Skocz do zawartości
Forum

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży


Gość Joasia88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ekiertka

Ja w czasie ciąży odżywiałam się zdrowo jadłam dużo warzyw i owoców, odstawiłam wszelkie używki, sporo się ruszałam byłam aktywna ale i tak mimo wszystko łykałam folik, bo wydaje mi się, że nie ma szans żeby w naturalny sposób pozyskać tyle kwasu foliowego co w jednej tabletce foliku, niestety nie da się.

Odnośnik do komentarza

a co masz jeszcze w foliku oprócz kwasu foliowego, mi ginekolog powiedział, że kwas foliowy jest bardzo ważny ale nie można też zapominać o innych niezbędnych witaminach jak jod, kwasy omega, witamina D, ja to wszystko miałam w jednej tabletce mama dha premium, który sam przepisał mi mój ginekolog

Odnośnik do komentarza
Gość rembelka

Ja brałam folik już od samego początku jak tylko zaczęłam starania o dziecko, chciałam wystarczająco wcześnie zadbać o jego prawidłowy rozwój układu nerwowego, który rozwija się w pierszych dniach odd poczęcia.

Odnośnik do komentarza

Jak miałam problem z łykaniem tych wielkich tabletek, ale jednak dietę miałam taką sobie, bo wiele rzeczy mi nie smakowało, więc czymś chciałam ją uzupełnić. Wtedy mi położna podpowiedziała, ze w rossmannie jest taka kawa z witaminami. Kupiłam na próbę, okazała się całkiem smaczna, a w składzie miała juz witaminy, kwas foliowy i błonnik, więc dodatkowo nic nie musiałam kupować.

Odnośnik do komentarza

Zaufać pierwszemu lekarzowi! Większość z nas ma niedobory przeróżnych witamin, a co dopiero dzieje się w ciąży gdy pobiera je dodatkowo nowy, rozwijający się organizm. Zresztą jedzenie przez dosypywaną chemię stało się bardziej jałowe i uboższe witaminy. Oczywiście nie wolno ignorować zdrowej diety- ryb, orzechy, migdały, szpinak, banany, jajka, kasze ale branie suplementów zwiększa prawdopodobieństwo zdrowego maleństwa. Mi ginekolog zalecił mamadha premium, ma całkiem rozsądny skład, brałam całą ciążę i mogę z ręką na sercu polecić każdej ciężarnej.

Odnośnik do komentarza

Chyba we współczesnym świecie należy się wspomagać suplementami, nie ma czegoś zdrowego w normalnym sklepie...
Dziewczyny patrzcie też na skład tych preparatów z dha. Jeśli są one pozyskiwane z ryb hodowlanych, faszerowanych chemia i gnijących w brudnych zbiornikach, to niczym dobrym dziecka nie karmicie bo w tych dha są i toksyny. Ja hodowlom łososia nie wierzę od dawna:/ od II tymestru chce brać Omega Optima bo ma dha z alg, które nie pochłaniają w takiej ilości ciężkich pierwiastków. Też myślę że 100% czyste to nie będzie, ale może trochę lepsze. Teraz biorę femibion, ma nie tylko kwas foliowy ale i jego aktywna formę, a nie wszystkie mamy w org zdolność przetwarzania kwasu foliowego z takiego np folika do aktywnej formy.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza
Gość truskawkamalina

Zaufać pierwszemu lekarzowi! Większość z nas ma niedobory przeróżnych witamin, a co dopiero dzieje się w ciąży gdy pobiera je dodatkowo nowy, rozwijający się organizm. Zresztą jedzenie przez dosypywaną chemię stało się bardziej jałowe i uboższe witaminy. Oczywiście nie wolno ignorować zdrowej diety- ryb, orzechy, migdały, szpinak, banany, jajka, kasze ale branie suplementów zwiększa prawdopodobieństwo zdrowego maleństwa. Mi ginekolog zalecił mamadha premium, ma całkiem rozsądny skład, brałam całą ciążę i mogę z ręką na sercu polecić każdej ciężarnej.

Odnośnik do komentarza

Ja również uważam, że powinno się brać witaminy w ciąży bo na pewno wiele z nas ma niedobór a co dopiero kiedy rozwija się w nas nowe życie. Zresztą sama będąc w ciąży stosowałam suplement z wit D, kwasem foliowym i kilkoma innymi składnikami które polecił mi mój ginekolog, to było coś z doppel hertza bodajże mama premium. W każdym razie dzieciątko urodziło się zdrowe, ja dobrze zniosłam ciążę i uważam, że warto było posłuchać lekarza.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem warto brać witaminy. Ja na początku miałam takie podejście jak Twój lekarz, dopiero kiedy na badaniach wyszło mi, że mam niedbory witamin mimo jedzenia dużej ilości warzyw i owoców lekarz przepisał mi mama dha premium. Są one już z kwasem foliowym więc nie muaiałam łykać kilku tabletek dziennie, moe warto iść i zasięgnąć opinii innego lekarza? :)

Odnośnik do komentarza

Jeść zdrowo trzeba nie tylko w ciąży, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnych chorób. A co do witamin to ja w ciąży brałam mama dha premium. Oczywiście jadłam zdrowo i ruszałam się w miarę możliwości, żeby się dotlenić, a w suplemencie był kwas foliowy, który już w ciąży trzeba brać koniecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...