Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiu, z kupkami to moze byc roznie. U nas wczoraj 8 dzis zadnej. Zmiana apetytu przy upale tez jest normalna. Napija sie tylko a w nocy jak bedzie chlodniej pewnie Ci urzadzi maraton jedzeniowy. Wczoraj sie najadl bardziej dzis ma zapasy;) kp ma to do siebie ze sie zmienia. Dopoki ciemiaczko sie nie zapada to jest ok;)obserwuj Aleksa ale na spokojnie bez nerwow;) jesli kupki nie zmienily koloru na zielony i nie ma w nich sluzu tylko sa dalej "jajecznicami" to ok "musztarda" tez jest akceptowalna;)

Odnośnik do komentarza

Uff, uspokoiłaś mnie. Dziękuję, jesteś niezastąpiona :D dobra duszyczka nasza :D ciemiączko ok, konsystencja jajecznicy jest, żółtciutkie :) a niech urządza maraton, odpoczywam w dzień to nockę mogę zarwać, byle wszystko było ok :)
co do spania- chodzę do niego co 5-10 minut i doglądam, bo w dzień śpi tylko i wyłącznie na brzuchu, w nocy ze mną już normalnie na plecach.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszko77 - u mnie 30 oznacza nr bloku, bo inne liczby, które wpisywałam są już zajęte:) Jestem Twoją imienniczką, ale trochę starszą (36 l). Nam imię Ola też się podobało, ale Julka miała być od zawsze:) Do tego w klatce (bramie) mamy już 2 Ole.

Póki co nie stosuję jakiejś specjalnej diety. Na razie unikam chińszczyzny i pizzy. Na ogół sama gotuję, ale np. gołąbki obrałam z kapusty. Na razie nie widzę, żeby coś małej szkodziło. Karmię piersią coraz więcej. Jak to się u Was objawia?

Odnośnik do komentarza

Aniaradzia powinnaś założyć bloga z poradami dla mam:-) jakbyś pobierała opłaty za każdą poradę albo za uspokojenie zdenerwowanych mam to byłabys już co najmniej "mini milionerką ":-)
Agusia30 ja na razie uważam co jem. Jak byłam w szpitalu podali nam kalafiorową i powiedzieli, że możemy spokojnie jeść bo kalafior wcale źle nie wpływa na dziecko. Także jak głupia zjadłam trochę tej zupy,a później pół nocy nie przespanej i aż musieli małej podać debridat. Teraz jak jestem w domu staram się codziennie wprowadzac coś nowego i obserwowoać: dzisiaj np. były poziomki.
A u mnie w rodzinie są 2 Julki i dlatego zdecydowalismy się na Olę:-)

Odnośnik do komentarza

hejka dziewczyny, mam corke tak spokojna jakby jej nie bylo, ciagle spi, jak sie obudzi to odrazu nie placze tylko minki stroi, chrumka i wtedy glosik, czesto sama sie uspokaja nawet nie zdarze do niej przyjsc a juz cisza. jedyny moj problem to sutki, ciezko mi przystawic mala by ssala jak ,,rybka" macie jakies techniki?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhml13b4vxz.png

Odnośnik do komentarza

Kasza jaglana- szybko sie gotuje, szybko zapycha głód, jest najbardziej wartosciowa kasza..ma dużo witamin.
Tylko ja ją jadlam przez cala ciaze i jestem przyzwyczajona do niej.
W ciąży jadlam z bakaliami , orzechami i np.miodem lub syropem klonowym. Teraz tak mi się przestawilo ze nie przelkne jej na slodko. Jem bez niczego..wprost uwielbiam..ale to jest mdly nijaki smak -jestem pewna żeby Wam nie posmakowalo :)
Czsami robię ja z warzywami. Ugotowac kaszę. Na patelni podsmażyć cebulkę, marchewkę w kostkę, cukinie..smazyc na maśle..dodac kasze..posolic popieprzyć..uwielbiam to do obiadu..mozna dać groszek, kukurydze , fasolkę szparagowa jeszcze..mieso..jem bardzo malo mięsa..jeszcze w połowie ciąży bylam wegetarianka ..no ale maly w 6 miesiącu zachciał kiełbaski świątecznej :D
Na obiad jem dużo warzyw bo lubię..nie przeszkadza mi ze jalowe bo jadam tak od kilku lat.. Marchewka na parze, ze dwie różyczki brokula-tyle nie zaszkodzi a witaminy musza skasc byc. Cukinia na parze lub smazona i później dodana feta.
Cukinia drylowana..farsz z niej smażony z cebulka fasolka szparagowa pomidorem i ryzem. Nadziewam cukinie dodaje strzępki mozarelli i do piekarnika . Uwielbiamy to z mężem.
Zupy warzywne dodana do nich jakas kasza żeby byly bardziej syte lub soczewica
Musze jeść często bo waze 53 kg a nie chce schudnąć do tego mam szybka przemianę materii.
Polecam to co pisala aniaradzia zrobić sos warzyw i mięsny z jakas kasza lub makaronem i jyz super pożywny odżywczy obiad.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzj44jlfca6a8b.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Jestem załamana! Przeziebilam dziecko, w nocy dostał takiego gestego zielonego kataru że aż oddychac nie mógł. Dziś będzie miał trzy tygodnie i już chory. Nie wiem zupełnie co zrobilam nie tak. Wszystko przez te upały, bo wszystko pootwierane i moze jakis przeciag byl. Nie wiem. Co tu robić?
Do pediatry próbuje się dodzwonić ale nie odbiera. Ja to dopiero zła matka jestem. Płacze i płacze tylko co to pomoże. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Anuszka77, ja mam chustę kółkową, ale jeszcze nie umiem jej używać :)
Aniu, ja jednak jestem ciągle niezorganizowana w tym domu, więc zorganizowanie opieki nad dzieckiem nie przychodzi mi łatwo, choć i tak nie jest najgorzej chyba :) Ale pomoc kogoś trzeciego jest mi konieczna żebym nie zwariowała :)

Kamyczku, to super, że się okazało, że nie ma żadnego zakażenia, przynajmniej możesz być spokojna, że nic nie sprzedasz dzieciaczkowi :) ale obserwuj się, bo te gorączki to też nie jest Twój normalny stan.

Jaglankę też jadam, ale stanowczo wolę gryczaną, więc tę jem częściej, ale na słodko to może być dobry pomysł. A jak robicie sos z warzyw?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

grgosia niestety nie pomogę co możesz zrobić sama, bo na noworodkach się nie znam i niestety uczę się na Kornelku :( Ale właśnie nie znając się na tym to chyba zadzwoniłabym na pomoc doraźną jak zadziałać, żeby przeziębienie nie rozwinęło się w coś poważniejszego. Na pewno będzie dobrze, tylko działaj na zimno, a nie jak ja, że panikuję zawsze. nie załamuj się. ja codziennie zastanawiam się nad tym czy dobrze opiekuję się Maleństwem. Przecież nie zaniedbałaś dziecka ani nie przeziębiłaś celowo.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...