Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Myszeczka - do czego? Kochana, czasu nie cofniesz, nie zadręczaj się. Zobacz, wszystko stało się przypadkiem i będzie dobrze. Teraz zadbaj o to, żeby się nie powtórzyło, ale też nigdy na 100% nie zapobiegniesz. Buziaki ode mnie i Majci, która już 2 razy zleciała z łóżka, zainicjowała upadki dzieci na forum (to Jej wina, wiem) i wciąż dostaje podczas nocnego karmienia od matko łokciem w twarz :D taki los.
Miodkowa - sesja piękna :)
Attka - miło Cię poznać z fejsa :P nie łam się sytuacja, pamiętaj że dziecko wszystko odczuwa. Bądź silna dla Bobasa i najlepsze zaległe życzenia za wczoraj :*
Anela - miałam pisać i wciąż jeszcze się wdrażam na nowo w forum, że ślicznie wyglądacie :)
Dobra Wróżko -juz skumałam, że ten Franciszek to papież :)
Frankamama -nie mam tej miseczki. Mam taka zwykła z canpola i talerzyk tez. Maja albo je z talerzyka, albo jej to wrzucam na tackę w krzeselku i juz. W końcu się oduczy (chyba) :P
Hanka -dziękuję :* :* :* właśnie różnie mówią,ale coraz więcej osób zauważa, że Maja jest moją kopią, co nie do końca podoba się mężowi :D

Ktoś z Gdańska doszedł do Nas?
HM - Ty chyba sobie pałac robisz,a nie mieszkanie Kobieto :D ja się wbijam bez zaproszenia do Ciebie. Będę jeździć po tej Morenie, aż trafię :)

Udanej niedzieli Wam życzę :)

monthly_2016_02/majoweczki-2015_44162.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza

Attka z nami na sali był roczny chłopczyk szczepiony na rota a juz tydzień w szpitalu i jeszcze nie wychodzili, więc szczepionka niestety nie chroni w 100%..

A mnie martwi to, że Piotruś nie toleruje czegoś o innej konsystencji niż całkiem gladka. Trochę grudek a ten juz ma odruch wymiotny..Więc co ja mam mu podać oprócz słoików..?A ambitnie kupiłam książkę alaantkowe blw :(

Panifiona fajnie, że macie grupę wsparcia. Zawsze ktoś napisze coś przydatnego i miłego jak u nas ;)

Marti pamiętam, że jakieś wyzwanie ćwiczenia + zdrowe odżywianie kieeedyś wrzucałaś. Cwiczysz? Chce ci się? Pytam, bo ja się staram, ale jedyna pora to ok 19-20 i często brak mi motywacji..A takie płaskodupie mam po ciąży jeszcze, że szok ;)

Ola jak widać nie trzeba jechać poza Europę żeby sierotki pozbierać więc niech Cię mąż pilnuje :P

Odnośnik do komentarza

U nas spanie do 5 u dziadków szkoda czasu do snu. W końcu o 7.30 zaniosłam ją do łóżeczka i żeby jej nie przeszkadzać wróciłam sypialni rodziców jak za dawnych lat. Niedziela rano wszystkie dzieci i zwierzaki w łóżku rodziców. ... Dziewczyny skory za nocny spadek formy, czuje sie taka nijaka mąż mnie kocha nad życie ale jednak sex w życiu jest mi potrzebny do szczęścia!

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

Panifionaa super że znalazłaś osoby w podobnej sytuacji zawsze to łatwiej znieść. A i z kim masz sie konsultować. Ja udzielam sie na forum Fb o niedosłuchach u dzieci i wiem jak ważne jest wsparcie dla rodzin dzieci z niepełnosprawnością czy chorych. Ja robię to jako specjalista audiofonolog i protetyk słuchu. Rodzice czasem takie głupoty piszą!!! Wynika to z niewiedzy i często nie dokładnego zapoznania z tematem przez lekarzy.

Cieszę sie ze dzieciaczki nam zdrowieje. Szczepienie na Rota jest podobno bezzasadne. Za wiele szczepów jest aby można było skutecznie zapobiegać infekcjom Rota.

Moja dwa razy spadła. Serce boli ale takie życie. Moja przed chwila stuknęła głowa w słupek od schodów dziadek zasłonił go ręka a ona ze śmiechem z całych sił czołem w podłogę. I płacz. Zalała sie łzami.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

My na rota się nie szczepiliśmy,bo przegapiliśmy termin (bylismy na wakacjach,a pożniej juz było za póżno) ale też słyszałam,że jest tyle szczepów,że nigdy nie ma 100% ochrony i mnożą się ,podobnie jak grypa.Za to polecam meningo,bo powikłania są straszne.(tylko w szczepionce musi byc ten szczep,chroniący przed odmiana pozaeuropejska).

DW-nie szczepicie się wcale?czy zle zrozumiałam Twój ostatni post?

Odnośnik do komentarza

No ja szczepilam Hanie na rota a właśnie na pneumokoki i meningo się zastanawiam.

Ola mój mąż ma ksywe Kamyk he he
A czemu na meningo w 13 miesiacu? To jakis polecany termin, czy tak po prostu?

Panifiona super ze zalozylas profil. Z innymi zawsze raźniej :)

VSA no to pogoń męża do roboty, jak nie po dobroci to na siłę :) moze mu się spodoba jak będzie tym molestowanym he he
Fajnie tak z rana z całą ekipa poleżeć :)
Ola 1992 nie wiem co Ci poradzić bo moja lubi grudki. Juz staram się jej nie blendowac tylko widelcem gniote albo cos w rączkę bo uwielbia ciumkac i żuć :) co do ćwiczeń to u mnie zeroooo chęci i motywacji. Wolę chyba mniej zjeść niż ruszyć tylek, taki len ze mnie. Ale chodze codziennie na spacery: pierwszy z Hania, a drugi z psami :) to juz cos :)
Ide dalej robić obiad a pozniej do taty do szpitala lecę. Milej niedzieli mamuśki :)

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinki hmm dzięki za dobre chęci ja Cie rozumiem w 100% ale jak kiedyś spróbowałam to moje małżeństwo prawie się rozpadło, musiałam wyprowadzić się z domu . Molestowanie seksualne w Polsce jest karalne. No, taka sytuacja......... Jest trache lepiej ale jeszcze daleko do sytuacji akceptowalnej jako powiedzmy minimum bym czuła się jak kobieta.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8u699f9zczgi.png

Odnośnik do komentarza

Hanka - malego choroba wzmocnila ze juz zasuwa :-)
Pola - to mała towarzyska, moj woli jak nie ma gosci.
Wisienka- no teraz to te nasze dzieci codziennie sprytniejsze. Milej imprezki :-)
Attka- bije od Was milosc na kilometr :-) najlepszego dla przystojniaka :-*
Panifionaa dobrze zrobilas zawsze bedziesz mogla pogadac z osobami o podobnym problemie.
Ola 1981- to naprawde Kuba duzo pije moj z tych malo pijacych ;-)
Lactulosum sprobuj lub czopki glicerynowe ale najpierw lepiej to pierwsze.
Ola92- moj tez nie tolerowal grudek i sie martwilam bo tak samo mial odruch wymiotny. Nam pomogly flipsy dawane do reki i probowanie rzeczy z naszego talerza. I teraz sobie zarzuca na te 2 zeby i gryzie ;-)
VSA- pewnie ze jest potrzebny do szczescia nam kobietom bardziej ze wzgledu takiej czulosci,poczucia sie piekna i kochana. To troche inaczej jak u facetow ;-)

I dzisiaj Franek jadl w calosci z nami nasz obiad. Jedyna roznica to szpinak mial mniej doprawiony i bez smietany i mu pasowalo :-)

Odnośnik do komentarza

Frankamama,

dawałam mu i to,i to i ,nic nie pomagało:( w koncu zadzwoniłam do taty i kazał mu zrobic lewatywe,bo gdyby jeszcze nie robił kupki,to mógłby mieć kamienie kałowe:( i była gruszka z wodą z oliwą i trochę mydlin w dupke i wielka kupa:D
U nas nigdy nie było problemów z kupka a teraz od jakiegoś tyg to kozie bobki,a od 3 dni nic.
ALE KUPA MOŻE CESZYĆ:d

Ewelusik,
chciałam szczepić wcześniej 2 dawkami ,ale,że ja jestem posłuszną córeczka tatusia;p to go słucham i zaszczepie jednodawkowa w 13 mcu (napisze na forum nazwe jaka my będziemy sie szczepić,może komus sie przyda:)

Jeżeli masz kase,to zaszczep i na pneumo i meningo.
Ja jestem zwolennikiem szczepionek,nikomu oczywiście nie narzucam,bo to kazdego indywidualna sprawa,ale ze wszystkich badań wynika,ze odczynów poszczepiennych jest malo w porównaniu do powikłan po chorobach.
Znowu pojawia się polio,grużlica,krzśtusiec,nawet na odre można umrzec.Ja nie byłam szczepiona ,bo wtedy partia szczepionek była bardzo zanieczyszczona i jak zachorowałam,to prawie umarłam ,a nie byłam maleńka,miałam 9/10 lat.
No ale to każdego indywidualny wybór.

VSA
a postrasz go kochankiem:D a tak serio może jakiś stymulant mu kup,z tych dostępnych bez recepty,albo sobie wibrator,tak zeby coś urozmaicić w sypialni:)
hmmm a on tak od zawsze,rozumiem?

Idę się ogarniać i jedziemy do teściów:)
miłego popołudnia:)

P.S
Która z Was jest jeszcze ze Śląska?
może jak sie pogoda poprawi,to jakieś spotkanie zorganizujemy?
Bo ja jestem słoikiem z Tychów mieszkającym w Warszawie:D

Odnośnik do komentarza

Attka - pieknie Wy :) ale masz fajna fryzurkę - ja nie mam odwagi na taką :p

Miodkowa - zapomniałam napisać że brzusio piękny i Staś też ;)

Wisienka - jak u Was noce? Ja chciałam się wczoraj pochwalić że od 2 tyg poprawa i tylko 3-4 pobudki w nocy ale chyba dochodził do siebie jeszcze po chorobie bo dziś dał czadu :/ co godzinę, co pół całą noc :(

Ja szczepiłam na pneumo bo mieliśmy z przydziału z racji niskiej wagi urodzeniowej. Dokupiliśmy na rota.

Ola1981 - Dorotka DW miała powikłania po szczepionce dlatego nie szczepią

Ola 1992 - u nas są dni że zje grudki ale obiadki woli zblendowane na gładko. Za to staram się mu dawać inne rzeczy w kawałkach - typu bułka z masłem, jajecznica na wodzie, dziś robiłam racuszki dla niemowląt - bardziej się bawi niż je ale coś tam do buzi trafia.

Dziewczyny na fb pisały że jutro w biedrze ma być książka alantkowe blw za 25zł.

A my jutro idziemy na spotkanie do żłobka - boję się :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

My tez chcieliśmy szczepić na rota, ale niestety nie wyrobiliśmy się w terminie, bo nie zagoiła nam się pierwsza szczepionka jeszcze ze szpitala.
Ola 1992, u nas tez jeszcze zdecydowanie grudki odpadaja, ale powoli daje to co my jemy i coś tam do buzialki Hani trafia.
Hanka nasze noce takie sobie- do północy ok, Hania śpi w swoim łóżeczku, potem się budzi i albo pociumka cyca, albo wystarczy samo przytulenie i odkładam z powrotem, albo od razu biorę do nas, bo nie mam siły i śpimy razem do rana. Oczywiście z przerwami, ale przynajmniej nie wstaje i rano nie jestem tak nieprzytomna.
Dziś zauważyłam w nocy, ze Hani robi się za ciasno z nami, nie mogła sobie znaleźć miejsca, wiercila się, nie chciała juz nawet cyca, wiec pobujalam ja trochę na rękach i odłożyłam do łóżeczka, pospala od 3.30 do 6.30 wiec nie tak zle. Musi mieć przestrzeń do przeciągania a z nami bywa rożnie, bo każdy chce mieć przestrzeń :P
Generalnie każda noc jest trochę inna, to co się nie zmienia to ze zasypia przed 20 i budzi się ok. 6-6.30..
Hanka daj znać jutro jak po wizycie w żłobku, trzymamy kciuki!
My dziś tez jedliśmy jajecznicę i Hania jadła z nami, nie po raz pierwszy i tylko na maśle. Smakowała bardzo:)
Ewelusik jak bliźniaczka? Przesyłamy buziaki i uściski :) i jak zdrowie Taty?
Panifiona w grupie zawsze raźniej, fajnie ze udało się założyć grupę z podobnymi tematami.
My jeszcze przed moim powrotem do pracy tez wybieramy się w kwietniu na tydzień nad morze, do Sopotu. A za tydzień jedziemy na weekend niespodziankowy - maz ma urodzinki i zabieramy go z Hania:) on jeszcze nie wie gdzie, ale wie ze jedzie :)

Odnośnik do komentarza

Hanka - u nas teraz szczyt leku separacyjnego i cyc non stop w buzi w nocy :D

Odnośnie mojego odchudzania. Jest lipa. Ćwiczenia i dieta nic nie dały, tzn żadnych mega widocznych efektów. Jest to wynik złej diety, tzn. jako chorująca na hashimoto i niedoczynność muszę jeść "trochę" inaczej. Dostałam od endo zalecenia, znajoma układa mi z tego rozpiskę dań, bo sama nie jestem w stanie sobie nawymyślać 3-5 posiłków dziennie z tak marnej ilości produktów. Docelowo zero glutenu, wyjątkiem jest kasza jaglana,której właściwości przeważają skutki wywołane przez gluten. Muszę też ile się da odstawić białko mleka krowiego. Wszystko przez to, że nie mam prawie tarczycy. Muszę tak jakby oczyszczać moje jelita. Wtedy waga powinna ruszyć. Ćwiczę mało, bo Maja dostaje szału :( nic nie pomaga opieka męża. Jest zazdrosna i tyle. Kiedy zaśnie, a ja zaczynam trening, ZAWSZE się budzi. A ja lubię się pocić przez 1.5h a nie 20 min :( rozpiska powinna u mnie być za tydzień, jakby któraś chciała, mogę wysłać.

Aha, jeszcze jedna sprawa. Ja jestem przeciw, ale nie mam wyjścia. Mam luteinę dopochowową jedno całe opakowanie i kilka opak tej pod język. Może macie znajome, które potrzebują? Ważne do 2017 r. Oddam za koszt przesyłki.

Dziś na obiad robiłam pieczen z soczewicy z sosem pieczarkowym. Maja dostała wersję bez soli i pieprzu oraz sosu. Zajadała :D nam też smakowało.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgdf9h47l07utr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d7t5juzb4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Wisienka2

Marti, współczuje problemów z tarczyca. Nie wyobrażam sobie takich kombinacji żywieniowych, szczególnie ze ja nie z tych co bardzo zdrowo i regularnie :( walczę z tym, ale wole swój czas poświecić Hani, pójść na spacer, niż stać w kuchni i gotować tylko dla siebie.
A z lekiem separacyjnym to coś jest na rzeczy w tym wieku, bo u nas w ubiegłym tygodniu było kilka takich wieczorów ze po kąpieli jak tata ogarnial Hanię a ja szlam do kuchni przygotować jej jedzonko i znikałam z pola widzenia na chwilkę, to był taki płacz, wrzask i tragedia, jakbym co najmniej zapadła się pod ziemie..
Teraz się juz poprawiło, może to było tylko chwilowe.

Odnośnik do komentarza

Hanka05

Ola1981 - Dorotka DW miała powikłania po szczepionce dlatego nie szczepią

dokładnie :D NOP zgłoszony do Sanepidu, miała tylko 2 pierwsze szczepionki i żadnej więcej. Prawdopodobnie ma uczulenie na tiomersal.
==
PS podziwiam za pamięć :D

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Czytam was cały dzień dziś a jak przychodzi do pisania to jak zwykle nie pamiętam co komu, więc wybaczcie, bo chyba mi stres już w ogóle mózg wypalił do reszty.
Hanka, moja fryzura to głównie efekt lenistwa, bo mi się układać nie chce, a tak nawet nie wiem, gdzie grzebień w domu leży :).
Marti, Ciebie również miło widzieć i czytać po takiej przerwie, bo ja czytam was od ciąży tylko uaktywnilam się późno.
Panifiona, grupa to super pomysł, nikt cię tak dobrze nie zrozumie, jak osoby o podobnych problemach.
U mnie dziś byli rodzice na obiedzie i przynajmniej nie miałam czasu się katować myślami. Jutro muszę jechać rozejrzeć się za jakimiś ciuchami, bo przez karmienie i stres tak schudłam, że zostałam w jednych spodniach, takich kupionych po odchudzaniu 5 lat temu. Normalnie cieszylabym się, że ważę 5 kilo mniej niż przed ciążą, ale nie wiem kiedy to się zatrzyma.
Hanka, ja też czekam na przepis na jaecznice, bo planuję jutro podać.

Odnośnik do komentarza

DW - pamiętam bo strasznie się schiozowałam szczepieniami i bałam się szczepić Misia i dlatego mocno mi utkwił w pamięci Wasz przypadek.

Attka - siły przede wszystkim!!!

Jajko najpierw robiłam na parze - czyli garnek z wodą na to talerzyk i na talerzyk jajko a teraz robie na wodzie - przepis na zdjęciu ;) i do tego troszkę bułki z masełkiem, można też dodać masełko do jajka jak się już wyłowi z patelni.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Zdjęcie nie wchodzi mimo zmnniejszenia :/ a więc na dno małej patelni leje trochę wody - w przepisie 2 łyżki. Jak woda się gotuje to wrzucam na to jajko, mieszam delikatnie widelcem, jak się zetnie to wyławiam. Oczywiście zawsze troszkę farfocli zostanie na patelni ale niby bezpieczniej niż na parze bo wyższa temepratura przyrządzania.

Dodam zdjęcie z przepisem na racuszki- zobaczymy czy się uda. Ja smażyłam na suchej patelni bez tłuszczu :)

monthly_2016_02/majoweczki-2015_44183.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Ja tylko na moment:)

Marti 4U

http://www.bionica.pl/P%C5%82atki+owsiane+mog%C4%85+by%C4%87+spo%C5%BCywane+przez+osoby+z+celiaki%C4%85-338-n.html

A kasza jaglana z tego co kojarze jest bezglutenowa,chyba,ze może być zanieczyszczona glutenem.

Ja Kubie jeszcze nie daje glutenu,dlatego też czytam troche na ten temat i stąd mój link ze str Bionica,może Ci się przyda,bo płatki owsiane sa bardzo zdrowe:)

SEE U:D

Odnośnik do komentarza

Hallo :) co tu taka cisza?
U nas dzisiaj ze spaceru chyba nici bo tak wieje ze mało co głowy nie uwierzył :(

Sprawdzałam na necie ta książkę alaantkowa i jest fajna musze dzisiaj lecieć do biedry i ja zakupić.

Ola napisz nazwę tych szczepionek :) z góry dzięki :)

Ja też małej robie jajecznica co parę dni i wcina równo :)

Marti pochwal się jak robisz ta pieczeń z soczewicy, chętnie spróbuję bo chyba jest wege? I małej tez dam spróbować :)

Wisienka no bliźniaczka to niezła rozrabiara, najlepszy ubaw mam jak odkurzam a ona biega za odkurzaczem po całej chałupie dotyka go i ucieka i się brechta ot taka ma zabawę :) powiem Wam ze ma taki głos ze jak gada albo krzyczy to cały blok ja słyszy, mama mówi ze po mnie i pewnie ma rację ;) ogólnie jest bardzo głośna pomimo że bardzo rzadko płacze. Tak se gada sama do siebie. Całuski dla blizniaczki ♥
Tata cały czas w szpitalu, nie jest kolorowo ale nie dopuszczam narazie złych myśli.

Hanka daj znać jak spotkanie w żłobku :)
Pozdrowienia :) Milego dnia.

http://s1.suwaczek.com/201505134580.png

Odnośnik do komentarza

Halo halo na prawdę tu cisza
Marti a ja myślałam że to nie lęk tylko odstawilam Oli od cyca a przez szpital z powrotem jej zaczęłam dawać no i masakra całą noc z cyckiem w buzi w dzień nie lepiej.. Jestem połamana bo nawet na drugi bok nie mogę się odwrócic no przecież tak się nie da funkcjonować.

Dziewczyny Oli od 3dni ma na sutku taka biała kulkę to jest malutkie jak np pieprzyk taki wystający ale to białe i dokładnie na brodawce.

Hanka dawaj znać :)
Attka coś o tym wiem w trakcie rozwodu schudłam ponad 10kg...Szkoda ze teraz nie mogę :) Dasz radę jesteśmy z Tobą

Nie pochwalilam się byłam parę dni temu w kinie na planecie singli suuuper film.. K tylko poinformowałam że idę bo tak to by mnie nie puścił..

Ola a ile te szczepienia kosztują?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...