Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

~Agatka85
W sumie to piszę żeby się wyżalić. Jestem w końcówce 10 tyg ciąży (pojutrze zacznę 11 tydz.). W sumie znosiłam różnie:
- w 6 tyg czułam się źle, bardzo bolał mnie brzuch
- w 7 tyg wylądowałam na zwolnieniu przez tydzień z powodu bardzo małego, ale jednak, krwiaka w macicy
- w 8 tyg przedłużyli mi zwolnienie z powodu zapalenia gardła i ucha. Wyleczyłam się termoforem, gorącymi napojami i leżeniem
- w 9 tyg wróciłam do pracy. Trochę bolał mnie brzuch (mam tyłozgięcie macicy + jestem bardzo drobna i prostowanie się macicy odczuwam bolesnie, pół biedy jak spaceruję lub leżę, ale siedzieć czasami nie mogę), ale cieszyłam się, że wróciłam do pracy i byłam pozytywnie nastawiona. Jedyne co to po powrocie do domu od razu szłam spać i często spałam do rana.
- w 10 tyg na początku wszystko było nadal super, aż do niedzieli kiedy zaczął się mój koszmar i trwa do dziś. Osłabienie (wyczyn to przejechanie tramwajem do pracy 10 przystanków, mając miejsce siedzące), mdłości (bez wymiotów), biegunka (jednodniowa), zadyszka ze zmęczenia nawet po powiedzeniu kilku zdań pod rząd + ciagniecie w podbrzuszu, pachwinach, krzyżu. Siedzę w pracy i juz się popłakałam przez telefon swojemu chłopakowi... Jeśli nadal będzie tak źle mam dziś podjechać do ginekolog po L4, ale nie bardzo chcę je brać, u mnie w pracy średnio została przyjęta informacja o mojej ciąży....
ufffffff wyżaliłam się, ale jakoś wcale nie jest mi lepiej...

Agatka!
1. Olej robotę - to ich problem, bierz L4 i zmykaj do domu jeśli Ci życie miłe. Podobnie miała Marta i też ją wszystkie do domu na L4 wysyłałyśmy ;)
2. Często jest tak, że pracodawca złości się tak na prawdę nie dlatego, że jesteście w ciąży, lecz dlatego że idziecie na zwolnienie na kilka tygodni, po czym wracacie do pracy również na kilka tygodni. Pamiętajcie, że za pierwszy miesiąc L4 płaci ZAWSZE pracodawca a dopiero później ZUS. Jeśli wracacie po kilku tyg. do pracy i znowu za jakiś czas idziecie na L4 to on "biedny" znowu musi płacić przez 1mc Waszego zwolnienia.
3.Brzuch boli bo rośnie - to normalne. Jeśli masz dobrego lekarza to to samo Ci powie.
4. Agatko pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja "fasolka" i wszystko co teraz zrobisz lub nie, będzie miało wpływ na jej zdrowie a czasami nawet życie.
Trzymaj się dzielnie, głowa do góry!

http://www.suwaczek.pl/cache/3451273281.png

Odnośnik do komentarza

Moniq75
karola88
Ja dsisiaj tez sie nie bardzo czuje :( wypilam rano herbate z sokiem malinowym bo wczoraj mi tak smakowala ze 4 kubki wypilam a dzisiaj odkad sie napijam to mi zle :( muli mnie.
Joasia melduj sie po wizycie ;)

Karola ty lepiej spytaj swojego lekarza czy wolno Ci pić sok z malin, bo ja od położnych wiem, że lepiej z tym uważać. Ja mimo, że maliny uwielbiam to je odstawiłam - po co kusić los.


nie wolno pić soku z jeżeli jest z liśćmi bo to one coś tam powodują.. ja przynajmniej tak słyszałam..

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Moniq
" (...) Maliny dla ciężarnych
Terapeutyczne działanie liścia maliny zostało opisane po raz pierwszy w 1597 roku. Obecnie malina oraz jej liście są nadal wykorzystywane jako lek. Liść maliny jest stosowany w leczeniu zaburzeń układu pokarmowego, na przykład biegunki, chorób układu oddechowego, problemów z sercem, gorączki, cukrzycy oraz niedoboru witamin. Liść maliny wspomaga pocenie się, wydalanie moczu oraz produkcję żółci. Niektórzy korzystają z liści maliny w celu oczyszczenia organizmu. Liście maliny są popularne również wśród kobiet, którym dokuczają bolesne i obfite miesiączki. Roślina ta uchodzi za doskonałe remedium na poranne mdłości. Liście maliny stosuje się także w profilaktyce poronienia oraz w celu ułatwienia porodu. W związku z tym nie ma powodu, by w czasie ciąży rezygnować z malin. Są doskonałym źródłem witamin i stanowią smaczny element diety. Liście malin można wykorzystać również w leczeniu wysypki skórnej oraz bólu gardła, wystarczy przyłożyć je do skóry. (...)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Ale się ciesze maleństwo dopiero 7 mm i serducho. 121 na minutę ;) termin się zmienił na 7 czerwiec ale mi ulzylo jak na 6 tyg i 3 dni to chyba dobrze wszystko nie a wy jak mialyscie? Tylko dalej chora teraz zatoki ok a angina mnie lapla mowie wam katastrofa ;( ale juz dziś nic mi dnia nie popsuje ;)

Odnośnik do komentarza

Zielizka nic się nie martw,
mówiłaś, że ile dni jest do tyłu wg usg? u nas też w 6 tyg (czyli 5+3) miał 4 mm.
Śledzi w śmietanie mi się odechciało na rzecz sałatki śledziowej! ;)
Ja za rybami też nie specjalnie przepadam, ba nawet na wigilie to jadałam paluszki rybne to innego nie jestem w stanie zjeść ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

No to olałam pracę. Mam zwonienie do 8 listopada i 8 listopada zapewne dostanę dalej... Bóle wynikają z luzowania się miednicy i tego że urodziłam się ze zwichnietym stawem biodrowym (dysplazja stawu biodrowego). Jak mi całe życie to nie przeszkadzało, tak teraz się odezwało. Mam dużo leżeć i spacerować i tyle.

Co do malin - moja gin mi zakazała jeść cokolwiek co ma maliny.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo9skjoxn4f9w44.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Zielizka 4 dni to nie jest tak dużo! Myszeczka mówiła, że u niej chyba na początku było 7 dni różnicy!
Poza tym są normy
" Wiek ciąży Pęcherzyk ciążowy CRL
6 tydzień 1 dzień 12 mm 3 mm
6 tydzień 2 dzień 13 mm 4 mm
6 tydzień 3 dzień 14 mm 4 mm
6 tydzień 4 dzień 15 mm 5 mm
6 tydzień 5 dzień 16 mm 5 mm
6 tydzień 6 dzień 17 mm 6 mm

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...