Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
meya

Czy można mieszać ściągnięty pokarm z różnych godzin?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy sciagniety pokarm mozna ze saba mieszac? od kilku dni systematycznie sciagam mleko laktatorem, w zleznosci od dnia ilosc sciagnietego mleka jest miedzy 70-120ml, moj synek na jedno karmienie potrzebuje okolo 160ml co w moim przypoadku jest niemozlwie wiec musze co najmniej 2 razy sciagnac pokarm w ciagu 5-6 godz by taka ilosc pokarmu mu zaserwowac. do tej pory kazdy sciagniete mleko wlewalam do innej butelki i karmiac synka poprostu zmienialm butelki, zastanawiam sie czy moglam bym je poprostu zlac do jednej butelk skoro i tak wszystkie beda uzyte w jednym karmiemiu??? pokarm sciagam co 3-4 czasami 5 godzin wiec tylko rozily by sie godzinami a nie dniami. w interniecie sa rozne opinie, i tak naprawde nie wiem ktora jest prawdziwa, czy ktos ma pojecie, z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kochana ja nie widziałam w tym problemu choć nie mieszałam z pokarmem nocnym bo to inne wartości miało - a co do ściągania - też cały dzień robiłam i bywało to męczące ale bardzo chciałam by dziecko miało jak najlepsze mleko - więc wytrwałości życzę kochana

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również nie widziałam problemu z mieszaniem pokarmu . Po nocy i do południa pokarmu miałam dość sporo więc starczało za to im później było go coraz mniej więc musiałam mieszać aby wystarczyło ( z tym że ja chyba ciągle co 3 -4 godziny sciągałam poza przerwą nocną tak ok 7 godzin). Dziecku też nic z tego powodu nie dolegało więc nie widzę przeciwwskazań . Za to bardziej zwróciłabym uwagę na czas i warunki przechowywania bo niby mleko można przechowywać w lodówce do 2 dni ja podawałam max 1 dniowe.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi położna doradziła, by ściągać częściej małe ilości i zlewać wszystko do jednej butelki tzw.bazy ;)
I nie musiałam już nocek zarywać, ściągałam tylko w dzień. Ale ja potrzebowałam mleko tylko na jedno karmienie po kąpieli.

Tak, mleko można mieszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

można mieszać mleko ściągnięte w czasie jednej doby, ale przed zmieszaniem muszą być w tej samej temp
czyli to świeżo ściągnięte najpierw musi postać w lodówce, żeby się schłodziło i dopiero można dolać do tego, co już wcześniej stało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak poprzedniczka napisała, ściągnąć, schlodzic i dopiero wtedy zlac do jednej butelki

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Staram sie tak sciagac by miec wystarczahaca ilosc na raz, choc ostatnio robie to rzadziej bo przystawiam synka do piersi co wypije to wypije

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

meya i dobrze robisz, dziecko to najskuteczniejszy "laktator". Tyle ile ono potrafi wyciągnąć to żaden cud techniki nie dokona. Powodzenia :)

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...