Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny a czy ma ktoras z was bol pod zebrem?Ja już od tygodnia mam bol pod lewym zebrem.W dzien bol jest umiejscowiony w przodzie,a wieczorem zaczyna promieniować pod tylnie zebro to takie uczucie jakby klucia jak kolka czy odrętwienie nie umie tego opisac.Ale to dopiero 6 tydzień a dolegliwości takie wystepuja na ogol jak już jest brzuszek.Nie jest to straszny bol ale meczacy i mam problemy z zasypianiem musze pod zebro upychać poduszke:(

Odnośnik do komentarza

Tak w Niemczech mozliwa jest cesarka na zyczenie, dlatego tu sie zdecydowalam urodzic, ze nie wyobrazam sobie rodzic naturalnie. Moja kolezanka uparla sie rodzic naturalnie i niestety glowka nie mogla przejsc przez kanal, naciagano jej szyjke macicy na glowke dziecka co podobno bylo koszmarnym bolem i w koncu zakonczono ciaze CC.
Ja docelowo bede mieszkac w okolicach Kassel, ale byc moze moj kochany dostanie prace w innym miescie jeszcze tego dokladnie nie wiemy, a tu zyje cala jego rodzina wiec oczywiste jest, ze chce mieszkac tu.
Ja mam jeszcze inny problem, bo jestem ubezpieczona w Polsce a Nfz nie chce pokrywac kosztow porodu za granica a tym bardziej CC. Wiec patrzymy na mozliwe rozwiazania. Narazie rozpatrujemy zlozenie wniosku w ratuszu o uznanie dziecka i wtedy chyba mam ubezpieczenie przez ojca. Albo co mnie nie cieszy trzeba bedzie wziasc slub cywilny.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

No mam wizyte na 26.06 to zapytam ginekolg o te bole...zobaczymy co mi powie,bo dzisiaj w nocy meczylam sie strasznie zanim udalo mi sie zasnac:(Ja mieszkam w Dortmund.
A mam pytanie nie obawiasz się takiej długiej podrozy do Pl.Bo my za 3 tyg na urlop się wybieramy i mamy 11-12 godz.podrozy jestem ciekawa jak to zniose i do tego coreczka która będzie wymeczona i znudzona trasa.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co ja dobrze znioslam przed ciaza podroz. Ale teraz to jade autem z tesciami i dopiero na drugi dzien jade pociagiem 3 h wiec calkie komfortowo. Ja narazie calkiem niezle sie czuje, tylko rano mam nudnosci zanim zjem i troszke mnie pobolewa w dole brzucha. A jak jedziecie autem to mozesz okno otworzyc czy zrobic pauze. Ale nie boje sie generalnie. Jedynie tylko smuce sie ze na miesiac caly sie rozstajemy z kochanym ale inaczej sie nie da. Juz nie moge doczekac sie przeprowadzki tyle ze jeszcze nie wiemy dokladnie kiedy.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

No tak jak mówisz można robic przystanki...tylko tyle godzin w mało komfortowej pozycji mnie wymeczy.Ale teraz mam inny problem bo może i moja gin.nie posci mnie na urlop bo dzisiaj od rana bolało mnie strasznie podbrzusze a po obiedzie dostałam plamienie od razu pojechaliśmy do gin.przyjela mnie i zrobila Usg naszczescie z fasolka wszystko ok i przez te 5 dni od poprzedniej wizyty urosła i ma już o 9mm:)Teraz musze się oszczedzac zero sportu,roweru teraz będę chodzila 1,5 kilometra pieszo z mala do przedszkola czyli rano 3 km i w południe 3 km...cos czuje ze nie przytyje zbytnio;) mam wypoczywać no i zero kontaktow cielesnych.

Odnośnik do komentarza

ojej biedna, ale dobrze ze ok z fasolka.
Ja duzo chodze w terenie gorzystym, i plywam codziennie 30 min. Plywanie dobrze mi robi na bole od rosnacej macicy. Ja jeszcze jestem przed usg. Dzis robilam drugi test ciazowy wyszedl blady ale za to kreska pojawila sie w 30 s. Bardzo szybki. Chociaz martwi mnie ze blada.
Mnie tez meczy, boje sie troche pociagu bo nie wiem czy nie bede wymiotowac, biore 3 razy dziennie wit. B6 nusea czy jakos tak ( niemiecki na nudnosci i wymioty w ciazy).
Wlasciwie to Dortmund jest stosunkowo niedalego od Kassel ;-)
Strasznie sie dzis nie wyspalam.
U mnie problem jest taki ze moj partner boi sie zblizyc cielesnie ze cos zrobi, ale tlumacze mu e nic sie nie stanie. A ja mam potrzebe wrecz. U mnie ok narazie ale strasznie sie boje ze cos sie stanie bardzo nam zalezy na fasolce. Do mnie chyba wciaz nie dociera ze to prawda, chyba do usg nie uwieze. Ah zaraz sie poplacze, strasznie sie wzruszam, w ciagu dnia mam straszna hustawke nastrojow.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny ;)

Widzę, że Dwie z Was mieszkają/ docelowo będą mieszkać w Niemczech ;) Nie martwcie się tym, że na miesiąc rozstajecie się z Ukochanym. To dopiero początki ciąży i na pewno nic Ich nie ominie ;) no może jedynie wymioty i mdłości:D Ja przez te cholerne Niemcy nie będę Go miała przy porodzie :( Zostawił mnie na najgorsze 4 miesiące samą z 3latką i brzuszkową Córcią. 2 msc. przed porodem i 2 po.. których chyba obawiam się najbardziej ;) ale kto jak nie MY - dzielne Kobiety dadzą radę ? :) A potem chociaż socjal będzie godny ;) :D

Pozdrawiam Was Wszystkie Drogie Mamusie serdecznie i życzę spokojnych 9 miesięcy bez żadnych problemów ;)
Człapiąca na ostatnich nogach Czerwcóweczka 2014
Marta

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

inka30i nigdy nie slyszalam o takich tabletkach pryeciwko wymiotom w ciąży...i co pomagają?Ja w tej ciąży czuje się lepiej niż w poprzedniej...wogole mnie nie mdli,ale jakos od samego początku balam się ze cos może się stać...ta moja niedoczynność tarczycy,zabieganie rano kurs niemieckiego jak mala w przedszkolu potem obowiązki...dobrze ze się z pracy zwolniłam bo bylabym pewna ze to od tego.Teraz trzeba tylko czekac i dbac o siebie...oby to było jednorazowe plamienie.

tusiaa1
Wspolczuje ci ....ale niestetytaka jest ta nasza cholerna polska ze trzeba w dzisiejszych czasach rodzine zostawić i jechać zarabiać...nigdy się z tym nie pogodze ze w Polsce taka lipa na normalne zycie.A o jakim godnym socjalu piszesz?tez tutaj masz zamiar przyjechać?

Odnośnik do komentarza

Jej jaka historia. :0 jestem w szoku. Bardzo wspolczuje.
Tak to jest straszne ze w Polsce tak sie dzieje. To przykre.
Ten lek dokladnie nazywa sie Nausema i podobno na recepte od lekarza jest za free albo tani. Ja go dostalam od szwagierki. Ona mowila ze dobrze zaczac go brac przed 6 tygodniem. Ja tak akurat mialam ze zaczelam w 5 tygodniu. Miewam lekkie nudnosci ale nie zeby mnie powalalo poki co. Biore to 3 razy dziennie rzed posilkami. A na bole od macicy (te rozciagajace) pije sok wieloowocowy wzbogacony w magnez i to mniej boli na dodatek nie mam zaparc ale ja moge wypic go tylko pol szklanki dziennie bo inaczej mam straszna biegunke. Moja szwagierka juz 3 urodzila i ona mi doradza poprostu co zrobic zeby ciaza przebiegla dosc przyjemnie. Z tymi lekami to jest tak ze nie na kazdego dzialaja ale magnez powinien na kazdego dzialac. A sok kupisz w edece :-)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, jak u was?
U mnie od wczoraj tak sobie. Strasznie mnie bola miesnie plecow, nie moge rano sie obudzic chociaz spalam 9 h. Czuje sie jakby walec po mnie przejechal. Nie mam dzis kompletnie ochoty na jedzenie, ale wiem ze musze cokolwiek zjesc.
Moze to zmiany hormonalne a moze stres bo niedlugo musze wyjechac. Sama nie wiem.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Hej Ewelka85
To sie ciesz :-) ja wlasnie zaczynam miec. W nocy dopadly mnie dreszcze bylo mi zimno chociarz wszyscy w okolo sie gotowali, latam siusiu jak kotek albo jeszcze bardziej i strasznie mnie wczoraj bolala glowa mialam silne nudnosci bol brzuch, biegunke paskudne wzdecie i klucie w macicy, nie jakies stale ale upierdliwe. Jest 1 a ja musze siusiu znow, jest mi za goraco i boli mnie gardli i nadal chce mi sie wymiotowac, czuje takie zmeczenie i bol miesni jak przy grypie. Cos strasznego oby was to ominelo.
Pozdrawiam i zycze dobrej nocy ;-)

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny!!! Jeszcze sama w to nie dowierzam i nie mam pewności co do tego ale prawdopodobnie po dosyć długich staraniach do Was dołączę. Założyłam skarby styczeń ale się nie udało. @ spóźnia mi się w dzień. Od tygodnia mam bóle jakby miesiaczkowe ale krwawienia nie mam żadnego. Mam temperaturę powyżej 37 i jutro robię test. Boję się bo mam niedoczynność tarczycy. Powodzenia dla Was i fasolinek :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmxqti5v6j.png

Odnośnik do komentarza

Witaj spragniona życia :-)
Ja bym poczekala, tez dlugo sie staralismy, i zrobilam test 2 dni przed okresem negatywny, 2 dni po okresie negatywny po 5 min pozytywny po 30 min z blada druga kreska po kolejnych 2 dniach pozytywny po 30 s. Ale nadal blada kreska. A za kazdym razem balam sie ze wyjdzie jedma i @ jednak przyjdzie. Teraz przy kazdym bolu bardzo sie boje ze zaraz poronie i nic z tego nie bedzie a tak bardzo czekalismy. Takze ja bym zaczekala do tych 6-7 dni po @ zeby test wyszedl pozytywny, bez stresu.

Janinka 9 tc 12.07.2014 r. (*)

Odnośnik do komentarza

Ewelka85 a wiec Gratuluje i witam:)
spragniona_życia ciebie rowniez witam i mam nadzieje ze tym razem wkoncu się doczekalas fasolki:)/jezeli chodzi o niedoczynność tarczycy to ja tez mam i do tego Hashimoto...po prostu zwiększono mi dawke hormonow które musze przyjmować...teraz będę miała częściej robione badania pomiaru tsh jak się jest pod opieka lekarza to nie powinno być problemu...ale ja radziłabym tobie jak najszybciej zrobić test to ważne aby możliwie najszybciej wiedzieć żeby od razu ywiekszyli ci hormony.Ja wcześniej brałam 75 teraz dostałam 100 za miesiąc kontrola tsh.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...