Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś właśnie miałam pierogi na obiad :) Ze szpinakiem, mniam. Nie lepiłam tylko kupiłam gotowe na wagę. Nigdy nie próbowałam robić. A najlepsze, że zjadłam je z mizerią :) Tak mi dziś smakowało :) Córce tez :) Mąż by się uśmiał. Ale niestety pojechał wczoraj odebrać nowe mieszkanie. Farby juże kupione. Ma 2 tygodnie aby przygotować mieszkanie. Jej, jak ja się doczekać nie mogę. Aniaradzia, napisz jak wizyta.
Kati, napisz jak wrócisz, czy wszystko ok. Mam nadzieje, że zdecydowała się na IP.

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Juz sie melduje!!!
Pani doktor cudna, jak zwykle oprocz hormonow, do ktorych nie miala zastrzeżeń, oslucha mnie i cisnienie sprawdzila. No i wyszlo nadcisnienie ciazowe... Dala mi isoptin i wyslala na calodobowe monitorowanie cisnienia (terminu dowiem sie w przyszlym tygodniu).
Kobieta leczy mnie od 13 lat i stwietdzila ze takich dobrych wynikow nigdy sie nie spodziewala u mnie!!! Nie ma to jak naturalne wzmaczniacze!!! Mlody jeczmien i czystek gora!!! Jak sie dowiedziala to zalecila jeszcze chlorelle!!! Tak ze bede sie naturalnie wspomagac, a oprocz tego co sie nie da naturalnie to syntetykami, ale i tak mniej niz by to mialo byc bez naturalnych wspomagaczy:)
W poniedzialek ustali mi termin u siebie w klinice i przebada od stop do glow, jak zwykle zreszta:) dzis bylam prywatnie.

Co do pierogow to ja uwielbiam lepienie! Siadam sobie przed tv i lepue jeden za drugim. Maz walkuje ciasto i wycina a ja lepie no i przygotowuje farsze:) uwielbiam gryczane z twarogiem, z soczewica i miesem, a francuskie to istny szal:)
Ojj cos mi sie zdaje, ze jutro bede lepic;)

Odnośnik do komentarza

Na pierogi francuskie to i ja czekam na przepis:-)
A dla mnie na głód i ból łowy albo zły humor zawsze dobrze działa kromka pełnoziarnista, z serkiem kozim i pomidorem malinowym. Pycha. Od początku ciąży działa zobaczymy kiedy mi się znudzi.:-)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, ja znów tylko z wtrąceniem redakcyjnym: komunikat od redakcji, kolejne zmiany na forum:
Witam,
przedstawiamy kolejną propozycję zmian na naszym forum. Chcielibyśmy zebrać fora "Bazarek", "Polecam, odradzam", "Katalog produktów", "Prezenty i pomysły" oraz "Zakupy" w jedną kategorię. Forum "Sprzedam" zostało by przeniesione w całości, a pozostałe fora z kategorii "Bazarek" zamienione w wątki.
Do końca tygodnia czekamy na Wasze opinie.

tu wpisujecie sugestie: http://forum.parenting.pl
/komunikaty/3150385,zmiany-na-parentingu,2
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Pierogi francuskie;)
Zielona soczewica drobna gotujemy, siekamy dobrej jakosci parowki np Piratki z lidla i dusimy z koncentratem pomidorowym. Doprawiamy ala bolonski sos.
Trzeba to odparowac i mocno rozgotowac. Jak wystygnie to nadziewamy pierogi.
We Francji jadlam to jako danie o nazwie lentilles, robione przez kolezanke Francuzke. A w domu powtorzylam i wyszlo mi za duzo, wiec reszta dania nadzialam pierogi;) wyszly pycha;)

Odnośnik do komentarza

Justi kochana jesteś wiesz :)

Zjadłam dzisiaj pół dużej 40cm pizzy. Kobietki wyobraźcie sobie jak się czuję hehe masakra, mam zgage, nadkwasote i wszystko w jednym łącznie z refluksem, który też obcy na codzień mi nigdy nie był ;) Więcej w tym trymestrze pizzy nie zjem hehe.

Dzisiaj towarzyszy mi również całkiem niezły nastrój ;)

Zmieniłam lekarza kilka dni po tym jak Wam się żaliłam, że mój lekarz mnie zlewa z góry na dół. Mam teraz doktorka, który każdą pierdołę tłumaczy dokładnie nawet wtedy, gdy go nie pytam. Miły, kompetentny i z polecenia- warto było zmienić. Mam kartę ciąży i jestem dokładnie poinstruowana w kilku kwestiach. Poza tym lekarz nie dowierzał, że poprzedni lekarze po dwóch poronieniach nie kierowali mnie na badania choćby pod kątem zespołu antyfosfolidowego...

Mój bob rozwija się prawidłowo, idealny wzrost, serduszko 160. Wyniki też już odebrałam w całości. Toxo nieprzebyta mimo obcowania z kotami od dziecka (i to różnymi poza swoimi, łącznie z tymi, które na chwile przygarniałam lub szukałam domu, bo bezdomne były itp- to moje drugie badania na toxo i nadal mnie nie dopadło).

W połowie grudnia będę robić prenatalne. Niektóre z Was już mają za sobą ;) Zobaczymy jak tam bob się miewa.

Mój mąż chce córkę. Ja syna. Wymyśliłam imiona Bruno i Blanka. Mąż twierdzi, że Bruno jest hitlerowskie i jak będzie chłopak to na pewno nie będzie się tak nazywać (heheheh zobaczymy :P ), no a mój tato znowu coś o Jasiu wspomina ;) A mama widzę, że też by chłopaka wolała.

Co do brzuszków- wiecie jaki ja mam bęben? Odstaje jak armata. Wyglądam jak w 5 miesiącu albo lepiej. Nie ukrywam, że swoją drogą u mnie była taka sytuacja, że przytyłam już 10 kg w jakieś 3-4 miesiące, bo zmieniałam pracę i takie tam stresujące sprawy, które na bieżąco zajadałam. Teraz ważę 70,8.

Nadal mam nudności, ale już nie w takim natężeniu jak miałam- przestałam wymiotować i astma jakby ucichła. Potwierdzam skuteczność Mamarinu.

Duphaston jak brałam tak biorę nadal, plamień nie mam już, więc lekarz zalecił dawkę 2x1.

Wiecie mam takie dni, że łapię doła. Jest mi wtedy źle, czuję się źle, grubo i do niczego.. Wiem, że to hormony, ale straszne to jest... Na szczęście dzisiaj jest ok.

Ktoś stosuje MAGNE b6 (lek nie suplement) ? jeśli tak to w jakich dawkach? Na stres mam zalecenie magnezu, w aptece polecili ten, ale cholera nie wiem ile tego brać, nie chcę też przegiąć z b6, chociaż podobno jej nadmiary nie są szkodliwe (to czemu rda jest takie niskie? hmm... )

Martwię się co z tą Kati. Też miałam mocny pulsujący ból nerki pewnego dnia ale trwał on z 10 minut i puściło. Moja mama miała przeboje w ciąży z nerkami i co chwila w szpitalu lądowała, a jedna z koleżanek też, to leczyli ją nospą, a ta się z bólu zwijała w kłębek.

Polecam Wam ubrania Bon Prixu- zamówiłam na allegro (bo w katalogu drożej) tą bluzkę: http://allegro.pl/8-1210-bpc-extra-ciazowa-bluzka-t-shirt-40-42-i4791861036.html z tym, że patrzcie po wymiarach, bo w bpc rozmiar może zmylić. 40-42 w tej bluzce jest większe niż przypuszczałam, ale tak ładnie w tym wyglądam, że napatrzyć się nie mogę :) Polecam. Jak coś będę jeszcze zamawiać to będę dawać znać czy fajne czy niefajne, ale tą koszulkę z czystym sumieniem polecam, wiem, że na całą ciążę ta bluzka będzie dobra.

Rozpisałam się...

Z takich informacji promocyjnych mogę dodać, że w sklepach stacjonarnych Yives Rocher poobniżali ceny o 30, 40 i więcej % na większość produktów- kupiłam dzisiaj normalny fluid, bo mam same ciemne jak czekolada, a musiałam pożegnać się z solarium ;)

Macie jakieś sposoby na suchy i zatkany nos? Chodzi mi jak go nawilżyć? Mam krople prenalen katar czy jakoś tak, ale lipa... Poza tym mam tak podrażniony nos, że mi krew coraz częściej leci. Może czysta woda morska...?

Bezzapachowy i hipoalergiczny krem na rozstępy ktoś coś wie? Mam palmers- zapach odrzuca. Colistar- uczulenie mi wyszlo mimo, że przed ciążą używałam. Ważne by kosmetyk był skuteczny, nie uczulał i nie pachniał...

Koszmary mi się śnią, ale to niby norma... Przepełnione morderstwami, lękiem i ucieczką- masakra.

Kati daj znać co i jak z Tobą.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpbvkd5r1.png

Odnośnik do komentarza

Witam

U mnie juz lepiej......mdlosci ustepuja, piersi dalej troche wrazliwe I takie pelne sie wydaja:P........troszke czasem podbrzusze pobolewa.
Troche sie martwie, czy z maluszkiem jest ok- moj synek uderzyl mnie niechchacy w bok brzucha jak wskoczyl nam rano do lozka ( nie jakos mocno, ale sie troszke martwie). Do usg jeszcze 2 tyg.:(
Ostatnio mi chyba hormony szaleja, bo mam humorki I od kilku dni warcze na wszystkich.
Mam problem ze zgaga I refluksem (mialam przed ciaza rowniez, ale nie az tak) oraz ze wzdeciami I zaparciami.

Gorzka czekolada super, ze u Was wszystko ok I lekarz o niebo lepszy.
Kati daj znac co u Was, bo sie martwimy.
Aniaradzia pierozki mniam, ale ja nie umiem ich robic. Super, ze wyniki masz bardzo ladne.

http://www.suwaczki.com/tickers/82do6iyer4y0b9x1.png

Odnośnik do komentarza

Blue, moja cora codziennie skacze po mnie choc pilnujemy zeby tego nie robila. I o ile w dzien raczej pamieta to wieczorami i w nocy wlacza jej sie tryb kafar i miazdzy pupa wszyskto co napotka. Tez sie balam, ale po poniedzialkowej wizycie wszystko ok.

Zaraz jedziemy z Mloda do szpitala na szczepienia. Ciekawe czy i czym ja znow zaszczepimy bo lista do nadrobienia strasznie dluga...

Odnośnik do komentarza

A po przespaniu sie z tematem balsamow stwierdzam, ze dla Gorzkiej Czekolady chyba najlepszy bedzie rafinowane maslo shea. Super naturalny produkt i bez zapachu a doskonale wplywa na skore. Ja go kupuje glownie dla cory ale od czasu do czasu sama sie smaruje. Zawsze mozna go troche podgrzac w kapieli wodnej wymieszac z olejkiem np bawelnianym i dodac ulubiony zapach olejku eterycznego. W ten sposob macie fajny domowy balsam:)
Mozna go poporcjowac w sloiczki i zrobic spersonalizowane balsamy dla czlonkow rodziny, zmieniajac tylko zapachy:) mysle ze to moze byc tez pomysl na gwiazdkowy prezent;)

Odnośnik do komentarza

Witam, okazało się, że również jestem w ciąży, termin około 19 lipiec;-)
Dlatego proszę o pomoc w moich badaniach, chcę jak najszybciej zakończyć magisterkę, by móc się wcześniej bronić by zdążyć przed dzidziusiem ;-) brakuje mi już mało Pań do końca.

Zapraszam serdecznie Panie w ciąży na badania prowadzone przeze mnie w ramach pracy magisterskiej.
Jestem studentką V roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i zbieram dane dotyczące doświadczeń kobiet na temat swojego dziecka w czasie ciąży.
Badanie jest całkowicie dobrowolne i anonimowe. Odbywa się w całości przez internet. Polega na wypełnieniu dwóch wysłanych przeze mnie krótkich kwestionariuszy i odesłanie ich z powrotem na adres e-mail lub wysłanie na adres Wydziału.
Więcej informacji na ten temat pod adresem: dorotakowalczyk-mgr@wp.pl
Drogą mailową będzie również możliwość udostępnienia chętnym osobom końcowych wyników ogólnych z mojego badania.
Opis i wszystkie informacje będą zawarte w mailu, które wyśle po zgłoszeniu.
Zainteresowane Panie proszę o zgłoszenie się na adres mailowy:
dorotakowalczyk-mgr@wp.pl
(w temacie wiadomości proszę wpisać zgłoszenie)

Z góry dziękuję za zgłoszenia i poświęcony mi czas.
Dorota Kowalczyk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...