Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

24 ch
gratuluję kolejnym rozpakowanym; )
I trzymam kciuki za maluszki w szpitalach :*
Jeszcze ja jestem w dwupaku, synkowi się nie spieszy, już 1, 5 tyg chodzę z rozwarciem. W środę kolejna wizyta jak nie urodze i wtedy dostanę skierowanie do szpitala i termin kiedy się stawić. Wszystko boli brzuch jak na miesiaczke, pachwiny, biodra oj jak ja bym już chciała urodzić; )

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Mooniak ja też jestem z Tobą - musi być dobrze z Twoim Skarbem! Przykro mi, że teraz nie możecie być razem, ale to szybko minie, zobaczysz.

Agusia gratulacje! Czekamy na relacje:)

Tetide to razem wczoraj walczyłyśmy z nawałem. Ja nie dawałam rady przystawiać małego, bo nie umiał zassać sutka więc tez ściągałam ręcznie. Dziś już prawie nie boli.

Dziewczyny jak to jest: na jedno karmienie powinno się dawać jedną pierś, tak? Bo Milanek ssie długo jedną, po czym kręci się i wypluwa, więc daje mu drugą, którą chętnie przyjmuje. Wydaje mi się, że brakuje więc pokarmu w tej pierwszej. Jakieś rady?

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalino, dziecko ma prawo zjesc nawet 6 piersi na raz jak czuje taka potrzebe. W ten sposob indukuje swoje zapotrzebowanie na pokarm. Pilnuj zeby jadl 15-20 min z jesnej a potem podaj druga. Jesli zje krocej to nastepne karmienie od tej drugiej zacznij a jesli zje druga te 20 min to znow zmien piers... W ten sposob dziecko zglasza zapotrzebowanie na wlasciwa ilosc pokarmu;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja też jeszcze w całości, chociaż do terminu brakuje mi jeszcze ok 10 dni. Cały czas tak sobie po cichutku liczyłam, że urodzę 2 tyg wcześniej, jak pierwszego Syna ale jak widać małemu się nie spieszy...
mooniak - spokojnie. Na pewno będzie dobrze. Pewnie chcą sprawdzić jak przepływa pokarm przez jelitka i w którym miejscu tak naprawdę powstaje problem... Ja uważam, że lepiej ze teraz to się dzieje niż później. Wiele działań prowadzonych w szpitalach robi się po to aby wykluczyć inne dolegliwości... spokojnie :) trochę przeszłam z pierwszym dzieckiem i wyjeździłam się po szpitalach i uważam, że mamy w większości przypadków dobrych lekarzy, którzy wiedzą, co robią.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg77cicaxw.png

Odnośnik do komentarza

Aniuradzia wzywam Cię jakp eksperta bo widze ze mądrze radzisz: po czym poznać ze dziecko jest najedzone? Mam wielkiego ssaka- ciągle wisialby przy piersi, ulewa mu sie, wymiotuje ale wciąż by ssal. Nie wiem w którym momencie on jest najedzony a w którym juz tylko ssie dla samego ssania. Zazwyczaj daje mu jedną pierś przez ok 30 min ale gdy jest mocno natarczywy dostaje drugą. Czasem spędzam na jednym karmieniu godzinę i więcej. Masz jakieś rady żeby to karmienie stało sie krótsze, bardziej efektywne i żeby mieć pewność ze dziecko jest najedzone? :)

Odnośnik do komentarza

Aniuradziu dziękuję Ci bardzo - liczyłam na odpowiedź od Ciebie:)

A my z Milankiem dziś sami w domku - dzieci u teściów i zostają na noc, więc mogliśmy skupić się na cycusiowaniu:) Przystawiam Milanka przy każdym karmieniu, ale i tak kończy się to podaniem mm. Mam małego głodomorka - potrafi po piersi wypić nawet i 90 ml mleka (w 2, 3 porcjach- pomiędzy odbijanie), a ma dopiero 4 dni. Jak nie dostanie to się wierci i nie zaśnie. A Wasze dzieci ile zjadają mm?

Później dodam zdjęcie małego, bo teraz piszę z telefonu.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mooniak, ale tylko jedno udo opuchniete? Kedt zaczerwienione lub Cie boli? Jesli tak to zglos ns najblizszym obchodzie. Niech to obejrzy lekarz. Dostajesz zastrzyk w reke? Po cc sie go podaje raz na dobe...

Konstancjo, takie maluchy nie potrafia ssac nieodzywczo. Czyli dopoki ssie to tego potrzebuje. Czasami dzieci w ten sposob "przewiduja" wieksze zapotrzebowanie na mleko juz za kilka dni (tyle czasu trwa zanim piersi przestawia sie na wieksza produkcje). Stad karmienie piersia to okresy zwiekszonego ssania na przemian z okresami najadanie sie "w kilka minut".
Pozwol dziecku spedzac tyle czasu przy piersi ile potrzebuje, to tylko zaprocentuje. Ulewanie wcale nie musi wynikac z przejedzenia. Zazwyczaj jest wynikiem niedojrzalosci ukladu pokarmowego. Sprawdz tez czy maluszek lapiac piers ma wywiniete na zewnatrz obie wargi a szczegolnie dolna. Tylko wtedy bedzie karmienie mniej bolesne i efektywnie piersi beda stymulowane do produkcji pokarmu.

Mamalino, rozumiem ze przy dwojce starszych to wogole masz sajgon, ale 90 ml mm na raz po kp to ogromna porcja. Taki maluch to maks 40 ml na jedno karmienie przy wylacznym karmieniu mm w 8 dawkach na dobe. Ale dopytaj jeszcze tescia bo on chyba neonatologiem jest wiec powinien byc ekspertem w tej kwesti jesli chodzi o ilosci mm.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam pytanie. Boli mnie brzuch jak na okres. Bolał już ze 2 godziny temu a teraz znów czy to są jakieś skurcze bo nie wiem i czy to moze juz poczatek porodu, pytanie głupie ale jestem sama w domu i nie chcę panikowac a też jak wrócą rodzice to nie chcę robić bez potrzeby alarmu.

Odnośnik do komentarza

mooniak bardzo ci współczuję, oby z maluchem było wszystko dobrze.

aniaradzia bardzo ci dziękuję, bo dzieki tobie wiedzialam o wedzidelku. Moj maly mial je podciete, wyobraźcie sobie ze tylko jedna młoda lekarka to zauwazyla bo tylko ona wykonuje taki zabieg u mnie w szpitalu.

Dziewczyny a ile trwa nawał, bo cycki bola mnie juz kolejny dzien i wydaje mi się ze strasznie dużo w nich pokarmu. Sciagam czasem recznie po trochu bo z laktatorem mi tym razem w ogole nie idzie, ale jakos w niektorych miejscach piersi bola.
No i to krocze, boli i ciagnie jak cholera i swedzi tez. Ile to się mniej wiecej goi?

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Gosiu.
Myślę ze powinnam ale boję się dlatego ze w 36tygodniu w szpitalu robili mi kto i miałam skurcze do maksymalnej wysokości skali zapisu regularnie a zupełnie ich nie czułam czułam czasem tylko takie drętwienie pod zebrami. Może to tylko objawy ze już niedługo bo termin na czwartek mam.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Gosia, spróbuję. Nawet nie wiedziałam że mozna to krocze czymś smarowac.
A jeszcze jedno pytanie czy wasze dzieci spia troche dluzej w nocy czy budza się co chwila. Bo moj przedwczoraj spal tyle co nic zasnął dopiero nad ranem oczywiście w łóżku ze mną. A dzisiaj spał dlugo w dzień, budzil sie tylko na cyca, az się boję nocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44j3cqc9p3e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...