Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anonimka

Co na krosty u nastolatka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimka

synowi niedawno wyskoczyło parę pojedyńczych pryszczy, nic wielkiego ale mu to przeszkadza. nie chcę kupować mu pierwszego lepszego żelu z drogerii. może macie jakiś sprawdzony apteczny że i mogłybyście mi polecić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukierek

Swego czasu używałam mydełka siarkowego pomagał mi pozbyć się niedoskonałości z twarzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nanu-nana firmy ziaja-nawet ja myję takim twarz i mnie odpowiada, oczywiście nie zawsze jest tak, że to co pasuje mnie i drugiej osobie bedzie odpowiadało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukierek

Pamiętam był jeszcze taki tonic Acnosan i był również dobry w działaniu Dostępny w aptece i niedrogi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym wybrała się do dermatologa dostosowała leki by zmniejszyć krosty a jak trzeba to koniecznie do kosmetyzki oczyścić twarz

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u nas też trądzik jest jak najbardziej aktualna sprawą syn ma 16 lat i pryszczy całe mnóstwo jemu pomagają tabletki Visaxinum i maść benzacne jak zrobi sobie przerwę i nie bierze tych specyfików to zaraz wyskakują jeden za drugim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość katosia

Ciekawa jestem tego żelu. Pójdę jutro do apteki i kupię, może i mi pomoże curiosin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pojedyncze krostki można smarować maściami dostępnymi w drogeriach czy aptekach. Najlepiej samemu- metodą prób i błędów- wypróbować co najbardziej nam odpowiada (przeważnie tak jest że każdemu co innego). Można też pójść do dermatologa, ale to raczej dopiero wtedy gdy problem się nasili, bo z pojedynczymi krostkami raczej nie ma sensu iść do lekarza. Trzeba pamiętać, że wszystkie kremy, maści leczą tylko skutki, a nie przyczynę pojawiania się krostek. Jeśli trądzik będzie się nasilał warto wypróbować herbatkę z pokrzywy, oczyszcza organizm i wspomaga leczenie trądziku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natko, właśnie doczytałam że Twoje dziecko ma problem z trądzikiem. Może będziesz mu parzyć taką herbatkę z pokrzywy? Tym bardziej że jak piszesz gdy zrobi przerwę w kuracji którą teraz stosuje zaraz pryszcze wracają. Pokrzywa naprawdę super działa, wiem z doświadczenia, bo jako nastolatka trochę pryszczy miałam. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adasaga3
Natko, właśnie doczytałam że Twoje dziecko ma problem z trądzikiem. Może będziesz mu parzyć taką herbatkę z pokrzywy? Tym bardziej że jak piszesz gdy zrobi przerwę w kuracji którą teraz stosuje zaraz pryszcze wracają. Pokrzywa naprawdę super działa, wiem z doświadczenia, bo jako nastolatka trochę pryszczy miałam. :-)

a tego nie wiedziałam może rzeczywiście spróbujemy a jakie ilości tej pokrzywy trzeba wypijać by pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tom_Dan1

Nie ryzykuj i wybierz się do lekarza. Każdy ma inną cerę i inaczej znosi trądzik. Wiek dojrzewania to trudny czas dla cery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adasaga3 o pokrzywie nie słyszałam ..warto wiedzieć :) .. za to o herbatce z bratku słyszałam, że niby też dobra na trądzik. Choć na moje to żadne ziółka nie pomagały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anaaa, bratek też piłam, również poleca się go na trądzik. Natko, teraz nie pamiętam ile trzeba pić takiej herbatki, ale instrukcję zaparzania i informację ile należy jej wypić znajdziesz na opakowaniu takiej herbatki. Tylko kup taką "prawdziwą" pokrzywę w zielarskim albo w aptece, a nie takie "siuśki" herbaciane dostępne za 2 złote w sklepach spożywczych. Do smaku pokrzywy można się przyzwyczaić, ja sobie parzę od czasu do czasu, bo lubię (dobrze wpływa też na włosy). Oczywiście nie można się spodziewać efektów już na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

psycholog Kamila Krocz
Anonimka, nie eksperymentuj i nie kupuj pierwszego lepszego środka, który ktoś Ci poleci w Internecie. To, że komuś coś pomaga na wypryski, nie oznacza, że Twojemu synowi pomoże. Każdy ma inną skórę. Najlepiej udaj się z synem do dermatologa. Nie potrzebujecie żadnego skierowania. Moja nastoletnia siostra używała na trądzik maści Benzacne (zalecił jej właśnie dermatolog). Jej pomogło, ale nie ma gwarancji, że to pomogłoby Twojemu synowi. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Benzacne jak i Brevoxyl zawierają nadtlenek benzoilu, tak jest skuteczny a cera nie przyzwyczaja się do niego, ale nie warto ponieważ wspomaga starzenie się skóry. Bardzo szybka się utlenia, wystarczy poczytać na internecie.

Ja bym polecała drogeryjne kremy typu Avene, LRP lub Bioderma. Albo olejek z drzewa herbacianego dodawany do żelu do mycia twarzy lu toniku. Herbatki i tabletki z cynkiem i drożdżami jak najbardziej wskazane.
I koniecznie unikać przesuszenia skóry, np. alkoholem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adasaga3
Anaaa, bratek też piłam, również poleca się go na trądzik. Natko, teraz nie pamiętam ile trzeba pić takiej herbatki, ale instrukcję zaparzania i informację ile należy jej wypić znajdziesz na opakowaniu takiej herbatki. Tylko kup taką "prawdziwą" pokrzywę w zielarskim albo w aptece, a nie takie "siuśki" herbaciane dostępne za 2 złote w sklepach spożywczych. Do smaku pokrzywy można się przyzwyczaić, ja sobie parzę od czasu do czasu, bo lubię (dobrze wpływa też na włosy). Oczywiście nie można się spodziewać efektów już na drugi dzień.

ma się rozumieć nie siuśki to oczywiste :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kamila88
psycholog Kamila Krocz

Benzacne jak i Brevoxyl zawierają nadtlenek benzoilu, tak jest skuteczny a cera nie przyzwyczaja się do niego, ale nie warto ponieważ wspomaga starzenie się skóry. Bardzo szybka się utlenia, wystarczy poczytać na internecie.

Ja bym polecała drogeryjne kremy typu Avene, LRP lub Bioderma. Albo olejek z drzewa herbacianego dodawany do żelu do mycia twarzy lu toniku. Herbatki i tabletki z cynkiem i drożdżami jak najbardziej wskazane.
I koniecznie unikać przesuszenia skóry, np. alkoholem.

dzięki kamila za twoje rady próbowaliśmy już wielu rzeczy i ten benzacne jest najskuteczniejszy w naszym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość madlen86

No właśnie każda skóra jest inna. Ja stosuje curiosin i jestem bardzo zadowolona. Bo pryszcze mi ładnie schodzą i nie mam problemu z późniejszymi przebarwieniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pomaranczowa

Fajnie, że napisałaś, że nie zostawia przebarwień bo wg mnie to bardzo ważne przy walce z trądzikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ulla
ja też poleciłabym pójście do lekarza

Jeśli nie jest to uciążliwe i krostki pojawiają się raz na jakiś czas to jest sens konsultować to z lekarzem? Przecież to całkiem naturalne, że w okresie dorastania każdy nastolatek ma problem z cerą. Skoro u syna autorki wątki problem jest mały to po prostu wystarczy odpowiednia higiena twarzy i przestrzeganie kilku zasad. Osobny ręcznik do twarzy, codziennie mycie buzi odpowiednim żelem, nie wyciskanie wyprysków i nie roznoszenie ich po całej twarzy, a dzięki temu także unikanie blizn powstałych po krostkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mamanastolatka

Daj znać czy miałaś wizytę u dermatologa? U mnie zaczyna się właśnie proces dojrzewania. Słychać już mutację w głosie, pojawia się trądzik i zastanawiam się czy działać w tej kwestii. Zarówno mąż jak i ja nie mieliśmy problemów z trądzikiem. Na portalu zdrowia dziecka przeczytałam wypowiedź dermatologa o tym, żeby pierwsze co zachować higienę - bez preparatów, osuszać skórę, stosować mydło przeciwbakteryjne i wodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...