Skocz do zawartości
Forum

Ciąża z niedoczynnością tarczycy


Rekomendowane odpowiedzi

Ciaza z niedoczynnoscia tarczycy

Czesc!
Jestem we wczesnej ciąży i mam niedoczynność tarczycy,(która wziela się po porzedniej ciąży) naszczescie od roku się już lecze.Długo zastanawiałam się dlaczego tak zle się czuje zanim moja ginekolog doszla do tego ze to pewnie wina hormonow i stad tez problem z zajściem w kolejna ciaze.Tydzien po spodziewanym terminie miesiączki zrobiłam test i wkoncu po 4 latach staran i wielu rozczarowaniach zobaczyłam 2 kreskiCzy sa tutaj przyszle mamusie z niedoczynnoscia tarczycy?

Odnośnik do komentarza

Cześć:)

Tak, ja tez mam niedoczynności tarczycy, miałam ja jeszcze przed ciaza. Moj endokrynolog powtarzał mi ze jak tylko zajdę w ciąże mam sie do niego zgłosić, bo tsh jest bardzo ważnym hormonem w czasie ciazy i trzeba go stale kontrolować.
Na początku ciazy bardzo byłam słaba i bez życia, okazało sie ze tsh mi podskoczyło przez ciąże i dawkę mam zwiększona, lekarz mi podał w których tygodniach mam robic badanie TSH i jakie powinny byc dla mnie wyniki:)
Wlasnie w przyszlymtygodniu idę na pobranie krwi.

Ogólnie jest to bardzo ważne w ciazy zeby kontrolować :) i badać poziom tsh.

Ja dzięki temu, ze biore odpowiednia dawkę hormonu juz od kilku lat i bardzo przestrzega tego zaszłam w ciąże bez problemu :) ach jaka wielka radość :))

A ty jak sie czujesz? Bierzesz hormon tsh ?

Pozdrawiam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Milo mi ze napisalas Madlenka i gratulacje :)Tak jak już pisałam około roku temu okazało się ze mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto zaczynałam od dawki 50 potem 75 i miałam już pięknie wyrównane hormony ale teraz jak zaszłam w ciaze (jeszcze nie wiedziałam w sumie ze się udało)wyniki nie były ok i zwiekrzyli mi dawke na 100.Za miesiąc mam koleje badanie krwi i zobaczymy co dalej.Wczoraj bylam na Usg i jest fasolka:)Od dnia ostatniej miesiączki wychodzi ze to 6 tydzień a z Usg ze max 5 bo dzidzia jest malutka dopiero 2mm.Jezeli chodz o samopoczucie to na razie super tylko bol plecow,lekkie zmeczenie i bol piersi....w poprzedniej ciąży była tragedia...ciagle wymioty.
A jak Ty się czujesz i w którym jesteś tyg?Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Ja dokładnie dzisiaj jestem w 11 tygodniu 6 dzien, jutro zaczynamy 12 tydzień:))) to moja pierwsza ciaza:)) radość przeogromna!:)
Gratulacje!! To cudownie:))) ja tez pierwsze usg miałam w 6 tygodniu!
Ja czuje sie raz lepiej, raz gorzej, ale powiem Ci ze ogólnie jestem słaba :/ na początku mic tylko bym spała i z lozka nie wchodziła :) biust boli cały czas i juz całkiem sporo urósł :) nie wymiotowała,, tylko mi niedobrze często, ale z drugiej strony to mam apetyt ze hej:) wlasnie zjadłam kanapeczki i oyszneeeeee czereśnia mniam :)))
ale te wszystkie objawy nie maja znaczenia bo najważniejsze jest malenstwo:)))
To termin masz jakis na luty? Ja na grudzień :)
Pozdrawiam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 18 tygodniu :-) pierwsza ciąża i radosc nie do opisania. Po siedmiu miesiacach nieudanych prób, lgin stwierdziła ze nalezy przyjrzec sie tarczycy no i wyszla niedoc zynnosc. Ale nim zaczelam to na dobre leczyć, spełniło sie marzenie... dwie kreseczki. Jest wyłącznie pod opieką gin, to ona regularnie sprawdza i w razie potrzeby zwieksza dawkę horomonu. Od wczoraj znowu mam podwyższoną :-)

Odnośnik do komentarza

Ja się stasznie boje ze mogę stracic ta ciaze przez ta tarczyce...z pierwszym dzieckiem tez mialam trudnosci z zajsciem w ciaze trwalo to rok, a o ta ciaze staraliśmy się 4 lata, po 3 latach staran zaczelam się doszukiwać co jest nie tak i wtedy dowiedziałam się ze to tarczyca, wiele lez wylalam i wiele testow ciążowych robiłam.Teraz wkoncu i zupełnie niespodziewanie się udało..coreczka ma 5 lat i strasznie się cieszy i sama od siebie stala się samodzielniejsza aby mnie odciazyc...boje się ze cos może być nie tak a do następnego usg jeszcze 10 dni mam nadzieje ze usłyszymy bijące serduszko.

Odnośnik do komentarza

Hej Gratulacje upragnionych ciąży:))
Moja historia zaczęła sie o tego ze wróciłam w październiku na siłownie trzymałam dietę trenowałam 5razy w tygodniu a moja waga rosła potem w grudniu zaczęliśmy starać sie o dzidzi waga rosła robilam testy ale niestety negatywne potem jak co miesiac bylam u mojej gin jej strasznie nie pasowała moja waga dala mi skierowanie na badanie hormonu tarczycy okazało sie ze mam niedoczynność i zaczęło sie leczenie i wrescie po roku wszytsko sie unormowało wiec staraliśmy sie o dzidzi i po roku staran kolejnych udalo sie nam aktualnie jestem w 17tygodniu:))

Odnośnik do komentarza

Emiii
Hej Gratulacje upragnionych ciąży:))
Moja historia zaczęła sie o tego ze wróciłam w październiku na siłownie trzymałam dietę trenowałam 5razy w tygodniu a moja waga rosła potem w grudniu zaczęliśmy starać sie o dzidzi waga rosła robilam testy ale niestety negatywne potem jak co miesiac bylam u mojej gin jej strasznie nie pasowała moja waga dala mi skierowanie na badanie hormonu tarczycy okazało sie ze mam niedoczynność i zaczęło sie leczenie i wrescie po roku wszytsko sie unormowało wiec staraliśmy sie o dzidzi i po roku staran kolejnych udalo sie nam aktualnie jestem w 17tygodniu:))

Gratulacje ze się udalo!!!:)
U mnie nie było latwo bo miałam objawy niedoczynności ale strasznie chudłam...potrwało to zanim doszukałam się przyczyny.Nie fajnie jest mieć problemy z tarczyca ale jedyne co mnie w tym cieszy to to ze nie tyje...wspolczuje tym dziewcznom które biedne mecza się z tarczyca i do tego jeszcze z kilogramami.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze ze sie udało, ze jesteś w ciąży :-))) teraz dobrze prowadzona niedoczynnosc nie jest juz taka grozna :-) niedobór hormonu tarczycy moze byc niebezpie zny dla płodu ale jesli jestes pod opieka lekarską, bedziecie tego przeciez pilnować. Ja tez bardzo boję się l tego mojego Szkraba ale starajmy się odsuwac takie ponure myśli, niech nasze Dzidzie czuja naszą radosc i spokój a nie niepokój ;-) wiem, wiem....łatwo sie pisze... sama jestem koszmarna panikara hihi ale starajmy sie ... ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 14tc, badałam tarczyce jak nie wiedziałam, że jestem w ciąży ok. 4-5 tc, wynik 3,009 moja gin powiedziała, że koniecznie do endokrynologa i musiałam miesiąc czekać na wizytę, wizyta pierwsza w poniedziałek, więc jutro lecę zrobić tsh dla endo i inne badania bo za tydzien wizyta u gin :) Niby mieszczę się w normach, ale tych górnych i gin chce zebym obniżyła do 2 ... no, zobaczymy co i jak wyjdzie :) dam wam znać :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :-) ja mam niedoczynnosc tarczycy wywolana ciaza. Wczesniej badalam tsh i bylo w normie, w 10 tc ginek skierowal mnie na badania i wyszedl wynik 3,4 co niby jest w normie, jednak jak powiedzial mi ginek, a pozniej endokrynolozka dla kobiet w ciazy normy sa zawezone, tj 0,8-2 jest ok. Dostalam letrox 50, przyjmuje regularnie i teraz mam tsh 1,7 czyli jest dobrze :-) na poczatku bylam zestresowana, bo jednak dowiedzialam sie o niedoczynnosci dopiero w 10 tc ale teraz juz jestem w19tc, dzieciatko rozwija sie prawidlowo wiec jestem spokojna :-)

Odnośnik do komentarza

kurczę.. zrobiłam dziś badania na tsh i ogólnie morfologię... przez 1,5 miesiąca z 3,009 skoczyło mi tsh do 4,743... dobrze, że w poniedziałek mam wizytę bo zaczęłam się bać o moje maleństwo :( czy wszystko w porządku ... tabsy na pewno dostanę, ten wynik jest tragiczny... aż chyba zapisze sie na ysg zeby sprawdzic czy wszystko w porządku :( :( :(

Co do kwasu foliowego to trzeba brać, nie zaburząją działania tabsów na tsh, a dzidzi bardzo jest kwas foliowy potrzebny. Ja łykałam pierwszy trymestr femibion 1 teraz przeszłam na 2 plus - polecam :)

Odnośnik do komentarza

Carolineee na pewno spokojnie, dostaniesz euthyrox odpowiednia dawkę i bedzie dobrze :) nic sie nie martw :) dobrze ze jutro juz idziesz do lekarza! Niestety w ciazy ten poziom TSH tak skacze dlatego tak wazne jest jego kontrolowanie, ja ide w tym tygodniu na pobranie krwi wlasnie tez żebym min skontrolować TSH czy jest takie jak powinno.
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Judyta nie załamuj się. Ja też się leczę od kilku lat na niedoczynność. Po ślubie chciałam zaraz zajść, niestety nie udawało się i odpuściłam sobie i jestem w 14 tyg ciąży. Pierwsze kroki jakie poczyniłam po zrobieniu testu to umówienie się do endokrynologa, bo zwiększenie dawki w ciąży jest bardzo ważne i dodatkowo biorę jod. Wiem, że łatwo się mówi- nie martw się, ale naprawdę odpuść. Pojedzcie gdzieś na weekend, odprężcie się. Trzymam kciuki!

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie, ja na niedoczynność tarczycy lecze się już z 3 lata. Cały czas na lekach, zaczynałam od 25 mg, gdzie tsh miałam 4,08, czułam się steasznie, przykryłam 20 kg w bardzo krótkim czasie i do tego inne problemy. Teraz jestem w 11 tc + 4 dni, pierwsza ciąża i mam dawkę 137 mg. Muszę utrzymywać tsh w granicach 1-1,5. Do tego co miesiąc badanie krwi na tsh, ft3, ft4.
Najważniejsze to być cały czas pod opieką lekarza i robić badania.
Pozdrawiam ciepło

https://www.suwaczki.com/tickers/ganngzu3ps2kqn3q.png

Odnośnik do komentarza

U mnie w ciąży wychodziło podobnie, a terminy do endokrynologa takie, że spokojnie bym zdążyła urodzić. Niby coś słyszałam, że w ciąży bez kolejki, ale jakoś się nie udało i musiałam pójść prywatnie. Za to teraz trafiłam na dni otwartych porad na edoktor24.pl i tam również można się skonsultować z endokrynologiem. Akcja trwa od wczoraj, ale jeszcze spokojnie zdążycie: https://www.facebook.com/eDoktor24/photos/a.500785533360590.1073741828.494471627325314/1128417460597391/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży wczoraj odebrałam wyniki i moje TSH wynosi 9,080 czyli niestety ale jest bardzo wysokie. Ginekolog przepisał mi Euthyrox 50. Dziś robiłam dodatkowe badania Ft4 i w poniedziałek mam wizytę u endokrynologa. Bardzo się martwię o maluszka bo w tych tygodniach ten hormon jest ważny do rozwoju mózgu a ja go nie mam wystarczająco i boję się że dziecko urodzi się z wadami. Czy któraś z Mam miała podobną sytuację ???
Bardzo proszę o pomoc i udzielenie jakich kolwiek informacji.

Odnośnik do komentarza

Hej ja mam.tsh na poziomie ok 5, brałam euthyrox 25, wyłącznie dlatego ze planowaliśmy dziecko, później z uwagi na budowę domu postawiliśmy przesunąć termin starań o rok, odstawilam hormon bo mi z tego tytułów podwyzszonegovrltsh nich ie było, no i zaliczylismy wpadkę, dowiedziałam się.o ciąży w 6 tygodniu, zrobiłam tsh, było coś koło 7, poszłam do endo, dostałam euthyrox i co miesiąc sprawdzam poziom tsh który się zwiększał i zwiększono mi dawkę hormonu. Po porodzie odstawilam euthyrox, sprawdzałam niedawno jego poziom i znów jest 5, ft4 u mnie zawsze w normie. Maluszek jest zdrowy i rozwija się nawet szybciej niż rówieśnicy. Także bez nerwów, 9 to nie jest bardzo wysoki poziom tylko lekko przekroczony, moja mama z haschimoto odebrała jakiś czas temu wynik coś ponad 100 i to był wysoki.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...