Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Surikatko i inne Dziewczyny z tymi zapasami pieluch i kosmetyków to trudna sprawa bo nie wiadomo czy Dzieciaczek nie będzie miał na coś uczulenia a w dzisiejszych czasach to się niestety często zdarza. Moja córcia np mogła używać każdych pieluch (czy to Pampers, Huggies czy nawet sporadycznie Happy) chusteczki i kosmetyki również ale słyszałam od wielu koleżanek że często maluszki miały na konkretne marki a dokładnie na ich składniki uczulenia. Szkoda byłoby zrobić zapas a potem tego nie używać, o ile oliwkę możemy wykorzystać dla siebie to pieluszek już nie :)
kati1991 -mam pytanko do Ciebie, Ty jestes z lubelskiego i chciałabym zapytać gdzie robiłaś ostatnie usg bo widzeże jesteś zadowolona a i cena bardzo przystępna.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvkrhmmntc56fu.png

Odnośnik do komentarza

Samo usg prenatalne kosztowało 100 zł (w tym 4D) i robiłam je w Świdniku, u lek. med. Wojciecha Szlichtynga. Jest on u nas ordynatorem ginekologii i położnictwa. Oprócz usg prenatalnego zrobił pomiar szyjki macicy (a niewielu to robi). Przyjmuje w poniedziałki i środy (ale też i w czwartki z tego co słyszałam). Baaardzo ciężko się dostać do Pana doktora, ale szczerze polecam. Badanie trwało pół godziny i było niesamowicie szczegółowe, dosłownie jak skanowanie każdego milimetra dzidziusia. Trzeba dzwonić w dniach przyjęć i umówić się z dwutygodniowym wyprzedzeniem, a ponadto przygotować się na długie czekanie w kolejce (bo nawet mimo że miałam umówione na 12.20 to weszłam o 15). Ale warto, bo wcale nie będziesz "załatwiona jak najszybciej" byle przyspieszyć.
Drugiego lekarza, którego polecam, to dr.n.med. Arkadiusz Krzyżanowski. Bardzo ciężko się dostać, bo również ma dwa tygodnie do przodu wypełniony kalendarz po brzegi. Jest specjalistą z zakresu usg prenatalnego, mówią na niego "sokole oko"- zobaczy to, czego inny lekarz nie zobaczy i jeśli powie, że jest dobrze, to znaczy, że na pewno tak jest. Przyjmuje w LuxMedzie w Lublinie na ul. Radziwiłłowskiej. Koszt badania to 100 zł, za 3D i 4D- 200 zł.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Aniaradzia! Dziękuję jeszcze raz za szybką odpowiedź i zaangażowanie :)
Właśnie dlatego odstawię duphaston i zostanę tylko przy luteinie ale 2x100 tak jak zalecił mi ten drugi dr + nospa ? A magnez to który polecasz bo ja biorę Asmagb6 a moja mama namawia mnie na aspargin bo jest lekiem przebadanym a nie suplementem diety . No też twierdzi, że potas mi nie zaszkodzi a nawet pomoże bo znowu zaczyna się u mnie arytmia, którą też miałam w poprzedniej ciąży i przyjmowałam zalecony przez kardiologa isoptin.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg6ipffdxm.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.

Najlepszości dla wszystkich Agnieszek i solenizantek. Dużo zdrówka, szczęścia, miłości, kasy:) Ale przede wszystkim zdrowych bąbelków i łatwych, wymarzonych porodów!

kasia1981 gratuluję parki w brzuszku:) Uważaj na siebie:) Mnie się brzuch nie spina, więc nie pomogę.

kasiaHP witaj ponownie. Super, że dzidzia zdrowa, a co ma między nóżkami na pewno jeszcze pokaże. Uzbrój się w cierpliwość!

czerwcowy bąblu dziękuję za odpowiedź w sprawie imion:* Maja ładne, podoba mi się, ale nie dla mojego dziecka. Ja jestem "inna", wolę oryginalne, mało spotykane:) Szalejesz z zakupami

malutka mam nadzieję, że u Ciebie już chociaż troszkę lepiej...uzupełniaj płyny!

Adaszelki gratuluję zdrowej dziewczynki:) Cieszę się:):)

benq mam nadzieję, że ten podły nastrój szybko Cię opuści. Zrelaksuj się, zrób coś tylko dla siebie, może humor powróci.

kati dobrze, że u Was w porządku. To oczekujemy małego Olka:) A TP masz na Naszą ósmą rocznicę ślubu - jak oczekiwałam Namirka to po cichutku liczyłam na rozwiązanie właśnie 2 czerwca, ale się nie udało.

jusia-klusia gratki synka!

Co do chrzestnych to my też mamy mega problem. Przy 2 dziecku już nie było łatwo, a teraz to już w ogóle będzie ciężko:/ Ale jeszcze się tym nie przejmuję, coś wymyślimy. Dla Namirka chrzestnym jest mój brat, który ma tylko ślub cywilny, ale dla Nas najważniejsze było, aby to była bliska osoba, a nie wybrana z przypadku. Chrzestną jest troszkę dalsza kuzynka P, ale bardzo się interesuje Nami, a w szczególności synkiem:)

supermoniczka przykro mi z powodu relacji z siostrą. Podpisuję się pod postem Justi - nie rozumiem zachowania siostry, ale może jeszcze Wasze relacje ulegną poprawie. Ale co się straciło, to już nie powróci:/ Ja też ze swoją siostrą od jakiegoś pół roku nie mogę nawiązać dobrego kontaktu. A od momentu powiedzenia o ciąży to już wogóle relacje się pogorszyły. Nie pogratulowała dzidzi, nie zapyta jak się czuję, nie zadzwoni pierwsza ot tak. Kontaktuje się jak coś o potrzebuje i bardzo mnie to boli. Do mamy też mam żal, ale o tym już pokrótce pisałam. Najbliższe mi osoby (poza oczywiście mężem i moimi malutkimi Skarbami), a tak się zachowują:/

Ale się znów rozpisałam, ale jak zacznę to nie mogę prawie do każdej czegoś skrobnąć:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Kasiu, ja na isoptinie od poczatku ciazy jade. Z asparginem uwazaj bo potas mozna latwo przedawkowac. Musialabys co tydzien robic kontrole poziomu potasu w Krwi.
Ja biore magnezin, aspargin jesli potas jest na dolnej granicy normy. Ale teraz mialam ten problem tylko w pierwszym trymestrze.
Z dawka luteiny Ci niestety nie pomoge... Moze zostaw na razie te dawke a jak sie uspokoja skurcze na wiekszej dawce magnezu to wtedy bedziesz probowac redukowac dawke.
Pisalam juz kiedys Kati, ze magnezinu mazna brac sporo. Zacznij od 2 tabletek dwa razy dziennie, tak zeby moc jeszcze ewentualnie dodac kolejne :)
W szpitalu i tak w razie czego beda Ci dawac kroplowki z siarczanem magnezu.

Odnośnik do komentarza

Surikatko my też dużo rzeczy mamy, po mojej dwójeczce, ale jeszcze nic nie przeglądnęłam:( Jakoś na razie syndromu wicia gniazda nie mam, ale u Ciebie inna sytuacja, bo przeprowadzka to i meble można było od razu zmienić:) Jedyne co, to kupiliśmy dostawkę do wózka, taką, na której jedno dziecko może stać. Oprócz tego mamy dostawkę siedzącą do wózka - już sobie wyobrażam jak będziemy takim składem "śmiesznie" wyglądać - w wózku jedno dziecko najmłodsze, z boku wózka siedzący Namir a na dostawce stojącej Lilka:) Rozglądamy się też za autem w Niemczech - chcemy zmienić na 7 osobowy. Jedna okazja już nam przeszła koło nosa. P miał jechać o 12 w południe w niedzielę, ale poprzedniego dnia wieczorem okazało się, że już auto prawdopodobnie zostało sprzedane. Prawdopodobnie bo nie wiadomo, na ile niemiecki mojego P jest dobry i na ile się dobrze dogadał:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

kati dziękuję Ci za szybkie odp, przemyślę to i się zastanowię chociaż w Lbn byłoby mi wygodniej ale Świdnik tak blisko że w sumie to też nie problem. Zobaczę jak w Luxmedzie z terminami u tego lekarza skoro też polecasz a właśnie chciałbym takiego "porządnego" usg :) byłam we wtorek w Profi-Med u poleconego dobrego lekarza ale powiedział,że jeśli chodzi o takie dokładne usg to poleca gdzie indziej, podał nazwiska z Luxmedu lekarzy z certyfikatami ale mam na karteczce zapisane i nie pamiętam ;) jakbym potrzebowała informacji to będę pisać.
Dziewczyny czy Wy też już macie takie wrażenie że tak szybko to leci i już tak niedużo czasu zostało do przywitania z naszymi Maluszkami?

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvkrhmmntc56fu.png

Odnośnik do komentarza

Ale się wkurzyłam!!!! Dostałam telefon że moje badanie usg połówkowe musi być przesunięte bo Pana doktora nie będzie... ja tu wychodzę z siebie czekam jak na szpilkach na poniedziałek aby się upewnić że wszystko z małym dobrze, a dostaje taki telefon i jeszcze chcą mi na luty przesunąć badanie bo nie mają chyba za dużo terminów.... i na ostatnią chwilę chcą robić to badanie już w poniedziałek miałam mieć skończony 21 tydzień i bałam się czy to nie za późno a teraz do środy muszę czekać a chcieli mnie na 2 lutego umówić tydzień późnie, ale się nie zgodziłam... jeszcze babka nie miła i wciska mi że mam czas na to badanie do 23 tyg i 5 dni co pierwsze słyszę bo czytałam że robi się je między 18 a 22 tyg... a jak źle policzyli przecież jest przesunięcie między datą porodu wg usg a miesiączki jak oni mogą tak na ostatnią chwile robić te badania jeszcze mam za to płacić a się może okazać że jest za późno... ehhhh ale mi ciśnienie podniosła ta kobieta jeszcze bezczelnie usłyszałam "Pani wola jest dla mnie rozkazem" co za babsztyl!!!!!! tak ciężko zrozumieć że nie chce robić na ostatnią chwilę usg

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

KasiaHP najlepiej jak zadzwonisz do LuxMedu i tam dowiesz się konkretnie datę, bo e-rezerwacja ma to do siebie, że nie jest możliwa korekta. Kiedy doktor ma zapełniony grafik wówczas można dzwonić dzień przed i dowiadywać się, czasami ktoś rezygnuje. Nie nastawiaj się jednak, że będzie z Tobą "przeżywał" badanie- to typowy fachowiec i nie rozczula się nad badaniem. Trwa ono dość krótko, ok. 10. min., ale jest na pewno wykonane niezwykle dokładnie i precyzyjnie. Nawet jak moja ginekolog zobaczyła, że pierwsze prenatalne (11-13 tydz) robiłam u niego to bardzo pochwaliła wybór (a był zupełnie przypadkowy, bo w szpitalu zrobili mi byle jak) bo często inni lekarze proszą go o konsultację.
Co do dra Szlichtynga- miałam mieć usg w poniedziałek, ale było duże opóźnienie (ponad 3 godziny) i przesunęli mnie na środę. Z początku miałam rezygnować i byłam niesamowicie wkurzona, ale zgodziłam się ostatecznie na przepisanie. Usg trwało 30 minut, chyba cztery razy było oglądane serduszko naszego synka (aż baliśmy się z mężem, czy jest coś nie w porządku, bo ciągle się przypatrywał). Niesamowicie dokładnie mierzy móżdżek, kanaliki nerkowe, wszelkie pomiary biometryczne. Jest to dość młody lekarz i ma zupełnie odmienne podejście niż dr Krzyżanowski- mówi "Dzidziuś" i takie tam słodkie słówka, wszystko tłumaczy dokładnie (doktor Krzyżanowski co prawda też, ale tak "sucho"). No i w cenie 100 zł u dra Szlichtynga masz również usg 4D (przełącza co jakiś czas i pokazuje Dzidzię). Wydruki masz tylko z 2D. Nie ma też problemu z potwierdzeniem płci- jeśli dzidziuś się ułoży dobrze to wtedy wystarczy spytać i mówi od razu :D wczoraj nawet sam zasugerował, że jest idealne ułożenie i widać co trzeba :D nawet na 4D widziałam dokładnie siusiaka :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Benq- ja też z początku myślałam, że trzeba między 18 a 22 tc. Moja ginekolog jednak powiedziała (i potwierdził wykonujący badanie dr Szlichtyng), że robi się raczej między 21 a 23, bo dziecko jest większe i lepiej po prostu widać. Sama chciałam robić w 19 ale mnie wstrzymali. Zrobiłam wczoraj, czyli 21t4d i jestem zadowolona. jak zrobisz 22t5d też będzie ok.

Mamalina- z ostatniej miesiączki wychodzi mi 30 maja, pierwsze usg wskazało na 1 czerwca, drugie- 2 czerwca. Później każde wskazywało na 28-30 maja i tak jest do tej pory, ale i tak pewnie urodzę w czerwcu :D

Gorzka Czekolado wszystkiego najlepszego nasza solenizantko! Najpiękniejszego prezentu pod słońcem życzyć nie muszę, bo jesteś w dwupaku, ale życzę spokojnego przebiegu ciąży i łatwego porodu :D

Kasia1981 gratuluję bliźniaków- to musi być wspaniałe uczucie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny widzialam ostatnio rozmowy o zusie i ze jestescie troche obcykane w tym;)
otoz jestem na l4 od listopada. ostatnie dwa dni listopada i juz cala reszte powinien placic mi juz zus a nie pracodawca bo zatrudnia mniej niz 20 pracownikow. 1 zwolnienie mialam 4listopada-2grudnia
2 3grudnia-19grudnia
3 20grudnia-19stycznia
4 20stycznia-16luty
i tak w polowie grudnia dostalam jakas kwote 290zl od zusu bez zadnej nazwy za jaki okres ani nic.. minal grudzien jest polowa stycznia a ja zadnej kasy nie dostalam nadal.. czy jak zadzwonie na infolinie to mi powiedza co jest grane? Nie wiem jak sie za to zabrac bo nigdy nie mialam stycznosci z Zusem:P

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64x1hp5lat3ztg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/20qo4003mpnoru38.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)

Chciałam się Was zapytać, co uważacie na temat kupowania ciuszków dla Maluchów w second handach? Ja dzisiaj znalazłam jeden z takimi ślicznymi ciuszkami, aż żal było nie kupować, bo takie śliczne i dosłownie za grosze.

Byłam tez dzisiaj w sklepie z akcesoriami dla maluchów. Sprzedawca robił akurat prezentacje wózków i chyba już wiem, na jaki się zdecydować. Zastanawiam się tylko jaki fotelik kupić z certyfikatem czy bez.

kasia1981, witaj :) Gratuluję, mi też marzyły się bliźniaki.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hxkf7rcsp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/t9qo5a8sqo5bf8q1.png

Odnośnik do komentarza

kati1991 -kochana dziękuję za tak dokładne informacje oraz za przekazanie osobistych odczuć odnośnie tych wizyt. Po prostu w poprzedniej ciąży trzymałam się jednego lekarza a byłam średnio zadowolona i dopiero pod koniec zdecydowałam się pójść do innego. Teraz mam dobrego, na usg powiedział,że nie widzi żadnych nieprawidłowości ale jeśli chodzi o takie szczegółowe poleca zrobić u innego lekarza z certyfikatem w tej dziedzinie. Dlatego właśnie podpytałam bo widziałam,że byłaś zadowolona.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvkrhmmntc56fu.png

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna667

Witam.. :-) Ja chciałam zapytać was ile wasze maluchy ważą? Ja byłam w 18tygodniu 3dzień i ważył 200g... :-)

Co do badań połówkowych to mi Pani Ginekolog powiedziała, ze najlepiej w 21tygodniu zrobić ... W Volumed-Kraków... Nie mam pojęcia ile kosztuje tam takie badanie...

A tak ogólnie chciałam sie spytać jeszcze, ze przeczytałam, ze na porodówkę trzeba żabrac jakas legitymacje ubezpieczeniowa.. Moj partner mowi, ze sam dowód wystarczy, bez tej legitymacji... I nie wiem, jak to jeste?

Co do samopoczucia.... Dzisiaj poczułam takie ostre kłucie w lewym boku, promieniujące do nogi, i do pośladków, ze az mi sie w głowie tak słabo robiło.. Normalnie bałam sie poruszyć.. W Poniedziałek byłam u mojej Ginekolog i powiedziała, ze wszystko w porządku jest, ze szyjka sie ńie skróciła ani nic, i ze dzidziuś sie dobrze rozwija, a te bóle to od tego ze macica rośnie.. Ale tak chce sie dowiedzieć czy któras z was takie cos miała? :-) Dziekuje za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza

Mala, mozesz zadzwonic do ZUS na infolinie, tylko jesli nie masz konta w PUE to bedzie problem z uwierzytelnieniem, ale na pewno beda sie starac jak najwiecej Ci wyjasnic. Dziwne ze dostalas tylko jeden przelew na tak smieszna kwote. Mozesz tez sprobowac pojsc do oddzialu Zus ktoremu podlega Twoj pracodawca i na miejscu sie dowiedziec o co chodzi. Przy okazji zalozysz sobie konto w pue jako swiadczeniobiorca:)

Czekoladko, jesli masz taki skarb pod reka to kupuj!!! Bo ubranka noworodkowe sie praktycznie nie niszcza i zaden problem wyprac je w wyzszej temperaturze i ewentualnie przeprasowac.
A czy ktoras z Was jest moze w Niemczech? Probuje upolowac na Niemieckim ebayu chuste kolkowa jakas w miare cienka, tak zeby moc zajmowac sie starsza i karmic malego w chuscie a miec dwie rece wolne:) kombinuje, ze dzieki tej chuscie starsza nie bedzie tak zazdrosna i nie bede musiala karmic jej rownoczesnie z mlodym(szykuje mi sie tandemowe karmienie).
Moj niemiecki nie jest zbyt dobry (raczej podstawowy), a na dodatek wysylka jest tylko na Niemcy. Gdyby ktoras z Was byla taka kochana i pomogla mi w tym zakupie to bylabym ogromnie wdzieczna...
A moze ktoras z Was ma kolkowa z ramieniem prostym skosnokrzyzowa na zbyciu???

Odnośnik do komentarza

Czerwcowy Bąblu już raz był poruszany temat ciuszków na forum :) nie ma raczej żadnych przeciwwskazań. Znam wiele osób, które kupują używki i nic złego dzieciaczkom się nie dzieje. Ja sama będę kupować używki. Już troszkę mam :) mam też kilka nowych ubranek, ale śliczne są w second handach i faktycznie za grosze to może nie ma co przepłacać :) ja nie mam od kogo dostać "w spadku", więc sama będę musiała od zera skompletować wyprawkę. Bardzo się przydadzą takie sklepy :) polecam również komisy dziecięce, czasem są niemal nowiutkie rzeczy za śmieszne pieniądze. A wiadomo, że Dzieciaczki będą bardzo szybko rosły przez pierwsze miesiące :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Gorzka Czekolado również od nas najlepsze życzenia urodzinowe :)
Kasiu gratuluje bliźniaków, mi też się marzyła dwójka od razu ale teraz się zastanawiam czy dam radę z jednym :) ale Ty dasz rade masz już wprawę :)

Aniu dzięki zostanę przy środzie tam gdzie mnie moja gin wysłała ale się tylko przez nich niepotrzebnie zdenerwowałam.
Kati ja chyba będę w 22 tyg 2 dni w środę na badaniu ale już mi się to miesza na każdym badaniu inaczej wychodzi, kalkulatory w necie też różnie pokazują, w zależności od cyklu a te miałam krótkie... jestem z tych co lubią konkrety i to pewne, a nie jak mówi moja gin jesteś w 17/18 tyg ehhh ale co zrobić :) wiem że to dziwne ale zauważyłam że muszę mieć konkretną informację np jest pani w 20 tyg 3 dniu ciąży, plan działania, podjętą decyzje jaki np wózek kupię aby być spokojną, ale się denerwowałam wczoraj segregując ciuszki bo pisze rozmiar 56 a sa tak duze jak inne 62 aż mi się odechciało je segregować, a chciałam policzyć ile czego mam aby zrobić listę co dokupić... Boże właśnie sobie uświadomiłam że chyba mam nerwice natręctw bo pedantką nie jestem...

mala90 ciężko z zusem cokolwiek powiedzieć... chyba powinni ci juz wypłacić zadzwoń na infolinie moze cos powiedzą, ja jeszcze nie mam kasy ani żadnych konkretow, moze załóż sobie konto na portalu zusowskim https://pue.zus.pl/portal/logowanie.npi#KSW0014 tam beda napewno informacje o twoich L4 i powinny być o zasiłkach ja narazie mam puste kolumny może u ciebie jest inaczej dłużej czekasz odemnie bo ja na L4 od 29.12 :) powodzenia

Dzięki dziewczyny że jesteście dobrze jest tak się zwierzyć ze swoich problemów, zaczyna się patrzeć na swój problem pod innym kontem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Od jakiś 2 dni czuję czasami kłucie w pochwie, jakby mi ktoś wbijał szpilkę. Miała któraś z was tak?
Martyna, ja jakiś miesiąc temu miałam podobne bóle. Kłuło mnie w pośladku, a ból promieniował aż do kolana. Ból odczuwałam tylko podczas chodzenia, jak leżałam wszystko było ok. Po kilku dniach ból ustał.
Ania, w sprawie chusty niestety nie mogę Ci pomóc :(

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hxkf7rcsp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/t9qo5a8sqo5bf8q1.png

Odnośnik do komentarza

KasiaHP nie ma sprawy, jakby co to śmiało pytaj :) U obu lekarzy można wejść z mężem. W LuxMedzie będzie wizyta punktualnie, w Świdniku- licz się z 3-godzinnym poślizgiem :P ale w obu sytuacjach warto.

Martyna667 wagowo nie ma co porównywać, bo zawsze wychodzi inaczej. U mnie w 16t4d Aleks ważył 160 gram :) teraz 21t4d waży 420 gram. Na siatkach centylowych wychodzi, że jesteśmy na 47 centylu- czyli praktycznie idealnie w połowie. Lekarz powiedział, że gdyby wszystko było tak jak do tej pory i urodziłabym w terminie to będzie miał dzidziuś jakieś 3,5 kg :)
A co do legitymacji ubezpieczeniowej- dowód wystarczy, chyba że pracujesz lub jesteś na zwolnieniu, to wtedy dane zakładu pracy (NIP itp).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszko, z rozmiaroeka juz niestety tak jest. Jak kupisz np polskich producentow jak Dany to bedzie z tych mniejszych. Bamar Nicol znow ma z tych wiekszych...
W Chrzanowie masz wielki textil market w tym centrum przy busach i biedronce;) tam znajdziesz i tanie i w miare porzadne ciuszki np wlasnie Bamar Nicol. Pepco chyba tez macie. Mloda ubieralam glownie w textilu i pepco i bylo ok:) nawet jak sie zmechacily to po prostu szly na szmatki i nie bylo szkoda bo wypracowaly juz swoja cene;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...