Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe 2015! :)


bella09

Rekomendowane odpowiedzi

avalka

Odniosłam wrażenie że Saralarysa, znasz się w temacie więc może umiałabyś mi pomóc? Piszesz, że trzecia UoP jest traktowana jak na czas nieokreślony.
U mnie w tym samym zakładzie pierwsza uop od 1.02.2010 do 30.06.2011, nast od 1.07.2011 do 31.12.2013, aktualna od 1.01.2014 do 31.12.2016. Jak ją podpisywałam naczytałam sie o ustawie antykryzysowej przez którą moja umowa nie musi być traktowana jako na czas nieokreślony, teraz jednak chciałam sie upewnić i powrócić do tematu. Czy ktoś sie orientuje w takim temacie? A może wiecie gdzie zwrócic się o odpowiedz, bo tutejszy ekspert małoaktywny. Byłabym wdzięczna, w sobote ide do gina i po tej wizycie w poniedziałek chciałabym powiedzieć o ciąży w pracy.
Życzę dobrego samopoczucia wszystkim :)

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz ale byłam na wyjeździe :)

A więc zgodnie z obowiązującym prawem pracy od
1 stycznia 2014 roku Twoja umowa jest umową na czas nieokreślony.

Podstawa Prawna
Art. 25 [1] Kodeksu Pracy
§1. Zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony, jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy, o ile przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca.

Dziewczyny !! Mam dość dużą wiedzę dotyczącą kodeksu pracy i praw pracowników zatem pytajcie o wszystko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgjw4z4l7kk4yg.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...