Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

La mariposa oby pomogly te nasze posty bo idzie w sumie ku lepszemu. Jak mi cos pediatra sensownego powie to dam znac a tez bede moze szla do alelgologa tylko ze wysypka znika i problemow brzuszkowch mniej. Ciekawa jestem kiedy minal bolace baki i kupy bo z tym ciagle walcze.
Moje dziecko od 7spi z jedna przerwa na karmienie na spiocha w sumie i pol godzinnym lulaniem bo koleczka byla ale tylko stekal pomoglo podszas noszenia masowanie brzuszka o piers.

Odnośnik do komentarza

Aniu o super! Teraz jeszcze paznokieć może być za cienki na obcięcie, u nas jeszcze się same łamią. Z resztą lepiej nie obcinać za wcześnie, szczególnie tych o stóp, bo właśnie później mogą wrastać.
U nas jak zwykle: życie w kratkę - po spokojnej nocy i dniu, niespokojna noc i dzień też taki się zapowiada :) Już nie wiem co z nim zrobić, gdybym jeszcze miała starsze dziecko to bym nie dała rady. Teraz na tydzień mam dodatkowo siostrzeńca 6 lat i ciągle coś chce: popisać, porysować, poczytać, pomalować...pobiegać - to jest najlepszy punkt :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Monja ja tez wygladam jak kurczak z zamrazarki, jak juz pojade na dzialke to nie moge na sloncu wytrzymac, po pierwszym porodzie tak rok mialam.
Tetide ja mam 7 latke w domu i niby samodzielna, umie sie sama bawic a jak marudzi to daje tablet, moze nie powinnam ale ... ale przeraza mnie co bedzie od wrzesnia, zaprowadz, przyprowadz i lekcje bo to pierwsza klasa. Ehhhh zycie ale bede musiala sie jakos zorganizowac

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

Paznokcie zdecydowanie za cienkie. Musza sie same polamac kilka razy zanim będą zdatne do obcinania;)
Lo matko jakby Dancia chciała porysować to byloby cicho. A tak mam tylko bieganie i zabawe w chowanego lub w berka oczywiście ze mną...

Ewcik obróć na bok i podnieś bokiem. Ja i tak zawsze podnoszę bokiem żeby maly widział co sie z nim dzieje;)

Odnośnik do komentarza

Ja teraz nie mam problemu z krztuszeniem ale jak juz to tak jak Kati, pionowo na siebie i klepie po pleckach. Pierwsza corcia bardzo sie krztusila i kiedys to nawet ja przezucilam do gory nogami na lewej rece a prawa nie klepalam a walilam po plecach bo juz sina byla. Potem balam sie czy nie za mocno ale ratowalam zycie. To okropne, tez sie balam ja karmic.
U nas tez pazurki u nog sie lamia, mialam obcinac ale dobrze ze o tym piszecie to sie wstrzymam, bo ja mam problem z wrastajacymi paznokciami jak tylko zaczynaja sie kryte buty i wiem jaki to bol, czasami jak podwarzam zeby wyciagnac ze skory to swietych widze

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny. Moj maly cos musi miec jeszcze w srodku nie tak albo to przez czkawke dawalam mu koperek i cos gdzies cos zle polecialo bo tak jakby ciezko mi slowo znalezc hmmm czknal tak hiiii i cos bylo nie tak ale szybko w dol i klepanie i ok bylo grunt ze oddychal przez caly czas. Najem sie strachu.
A u nas znow kupy zielone z jakims smugami pod czarne zalatujace i sluz. A jadlam tylko parowki we wtorek dwie gotowane i dwie na zimno wczoraj plus wczoraj pomidorowa taka bardzo lekka bez smietany i mieso z cwiarki kurczaka z zupy nie wiem co z tych rzeczy moglo zaszkodzic a tak to ryz lub ryz z jablkiem.

Odnośnik do komentarza

Martyna jesli kupy do tej pory byly zolte a teraz zielone to cos widocznie zaszkodzilo. Musisz sama pomyslec co jadas bo ciezko tak zgadywac odstaw to co jadlas nowego i trzeba obserwowac czy jest lepiej. A co do wody to nie wiem skoro przegotowana to moze nie powinna zaszkodzic ale to moje domysly moze ktos bardziej kompetentny sie wypowie.

Odnośnik do komentarza

To moze w wodzie cos bylo jakas bakteria. Jesli jest ich duzo i wodniste to moze jakas biegunka. U mnie w kupach malego jest taki sluz jakby katar. Obserwuj dziecko zeby sie nie odwodnilo wiec chyba trzeba byloby przystawiac czesto. Jesli nie bedzie poprawy ja pojechalabym do pediatry. Moze zaraz cos madrzejszego dziewczyny Ci podpowiedza.
Martyna ja w ciazy tez jadlam chocy jajka a moj maly na nie najprawdopodobniej ma uczulenie. A na poprawe trzeba chyba sporo czekac jesli to tylko problem z kupami bo u mnie od wtorku zero jajka a poprawy dalej nie ma wielkiej.

Odnośnik do komentarza

dzien dobry drogie Panie!
od kilku dni chce cos napisac ale przez to ze moja Zuzka w trakcie kolek nauczyła sie nynania na rekach i noszenia non stop to ciezko mi cos wyskrobac bo w telefonie cos mi sie pochrzanilo i nie moge dodac postu, wiec zostaje komputer. teraz spi u mnie na rekach to moge cos jedna wolna zdzialac:)
chcialam sie podzieli jedna rzecza z Wami, moze komus sie przyda. jak Zuzia ma mega kolki to nic nie uspokaja jej jak tylko własnie ręce + suszarka. Ale ostanio ktos mi podpowiedział zebym spróbowała pobujac/podskakiwac z nia na piłce, a ze posiadam takowa do cwiczen to nie omieszkałysmy wyprobowac nowego sposobu i eureka! dziala rownie dobrze jak suszarka.a plusów znacznie wiecej, słysze własne myśli, nie żre pradu i przy okazji cwicze boczki i nogi:)
GrGosiu nam tez sie ulewa i chlusta nawet długi czas po jedzeniu. nie iem czy dobrze robie bo jak zje to zaraz ja podnosze do odbicia i czesto gesto najpierw beknie a za chwile uleje albo chlusnie. moze nie powinnam brac jej do pionu od razu? jak Wy to robicie? Zuzka ostasnie kilka dni chlusta po kilka razy dziennie.byłam we wtorek u lekarza i pediatra kazala mi liczyc ile razy ja karmie i ile razy chlusnie bo jesli wiecej jak połowe w stosunku do ilosci karmien to mamy w piatek isc do szpitala bo podejrzewa zwezenie odzwiernika. nie chce isac do szpitala pochopnie bo tam same bakterie sa a moze nie trzeba i ona tylko sie przejada?caly czas by jadla a dodatkowo mamy problem z kupkami jak zrobi jedna dziennie to jest super, bo dzis znowu jest trzeci dzien jak nie robi i musimy chyba wioeczoirem zadzialac z czopkiem. czy maluszek ktorejs z Was tez robi tak rzadko kupke?
A macie jakies doswiadczenia z lekim debridat?
ostanio pisalyscie ze ratowalyscie zycie swoim dzieciaczkom, mnie tez to spotkalo wczoraj.chlusneła, zrobila sie miekka jak gabka, zaczelam ja klepac i jakos dzieki Bogu odkrzutusiła. ale uczucie okropne , do wieczora jeszcze sie trzesłam...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Ewcik, kupka byla czarna? Jak tak to znaczy, ze bylo krwawienie z gornego odcinka przewodu pokarmowego. Moze pomidorowa nie bardzo? Moj chyba darl sie bardziej po pomidorowej ale pewnosci nie mam...

Martyno, moze ta woda zaszkodzila? Jednak nie wiadomo, jaki ma dokladnie sklad i czy nie dostaly sie tam jakies trujace zwiazki...

Emilusiu, chyba przywolalam Cie myslami, zastanawialam sie co u Ciebie :) ja dawalam debridat dwa dni i zero efektu na kolke, wrecz gorzej. Ale ponoc na efekt trzeba czekac dwa tyg, wiec moze za szybko odpuscilam.

Moj krztusi sie bardzo czesto, wystarvzy ze mam wiecej pokarmu i szybciej leci. Pochylam wtedy glowa w dol i klepie po pleckach zeby pokarm mogl sie ewakuowac z drog oddechowych.

Odnośnik do komentarza

La mariposa a jak to robisz ze pochylasz glowa w dol?bo jakos nie potrafie sobie tego zobrazowac:/nie poleci wtedy glowka w przod? nam raz lekarka przepisala debridat, ale Zuzka strasznie nie chciala tego brac do buzki, zaciskala usteczka tak mocno jak tylko sie dalo:) od tego czasu tzn jakies 3tygodnie mamy ten problem z kupka, zastanawiam sie czy to mozliwe aby po nim przestala je robic? teraz znow mamy go brac, jeden lekarz mowi tak, drugi inaczej.eh badz tu czlowieku madry i pisz wiersze!:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Emiliusiu ja szczepie. Pneumokoki i meningokoki sa bardzo groźnymi bakteriami i wywoluja sepsę a ta jest groźna dla zycia dlatego szczepie.
Mija Dancia miała sepsę wywolana inna bakteria i strasznie to przechodzila. Ogólnie szpital i oddział pediatrycznej intensywnej terapii. Masakra nikomu nie życzę i wole unikać...

Odnośnik do komentarza

La mariposa takie byly pod czarne kropeczki chyba ze tak bardzo zielone byly niewiele moze kilka do pieciu. Niestety teraz kazda kupa jest ogladana dokladnie przeze mnie. Chyba juz ok bo zrobil ze trzy praktycznie pod rzad i sa juz coraz bardziej zolte. Dzis bylam w przychodni ale lekarki nie bylo za to rozmawialam z polozna. Mowila zeby espumisanu i infacolubnie podawac ze moge smecte sprobowac dac jesli jest problem z kupa. Ze dzieci tak maja i ble ble znow ktos potraktowal mnie w sumie ze sie nic nie dzieje a ja przesadzam. A niestety moja lekarka bedzie we wrzesniu dopiero fajnie zobaczy dziecko jak bedzie mialo 2miesiace. choc juz nie wiem czy ona mi jakos pomoze.Wysypka z buzki tez schodzi i krzyku duzo mniej. Jedynie jak baki i kupa idzie. Chyba dietetyka musze poszukac bo pol roku na ryzu nie dam rady wyzyc bo skad witaminy.
Emilusiu boczkiem bierzesz dziecko kladziesz na kolano lub na reku pupa wyzej glowa nizej i klepiesz reka w lodeczke.

Odnośnik do komentarza

Myslalam o co mam zapytac i nie wymyslilam dopiero jak opublikowalam to mi sie przypomnialo. Czy Wasze dzieci jedza mniej w upaly? Do 13jest jedzenie a pozniej to tak po kilka minut i nie wiem czy glodny czy nie. Rozumiem ze pije ale nie je tak normalnie bo tylko gora po 10minut dzis trzy razy. I nie spal od 15 30 dopiero po kapieli bez karmienia zasnal.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...