Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

~Sandra26
Lenka to okulista ma wpływ na nasz poród?
A co do ruchów maluszka. Też jestem w 31 tyg i rusza się tak samo rytmicznie, natomiast tak jak piszecie jest to bardziej rozpychanie aniżeli kopniaki :)
Miłego dnia dziewczyny :-)

Tak to prawda jeżeli wada wzroku bardzo poglebila się w okresie ciąży to okulista ma prawo wypisać przeciwwskazania do porodu sn.

http://fajnamama.pl/suwaczki/hgipr58.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,jak tam u was dziś samopoczucie?zima przyszła w końcu :) czytałam wasze konwersacje i zainteresował mnie wątek związany z badaniem wzroku u okulisty.
Czy wszystkie byłyscie juz na badaniach ?
W piątek idę do mojego gin i już się boję,że znów przytyłam kg w tydzień...
no i jak moja "mała"pewnie już ponad 2kg będzie ważyła a tu 30tc
Szczerze to chciala bym już urodzić jestem wielka,ciężko mi i już chce zobaczyc małą

Odnośnik do komentarza

Hej ENG wydaje mi sie ze jezeli ktos ma ogolnie wade wzroku to powinien isc to sprawdzic w okresie ciazy moze i jakies przeciwwskazania sa odnosnie porodu moze wysilek tez ma na to wplyw...Ja mam tak samo jak Ty coraz bardziej mi ciezko ze wszystkim i juz sie nie moge doczeczac zeby zobaczyc malego tak chyba kazda przyszla mama ma:)) a maly daje popalic ostatnio tak jak wczesniej czytalam na innych komentarzach czuje wiecej krecenie sie malego niz kopniaki..kopniaki jakies sa ale nie tak jak wczesniej ostatnio caly dzien byl taki aktywny ze mnie bolall brzuch i spanie nie jest juz takie same nie moge spac nieraz na prawym moku nieraz na lewym a nieraz na plecach wszystko zalezy od aktywnosci malego i polozenia...jezeli chodzi o wage ja rowniez przybieram kilo na tydzien. jeszcze zostalo 10 tygodni do porodu a niby w ostatnim miesiacu najwiecej sie tyje to nie wyobrazam sobie tego ale zeby dzidzia aby byla zdrowa to sie liczy:)

Odnośnik do komentarza

mmeherisson
U mnie było podejrzenie "nadmiernej słodkości", ale po obciążeniu 75g glukozy, (wypić to, to prawdziwy horror), wyszło: na czczo 96, po 1h 133, po 2h 131. Lekarze powiedzieli, że jest ok. Mimo wszystko starałam się od badania ograniczać słodkie - z bardzo znikomym skutkiem... :-( Staram się jak mogę jeść mniej czekolady i ograniczam owoce. Położna powiedziała, że jak ktoś je cztery jabłka dziennie, to równie dobrze mógłby zjeść tabliczkę czekolady!!! No nie wiem... Próbuję się zapychać ogórkami kiszonymi, zielonymi i surową marchewką, bo podobno gotowana to już za słodka, no i kupiłam ostatnio jarmuż - mam przepis na czipsy z tego czegoś. W weekend wypróbuję, choć jestem sceptycznie nastawiona...

Kiszone ogórki polecam,świeżych nie, bo mają mało wartosci odżywczych, generalnie to słabo trafiłyśmy bo w zasadzie o tej porze roku ciężko z dobrymi warzywami i owocami.

Odnośnik do komentarza

Monisiaa
u mnie rusza się bardzo podobnie jak wcześniej, czuję że główka jest na dole. W nocy śpi mi się coraz gorzej, ciężko jest mi się przewrócić na drugi bok i czasem nawet mnie brzuszek boli, nie wiem od czego pewnie od jej wiercenia :) w tym tygodniu idę na badania zobaczymy jaka jest duża ....

Oooo ja też mam w tym tygodniu wizytę,jesteśmy co do dnia chyba na tym samym etapie ciąży więc może w piątek porównamy wyniki?W 27 tygodniu moja malutka ważyła kilogram.

Odnośnik do komentarza

Paulina03
Papi91
witam wiem ze ketanol jest zabroniony ale bylam wcZoraj w szpitalu i dali mi zastrzyk z ketanolem zapewniali mnie ze nie mam sugerować się ulotkami bo nawet witaminy C bym nie wzięła po zastrzyku zrobili mi ktg i wszystko wyszło z dzidziusiem Oki a ból chwilowo ustąpił ale już nie zamierzam ryzykować i wolę troszkę pocierpiec niż zaszkodzić swojemu dZiecku lekarz zapewniał mnie ze nic się nie stanie ale wiadomo jako matka strach jest co Wy myślicie na temat jestem w 32 tygodniu pozdrawiam

Myślę, że dzidzi nic nie będzie :) ale jesli jestes w stanie to lepiej unikac, tym bardziej mocnych. Co do podawania leków w szpitalu ciężarnym to mam raczej złe doświadczenie. Niby nie powinno zaszkodzic ale obojętne tez nie musi być. Takie słowa usłyszałam przy wypisie ze szpitala. A zanim wzielam tabletkę pytalam czy jest bezpieczna dla dziecka i odpowiadano, ze tak tak. No ale co lekarz to opinia... Jeśli jesteś w stanie wytrzymać bez leków tego typu to na Twoim miejscu tez juz bym się nie zdecydowała brać więcej.

Dziewczyny co tu taka cisza? :)


Dziwie się ,że ketonal....

Odnośnik do komentarza

Z tym okulistą to dlatego, że ja na co dzień mam wadę wzroku więc moja gin od razu skierowała mnie na badania. Samo badanie to pikuś, ale trzeba się przygotować bo zakraplają oczy i nie można prowadzić auta do kilku godzin, więc warto pojechać z kimś. U mnie wszystko wyszło ok.

A co do wagi to też rosnę ok 1kg na tydzień... rany jak zachowam ten trend to na koniec będę naprawdę wielorybem.

Odnośnik do komentarza

Hej! Przede mną otwiera się chyba perspektywa cesarskiego cięcia... Maluch leży w poprzek: widzę normalnie z lewej strony jak główkę wypina, a z prawej dupala... Ciekawe czy w środę usg potwierdzi moje obawy.

O okuliście to rzeczywiście słyszałam. Moja koleżanka z dużą wadą wzroku chodziła na konsultacje. Porobili jej bardzo dokładne badania wzroku, ale mimo i tak dużej wady nie dali wskazań na CC. Dziewczyna strasznie się bała, że oślepnie, ale nic takiego się nie stało. Wada jaka była, taka jest, ale oczywiście różnie może być i lepiej zasięgnąć porady lekarza. Mnie wzrok też się trochę posypał w czasie ciąży, ale niedużo.

Paulina003 Twój przypadek ze szpitala to koszmar jakiś!!! Dziewczyno jaka Ty dzielna jesteś! Ja to jestem jak dziecko we mgle i obawiam się, że mogłabym się nie wykazać taką przezornością... Trzeba się pilnować, bo licho nie śpi! Swoją drogą ta pielęgniarka... eh...

Szałwia, wcinam te ogóry kiszone, że już chyba sama się w jednego niedługo zamienię. Albo chwilowo chociaż na kiszoną kapustę się przerzucę :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza
Gość Sandra26

madzix85
Czesc dziewczyny jak tam dzień mija?Jutro jadę kończyć wyprawkę czyli kosmetyki. Mam pyt ile pieluszek tetrowych kupujecie?

Cześć Madzia:)
Ja tez kupiłam 10 szt. Pieluszek. W Pepko są ładne kolorowe za 2.99 zł :)

Odnośnik do komentarza
Gość Sandra26

Myślę, że w 35 tyg juz będę spakowana:)
Co do kosmetyków to praktycznie wszystko mam z nivea. Na odparzenia Krem S.o.s. tez z nivea bo już kilka osób mi go poleciło.
A na pępek octenisept.
Mam też krem na każdą porę roku ( oczywiście nivea:D ) żeby przed wyjściem na dwór posmarować buzie.

Odnośnik do komentarza

Ja kupilam tylko 7 pieluch to bede musiala dokupic na to yglada ;) ja do szpitala spakowana juz jestem :) niech torby czekaja, obie zamkniete i nic im sie nie stanie, zawartosc sie nie zakurzy :) spakowalam w osobna moje i w osobna malego rzeczy :) do tego pampersy w reke cala pake ;) a kosmetyki firm roznych, troche nivea, troche bambino, sudocrem. Bede testowala co najlepsze :)

http://www.suwaczek.pl/cache/e0bdbdb270.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...