Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Rudzielec....do Ciebie.
Jestem dzis w 11 tygodniu ciazy,od 6 tygodni martwej ciazy.W poniedzialek dowiedzialam sie ze moje malenstwo zatrzymalo sie na 5 tygodniu.Dzis mamy czwartek,juz sie pogodzilam i czasami napada mnie koszmarny atak placzu, ale to jeszcze potrwa.
Wczoraj zaczelam plamic ,malo bo malo ale zywa krwia .Mam isc na wizyte w poniedzialek, ale ide jutro bo chcialabym juz byc po wszystkim.Nie moge patrzec na swoj brzuch z mysla, ze tam jest ...serce boli.
Ale wiesz dzieki czemu nadal funkconuje? Ze niedlugo bede mogla sprobowac ponownie .Trzymaj sie,nie jestes sama.

anioleczek * 13 listopad 2014 :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, z lekarzami roznie bywa. Moja doktor nie zawsze odbiera, bo np operuje. Natomiast zawsze oddzwania lub odpisuje smsem:) dodatkowo mam z nia kontakt mailowy. Odpisuje zazwyczaj wieczorami.
Ale w poprzedniej ciazy to ona sama do mnie dzwonila jak bylam w szpitalu na oddziale plucnym. Codziennie sie dopytywala jak sie czuje, bo nie mogla wchodzic w kompetencje innych lekarzy.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, emocje po dzisiejszej wizycie są bezcenne!
Dzidzia zdrowa, Pani Doktor próbowała robić przezierność karkową na tym niezbyt dobrym sprzęcie, ale Fasolka źle się ustawiała :D Zrobiła jednak pomiar i wyszedł 1mm czyli piękny wynik :D Kość nosowa widoczna. Wszystko w porządku. Wg usg 11t4d, Fasolka ma 4,61 cm, serduszko FHR 164. Jestem przeszczęśliwa i popłakałam się ze szczęścia.
Co do pobolewania- mam nadal kłucie w prawym i lewym jajniku, ale najprawdopodobniej jest to spowodowane naciąganiem więzadeł macicy. Mam brać luteinę jeszcze przez miesiąc w związku z pobolewaniem.

Gorzka Czekolado- ja mam póki co meldować się u Pani Doktor co miesiąc. W razie silniejszego bólu nie czekać na nic tylko biegiem na Izbę Przyjęć. Jak plamienia to tym bardziej.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam stwierdzona trudna ciaze z uwagi na chorobY wspolistniejace i powiklania w poprzedniej ciazy. Jak na razie wyniki hormonow tarczycy i cukru co dwa tygodnie. Morfologia i mocz co miesiac i wizyta co miesiac. W razie W mam dzwonic zeby mnie przyjela albo jechac do szpitala. Na razie suplementuje magnez bo mam niedobory ale pomaga mi tez na zaparcia i dziala rozkurczowo. Oprocz tego hormon tarczycy wit d i kwas foliowy.

Odnośnik do komentarza

Super Kati :) cieszę się.

Mi przy zagrożonej dał skiero na morfologie, mocz, toxo, vdrl, hiv i grupę krwi.

Dzisiaj mam część wyników, mam za dużo neutrofili i leukocytów, za niski cukier, a w moczu ph za wysokie o 1,0 czyli całkiem sporo od maksymalnej.
Jutro albo w pon dostanę toxo, ale wiem, że to akurat będzie ok.

Dziwi mnie, że zero badań nad hormonami (biorąc pod uwagę poprzednie poronienia), tsh... Liczyłam na lepszą opiekę u ordynatora prywatnie. Widać się ogólnie przeliczyłam. No i dalej się nie dodzwoniłam...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpbvkd5r1.png

Odnośnik do komentarza

Gorzka Czekolado, co do pH moczu to ja tez mialam 8. Staraj sie pic wiecej wody z cytryna, jedz kiszonki choc przy mdlosciach moze byc z tym problem;)
Duzo leukocytow i neytrofoli moze swiadczyc o infekcji wirusowej. Moze zrob sobie crp ilosciowo odplatnie i pojdz do internisty z wynikami. Tsh bym sobie tez zrobila prywatnie a do tego ft3 i ft4, bo tarczyca ma duzy wplyw na ciaze zwlaszcza niedoczynnosc.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny! :D Ja pójdę po 20 listopada na usg prenatalne jeszcze raz, bo wolę się upewnić na lepszym aparacie i przede wszystkim sama Pani Doktor mi poleciła wykonać zadanie. Widać, że się przejmuje wszystkim, bo sama jest w ciąży (z tego co widziałam dzisiaj jej brzuszek to jesteśmy na podobnym etapie, a nawet na tym samym :D
Cieszę się, że wszystko jest ok. W końcu każda Dzidzia rozwija się we własnym tempie i nie chcę porównywać wyników. Każda z nas będzie miała inne :D Ja mam póki co 1 dzień do tyłu w stosunku do dnia OM, więc podrosła troszkę Dzidzia, bo w szpitalu na usg były to 3 dni :D

Dzisiaj dostałam skierowanie na resztę badań.
Gorzka Czekolada, zrób sobie koniecznie tsh- mi dzisiaj Pani Doktor powiedziała, że jest szalenie istotny. Ewentualnie zbadaj sobie progesteron, bo tu jest wskazanie do luteiny albo duphastonu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczeta, ja tylko was uprzedze ze samo tsh w ciazy nie jest miarodajne. Moze byc w normie a mimo wszystko nalezy przyjmowac hormony. Dlatego w ciazy robimy TSH, ft3 i ft4. Tylko komplet tych badan da informacje ze tarczyca jest ok i nie zagraza ciazy! W poprzedniej ciazy tsh bylo zawsze w normie a z euthyroksem z dawki 25 mg doszlam az do 175mg. Tak niskie mialam ft4 przez cala ciaze!!!
Teraz pilnuje lekami by bylo w polowie normy, bo corcia po porodzie miala pewne problemy neurologiczne, ktore szybko nadgonila dzieki rehabilitacji, ale dlatego teraz jeszcze bardziej uwazam...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Dziś ja zaglądam po pocieszenie. :-(
Od wczoraj coś mam stresa chociaż walczę z tym ale pogoda przygnębia dodatkowo. Brzuch zamiast rosnąć to mi maleje a ja chudnę. Może to od tego że nie jem słodyczy bo mnie odrzuca a jadam nałogowo i ostatnie dwa dni mój żołądek się zbuntował totalnie. a i piersi nie są tak obrzmiałe jak były wczoraj tak zauważyłam. Martwią mnie te objawy a raczej ich brak. Co prawda na 19 mam wizytę u lekarza ale nie wiem czy zrobi mi usg a chyba tylko bijące serduszko dziecka mnie uspokoi.

Odnośnik do komentarza

Malutka dzięki bo już zaczynam wariować.
Ze spaniem od wczoraj mam kłopot. no i do wieczora to tak daleko sięwydaje. :-)
Dzięki trochę mnie uspokoiłaś. Chyba zmuszę doktora na usg, bo niby innych naprawdę niepokojących objawów nie mam żadnych plamień i innych atrakcji brak.

Odnośnik do komentarza

Aguśka tu mama czerwcątka 2014 :D Nie przejmuj się tym, że chudniesz bo to normalne. Dziecko zabiera ci trochę :D a jak jeszcze nie jesz słodyczy to w ogóle :D Ja chudłam do około 6 miesiąca a potem ruszyłam z kopyta (+8 kg) Więc don't worry pierś do przodu i pozytywne myśli bo to co ty czujesz czuje i dziecko.... Jeśli nie ma innych objawów złych to nic się nie dzieje.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za wizytę :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u60um7mu.png

http://s1.suwaczek.com/200706242438.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja też z dobrymi wiadomościami, byłam wczoraj u ginki z wynikami badań i wszystko w normie, a nadmienię że w I ciąży ilość białych krwinek miałam przekroczoną kilkukrotnie, teraz na szczęście w normie.
Gosia 74 - strasznie Ci współczuję ale i gratuluję podejścia do sprawy, ja bym chyba tak nie potrafiła, musisz wierzyć że wszystko się ułoży, podziwiam i trzymam za Ciebie kciuki

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny!
Aguska nie martw sie tez chudlam w pierwszej ciazy. Teraz tez juz mammius 6 kg a non stopprzytulam deske klozetowa...

Na dodatek obudzilam sie z goraczka bolem miesni i gardla. Mega katar zatokowy. Po poludniu lapie mojego doktorka, coby mnie jakos obstawil profilaktycznie dusznosciowo...
A do tego maz na weekend do szkoly idzie, na szczescie dzis mij tata dojedzie i wezmie lobuzice na spacer i obiad ugotuje a jutro sie okaze. Moze ktoras sasiadka przygarnie Nuske na pol dnia...

Odnośnik do komentarza

Gosia74- przytulam mocno i życzę owocnych starań! Jesteś naprawdę silną kobietą.

Gosia 1 czerwcowa- czekamy na info o usg. Ja idę chyba 26, bo wtedy będę w 13t4d.

Aguśka- wiem co czujesz, bo sama panikowałam. Skoro nic złego się nie dzieje to nie masz co się martwić na zapas. Uwierz, wszystko będzie ok.

Gorzka Czekolada- co u Ciebie? Jak samopoczucie?

I pytanie do Was wszystkich- będziecie brały jakieś witaminy w ciąży? Mi wczoraj Pani Doktor poleciła MamaDHA. W aptekach kosztuje coś koło 50 zł (! o zgrozo!) i wystarcza na miesiąc stosowania. Ja z kolei znalazłam na allegro za nieco ponad 30 zł i chyba kupię od razu 3 opakowania. Zapłacę 100 zł i będę miała 3, a w aptece stacjonarnej za tą cenę miałabym 2 opakowania.
Co o tym myślicie? Jakie Wam zaproponował ginekolog?
Tu podaję link:
http://allegro.pl/mamadha-x60-mama-dha-ciaza-karmienie-witaminy-hit-i4793144010.html

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...