Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

aniela78 jeżeli chodzi o wady mojej małej to lekarze cały czas liczą na to że one się cofną. Musimy je tylko stałe monitorować. Chociaż nasi znajomi mają u córci podobna wadę nerki do naszej i problemy ujawniły się dopiero w wieku pięciu lat. Ich dziewczynka ma problemy z nietrzymanie moczu. Poza tym jesteśmy mega narażeni na zapalenia pęcherza dlatego przewijanie odbywa się w sterylnych warunkach. Dodatkowo zużywamy około 20 pampersów dziennie bo mała musi mieć "zawsze" czystą pieluchę. Serduszko tez narazie do obserwacji chociaż mała ma obniżoną saturację czyli natchnienie krwi nie jest właściwe.
sylwunia teraz coś dla ludzi o mocnych nerwach opowieść o starszej pani udzielającej rad. Moja mama w wieku pięciu lat przewróciła się i miała bliznę na brodzie. Mama z babcia Spotkały na spacerze w lesie kobietę, która powiedziała, że wie jak pozbyć się blizny. Trzeba zabić kreta i dziecko samo musi posmarować sobie bliznę jego krwią:-) Bez komentarza:-) oczywiście babcia to olała, a blizna sama zniknęła:-) także puszczaj komentarze starszych pań mimo uszu. Jak ktoś mi mówi coś takiego to pytam skąd to wie i od razu mówię że ja wierzę w Boga a nie w zabobony:-)

Odnośnik do komentarza

Czesc. Ledwo zyje Wiktorek dzis od 12 w nocy robił mi pobudki srednio co godzina z czego z 15 min ssal cyca potem zanim ja usnelam to on znowu chcial cyca. Nie wiem kiedy mu to przejdzie. W czynie desperacji kupiłam mleko i zaczynam powazn naukę butli. Nie będę odciągać swojego bo juz tam prawie nic nie ma po takich maratonach.
Przepraszam ze nie poodpisuje wam ale nie wiem co czytałam taka jestem zje....na !

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Panifioono czerwcowe maluszki 2016 tam jest dopiero 8 stron a nie 15.
Elżbietta ja też nie mogę nic ściągnąć. Wieczorem dałam jej kaszke ale ona chyba nie jest głodna. U nas dzisiaj cała noc na cycu ale to przez ząbki. Razem z cycem w buzi siedzi palec. Widać że cierpi. I znowu w nocy kupa nie spałyśmy id 4,30 do 6. O 7 musiałam wstac i teraz Zuzia już się obudziła bo znowu kupa. Tskże teges łeb mi pęka. Ela damy rade z tym armagedonem. Spróbuj moja pije wode z niekapka.

http://fajnamama.pl/suwaczki/f85c3ik.png

Odnośnik do komentarza

Asik - historia o krecie mrożąca krew w żyłach. Jednak ludzie wierzą w zabobony i różne "czary". Gadanie to jeszcze pół biedy, gorzej jak ktoś może takimi akcjami komuś zrobić krzywdę, zwłaszcza bezbronnemu dziecku :/
Ja się jeszcze nie spotkałam z takimi babami, ale wszystko przede mną :D
Elzbietta - u nas w nocy to są teraz przepychanki,a i w dzień nie lepiej. Ja już sama nie wiem,czy karmię i ile,z jakiego cyca w nocy,bo chyba tracę świadomość czynów :/ u nas tylko na leżąco, trzeba prosić o ssanie spokojne,a zanim zacznie to mijaja z 2/3min. Także rozumiem Cię po części na pewno. Pocieszam się, że niedługo rozszerzanie i nie będzie nudno :D także nie poddawaj się desperacji, bo to przeszkoda dla sukcesu!

Znalazłam odpowiednie kaszki dla Mai - od 6.mca będą to Nestlé Zdrowy brzuszek, jest zwykła, z lipą i śliwką, a po 8.mcu Bobovita Porcja zbóż. Nie mają cukru, mm, skrobi. Podpytam pediatry o podawanie zwykłej owsianki, jeśli można, to będziemy tak dawać. Oczywiście bio eko :) u nas w Gdańsku są bazary z natury,muszę się wybrać.

Zdrówka dla Lenki z okazji miesięcznicy; )

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Sto lat dla Lenki!!!
Elżbieta, Anela powoli musi być już lepiej, ja się tym pocieszam że przecież nie będą nam dwa lata maluchy wisieć na piersi. Elżbieta jeśli czujesz że musisz podać małemu butle to próbuj, nikt cię tu nie będzie oceniał czy krytykował.
Marti dzięki za info o kaszkach nie będę musiała stać godzinę przed półka i czytać i myśleć (myślenie mnie boli ostatnio :D). My powoli się zbieramy do rozszerzenia diety póki co kupiłam łyżeczki, miseczki no i myślę od czego zacząć tzn nie wiem kiedy tą kaszke mam dawać na noc czy rano czy jak?
Asik wybacz że pytam bo nie pamiętam dlaczego jesteście narażeni na zapalenia pęcherza u małej, ja mam ciągle problemy z nerkami mam nadzieję że mały nie przejmie tego ode mnie.
Ja mam siostrę młodszą o rok i 4 msce. Pamiętam że jak się pojawiła to już nikt nie miał czasu dla mnie :( dlatego ja chce poczekac żeby Kuba zaczął już mówić i rozumieć i dopiero zmajstrujemy mu siostrę :p

Odnośnik do komentarza

Mam ogromną prośbę, pisze pracę magisterską na temat odżywiania kobiet w ciąży. Jakbyscie były takie mile i wypełniły mi ankietę to bylabym baaardzo wdzięczna :)
Jeśli chodzi o ten 3 dniowy jadłospis to mogą być jakieś przykładowe dni i potrawy, nie musi to być idealnie co np dzisiaj zjadlyscie ;)
Podaje link to ankiety:
https://goo.gl/cjnJgg

Jeszcze raz dziękuje za wypełnienie ankiety, bardzo mi pomozecie :)

Odnośnik do komentarza

Myslałam ze chodzi o czercówki tego roku :)
Moja dzidzi sobie spi a ja mysle co by tu robić.... niby mam prasowanie ale tak mi sie nie chce... ide smażyć snaki , bo mam smaki :D
jakaś taka zjebana jestem ostatnio nie mam sily , zmeczona jestem caly czas..i czuje sie rozchwiana emocjonalnie...
dziewczyny KP do kiedy planujeci karmić dziedziaczki ?

http://fajnamama.pl/suwaczki/98q2pw6.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/b5ltwan.png

Odnośnik do komentarza

Dziendoberek :)
u nas wczoraj byl debiut marchewkowy :D poszlo calkiem niezle i czysto :D jestem dumna z mojej misi pysi :) smiac nam sie chcialo bo pierwsza ociupinka w buzce a ona takie oczy na nas i myslalm, ze zacznie plakac za chwile ale polknela i dalej juz szlo;) a z rana przywitala nas marchwiowa kupka :D przetworzyla i oddala ;p
dzisiaj tez bedzie marcheweczka :)
Czy po jedzonku czyscicie dziasla dzieciom? i policzki? niby trzeba tak jak przy myciu zabkow ale nie wiem.. ?
weekend spedzilismy u moich rodzicow i u tesciow. powiem Wam,że Maja najlepiej reaguje na mojego tatę. Śmiała się do niego w glos :) Najbardziej jej sie podobalo jak dziadek sie wyglupiał a juz hitem bylo jak sie polozyl obok niej na plecach i zaczal nogami machac jak maly zuk (tak wiecie cos ala rowerek) - tak sie smiala wtedy ze ja prewie plakalam ze smiechu jak to ogladalam :) ale co najlepsze jak chcialam zrobic to samo to ani myslala sie nawet usmiechnac do mnie nie mowiac juz o smianiu w glos.. W ogole zauwazylam, ze jak wyjezdzamy i jestesmy u naszych rodzicow to Maja jest zupelnie innym dzieckiem. Usmiechnieta pogodna rozgadana. Ona chyba potrzebuje jakis nowych atrakcji bo w zasadzie pobyt u dziadkow raz na jakis czas to atrakcja dla niej..
A od jakiegos tygodnia najlepsza zabawa dla niej jest ciagnac za skarpete i do buzi i ja zuje. najsmieszej to wyglada jak nie uda jej sie sciagnac skarpetki i tak jest troche na stopie, reszta rozciagnieta i trzyma reka a drugi koniec żuje :p
tyle sie napisalam, ze zapomnialam juz co nadrobilam w czytaniu co u Was.. jak znajde chwilke to przejze jeszcze raz i moze cos skrobne jeszcze ;)

http://s8.suwaczek.com/201506014956.png

Odnośnik do komentarza

Witamy się pięknie:-)
Dziś dzień się dobrze zaczął, no co prawda Lenka po 5 się zaczęła kręcić i dopiero jak ją wzięłam do siebie na łóżko to spokojnie zasnęła, ale za to dziś ma miesięcznicę więc trzeba się cieszyć:-)
Bardzo dziękuję w imieniu Lenki za wszystkie życzenia i chcemy się pochwalić jej umiejętnościam z tej okazji:-)

monthly_2015_10/majoweczki-2015_36875.jpg

monthly_2015_10/majoweczki-2015_36876.jpg

monthly_2015_10/majoweczki-2015_36877.jpg

monthly_2015_10/majoweczki-2015_36878.jpg

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Doris a gdzie zdjęcie Julianki w pumpach?!;-p dawaj tu, ja pamiętam:-)
Dobra Wrózko aż tak źle? Jak jakość tych materiałow, ktore mialas kupic?
Ania chyba wszystkie dziewczynki uwielbiaja swoich dziadkow, moja tez mojego tatę uwielbia.
Panifiona ja tez mam lenia od poniedziałku:-/
Sylwiunia na poczatek lepiej rano podac ta kaszke bo gdyby sie cos dzialo to lepiej w dzien niz w nocy. Tak mi dziewczyny tez radzily a teraz juz podajemy na noc.
Ja tez sobie nie wyobrazam miec teraz kolejnego bobasa w brzuchu. Chce sie poswiecic narazie jednej malutkiej istotce.
Elzbietta wspolczuje, trzymam za Was kciuki.
Asik oby wszystko samo przeszlo, szkoda dziecka, zeby sie tak meczylo.

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

A i zapomniałam napisać, że Lenka jest tak zafascynowana kotem, że ją ugryzł bo go pociągnęła za wąsy:-D i tak go pogłaskała, że jej garść sierści została w rączce:-) będzie kocia mama jak nic, w mamusię:-D szkoda tylko, że jeszcze nie da jej się wytłumaczyć, że kotek też czuje i nie można go z całej siły ściskać i ciągnąć za jego części ciała:-)

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

U nas jest poszerzona miedniczka w lewej nerce i mocz może się cofać. Nie mogą tego sprawdzić bez specjalistycznych badań, a ponieważ narazie mała nie ma nawracających zapaleń pęcherza to nie robią bardziej inwazyjne badań.

panifiona ja chcę karmic dopóki starczy sił i mleka nie dłużej niż 2 lata:-) ale zobaczymy jak to będzie.

Dominika sto lat dla Lenki:-)

Odnośnik do komentarza

milena p -gratuluje ząbkow:) I wszystkiego dobrego z okazji slubu :*
doris - swietnie, ze z jedzonkiem coraz lepiej :) oby tak bylo juz zawsze:)
Co do kubka my kupilismy w tesco na promocji z aventu 4m+. Ale jeszcze nie bede jej dawac kubka. na razie zaczynamy wprowadzac nowosci jedzeniowe. i za jakies 2-3 tyg sprobujemy podac wode z tego kubeczka:)
Jak tak piszecie o tych spiworkach to tez kupie :)
Kulka26 jaki to puchatek? Jakis link prosze do niego to sobie obczaje :D
Bycia w ciazy teraz sobie nie wyobrazam. a jeszcze jakbym miala spedzic pol ciazy nad klozetem ;p to juz w ogole sobie tego nie wyobrazam przy takim malym brzdacu w domu ;) ale za jakies 2 lata z checia :D
Sto lat dla Lenki :* piekna dziewczynka i super umiejetnosci :) Dominika gratuluje efektow cwiczen :) ekstra! :) a co do kota to mysle ze bedzie mial wesole zycie z Lenka albo ona z nim :p

http://s8.suwaczek.com/201506014956.png

Odnośnik do komentarza

Dominika wszystkiego co najlepsze dla Lenki :* piękną masz ta córeczkę :) i szczena mi opada jak widzę jak ona szybko się rozwija !!! :D będzie z niej mały geniusz nie ma co ;)
Mogę wiedzieć z jakiej firmy masz te puzzle bo zamierzam właśnie takie nabyć .. upatrzylam sobie te ze skip hop ale cena koszmarna a inne mają takie małe elementy ze boje się ze mój mały akrobata będzie je zjadal.

Dziewczyny współczuję wam tych nocy .. u nas druga noc z rzędu piękna ale nie chce zapeszac. Jak idzie spać o 23-24 tak śpi do 7. Dalej ma w ciągu dnia fochy ale to nie jest to co było przez ostatnie 2 tyg. Dziecię mi się naprawiło :D

Co do kaszki to lepiej z początku dać rano żeby zobaczyć jak brzuszek będzie reagował. Potem to już można karmić na spokojny sen ;) u nas kaszki to mega zło i na razie leżą.. pomału wprowadzam gluten bo adaś ma ponad 5 msc a niby ma się wprowadzać ni wcześniej niż 4 msc a nie później niż 5. Lekarka mi nic na ten temat nie mowila ale to chyba w jej stylu bo pytając co z mlekiem 2 po skończonym 6 msc dla alergii na mleko to powiedziała ze potem się będziemy martwić ze mam podać mu normalne ... wydaje mi się to nielogiczne bo skoro ma alergie to po co znowu mam go zwykłym mlekiem męczyć i kolejne miesiące znowu walczyć z sapka biegunkami i wysypka ?;/

Odnośnik do komentarza

Witamy się i my:)

Jak zwykle w biegu...nie wiem,jak ogarniają ogródek matki 3ki i więcej stworkow:D

Elżbietta,jeżeli Cię to pocieszy to u nas cyc w nocy jest też bardzo często.Wczoraj w nocy co godzinę:(,dzisiaj w nocy już ok,bo ze dwa razy się obudził,tak więc nie jest to regułą.
Tylko,że w ciągu dnia u nas jest luzik,bo Kuba potrafi bez cyca 3-4 h wytrzymać.Próbowałam mu dac HIPP BIO COMBIOTIC, bo kupiłam ostatnio,jakbym musiała go zostawić na dłużej i dupa,nie smakuje mu.Wypił raz 90ml,ale tak to pluje.Ale pocieszam się,ze my 14.10 kończymy 5 mcy i pod koniec miesiąca będziemy jeść już ludzkie rzeczy,a przynajmniej próbować:) i Wy też się tego trzymajcie!
Ja planuje karmic max do roku,bo dłużej mnie się wydaje mija się z celem,ale to moje zdanie.

Chce jeszcze 1 dzieciątko:D ale tak za 3/4 lata,a ze stara dupa ze mnie to za 3 lata muszę być w ciązy:DPP

Jak nadrobie,to będę skrobać,a teraz muszę lecieć,bo Dzejkob oko otworzył i lecimy w gości:D

Miłego dzionka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...