Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny pozwolicie ze sie wtrace - przesadzacie z tym progesteronem! Plamienia, brudzenia sa najczesciej spowodowane przekrwieniem narzadow rodnych. Czasem wystaczy niewielki wysiłek zeby naczynko pękło. To nie sa plamienia z macicy wiec progesteron niczego nie zmieni. Jeżeli nie ma zalecen od lekaza to pchanie takiej ilosci luteiny w siebie moze tylko zaszkodzic. Delikatne brudzenia sie zdarzają jeżeli nie towarzyszy im klujacy bol w dole brzucha to nie ma co histeryzowac! Mam wrazenie ze dla wiekszosci zcwas progesteron dziala jak placebo...zwiekszona dawka progesteronu ma znaczenie i pimaga tylko w pierwszym trymestrze kiedy ciałko żółte niedomaga - poczytajcie o tym.przyjmowanie go po 12 tc nie ma już sensu.

Odnośnik do komentarza

wizytę jako wizytę mam 26, a w czwartek idziemy na usg,ale do innego lekarza więc nie wiem czy coś doradzi.

nie jest tego aż tak dużo, ale mimo wszystko się pojawiło.
Wczoraj nic nie robiłam, tzn zrobiłam sałatkę, ale tak to siedziałam cały czas..
jak jutro się jeszcze pojawi to skontaktuje się z lekarzem.

alex7ggg, ja wciąż jestem w pierwszym trymestrze i brzuch pobolewał, więc nie, nie traktuje duphastonu jako placebo.

http://www.suwaczki.com/tickers/relg9vvjqldrmcme.png
Aniołek 30.05.2014
Raduś Aniołek 08.07.2016

Odnośnik do komentarza

Alex - moja gin wciąż kazała mi aplikowac luteine,mimo ze krwiak zniknął. Mam nawet zwiększyć dawkę do 3*dziennie jesli będzie mnie bolała dolna część brzucha. Powiedziała,ze luteina wzmacnia ciążę,więc sie tego trzymam. Myśle,ze tak bez sensu zupełnie ni kazalaby mi tego wciaz używać,bo: nie ma lepszego pomysłu. Myśle,ze chodzi tez o wzmocnienie samej szyjki.
Luteina jest jedyna substancja,ktorej uzywam i jakoś ufam, bo jak bralam duphaston,to sie obawialam-to jednak syntetyczna wersja a mi wystarczy,ze musze sie szprycowac euthyroxem.

Odnośnik do komentarza

Alex - ja nie potrzebuje luteiny,zeby sie pewniej czuć. Z chęcią bym jej nie wkładała niz to robiła i sie martwiła,ze jednak jest potrzebna.
Moim zdaniem w innych krajach nie ma opieki w pierwszym trymestrze,zeby płody z wadami genetycznymi nie rozwinely sie. W razie jakichkolwiek problemów Polki po nocach jada do szpitala itp,jest szansa na uratowanie dziecka, niekoniecznie z wada,a tam liczą na to,ze urodza sie tylko silne dzieci. Ale to moje zdanie i nie nawet nie chce mi sie wchodzić w polityke, kulturę itd.
Forum jest po to,zeby sie wspierać,wiec jak która z nas napisze,ze sie martwi plamieniami,to my przecież nie panikujemy,ale wlasnie uspokojamy,ze to na pewno nic takiego. A do lekarzy mamy prawo iść,bo płacimy składki.

Odnośnik do komentarza

Alex, to że na zachodzie robią coś inaczej to wcale nie zależy że lepiej. W życiu nie chciałabym mieć opieki lekarskiej i rodzić w Holandii. Kilka moich koleżanek przyjeżdżało na ostatnie mce do Polski, bo tam kobiety rodzą gł. w domach lub specjalnych hotelach w towarzystwie akuszerki. Jeśli jest problem przy porodzie to dopiero się SZUKA szpitala i lekarza, który EWENTUALNIE pomoże.
Co do progesteronu to w większości przypadków podaje się go do tyg. 13, bo wtedy właśnie jest najwyższy jego poziom. Są jednak wyjątki, gdzie musi być on podawany do tyg. 16 - np. ciąże in vitro lub zagrożone.
Pewnie masz rację, że czasami lekarze nadużywają tego hormonu. Myślę jednak, że skoro to nie zaszkodzi a wpłynie jedynie na psychikę to mimo to warto.

http://www.suwaczek.pl/cache/3451273281.png

Odnośnik do komentarza

Nie jestem specjalistą w sprawach luteiny (duphaston miałam przepisany tylko zapobiegawczy gdyby pojawiły się krwawienia, ale odpukać dzięki Bogu nie mam do tej pory takowych i mam nadzieję, że nie będę mieć), więc się nie wypowiadam w tym temacie :)

Joasiu, mam chyba podobnie, ostatnio w życiu pojawiło się trochę przeciwności i niepokój o nasze dalsze życie, wiele znaków zapytania... to chyba rzeczywiście chandra jesienna.

Karola, nie denerwuj się, może poleż trochę, zawsze to lepsze niż siedzenie!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
Właśnie wracam z kilkudniowego wypadu w góry. Nie miałam zasięgu więc nadrabiam wpisy.
Milerowka, bardzo mi przykro że twój eks okazał się taki nie dojrzały.
Alex, nie zgadzam się z tobą. Dostalam dupka na pierwszej wizycie bo miałam regularne skurcze. Co godzinę lub pół łapały mnie skurcze, czasem tak mocne że zwijałam się w kłębek. Po ok 3 dawkach dawkach skurcze ustały. U mnie dupek zadziałał. Dodam że nie miałam nigdy plamień.

http://fajnamama.pl/suwaczki/a9vtqke.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...