Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Joasia88

Lekarze i różne zdania co do witamin w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peperra

Ja starałam się prowadzić dobra, zdrową dietę i oprócz mama dha premium nic nie brałam. A chodziłam w ciąży wiosną i latem także miałam dostęp do świeżych warzyw i owoców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość irrrka

Sama dieta nie wystarczy na pewno, zwłaszcza w ciąży, kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na niektóre składniki, jak np. kwas foliowy, kwasy DHA, witamina D, jod czy magnez. Nawet PTG zaleca, żeby te składniki przyjmować, a resztę witamin można dostarczyć zdrową i zbilansowaną dietą. Ja akurat brałam mama dha, lekarz mi zalecił już na pierwszej wizycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość nunka12

No właśnie samą dietą nie dostarczymy np odpowiedniej ilości kwasu foliowego, który jest bardzo istotny zwłaszcza na początku ciąży, dlatego suplementacja jest ważna. Nie trzeba brać mnóstwa witamin, wystarczy kilka ważnych jak kw. foliowy , kwasy dha, wit D czy jod. Dlatego ja brałam mama dha premium z krótkim składem. Tez nie bałam się, że mogę coś przedawkować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Liśka89

Kwas foliowy to podstawa suplementacji ciężarnej, mi położna poleciła Naturell Folian bo to 100 % aktywna forma kwasu, do tego bardzo ekonomiczne opakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Linna

Dobrze też brać kwasy omega, naturell ma świetne, dawka jest odpowiednia i zawierają kwasy pochodzące z bezpiecznych źródeł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja brałam kwas foliowy i kwasy omega3 1000 także z Naturell. Mnie osobiście przekonało info na ich stronie, aby zapewnić najwyższej jakości źródło omega-3, olej pozyskiwany jest z całych, małych ryb zimnowodnych, które nie kumulują zanieczyszczeń tak jak duże ryby, np. łosoś czy dorsz.
Aby zapewnić wyjątkową jakość, cały proces produkcji oleju trwa tylko 36 godzin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość incza

Kobieta planująca ciążę powinna już przyjmować kwas foliowy, w pierwszych tygodniach ciąży kształtuje się cewa nerwowa a kwas foliowy zapobiega jej poważnym wadom . Dlatego dobrze brać mama dha premium , jest tam kw. foliowego, są kwasy dha, jod i wit.D, skład dla mnie najlepszy. Jak najbardziej te same witaminy łyka się w ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość solo

Zgadzam się, też je brałam, lekarz mi je polecił na pierwszej wizycie. Dodam jeszcze, że w składzie jest też magnez, a on zapobiega skurczom. U mnie to podziałało, bo ani skurczy łydek nie miałam tym razem, ani brzuch mi się tak nie stawiał jak w pierwszej ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...