Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam się i ja :) noc minęła całkiem znośnie. Dziś już czuję się znacznie lepiej, chociaż katar nadal mocno dokucza, na szczęście głowa ciut lżejsza niż wczoraj.

Zaczynam odczuwać wewnętrzny niepokój że nadal nie mam wyprawki :/ muszę w końcu znaleźć siły i czas i pojechać do Bratowej żeby mi dała co ma i będę wiedziała czego mi brakuje. Mój T. mówi że spokojnie zdążymy, wiem że ma racje bo ja mam już wszystko powybierane więc tylko kwestia zrobienia kilku zamówień przez neta ale jakoś mnie to niepokoi.

Widzę że kilka z Was się zdecydowało na maść linomag zieloną. A jaka jest w konsystencji? bo jeszcze maści do pupci nie wybrałam :)

kwaśna dobrze że Cię wypuścili :)

co do ułożenia Maluszka to słyszałam że się zdarza że ktoś ma zaplanowaną cesarkę, zgłasza się na porodówkę a dziecko się obróciło. Także podobno do końca może się jeszcze obrócić

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Witam drogie Panie...:-) w nocy do Was pisalam, ale nie chcialo sie wstawic dziadostwo...
Paulina01 ja bede rodzic na Madalinskiego i do szkoly rodzenia tez tam chodzilam...
Wczoraj juz ostatnie zajecia w szkole rodzenia zaliczone... Dyplom dostalismy:-)
Dwoch kurierow sie doczekalam, dzis jeszcze jeden z walizka przyjedzie:-) ciekawa juz jestem czy uda mi sie spakowac w jedna walizke, ale szczerze w to watpie, pewnie sie skonczy na tym, ze wezme dwie, jedna wieksza dla mnie i mniejsza dla dzidziusia... A wy ile toreb, walizek planujecie?
Wczoraj po prostu padlam, glowa mnie cala noc bardzo bolala po jednej stronie, ale do rana przeszlo... Nie przeszkodzilo to jednak zbytnio w spaniu, tylko raz wstawalam wyjatkowo do wc:-)
W stolicy piekna pogoda...
Wiecie co? Ja boje sie po nocy przejrzec w lusterku bo sie boje, ze rozstepy zobacze na brzuchu...:-/
Witam znowu dziewczyny, ktore wyszly ze szpitala... Cieszymy sie razem z Wami... Oby juz nie bylo potrzeby sie tam znajdowac do dnia porodu... Zycze tego nam wszystkim...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Warszawianki - tylko Wy możecie podczas porodu oddać do publicznego bankowania krew pępowinową zupełnie bezpłatnie. Może warto to zrobić? Baza poszerzy się dla wszystkich. 3/4 szpitale biorą w tym udział, więc musicie podpytać. Ja muszę zapłacić, ale potem mogę oddać też do publicznego i wtedy przechowywanie dalsze będzie za darmo. Za pobranie niestety muszę zapłacić :( NFZ i Minister znów stanęli na wysokości zadania!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

anela78 fajne te opakowania na butelki, zerknę i poszukam :)
Coś mi się wydaje dziewczyny, że te nasze twardniejące brzuchy to już teraz norma będzie i niedługo zaczną się o ile już się nie zaczęły skurcze przepowiadające.
W końcu poród już blisko.
Ale nie ma się co podobno martwić dopóki skurcze nie są regularne. Przy pierwszym synu skurcze mi się zaczęły o 2 w nocy i do 6 równiutko co godzinę, więc już postawiłam cały dom w gotowość, potem od 6 do 13 miałam dokładnie co 10 min, takie, że na czas skurczu kilkanaście sekund musiałam przystanąć i oddech wstrzymać a potem znowu 10 min spokoju. I tak w dzień porodu pomyłam podłogi, ugotowałam obiad i dopiero pojechałam do szpitala :)
Tam od 15 zaczęły się skurcze już takie boleśniejsze i co 2-3 min. Niestety moje maleństwo nie przecisnęło się przez moją miednicę mimo wielogodzinnych prób i o 22 urodził się przez cesarkę.

Odnośnik do komentarza

hej wszystkim , dziś fajna pogoda to trzeba będzie korzystać i na spacerek się wybrać , wczoraj zamówiłam już wózek (czas oczekiwania ponad miesiąc) łóżeczko wybrane, kilka ciuszków kupione ;D także ruszam do przodu. Na dzisiejszą noc nie mogę narzekać mały fikał koziołki, co do jego ułożenia to już ułożony główkowo do porodu także mam nadzieję że poród będzie sn chciałabym,
Wczoraj w jednym ze sklepów Pani poleciła mi akcesoria dla dziecka z firmy BabyOno co o nich sądzicie? ceny mają niskie w porównaniu z aventem chociażby.

mój suwaczek

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
U mnie nocka minęła dobrze - nie obudziłam się ani razu, wiec nawet nie wiem czy mnie coś bolało, ale za to teraz plecy i pachwiny nie dają mi spokoju... :(
Jesteśmy już z moim A. po śniadanku. On się wziął za różne męskie roboty, a ja ... Leżę :) jutro będzie moja kolej na "pracowanie" a jego na odpoczywanie :D
Aa.. Co do nocki jeszcze - śniło mi się, że zaczęłam rodzić jak nikogo nie było w domu. Wszyscy w pracy. Mi wody odeszły i zaczęłam panikować. Zamiast zadzwonić po karetkę ja dzwoniłam do mojego A, ale miał wyłączony, bo mu się rozładował! A tylko on w rodzinie ma prawko i samochód! Masakra jakaś. Poszłam do sąsiadki i ona wezwała karetkę i pojechała po mojego A. Masakra ten sen! Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Tatuś zdążył, przeciął pępowinę malutki urodził się cały i zdrowy :)

Kochamy Cię, Kacperku :*
http://s10.suwaczek.com/201505281662.png
http://www.suwaczki.com/tickers/74dij44jxz6vzefb.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszkaaa25 akcesoria firmy BabyOno sa tansze od np. Aventu, dlatego, ze jest to polska firma wiec odchodzi im koszt dystrybucji itd. Ale to nie oznacza, ze sa gorsze... Jednak aby miec jakiekolwiek zdanie trzeba najpierw wyprobowac ich produkty, w czym ja Ci nie podpowiem bo to moja pierwsza ciaza... Mam kilka produktow tej firmy, jednak dopoki dziecko sie nie urodzi to nie jestem w stanie nic na ich temat powiedziec, poza tym, ze wygladem raczej nie roznia sie od produktow innych firm, a cena jest jednak przyjemna dla oka i portfela... Nie chce tu ani polecac ani odradzac bo z moim doswiadczeniem bylo by to niepowazne...
Aneczka83 wstrzymac oddech? W szkole rodzenia nam mowili, ze nie wolno wstrzymywac oddechu podczas skurczu...

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobietki dziś piękna pogoda w dam raz na pranie Pruszków i prasowanie aż Wam zazdroszczę bo ja muszę leżeć i ominie mnie ta frajda, siostra ma mi przywieźć ubranka po swojej coreczce już poprawne. Również chciałam się poradzić w sprawie proszku jaki najlepszy dla maluszka?
Z tym twardniejacym brzuchem to macie rację po 30 tygodniu takie napinanie jest normalne, macocha ćwiczy do porodu, o ile te skurcze nie są częściej niż 20 razy na dobę wtedy dzwonilabym do lekarza. Mi się napina głównie pod wieczór biorę magnes b6 i noszę 3-4x dziennie i głównie leżę. Kochane tak jak lekarz mi mówił 2/3 profilaktyki leczenia to leżenie odpoczywanie a 1/3 leki, więc oszczędzajmy się bo mamy dla kogo! Ja mam przestroge moja siostra 2 lata temu urodziła w 33 tyg też jej twardnial brzuch bardzo ale ona prawie nic nie leżała robiła wszystko i stało się..dlatego ja wole "gnic" w łóżku mimo takiej pogody ale dziecko jest dla mnie najważniejsze.
Dziś przespalam cała noc nie licząc wstawiania na siku. Czy leci Wam z piersi ta siara? Bo mi nie i boję się ze nie będę miała pokarmu a bardzo bym chciała karmić piersią

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20558[/quote]

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)
ale produkujecie posty - w trybie expressowym!
My byliśmy wczoraj na zajęciach ze szkoły rodzenia - były konsultacje z laktacji i zwiedzanie porodówki.
Zdziwiłam się, że na oddziale tak cicho było! A były 3 porody na raz. Nic nie było słychać, dopiero na oddziale noworodkowym gdzieniegdzie było słychać cichutki płacz noworodków. Widzieliśmy takiego jednego - o jak mi się zrobiło nostalgicznie..już chciałam mieć córę w rękach! U nas w szpitalu stosują system rooming in - fajne to, bo wszyscy specjaliści przychodzą do dziecka, wszystko z dzieckiem robią przy matce.
Co do laktacji - któraś pisała, że boi się, że nie będzie miała pokarmu. Otóż Pani z poradni powiedziała, że KAŻDA kobieta ma pokarm, tyle ile trzeba i jaki trzeba dziecku! Powiedziała, że najlepszy laktator to nasz Dzidziuś i poza nielicznymi przypadkami nie ma potrzeby kupować. Jak już to polecała medela/ avent.
My właśnie czekamy na wizytę, bo coś się dzieje niepokojącego. Ale liczę, że to moje przeczulenie, a nie faktyczne problemy...
Tyle się nas zrobiło, że powoli gubię się co kto pisał :D
Cieszę się, że wypuścili Was dziewczyny ze szpitali, a wszystkim życzę miłego dnia i pogody ducha :)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Asia2244 - jak przeprowadzka?
VSA - jak tam?
Maratonka - robisz na trzy etaty? Mam nadzieję, że chociaż po pracy dużo odpoczywasz i się relaksujesz :)
Zielizka - jak tam pisanie pracy?
Dobra Wróżko - zaczaruj nam tutaj, żeby nas brzuchy tak nie bolały :)
Kocurowa - czy Ty nas nie zostawiłaś??? co tam???
Kokosowa, Mamalenka, Ghostina, Joasia21, Pawla, Emka_5, Vicctory, Malpa2015 - to samo. Co u Was?
Millerówka - czytasz nas jeszcze? Mam nadzieję, że u Ciebie się wszystko ułożyło Kochana w życiu :)

Ja dziś mega zakupy w Gemini zrobiłam - kosmetyki, pieluchy, chusteczki, akcesoria (nawet szczoteczkę do jamy ustnej). Mam tylko problem z termometrem, bo każdy ma jakieś minusy, bez względu na cenę :/ ale to jeszcze trochę czasu :)
Pogoda śliczna!!!
Ale mam ochotę znów kupić sobie coś do ubrania, ale wiem, że na razie to stare ciuchy :( szkoda kasy na bluzki czy sweterki :( już mówiłaś mężowi, że chociaż nowe okulary przeciwsłoneczne sobie kupie :D a chodzi mi po głowie jakaś sukienka...może uda się dojść do formy przed 30-tką męża w sierpniu i wtedy obydwie się wystroimy - Królowa i Księżniczka :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Monia9 u mnie też brak siarY... Aczkolwiek mamy jeszcze trochę czasu na rozpoczęcie produkcji!! Pamiętajmy, że według mądrych i doświadczonych laktacja jest w głowie, więc na spokojnie ;)

Laski, Lovela 2l w Rossmannie za 14.99 jakby któraś chciała się zaopatrzyć jeszcze

Piękny dzień zapowiada się nad morzem! Lecę zaraz na spacer i jakieś zakupy wyprawkowe :))

http://www.suwaczek.pl/cache/c5e2cdb929.png

Odnośnik do komentarza

marti87
Dobra Wróżko - ach, wyczarowałam Cię :) odnośnie laktacji,to położna powiedziała wczoraj, że pokarm tworzy się w głowie!!! musimy się odblokować, nie ma innej rady :)

Marti :* dziękuję za pamięć :) Czytam na bieżąco, ale jakoś nie mam weny na pisanie ;) Przyłączam się do wywoływania do tablicy - dajcie znać Dziewczyny co u Was!!
PS Marti- mój M też z sierpnia :D i w dniu Jego urodzin mamy rocznicę ślubu :)
Majóweczka - jak sytuacja z lokatorami w mieszkaniu - jest ok?
Zaraz przejrzę notatki z konsultacji i postaram się coś napisać - bo Pani kilka mitów obaliła. Może komuś się przyda.

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...