Skocz do zawartości
Forum

Wypadające hemoroidy?


Gość Aguś6100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aguś6100

Witam !

Mam pytanie.. 06.01.2014r. urodziłam córeczkę poprzez cc teraz mam hemoroidy, nie umiem się z nich wyleczyć.. od 2 tyg stosuję już diosminex i procto-glyvenol (maść) dodam, że karmię piersią.. Nie będę owijała w bawełnę, podczas robienia kupy wszystko jest ok i nagle tak paraliżujący ból, że nie wiem co robić.. Dla świętego spokoju zaciskam zęby i cisnę ile sił żeby mieć to już za sobą.. Po wypróżnieniu jeszcze przez jakieś 10-30min boli mnie tyłek, a potem przechodzi, ale sam fakt wypróżniania bardzo boli.. ;/ staram się chodzić do toalety co 2 dni, mogłabym codziennie, ale boję się bólu .. Miałam już krwawiące, ale jakoś przeszły.. Wczoraj zaczęłam robić nasiadówki, ale efektu nie widzę.. ;/ Czy to mogą być te wypadające hemoroidy? i jak sobie z nimi wgl radzić :((???

Pomocy !

Odnośnik do komentarza

Witaj problem bardzo nie przyjemny , ale dotyka sporą część kobiet po porodzie. Ja miałam hemoroidy już pod koniec ciąży wtedy używałam maść i czopki (chyba hemorol) , jednak pomogła mi jedynie rada położnej w szpitalu od niej dostałam też maść najprawdopodobniej robioną przez szpital( coś na bazie wazeliny , przy okazji znieczulała , chłodziła i chyba ściągała), a rada była taka by przy pomocy maści te wypadające hemoroidy wprowadzić z powrotem do środka ( po każdym korzystaniu z toalety) . Na początku nie mogłam się przełamać , jednak okazało się , że faktycznie poskutkowało . Jednak jeżeli problem jest bardzo poważny to zostaje już chirurg. Ja konsultowałam się z ginekologiem przy okazji wizyt .

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

Nie ciśnij na siłę, bo będzie gorzej. Po wypróżnieniu podmyj się ciepła wodą, najlepiej bez użycia mydła. Osusz pupę, ale nie trzyj, tylko przykładaj delikatnie ręcznik. Wypadające hemoroidy staraj się wciskać z powrotem.

Co do diety, to tak komponuj posiłki, żeby nie jeść rzeczy zapierających, za to przyjmować sporo błonnika oraz odpowiednia ilość zdrowych tłuszczów (oleje, oliwa). Pieczywo wybieraj pełnoziarniste lub graham, tak samo ciemny ryż (biały zapiera, bo jest pozbawiony łusek, w których jest błonnik), makarony pełnoziarniste, mięsa pieczone, duszone, a nie smażone, jogurty, kefiry, jedz dużo owoców i warzyw. Możesz dodawać do posiłków np. sałatek siemię lniane, a na deser zjeść kilka suszonych śliwek.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że jesteś odważna użytkowniku ewa. Ja bym w życiu nie zdecydowała się na coś takiego jak lek nie wiadomego pochodzenia z Austrii. ja jestem zdania żeby od razu iść z takim problemem do lekarza. Rozumiem że jest to wstydliwy problem i wielu ludzi niechętnie idzie z tym do lekarza i na ogół próbują to leczyć na własną rękę. Ale większość z nich robi sobie tym dużą krzywdę bo u każdego inaczej przebiegają objawy. Niestety większość często nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają do czynienia z objawami hemoroidów i stosują niewłaściwe leczenie. Dlatego uważam, że powinno się to od razu konsultować z lekarzem bo przecież od tego jest.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Możesz mi jeszcze tutaj napisać po jakim czasie mniej więcej czułaś dzialanie tego środka? Sama nie chcę już się tak truć chemią bo już nie raz się przekonałam ,ze naturalne sposoby sa lepsze niż trucie sie tabletkami. Jeszcze testuję srebro koloidalne, robię sobie okłądy ale tak się zastanawiam czy jeszcze powinnam poczekać na jakiś efekt? Bo nie widzę niestety.

Odnośnik do komentarza
Gość milatomaszka

Ja obecnie piję. Z wodą z rana Na początku trochę w to nie wierzyłam ale wkoncu takie zalecenie dostałam od proktologa tak więc doszłam do wniosku,ze skoro lekarz tak wiec raczej nie może się mylic. Jestem zadowolona. Mieszanka ziołowa rzeczywiście działa, hemoroidy są o wiele mniej dokuczliwe. Szczególnie w pracy kiedy to momentami nie mogłam przez nie wysiedieć. Pierwsze efekty widziesz tak mniej wiecej po dwóch miesiacach, o wiele lepsze są po miesiacu. Widzę jednak,ze działa lepiej niż leki.

Odnośnik do komentarza
Gość goshagosha

Mi po pierwszej ciąży wyszedł ten niechciany gość. To był horror - hemoroid + ból po cesarce. Stosowałam wiele specyfików. Z tych aptecznych ulgę przynosiły jedynie czopki Proktis-M, ale po pewnym czasie też przestały pomagać. Po 4 miesiącach walki z tym draniem (także wizyt u lekarza) wkurzyłam się i ze łzami w oczach wzięłam słuchawkę prysznicową, kucnęłam pod prysznicem, skierowałam strumień wody na hemoroida i powoli przechodziłam z ciepłej na lodowatą wodę. Choć jest to nieprzyjemne po paru dniach po hemoroidzie nie było śladu.

Odnośnik do komentarza

Hemoroidy to delikatny temat i w zasadzie nikt o nim nie mówi bo wstyd… Ja miałam po porodzie moich dwojga dzieci, ale teraz jest lepiej. Używałam maści, którą dał mi ginekolog, ale chyba domowe sposoby pomogły mi najbardziej, tzn nasiadówki w cieplej wodzie, zdrowa dieta , wypróżnianie o tej samej porze dnia… Także leczenie ziołami. Słyszałam ze pomaga tłuszcz gęsi ale nie sprawdzalam. Znalazlam w necie tutaj sporo informacji o domowych sposobach byc moze przyda Ci sie.

Odnośnik do komentarza

Linette

Kobietko kochana. NIE BOJ SIE ISC DO LEKARZA!!!Tym bardziej nie ma się czego wstydzić!!! Przecież ci ludzie niejedno zobaczyli dla nich to codziennosc i ich to po prostu nie rusza.Trochę odwagi ,to nie takie straszne jak sie wydaje.Koniecznie zapisać się do lekarza pierwszego kontaktu,on ewentualnie skieruje do chirurga,ktory zrobi badanie"per rectum" czyli palcem,trwa to kilkanascie sekund,nie boli, troche zenujace uczucie,ale to absolutnie konieczne żeby powiedziec czy sa to hemoroidy czy nie.Mi jakis czas temu temu wyskoczyla taka "bańka"wielkości fasoli,piekla i bolala.poszlam więc OD RAZU do lekarza, powiedziałam wprost bez zenady ze na tylku wyskoczylo mi cos takiego.
Lekarz zalecil mi wtedy Procto Vitale. Przyjmowalem, rezultaty byly bardzo dobrze i nie sadze abym sama sie wyleczyla skuteczniej. Aktualnie rowniez pije co jakis czas te ziołka w ramach profilaktyki. Tak wiec polecam. Nawet jesli nie chcesz isc do lekarza to warto jest sobie zamowic.

Odnośnik do komentarza

No coż.Jesli hemoroidy są w takim stadium to w wielu przypadkach pomoze jedynie operacja:
http://i-medycyna.pl/jak-zlikwidowac-zylaki-odbytu/

Jednakże jeest to ostateczność i w większości przypadków da się to leczyć o wiele skuteczniej maściami czy tabletkami. Bez konieczności stosowania skalpela....

Jednak jesli ktos się zapuści to jedynie operacja pomaga.

Odnośnik do komentarza

Na problem z hemoroidami najlepiej jest udać się do specjalnej klinki proktologicznej. Z reguły na początku lekceważone a później problem staje się większy. Tak mi wyjaśnił Pan u którego usuwałem hemoroidy w Jeleniej Górze.
Nie warto lekceważyć wszelkich objawów

Odnośnik do komentarza

Ja stosowałam czopki różnych producentów ale nic nie pomaga , wszystko wraca po odstawieniu farmaceutyków.Czy ktoś może doradzić albo podpowiedzieć czy proktolog zaleci operacyjne usunięcie czy będzie chciał to leczyć czopkmi, ziołami czy masciami. Bo jak mam iść i wydawać pieniądze prywatnie a on będzie mnie leczyć tym samym co ja teraz to się miją z celem ta wizyta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...