Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Tak Was podczytuję i wspominam :-)....swoje dzieci urodziłam gdy miałam 23 i 24 lata. W pierwszej ciąży przytyłam 40 kg, po 10 miesiącach praktycznie wróciłam do stanu przed ciąży, tzn zachodząc w drugą ciąże ważyłam 56kg ( przed pierwszą-50 kg). W drugiej ciąży przytyłam 30 kg, wcale nie jadłam za dwoje, a raczej dla dwojga. Moja przemiana materii w ciąży po prostu się zmienia i zaczynam gromadzić wodę ( a jak bardzo niech swiadczy fakt, że po urodzeniu 1 syna, po 3 dniach mialam mniej o 17kg). Po drugiej ciąży bez odchudzania, ani zmiany diety w ciągu 1,5 roku samo schudło do 53 kg ( karmiłam małego przez 2 lata) i tą wagę utrzymuje do dziś. Rozstępów na brzuchu nie mam żadnych!, ani jednego!-jedynie moje piersi ucierpiały, ale po ok. 3 latach wróciły do fajnego kształtu ( choć troszkę rozstępów zostało-jak twierdzi mój P bardzo się trzeba wpatrywać, żeby zauważyć). Wynika z tego, że nie do końca da się wszystko załatwić dietą, a co do rozstępów, chyba genetyka odgrywa tu rolę-choć wiadomo kosmetyki pomagają. Ciąże wg. lekarzy prawidłowe-żadnych problemów z hormonami-a kg dryfowały do góry. W trzeciej, którą niestety straciłam w ciągu 2 miesięcy przytyłam 4kg-czasami nie dieta, a osobnicze cechy wpływają na tycie w ciąży.
Nie martwcie się dziewczyny na zapas-nawet gigantyczne przytycie w ciąży nie zawsze wynika z naszej winy i jest do zgubienia-co zaświadczam własnym przykładem :-), choć przesadzać z jedzeniem nie można :-)
Pozdrawiam i szczęśliwych rozwiązań życzę :-)

Aniołek 19.02.2015 (*)

Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie miałam na celu dołowania nikogo czy pouczania. Po prostu wychodzę z założenia, że grupy wsparcia są fajne o ile motywują do pozytywnego działania, dają wartość dodatnią w postaci sensownych porad- wiem, ze takie też tu są.
Czy rozstępy nie mają nic wspólnego ze wzrostem wagi? Oczywiście mamy osobnicze skłonności do tego i owego np do rozstępów i tego nie przeskoczymy. Jednak myślę, że łatwiej jest uniknąć ich przy mniejszym przybraniu na wadze niż przy większym.
Ciąża sprzyja rozstępom przez zmiany hormonalne, przyrost wagi, nie zawsze udaje się ich uniknąć ale skoro można zapobiegać albo zminimalizować ich ilość- dlaczego tego nie robić. Oczywiście jeśli ktoś ma rozstępy w przysłowiowym nosie to ok- jego sprawa. Chodź osobiście nie wierzę, że kobietom nie zależy na gładkiej skórze i braku pamiątek z ciąży. Większość z nas chce wyglądać ładnie po porodzie i cieszyć się nie tylko Maleństwem ale i ładną skórą czy smukłą sylwetką.
Co do jedzenia słodyczy czy fast foodów- zazdroszczę osobom z "super metabolizmem", na których sylwetce nie odznaczają się skutki takiego żywienia. Chodź z 2 str. nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, ja akurat może miedzy innymi dlatego staram się ograniczać takie "przyjemności" do minimum ponieważ mam normalny metabolizm :) Anyway, figura i waga to jedno a korzyści jakie mamy my i dziecko ze spożywanego jedzenia to 2. Wychodzę z założenia, że to co przekazuję mojemu Maluchowi przez te 9 mc będzie miało wpływ na całe jego życie. Od zdrowia po upodobania kulinarne czy ilość komórek tłuszczowych w organizmie i późniejsze skłonności np do tycia.
Pisząc na takim forum chcę się podzielić moimi spostrzeżeniami, sugestiami, jak również wynieść coś dla siebie od Was. Nie mam na celu nikogo dołować, tak jak Wy czekam na swoje Maleństwo i uważam, że w grupie raźniej.
Pozdrawiam

motherwithpassion.wordpress.com

Odnośnik do komentarza

Kinga 87
Ja juz po wizycie i... okazuje się ze 31 marca mam się wstawić na wywołanie porodu . Nie doczekam jednak z terminem do 7 kwietnia bo mój maluszek jest juz 3586 g. Utyty chłopak. :)

39 czy 40 tydzien to chyba juz żadna różnica a chociaz znasz termin :)
Ja to mam nadzieje dotrwać przynajmniej do 38 ale moja szyjka jest niepokorna wiec nie wiem jak to bedzie...jednak jestem dobrej mysli a mysli wspomagam leżeniem :) i tabletkami

http://fajnamama.pl/suwaczki/6ag3zub.png

Odnośnik do komentarza

Jestem w 35 tygodniu ciąży i przytyłam do tej pory ok 15kg, więc przy wzroście 160cm ważę ponad 76kg i wiecie co? Przyzwyczaiłam się do wyglądu kulki i nawet mi się to podoba- prawdziwa kobietka w ciąży :D Nie przeszkadza mi mój wygląd słonika, jedynie ociężałość w poruszaniu, ale takie to uroki ciąży. Prawie nie mam rozstępów, jedynie do czego mogę się przyczepić to biust który bardzo mi opadł i wisi na brzuchu.
Kinga 87 będziesz miała wywoływany poród ze względu na wielkość maluszka czy jest jakiś inny powód zdrowotny??
Pozdrawiam

http://fajnamama.pl/suwaczki/ij8n1j2.png

Odnośnik do komentarza

Ha! Jak skończył się mój spacer wiosenny? Wróciłam w doskonałym humorze, tyle tylko że za przeproszeniem jakiś taki kisiel w majtasach odkryłam i to taki brązowawy. Z mężem pognaliśmy na izbę przyjęć i okazało się, że mi czop odchodzi powolutku, szyjka 2 cm, miękka, ale kazali nie panikować i za tydzień na ktg. Coś czuję, że Stanisław uprzedzi zajączka Wielkanocnego. I chyba nie miałabym o to pretensji.

Przy okazji dowiedziałam się po co jest 9 miesiąc ciąży... a więc po to, żeby kobieta mogła się przekonać, że chce już urodzić. Coś w tym jest!

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza

mmeherisson
Ha! Jak skończył się mój spacer wiosenny? Wróciłam w doskonałym humorze, tyle tylko że za przeproszeniem jakiś taki kisiel w majtasach odkryłam i to taki brązowawy. Z mężem pognaliśmy na izbę przyjęć i okazało się, że mi czop odchodzi powolutku, szyjka 2 cm, miękka, ale kazali nie panikować i za tydzień na ktg. Coś czuję, że Stanisław uprzedzi zajączka Wielkanocnego. I chyba nie miałabym o to pretensji.

Przy okazji dowiedziałam się po co jest 9 miesiąc ciąży... a więc po to, żeby kobieta mogła się przekonać, że chce już urodzić. Coś w tym jest!

Zazdroszczę tego czopa:-)mi nic nie chce odejść...

http://fajnamama.pl/suwaczki/hgipr58.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej ja tez odwiedziam dzis ip :-/ chodz wszystko jest jednak w porzadku kazali mi zostac :-/ zeby zrobic wszystkie badania, najgorsze ze pan doktor powiedzial ze teraz przetrzymuja 11 dni i mam cos wykombinowac zeby wyjsc na zadanie bo inaczej bede tu nie potrzebnie lezec 11 dni ale po co az tyle :-( ktg super pobrali mi krew oddalam mocz i usg na ktorym maly ma 3 kg :-) a jestesmy przy koncu 36 tyg :-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/mjew10n.png

Odnośnik do komentarza

Miętówka ja jutro mam wizytę wiec zobaczymy co z tym łożyskiem...ogólnie może się przemieszczać. U mnie zawsze było na ścianie tylnej, ostatnio przodujące-33tc, teraz mam 36tc, właściwie to już leci 37tc ale mam się posługiwać skończonymi tyg... Wiem ze przy łożysku przodujacym często robią cc, żeby nie doszło do jakiś komplikacji. Ale jestem dobrej myśli...

Ewelina1989 mi już od dawna bardzo pachną stopy i ręce, często bytów nie mogę włożyć. I przeważnie prawa strona bardziej niż lewa.

Odnośnik do komentarza

Agunia86
Wiecie co Kobietki,
Nie zagladałam tu przez jakieś 7 mc, na początku ciązy dałam jeden post ale generalnie widzę, że dobrze się stało bo czytając niektórych wypowiedzi można wpaść w deprechę przedporodową. Dlaczego ciągle narzekacie na siebie? Wiadomo- w ciązy się tyje, działają hormony, magazynujemy wodę, ale żeby zagryzać batona siedząc na kanapie i użalać się nad sobą? Na prawdę to ma sens? A czego innego można się spodziewać jak nie przytycia. Przecież nie najemy się na zapas, a jakie wartości dajemy Maluszkowi wpychając w siebie słodycze? Zamiast marsa na kanapie proponuję godzinny spacer i jabłko, poprawimy krążenie, dotlenimy dziecko a i samopoczucie będzie lepsze.
Ja też bałam się,że przytyję w ciąży, przy moim wzroście 163cm każdy kg jest widoczny. Od samego początku postanowiłam zrobić wszystko co w mojej mocy żeby właśnie nie czuć się jak ten przysłowiowy słoń. Dziś jestem w 37tc, 10kg na plusie, żadnych rozstępów. Pomijając dziewczyny z problemami zdrowotnymi, które nie mają wpływu na swój stan zdrowia, większość z Was same zdecydowały jak się czują i wyglądają.
Słodycze i wieczorne podjadanie?? I jeszcze zdziwienie, że 22 na plusie?? Na prawdę tak ciężko to było przewidzieć?? A jak 22 na plusie to i rozstępy bo skóra nie nadąża z rozciąganiem. Ciąża to nie choroba ani wymówka od racjonalnego odżywiania. Twraz jeszcze bardzie musimy dbać o to co dostarczamy dziecku a przy okazji czy nie dodajemy sobie niepotrzebnych kcl, których nigdzie nie spalimy siedząc na sofie. Ja miałam to szczęscie, że nie miałam problemów zdrowotnych, dlatego do 8 mc ćwiczyłam na siłowni po 3X czy 4X w tyg. do tego codziennie spacery minimum 1h. Dieta w zasadzie bez zmian jak przed ciążą, zwiększyłam jedynie ilość żelaza w pożywieniu. Dziś będąc prawie na finishu mogę spokojnie powiedzieć, że zrobiłam wszystko co w mojej mocy żeby dostarczyć dziecku tego co najlpesze. A Wy?

Wiesz nie każda kobieta ma "to szczęście",że może chodzić na siłownię.Każda z nas ma inny organizm.Chwale bardzo aktywną postawę,ale wysiłek fizyczny w ciąży może prowadzić zarówno do poprawy kondycji fizycznej,jak również poronienia.W zasadzie tutaj nie ma co konkurować ze sobą,ja przytyłam w normie,mój organizm ma naturalną zdolność do powracania do poprzedniej wagi.Oczywiście to kwestia czasu,ale zajmę się tym po porodzie.Czasem tutaj sobie narzekamy,ale ja weszłam na to forum po to,by porównywać objawy ciążowe.Jeżeli widzę ze sa tu dziewczyny o zbliżonym terminie porodu niemal co do dnia i jedna pisze,że wczoraj np. wymiotowała ,a ja zaczynam wymiotować dnia następnego to jestem spokojniejsza,że to naturalne.Oczywiście sugeruje sie opinia lekarza he he he,ale z reguły bywa tak,ze objawy mamy podobne i po prostu chcemy sobie o tym popisać.No a jak wiadomo dolegliwości nie zawsze są przyjemne wiec wypowiedzi moga rzeczywiście mieć zabarwienie negatywne.Dzielimy się również obawami...bo każda z nas chce urodzić zdrowe dzieciątko:)))))))))))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...