła. Niem wiem dlaczego, ale znowu nachodzą mnie jakieś pesymistyczne myśli. Jak przestaję czuć ogromne zmęczenie, piersi mniej bolą, mam wrażenie, że brzuch nie rośnie, to od razu popadam w panikę.
Teraz czekam na wyniki badań i podglądam co chwilę w internecie. Póki co w morfologii mam podwyższone limfocyty i neutrofile. I zastanawiam się, czy to nie przez alergię - od początku ciąży, czyli już ponad 2 miesiące męczę się ze straszną egzemą na dłoniach (piekielnie swędzi, skóra pęka i rozprzestrzenia się coraz bardziej, juz jest przy nadgarstkach, a zaczęło się od dwóch palców, dermatolodzy bezradni - po jednym tylko gorzej, drugi mia wypisał jakieś robione maści gdzie główny składnik to wit. A - i postanowiłam się tym nie smarować) - wyczytałam, że może to być spowodowane ciążą. Widziałam, że niektóre z Was też są alergikami - Mari chyba Ty coś wspominałaś :) Chciałam się podpytać jak Wasza morfologia w momentach kiedy alergia atakuje?

Odnośnik do komentarza

Mari - niestety nie jestem pod stałą opieką alergologa. Chodziłam zawsze jak mi się pogarszało. W zeszłym roku, ginekolog zlecił mi testy na alergie pokarmowe i wyszło mi z nich, że bez problemów mogę jeść tylko mięso i niektóre warzywa (żadnych zbóż, nabiału, jajek, białej ryby itd). Dietetyczka miała problem ze znalezieniem dla mnie czegoś na śniadanie. no chyba, że samą kiełbasę :) Próbowałam nawet jakoś wdrożyć te zalecenia, ale w zw. z brakiem czasu na przygotowywanie dietetycznych posiłków i nawet czasu na regularne jedzenie, po kilku tygodniach zaczęłam się źle czuć i strasznie zaczęłam gubić włosy i zrezygnowałam z tego, bo stwierdziłam, że się wykończę. Bo ja się generalnie dobrze czuję. Nie mam jakichś sensacji żołądkowych po jedzeniu. Mam za to silną alergię na pyłki różne i latem dostaję duszności - na to też jest lek - steryd...
Mam wrażenie, że to co mi się teraz pojawiło na dłoniach to zaczęło się od wełnianych rękawiczek (już wcześniej tak miewałam, po kontakcie z jakimiś chemikaliami itp., ale nie do tego stopnia co teraz). Ale nie wykluczam, że jest to właśnie wybuch egzemy spowodowany ciążą, bez innych podstaw - na angielskich stronach jakoś można znaleźć takie artykuły, a w Polsce w ogóle się o tym nie pisze.
Na skórę lekarz zawsze przepisywał mi maści sterydowe - unikałam jak tylko mogłam smarowania się nimi, ale jak już nie było wyjścia to musiałam i pomagało. Teraz niestety absolutnie nie chcę się smarować sterydami - ostatni dermatolog przepisał mi steryd i powiedział, że mam się nie przejmować, że tam jest napisane nie stosować w ciąży! to jest jakiś skandal. Może faktycznie się wybiorę do alergologa, ale ta ostatnia dermatolog powiedziała, że w I trymestrze to ona mi nie ma jak pomóc, chociaż bardzo by chciała. Od kilku dni używam też takiej lampy medycznej i mam wrażenie, że jest trochę lepiej - lepsze to niż te wszystkie leki, chociaż może to placebo :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.Co do suchych dłoni mam dokładnie to samo.Nie mogę używać żadnych środków do sprzątania bo dosłownie pęka mi skóra na dłoniach,zwłaszcza na palcach.Moja babcia mówi ze wg starych zabobonów to oznaką ze urodzi się chłopak :D

Odnośnik do komentarza

Justa - co do zapachów to mnie nie odpycha od takich codziennych zapachów np. w kuchni, czy w łazience. Nie mam też w ogóle mdłości. Chociaż mam wrażenie, że mam trochę wrażliwszy nos. To czego nie mogę znieść to w moim sklepie spożywczym lada, przy której sprzedają takie pieczone mięsa i ziemniaki - mam wrażenie, że to śmierdzi takim starym zepsutym jedzeniem i wtedy mam mdłości, coś okropnego. a - i kociej kupy też nie mogę ostatnio wytrzymać, nawet przez tę chwilę jak jest w kuwecie, ale kota nie wyrzucę :)

Odnośnik do komentarza

ania125 no właśnie z tej samej zakładki co Ty zamawiałam. Dzisiaj poszłam na pocztę i odesłałam paczkę. W zamian pojechaliśmy do h&m i kupiłam 2 pary spodni. Problem mam z biustonoszami bo przed ciążą miałam gigantyczne piersi bo miseczkę e-f a teraz nie mam pojęcia gdzie mam kupić stanik dostosowany do mojego rozmiaru. Dzisiaj przymierzyłam w h&m ciążowy, największy jaki mieli - e i był na mnie jak stanik 16latki... Chyba nie będę miała wyjścia i pójdę kupić na rynek :/ U mnie też sie już nie da ukryć brzuszka i wieczorami wystaje jak nie wiem co. Od rana jest troszkę mniejszy ale o każdej porze dnia i nocy jest widoczny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fskjoc93in5pc.png

Odnośnik do komentarza

kami lepiej umow sue do alergologa. Ja do pierwszej ciąży mialam rzadko duszności, cxasem kichnelam, a w ciąży się poglebilo... distalan astmy, a na to tabletki i sterydy. Sa grupa wziewnych leków ktore moga byc stosowane w ciąży i karmiąc piersią . Cała ciążę brałam Flonidan i wziewnie Fostex (w sumie 4 dawki dziennie) i wszystko bylo ok wizyty u alergologa co miesiąc. Niestety astma po ciąży została, ale w tej ciąży się cofnela :) odkąd jestem w ciąży ,nie biorę leków na alergię. Czasem kichne lub dostane kataru, ale nic więcej! Jak dostane wyniki swoich badań to Ci napiszę co miałam podwyższone, bo chyba właśnie leukocyty sa podwyzszone przez alergie i cos jeszcze tam jest nie ok... ja mam niestety alergie na sierść kotów i psów i musiałabym unikać każdego kto ma te zwierzęta :/ poza tym wychodzi mi niby na pylki drzew i traw, ale nie zauważyłam jakichś objawów. .. jest mądra książka pani doktor alergolog chyba najlepszej w Polsce - Danuty Myłek pt. Alergie. Ona tam pisze m.in.jak zapobiegac alergii i skad sie bierze. To tak Ci sie przyda z myślą o Twoich dzieciach :) moje dziecko genetycznie jest mocno obciążone tym ryzykiem, ale poki co 2,5 roku minelo, a dziecko jest okazem zdrowia... ufffff.....

Ja mam psa - Yorkshire Terrier :) oczywiscie... niestety na niego mam lekką alergie :/ i mam synka. Pies wyczul moj poród! Dzien przed chodził za mba krok w krok z podkulonym ogonem, siadał na kolana jak tylko usiadlam, a jak brałam kąpiel to omalo mi do wanny nie wskoczył. Julka na poczatku obwachal. Jal sie tylko urodzil mąż zaniosl do domu pieluszke tetrowa z zapachem synka. Nigdy nie ograniczalismy im kontaktu. Pies mógł sie zblizac u wachac noworodka... poczatkowo byl niestety przeze mnie zaniedbany, wiadomo, ale starałam się potem jak najczęściej wychodzi choc raz dziennie na spacer z nim sama. To jak z dzieckie. Potem byl etap ignorowania dziecka, potem syn wyjadal psu jedzenie z miski ;) potem ciągnął go za ogon.... a teraz synek wita go slowami rani "cześć nasz kochany piesku" i go przytula. Pies nigdy nie byl wobec niego agresywny. Tylko trzeba pamietac o co miesięcznym odrobaczaniu...

http://www.suwaczki.com/tickers/uannxzkr1zq23rgd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/43kthdge3hmnk8e8.png
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42339

Odnośnik do komentarza

Anetka85 nie kupuj stanika byle gdzie. Polecam poczytac o dobieraniu biustonoszy. Ponad 80% kobiet nosi zle dobrane co prowadzi do problemow zdrowotnych i brzydkuego wygladu piersi i sylwetki.
Najlepiej by bylo isc do braffiterki zeby ona pomogla, ale sa sklepy internetowe ktore maja kalkulatory rozmiarow i duza oferte w dobrej cenie.
Ja ostatnio kupilam z intimiti.pl i jestem zadowolona.

A, i wiekszosc myli wielkosc piersi z miseczka, ja mam male (troszke w ciazy przybylo, ale niewiele. Wg sieciowek typowe 75B) a nosze miseczke D lub E :D

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o3e3k89wrpko4.png

Odnośnik do komentarza

Anetka85 nie kupuj stanika byle gdzie. Polecam poczytac o dobieraniu biustonoszy. Ponad 80% kobiet nosi zle dobrane co prowadzi do problemow zdrowotnych i brzydkuego wygladu piersi i sylwetki.
Najlepiej by bylo isc do braffiterki zeby ona pomogla, ale sa sklepy internetowe ktore maja kalkulatory rozmiarow i duza oferte w dobrej cenie.
Ja ostatnio kupilam z intimiti.pl i jestem zadowolona.

A, i wiekszosc myli wielkosc piersi z miseczka, ja mam male (troszke w ciazy przybylo, ale niewiele. Wg sieciowek typowe 75B) a nosze miseczke D lub E :D

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o3e3k89wrpko4.png

Odnośnik do komentarza

Anetka85 nie kupuj stanika byle gdzie. Polecam poczytac o dobieraniu biustonoszy. Ponad 80% kobiet nosi zle dobrane co prowadzi do problemow zdrowotnych i brzydkuego wygladu piersi i sylwetki.
Najlepiej by bylo isc do braffiterki zeby ona pomogla, ale sa sklepy internetowe ktore maja kalkulatory rozmiarow i duza oferte w dobrej cenie.
Ja ostatnio kupilam z intimiti.pl i jestem zadowolona.

A, i wiekszosc myli wielkosc piersi z miseczka, ja mam male (troszke w ciazy przybylo, ale niewiele. Wg sieciowek typowe 75B) a nosze miseczke D lub E :D

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o3e3k89wrpko4.png

Odnośnik do komentarza

Anetka, to Ty moja rozmiarowo :) ja polecam biustonosze firmy Kinga i druga Konrad, ew. Gaja, kupisz na intymna.pl lub misterna.pl

Mari, też mam Yorka i jak jeszcze nie wiedziałam że w ciąży jestem to ona już czuła i leżała na mnie non stop :)

Myszorkix witamy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gannskjoi47bxxuc.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/dj4idjb.png
Aniołki okruszek i kropeczka

12 tc/9tc - 09.01.2014 09.07.2014
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...