Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Karola myśl pozytywnie. Nie ma innej opcji jak ta najlepsza, ze wszystko będzie ok. U mnie Franek też ma mniejszy brzuszek ale lekarz jakoś tego nie komentuje.

Co u Nas??? Lipa jakaś. Fakt miałam remont i sama gruntowałam i malowałam ściany. Sprzątałam i robiłam wszystko co się da. Teraz odpoczywam bo jednak już nie daję rady. Mam ogromny brzuszek. Maluchy dokazują. Cały czas mam wysokie leukocyty i CRP no i doszło podejrzenie RZS bo palce u rąk nie dość, ze puchną to każdy staw i kosteczka bolą. Nie mogę zginać ich do końca. Wytłukłam w domu prawie wszystkie szklanki do piwa mężowi, parę kubków. Wszystko rozlewam. Ogólnie ciamajda jestem ostatnio. Od wczoraj twardnieje mi brzuszek a dzisiaj troszkę boli więc leżakuje na kanapie i staram się nie panikować. 17 marca mam USG w 30 tyg. więc dowiem się jak tam towarzystwo przybiera na wadze i w siłę. Moja glukoza jest ponizej normy więc rosną mi małe głodomorki co to wysysaja ze mnie wszystko tylko waga jakoś dziwnie rośnie bo juz 17 kg przybrałam :-))) nikt w to nie wierzy jak mnie widzi a waga nie kłamie raczej. I tak to u Nas się toczy. Mało piszę ale codziennie Was czytam tyle, ze z pisaniem ostatnio miałam problemy tak mnie dłonie bolały.

Karolka nie zamartwiaj się pleas o Dzidzię. Zobaczysz, że Maleństwo Cię zaskoczy na kolejnym USG :-))

http://www.suwaczek.pl/cache/64d6685245.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie majowe mamy :)

Termin mam na połowę maja. Jestem z okolic Koszalina.
Też już miałam badanie z glukozą, poszło szybko i sprawnie z dodatkiem soku z cytryny a wynik w normie. Na ostatniej wizycie ginekolog przepisał mi żelazao oraz magnez i witaminę B6, biorę równiez kwas foliowy. Po raz drugi została potwierdzona płeć – dziewczynka :) Wizyty mam co miesiąc wraz z USG – koszt 100zł (od tego roku, wcześniej 80zł).
Od trzech tygodni chodzę na szkołe rodzenia, są dwa spotkania w tygodniu. We wtorki są "pogadanki" z położną (do tej pory były tematy: poród rodzinny, połóg, wyprawka – co zabrać do szpitala ze sobą), w czwartki są ćwiczenia z rehabilitantką – ćwiczenia ruchowe, rozciaganie mięśni, nauka jak oddychać przeponowo, "ziajanie" ... Szkoła jest bezpłatna – Białogard.

Marti87 – ja też dziś po raz pierwszy miałam straszne koszmary w nocy ;/ Dziś chyba nie zasnę z tego powodu.

Parę dni temu czytałam Wasze posty dotyczące wyprawki, ja mam tylko łóżeczko z materacykiem (taki dwustronny gryka i kokos) – dostałam od kuzyna. Zastanawiam się czy czasem nie kupić nowego materaca, jak myślicie dziewczynny?

Dziś zaczynamy 29 tydzień ciąży. :)

Odnośnik do komentarza

emilia1984
Dziewczyny, któraś w Was pisała o promocji proszku ta Dzidzi w Auchanie, o co dokładnie chodziło ?

ja pisałam :) od 19-02 w Auchan ma być proszek Jelp na promocji kup jeden + drugi za 1grosz. Widziałam w gazetce papierowej, bo na ich stronie jeszcze nie ma nowej dostępnej

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki:-)
Witam wszystkie nowe mamuśki.
Ja chodzę do gin prywatnie do luxmedu, wizyty mam co miesiąc ale teraz już chyba będą częściej. Płacę 90. Usg robię gdzie indziej też prywatnie, ale te obowiązkowe tylko, więc prenatalne i polowkowym. Teraz pewnie lekarz będzie mi kazał zrobić w marcu więc postanowiliśmy z mężem że zrobimy 3d albo 4d. Będzie fajna pamiątka. Co do wymiarów maluszka z polowkowym lekarz nic nie wspominał więc chyba dobrze. A lekarz naprawdę przemiły.
Jestem krotkowidzem i byłam ostatnio u kontroli no i 0,25 więcej,ale okulistyka powiedziała że po porodzie i jak skończę karmić żeby skontrolować bo może się zmienić zarówno na więcej jak i mniej.

Karola wszystko będzie dobrze nie martw się.

Ja ostatnio zauważyłam że w nocy jak się przekręcić z boku na bok to na raty bo coś uwierz kleje i musze powoli. Snów raczej nie mam. Ale ostatnio parę dni budzę się po 4 nawet przed męża budzikiem i później chwilę nie mogę zasnąć, a jak mi się już uda to zaraz mój budzik o 6 dzwoni. Po pracy trochę leżakuje a czasami nawet drzemka.
Co do soków to ja pije tylko pomarańczowy z dr witt bo 100% soku, ale nie za dużo. W pracy wypijam 1l wody i później w domu to herbatka ale nie za mocna, albo inke, czasami kakao.
Wydaje mi się że mój maluszek teraz trochę mniej aktywny niż wcześniej może mniej miejsca ma.

Brzuszki macie śliczne. Ja też podobnej wielkości mam. Ale powiem Wam szczerze że nie mam żadnej fotki jeszcze od początku ciąży. Jakoś tak się zabieram za to a czas ucieka i w końcu nie zrobię. A miałam w planie żeby co miesiąc robić.
Miłego wieczoru

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5euum8xcey.png

Odnośnik do komentarza

Karola głowa do góry wszystko będzie ok musi być i tyle.
Ale o tych różnicach to wam gin sam mówi czy wy pytałyście czy może czytałyście w opisie usg? Bo mój nigdy nie mówił tylko że wszystko ok i w normie.
Kinia 85 u mnie widzisz wręcz przeciwnie mała tak szaleje dzień cały że mam wrażenie że wogóle to dziecko mi nie śpi. A wcześniej tak fajnie miała ustalone pory cieszyłam się że tak będzie po porodzie. Widać nic z tego

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

karola88 uszy do góry, pierś i brzuszek do przodu, wszystko będzie dobrze :). Troszkę wiem co czujesz, po pierwszych badaniach prenatalnych i testach pappa dwóch lekarzy wyliczyło mi ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1 :11, a statystyki dla 30 latki to ok 1:900. Kiedy to się działo nie było mnie na tym forum , tylko na takim o wadach i przezierności karkowej. Koszmar, który trwał od 11 do 19 tygodnia, do czasu aż nie otrzymaliśmy wyników amniopunkcji. Potem jeszcze stresik na połówkowych, bo skoro nie ZD to być może wada serca. Córka jest zdrowa i duża (w 25 tyg ważyła 1 kg). Jak widać lekarze też mogą się mylić, a każda dzidzia rozwija się w swoim tempie. Rodzice tracą nerwy, dzidzi też się to udziela. Nie denerwuj się, wszystko na pewno będzie dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgej2859ac3azz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3csqvcr09ztkt.png

Odnośnik do komentarza

Kobitki, szczególnie te ze zdrową tarczycą (bo te z chorą pewnie są pod stałą kontrolą) - posprawdzajcie sobie na tym etapie wyniki. Nie tylko TSH, bo to może być w normie, chodzi o FT3 i FT4 - niedobór bądź dolna granica tego drugiego hormonu to bardzo trudne warunki dla rozwoju mózgu dzieciny. Nie wiedziałam, teraz niestety już wiem i do pakietu pozaszpitalnego doszedł mi endokrynolog.

PS. anegdota - czas oczekiwania na wizytę u endo: 1167 dni.

bojkot suwaczka

Odnośnik do komentarza

Maratonka z terminem do endo to jakaś kpina.
Moja mama jest po wycięciu tarczycy (miała nowotwór dość rozległy) i rozhulały jej się hormony- powinna mieć tsh do 2,5 a jak zrobiła w tym roku z styczniu to miała już 6 jak zrobiła teraz to już ponad 10 :/
Więc zadzwoniła do poradni żeby się zarejestrować to jej powiedzieli, że w tym roku już terminów nie ma, więc poszła do internisty (jakiś miesiąc temu) i na skierowaniu miała cito więc ją gdzieś wepchnęły na koniec lutego.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...