Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Ulla

Ciekawe gry planszowe dla przedszkolaków!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PLAYMAT eduGRY XXL

Wielkoformatowe gry edukacyjno-integracyjne dla PRZEDSZKOLAKA
Wielkoformatowe gry planszowe podłogowe - rozmiar XXL - 240 x 137 cm. PLAYMAT to gry edukacyjne, w które grasz na planszy "samym sobą". Wielka plansza zachęca do ruchu, spontanicznej aktywności, daje dużo radości.
http://playmat4kids.com/data/include/cms/allegro/giphy-downsized-large_1.gif
DZIĘKI EDUGROM PLAYMAT TWOJE DZIECKO POZNA ŚWIAT: PODSTAWY MATEMATYKI, EKOLOGII, ALFABETU, ZNAKÓW DROGOWYCH, DOBREGO WYCHOWANIA, ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH, POR ROKU, ŚWIATA FLORY, FAUNY, KOSMOSU ORAZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W NATURALNEJ I PRZYJEMNEJ DLA NIEGO FORMIE - ZABAWIE.
Najprzyjemniejsza forma nauczania to nauka przez zabawę. Kiedy jesteśmy odprężeni i zrelaksowani - zapamiętywanie przychodzi o wiele prościej.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY I NAUKI!
Zespół PLAYMAT4KIDS.COM
https://playmat4kids.com/data/include/cms/grafic/newsletter.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My ostatnio graliśmy pierwszy raz w grę Chicco Wesoła Pszczółka i było naprawdę fajnie :) Jest duża kolorowa plansza, plastikowe pszczoły i karty z obrazkami - na których są albo pszczóły albo kojarzące się z nimi przedmioty. Każdy po kolei odsłania 1 kartę, a wtedy wszyscy muszą jak najszybciej podnieść z planszy odpowiadającą tej karcie pszczołę. Także jest i rywalizacja, i jest śmiesznie i ćwiczy się pamięć (niektóre karty to tylko skojarzenia, a nie dokładnie odwzorowane poszczególne pszczoły). Ale nawet, jak przedszkolak jest "powolny", to ma szansę wygrać - bo za nie złapanie pszczółki przed innymi bierze się losowo karty z pająkami. Tyle, że na niektórych jest 1 pająk, na niektórych 2, a na niektórych wcale. Więc szczęście też się liczy :)
Ja mam w domu 4-latkę i graliśmy w poziom trudności średni. Ale jest też opcja łatwa dla ok. 2 latków oraz najtrudniejsza dla ok. 5 latków i więcej :)

monthly_2017_10/ciekawe-gry-planszowe-dla-przedszkolakow_61797.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas sprawdzają się "Zgadnij kto to", "Ręka mnie nęka", warcaby, a ostatnio mamy też 2 morskie gry, w które gramy na okrągło: "Żółwie z Galapagos" i Chicco "Pod wodą". Mamy niezły ubaw na wyspach Galapagos, gdy żółw syna robi sobie przejażdżkę na moim, bo akurat wszedł na kamyk, na którym stał mój żółw, a w grze "Pod wodą" zawsze jest chwila napięcia przed odgadnięciem na jakie zwierzątko natrafiliśmy. W jednej grze dzieci ćwiczą liczenie, w drugiej pamięć, ale to co najbardziej sobie cenie to, że spędzamy czas razem i świetnie się bawimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również polecam bystre oczko. Świetna gra dla młodszych i starszych dzieci. Dorośli w sumie również mogą się w tę grę świetnie bawić.

Dla starszych natomiast polecam klasykę. Czyli monopoly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na pewno jestem zwolenniczką kupowania dzieciom gier edukacyjnych, a nie kolejnego telefonu czy gry komputerowej. Dziecko jeszcze dużo czasu spędzi przed tymi urządzeniami elektronicznymi, bo jakby na to nie patrzeć trudno bez nich żyć. Dobrze jednak aby odpowiednio się rozwijało, a takie gry edukacyjne na pewno w tym pomagają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ida1980

Seria Zu&Berry
Albo na fb @pieciopalczasci mają swoje propozycje, które samemu można wykonać i grać (np. Kropki biedronki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gemdere

To fakt,najlepiej zainwestujcie w takie gry które przyciągną całą rodzinę bo w praktyce wiem,że jest to bardzo fajna zabawa i pozwala oderwać dzieci od komputera oraz telewizora. Teraz latem kiedy na dworze jest ciepło,postawmy także na ruch na świeżym powietrzu.

Jest bardzo wiele ciekawych zajęć, w których dziecko może się czegos nauczyć poprzez zabawę:
https://atrakcjedladzieci.waw.pl/ciekawe-zajecia-dla-dzieci-nauka-przez-zabawe/

Zerknijcie sobie tutaj. Na stronie takie zabawy są opisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra dobble jest według mnie fajna zarówno dla dziecka jak i całej rodziny. Polega ona na szybkich skojarzeniach i znajdywaniu tych samych wzorów na kartach. Potrafi wciągnąć!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas w rodzinie popularne są gry planszowe w które może grac cala rodzina. Dzieci bardzo cieszą się gdy możemy robić coś fajnego razem. W tym roku pod choinkę szykujemy grę Zające na łące dr Knizia poleca ze sklepu Mazakzabawki.pl . Seria Dr Knizia poleca zawiera gry przygotowane przez jednego z najpopularniejszych autorów – doktora matematyki Reinera Knizię. Blisko 600 gier tego autora zostało wydanych na całym świecie w ponad 50 językach. Wiele z nich zdobyło liczne nagrody i wyróżnienia.

monthly_2019_12/ciekawe-gry-planszowe-dla-przedszkolakow_81196.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...