Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tetide ja tez z wyższej półki i juz 15-16 na plusie ale przestalam się tym przejmować tak samo jak rozstępami na brzuchu... Mam ich strasznie dużo na ale trudno... Cieszę się ze będzie Karol mogę przeżyć z rozstępami ale bez synka już nie ;) kurde zamówilam laktator i kilka rzeczy przy okazji i nie napisałam koloru stanika i czekam tydzień a paczki nie ma dzwonie tam i dopiero dzis wyślą i będzie po weekendzie ale jestem zla na siebie ehhh a mogłam juz mieć to w domu specjalnie wybrałam kuriera :|

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

mi też się chyba rozstęp pojawił, ciężko mi się przyjrzeć bo to pod brzuchem, a mąż się nie bardzo zna, czy to żyłka czy rozstęp :) Smaruję się więcej odkąd mam to podejrzenie :)
Ja też się nie przejmuję przyrostem wagi, ale wstyd mi przed ludźmi (pomimo, że wyglądam bardzo dobrze, nawet moim krytycznym okiem). Pomyślą sobie, że się zaniedbałam i dlatego tak przytyłam, a ja po prostu mam straszne tendencje do tycia. Czasem mam wrażenie, że czerpię tłuszczyk z powietrza i otaczających mnie ludzi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, nie ma sie co wagą przejmować. I tak na pewno zrzucicie to szybko przy karmieniu, i będzie wszystko ok.. ;-)
Ja co prawda przytyłam 7-8kg, ale ogólnie po mnie tego nie widać, w szpitalu jak byłam, to mi pielęgniarki i lekarze mówili, że ja mam taki mały brzuch, jakbym była dopiero w 1trymestrze, ze mam strasznie mały... No ale ważne, że z małym wszystko dobrze, więc się nie przejmuje tym jaki mam brzuch, czy duży czy mały. Moja znajoma, przytyła w ciąży 25kg, i też z wyższej półki startowała, a gdy urodziła, i karmiła piersią, to zrzuciła wszystkie te kilogramy i jeszcze trochę, i była nie do poznania... Tak więc głowa do góry, czego sie nie robi dla maluszków;-)

Dziewczyny Remontowe Czy któraś z was, zamawiała szafę przesuwną, z allegro i jest w stanie polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę?

Odnośnik do komentarza

A na pocieszenie dodam, ze dzis pani ktora pobierala mi krew na ta glukoze(jest polozna od 15 lat) stwierdzila, ze takie brzuszki to sie gubia w trakcie pologu (a ja tez z gornej polki wagowej). Tak ze glowa do gory;)
Jak uslyszala ze mam lozysko pierwszej klasy, to stwierdzila, ze synek bylby glupi gdyby nie korzystal i czerpal wartosci odzywczych;) i sie dziwila ze doktorzy sie czepiaja wagi malego. Ze tak rzadko sie taki czepialski trafi;) ale ten moj z PPC jest z tego znany... Potrafi wyslac na oddzial z podejrzeniem tachykardii plodu bo jest jeden pik powyzej 160 na ktg...

Kati, trzymaj sie Slonce. Tak jak Justynka napisala to tylko podejrzenie. Gdyby byli pewni diagnozy to braliby Cie na cesarke.

Odnośnik do komentarza

Witam w piękny, słoneczny poranek :)
Noc była koszmarna ale dzięki temu że jest ładnie na dworze to humor mi się poprawił.
Jeśli o wagę chodzi to gin mi mówił że 16kg to jest norma jak na ciążę i żeby się nie przejować. Ja przytyłam 10, ale wszyscy mi mówią że nie widać tego po mnie, mąż tylko mówi że tyłek mi się bardziej okrągły zrobił i ma nadzieję że taki zostanie ;P A ja widzę że woda mi się w udach zatrzymuje i robi się celulit wodny ;/ no ale potem będę się pilingować, masować i mam nadzieję że się go pozbędę.
Życzę Wam dobrych wyników z badań i owocnego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Tetide, w sumie nie wiem dlaczego położna ze szkoły rodzenia taki model nam odradzała, bo przecież pokolenia wychowały się w kołyskach. Nam polecała takie lekkie modele składane, które reagują na każdy ruch dziecka. Tak czy inaczej myślę, że nie warto przesadzać z kładzeniem w nim dziecka, a wszystko będzie ok. Na razie nie zamierzam kupować, bo na początku nie będę w stanie schylać się tak nisko, a do tego wątpię czy tatuś i dziadkowie pozwolą naszej córeczce skorzystać z tego dobrodziejstwa:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :) u mnie tez 15 kg na plusie :( czesto zdarzaja mi sie zalamania przez to np w wczoraj eh... ludzie w kolo twierdza ze fajnie mi w tym stanie i jestem taka "sksi mamuska" od wielu osob to slyszalam. Jednak jakos sama tego nie widze.

Kati1991 tak jak dziewczyny pisaly bedzie dobrze gdyby coa bylo nie tak juz bys miala cesarke. Trzymaj sie my wszystkie jestesmy z Toba :*

aniaradzia jak glukoza?

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3qtkfj2r8gfdn.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki!
Co do wagi to ja przytylam "tylko " 20kg, chyba najwięcej na forum! :-) zupełnie nie wiem jak to się stało :-D ale nie przejmuje się tym, zrzuce potem:-)
od kilku dni zauważyłam na twarzy takie brązowe plamy, teściowa mówi że to przebarwienia wątrobowe. Ale czy to znaczy że moja wątroba źle pracuje??? Wiecie coś na ten temat?
Idę dziś ubłagać mojego gastrologa żeby mnie przyjął, mam nadzieję że powie mi co dalej z moimi jelitami.
Kati będzie dobrze, może po urodzeniu w ogóle nie będzie tej wady? Słyszałam że czasem tak się dzieje?
A co u Adaszelki? Czy odzywała się A Mnie coś umknelo???

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9hvnkej0on.png

Odnośnik do komentarza

Emiliusia, ja również mam przebarwienia na twarzy. Niestety to przez hormony. Powinniśmy używać kremów z silnym filtrem, ale kto o tym pamięta:)
Plamy wątrobowe - to brzmi jak u dziadków :D

Ja mam 7,5kg na plusie. Pewnie byłoby więcej, ale trochę ratuje mnie dieta cukrzycowa. I tak jesteście ode mnie szczuplejsze, bo już przed ciążą miałam nadwagę.
Mężowi się podobam i to najważniejsze:)

Odnośnik do komentarza

Emiilusia ja słyszałam, że te przebarwienia wychodzą od ucisku macicy na wątrobę czy jakoś tak ale to nie dlatego, że wątroba źle pracuje więc się nie martw:-)

Kati wszystko będzie dobrze! Głowa do góry, jesteśmy z Tobą:*

Jeśli chodzi o wagę to u mnie koło 10 na plusie (ważę się co tydzień) ale ostatnio zatrzymuję bardzo dużo wody i faktycznie cellulit wodny zaczyna mi przeszkadzać. Kiedyś też go miałam choć byłam zawsze szczupła ale ćwiczenia i zredukowanie nadmiaru wody bardzo pomogły bo zniknął więc tym bym się nie przejmowała:)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ngu1r27nochta.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja dzisiaj byłam na wizycie. Termin mam na 5 czerwca, ale na wcześniejszy poród się nie zapowiada. L-4 dostałam do 12 czerwca, czyli na tydzień po terminie. Miałam dziś pierwsze KTG - zapis prawidłowy, zero skurczy. Następne KTG 1 czerwca a wizyta 10 czerwca (moja gin przedłuża sobie długi weekend). No chyba, że coś zacznie się dziać wcześniej to od razu do szpitala mam jechać. Pobrała mi też wymaz na GBS - wynik powinien być we wtorek.

Mam jednak nadzieję, że poród zacznie się wcześniej, bo ciężko mi już ;) Wszystko dla synka już gotowe, pozostaje tylko czekać...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kk85zuodw.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane
U nas dzisiaj dzionek sloneczny
O 15 mamy z synkiem wizyte u dentysty bo jakos nirszczesliwie ukruszyl mu sie zabek man nadzieje ze bedzie dzielny
Jesli chodzi o wage to przytylam lacznie 7kg ale nie martwcie sie dziewczyny wszystkie zbedne kilogramy zgubimy podczas porodu a pozniej karmienia
Jesli chodzi o lezaczek to tak jak kiedys pisalam mam timy love ktorego mozna uzywac od urodzenia nawet jako zastepczego lozeczka na noc bo jest mozliwosc calkowitego rozlozenia
Pozdrawiamy
http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0znf5j74rp.png

Odnośnik do komentarza

Mialam jeszcze napisac o lezaczku. Te reagujace bujaniem na kazdy ruch dziecka, nie sa zbyt dobre, bo dziecko reaguje strachem i sie usztywnia. Wtedy tez moze nabrac niezdrowych nawykow "obronnych". Nasza rehabilitantka stanowczo odradzala.

Ado bujanie wzdluzne jest wskazane dla dzieci po cc. Im brakuje integracji sensorycznej w tym kierunku wynikajacej z przechodzenia przez kanal rodny.
Bujanie boczne nie jest zabronione, ale w niektorych przypadkach niewskazane.

Sabrinko glukoze przezylam, glukometr nic zlego nie wskazal. Czekam na potwierdzenie wynikow z krwi zylnej;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u mnie jutro cesarka, AFI poniżej 5. Nie wiem dalej nic bo słuchaliśmy echo i trzy razy było ok, za czwartym dopiero pojawiły się dodatkowe skurcze. Aorta delikatnie zwężona nadzastawkowo ale bez przerostu komory lewej i przede wszystkim na niewielkim odcinku.
U mnie też 20 na plusie. Trzymajcie kciuki!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...