Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

mimi_88 co do diety cukrzycowej ja mam takie spostrzeżenie, że akurat po słodyczach mam cukier idealny mnie zabija pieczywo... ostatnio mąż chciał mnie uszczęśliwić i kupił mi bułkę żytnią na śniadanie po godzinie 158 i zawroty głowy po 2h 147 dopiero po 4h było poniżej 120 masakra okropnie się czułam przy tym. A hemoglobina glikowana wyszła w tych najniższych wartościach normy i bądź tu mądry :/

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuqbwvy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

łagodzienie bólu porodowego, woda pozwala lepiej sobie z nim radzić,
woda ma działanie relaksacyjne i odprężające, zmniejsza napięcie mięśniowe,
w czasie porodu w wodzie występują mniejsze obrażenia krocza,
woda daje poczucie swobody, można w niej w spokoju poruszać się i zmieniać pozycje,
pierwszy okres porodu w wodzie przebiega szybciej niż podczas zwyczajnego porodu,
woda to alternatywa dla zastosowania leków przeciwbólowych czy znieczulenia ZZO,
woda minimalizuje napięcie emocjonalne i obniża ciśnienie krwi,
woda zmniejsza uwalnianie hormonów stresu, a aktywizuje uwalnianie się endorfin, hormonów szczęścia, które w naturalny sposób mają działanie przeciwbólowe i relaksujące,
poród w wodzie daje poczucie intymności oraz bezpieczeństwa.

Poród w wodzie wpływa korzystnie na tkanki krocza, które pod wpływem wody łatwiej się rozciągają, rzadziej pękają i nie ma potrzeby nacinania krocza. Czasem poród w wodzie może się opóźniać, ponieważ skurcze macicy słabną. W takiej sytuacji należy wyjść z wody i przez jakiś czas postać w pozycji pionowej. Po chwili powinny wrócić silne i rytmiczne skurcze, bez których akcja porodowa nie może postępować.
(skopiowalam o porodzie w wodzie) chyba jestem zdecydowana! Uwielbiam kapiele w wannie z bardzo gor
Dand to moze zrezygnöj calkowicie z pieczywa albo Jakis naprawde ciemny chleb.
mimi to przynajmniej mozesz sobie podjesc co nieco !
Progosia gratuluje ,teraz wiesz ze mala lezy prawidlowo i czeka na wyjscie!
Megi jeszcze sie niezastanawialam nad tym pogadam z mezem i poczytam troche na ten temat to ci dam znac.
iza majka,marta89 jak mojego znam to przyleci w stroju roboczym z paroma kilogramami betonu na sobie!
Kari jeszce wytrzymasz te zle samopoczucia,wazne ze Gabrysia zdrowa i wesola! Zazdroszcze wyjazdu,bawcie i odprezajcie sie dobrze bo juz niewiadomo kiedy sie pojedzie na taka wycieczke.
Ja mam od 3 dni zgage,migdaly pomagaja ale na krötko,niewygodnie sypiam boli z kazdej strony ale i tak jest dobrze,moglobyc gorzej!
Marysia zycze szybkiego powrotu do zdrowia!
asiek,magnolia wyspalyscie sie?

Odnośnik do komentarza

Dand ja co bym nie zjadła to mam dobry i po każdego rodzaju pieczywie. Może nie jedz bułek moja diabetolog mówiła, żeby nie jeść żadnych bo zawierają spulchniacze i to też podnosi cukier. Chociaż ja po zwykłej pszennej i pudełku serka wiejskiego miałam cukier 82 :> A jaki cukier miałaś po obciążeniu glukozą? Bo ja 145 ale drugie pobranie było już po 1h 45min.
KariKari chyba wiem co czujesz, bo od 3 godzin moja mała też mi gniecie żołądek, mam wrażenie że zaraz gardłem mi chyba wyskoczy ;//
Ale ponuro dzisiaj normalnie ciemno w domu jest ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Dand ja będę rodzić w Wawie na Madalińskiego.
Magnoliam co do witamin nie podpowiem bo jeszcze sama nie wiem które lepsze. Musze się zorientować i w końcu kupić.
Megi co do tej wanny masz rację – poleca się tylko tym które lubią się w niej wylegiwać.

Dziś mam znów fatalny dzień mdłości nie dają funkcjonować, zapachy drażnią, chodzić nie mogę bo Malutka tak szaleje jakby energetyka jakiegoś wypiła a dziś podczas płacenia w sklepie wypięła się pupcią co nawet pani sprzedawczyni zauważyła. W ogóle tak się dziś wypina i rozpycha że chwilami aż mężowi krzyczałam w samochodzie bo to było takie niespodziewane i aż bolesne.
Jestem mega zmęczona i wyglądam jak siedem nieszczęść – nieprzespana noc – chyba trening przed zbliżającym się czasem macierzyństwa. Drzemka pół godziny była jak antidotum… zjem coś i znów wracam do łóżka…. Musze nabrać siły bo jutro idziemy na 30stkę na imprezę, chociaż ja nie wiem jak wytrzymam i ile.
Spotkanie z położna udane i jestem spokojna. Wiem, że będzie ok. Jedynie nie widziałam Sali porodowej bo dziś Sajgon Tm mięli i hurtowo kobitki rodziły ale wyszłam z założenia, że nic nie tracę, że zdążę jeszcze się napatrzeć.

Odnośnik do komentarza

Hej mamuski!

Mloda Fasolko, Ty to teraz stresow masz co nie miara. Nie zalamuj sie, macie siebie i Wasze malenstwo, a prace maz znajdzie na pewno lepsza! :*

Progrosia - gratuluje obrotu malenkiej :) Oby juz tak zostala :)

Kari Kari - mozemy podac sobie dzisiaj rece, mdlosci, nawet mile zapachy dzisiaj draznia, zgaga niemilosierna, w nocy mala mnie tak skopala po zebrach, ze az mi sie to snilo, a jak sie przebudzilam to dalej kopala i wciskala ta swoja mala dupke pomiedzy zeberka :)
Zycze Wam udanego wyjazdu! Daj znac czy znalezli jakies specjalne zabiegi dla Ciebie :)

Spakowalam w koncu torby do szpitala, rozlozylam wozek (jest ogromny....nie wiem jak sie do autobusu zmieszcze), jutro reszta prasowania i bedziemy gotowe :)

Dzisiaj kolezanka idac za mna, zwrocila mi uwage, ze ''Cellulit mi sie rzucil na uda''.... i bylo widac przez getry!! :(
No ale co ja mam zrobic, wstyd mi sie zrobilo, ze sie zaniedbalam ale juz mi przeszlo. Niunia najwazniejsza a cellulit moim przyjacielem podczas ciazy. Zajme sie dziadem jak juz bede mogla! Jakies sprawdzone sposoby?

Kurde pralka mi sie popsula, znaczy sie ja ja popsulam. Smierdzi czasem z bebna, myslalam, ze moze filter sie zapchal. Rozkrecilam wiec tylnia czesc pralki, ale nie bylam w stanie zdjac takich metalowych obreczy wiec poskrecalam wszystko spowrotem. Teraz nie dosc, ze smierdzi to i cieknie spod spodu :D Chcialam poprac kocyki dla malej i nie moge... Jutro na szczescie nadciaga profesjonalna pomoc ( Pan Naprawiacz Pralek ). Nie przyznam mu sie oczywiscie co zrobilam, powiem, ze samo zaczelo ciec :P

Oj... za duzo czasu wolnego mam. ostatnio zlew mi sie zapchal, postanowilam odepchac na wlasna reke. Poodkrecalam kolanka i rurki. Moj J tylko krecil glowa, kazalam sie nie wtracac. Wyczyscilam te zapchane rury (oj co sie tam w srodku dzialo), i gadam z moim i gadam, w pewnym momencie on zaczal krzyczec ''Natalia, Natalia!'', ja dalej gadam (nie lubie jak sie mi przerywa) to ten mi kran zakreca. A ja madra mylam te wszystkie rurki w zlewie pod biezaca woda, cifem i gabeczka. Bez rur pod zlewem!!!! :D Stalam w kaluzy wody i nawet sie nie skapnelam!! Cala kuchnia zalana, panele az sie wygiely :D Smiechu mialam co nie miara.... A ile sprzatania potem....
Milego wieczorku kobietki!

http://www.suwaczek.pl/cache/7cd5f221ae.png

Odnośnik do komentarza

hej grudnióweczki:)My byliśmy dziś na ktg. Moje małe serduszko ma się dobrze:)...

Młoda Fasolka
Przykro mi.. musicie być teraz dzielni i mam nadzieję, że szybko ta zła passa obróci się w coś dobrego! :*

Marta A
Gdyby u mnie w szpitalu była opcja poród w wodzie, to gorąco bym się nad nią zastanawiała:) ale niestety nie ma:(

Gratuluję Dziewczynom udanych wizyt:))

A Mamusiom którym ciążowe dolegliwości dają się we znaki życzę spokojnego wieczoru i przespanej nocy bez bólu:*
Wybaczcie, że się nie zwrócę do każdej indywidualnie, ale muszę już lecieć..x

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Nati to nie za miła ta koleżanka. Nie mówi się takich rzeczy kobietom w ciąży. . Mi całe szczęście nikt nic nie mówi. . Ja mam i miałam cellulit i teraz i tak nic z tym nie zrobię. Ale nikomu nic do tego.. a co do Twojego hmmm zapału do napraw to witaj w klubie! Choć ja teraz wogóle nie zabieram sie za takie rzeczy bo mogłoby sie to różnie skończyć. Hehe.

Odnośnik do komentarza

nati8902 nie martw się ja w pierwszej ciąży z bliźniakami miałam uda dosłownie jak chałka taaaaki miałam cellulit i wszystko jak ręką odjął po porodzie, to zwyczajne zatrzymanie wody. Teraz też mam udziochy porządne i chodzę w leginsach mi tak wygodnie a jak się komuś nie podoba niech nie patrzy. Zobaczymy jak milutka koleżanka będzie wyglądała w ciąży.

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuqbwvy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

nati miła koleżanka nie ma co :)
magnoliam witaj w klubie-jak leże bez względu na pozycję palce mi puchną i drętwieją jak cholera

Dziewczyny pisałyście kiedyś o koktajlu dobrym na skok żelaza, w którym nie czuć tych obrzydliwszych rzeczy typu burak. Potrzebuję pilnie dla bratanicy. Dajcie znać co to było i w jakich proporcjach.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

No kurcze... niby się nie boję ale jakoś niepokój mnie ogarnia:-( że nie sprawdzę się w nowej roli, że nie jestem przygotowana... może jak mi sprawność po ciąży wróci to będzie lepiej bo teraz i te moje ograniczenia fizyczne mnie dobijają. Hehhe. Wiem że dziś marudze ale mam kolejny samotny wieczór bo mąż wybył z domu na jakaś imprezę firmowa. Niby nie jestem zła ale jakoś mi tak smutaśno...

Odnośnik do komentarza

Iza-Majka Nie smutaj :* zrob sobie dluga kapiel, zrelaksuj sie i ciesz sie cisza w domu poki mozesz :) smutno tak samemu siedziec, wiem, rozne mysli nachodza, w kazdym tygodniu mam 4 lub 5 takich wieczorkow, kiedy moj ukochany jest w pracy do polnocy badz do 1 w nocy. Dzis np wyszedl z domu o 8.30 rano i robi az do konca, jutro to samo. Dlatego ciesze sie, ze mam Was do pogadania i do posmiania sie :) zabija to troszke samotnosc :)

Chyba dzisiaj polubie nowa strone na Facebooku :D

Dand - no czytanie na necie najgorsze, wszystkie objawy sygnalizuja na najgorsze!

http://www.suwaczek.pl/cache/7cd5f221ae.png

Odnośnik do komentarza

Megi znalazlam strone ne temat pobierania krwi z pepowiny,kosztuje to jednorazowo 360€ plus 6 € miesiecznie,rozmawialam z mezem na ten temat i tylko powiedzial by nieprzesadzac na tym temat sie skonczyl.
http://www.seracell.de/
Wiadomo super sprawa ale miejmy nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i nasze dzieciaczki beda Cale zycie zdrowe!

iza-majka zröb cos dla siebie i sie zrelaksöj a twojemu tez dobrze zrobi imprezka.

nati co do cellulitu chyba teraz kazna z nas ma,ja tez dostalam,wkurzam sie ale nic na to nieporadzimy miejmy nadzieje ze pözniej zniknie! Niezly z ciebie Mechanik!

Aleksandra super ze wszystko ok u was!

Magnolia to ci wspölczuje takich bölöw,jeszcze troche i sie to skonczy!

Kari odpoczywaj duzo i nie szalej tak na 30 stce! Ja juzro die na slub cywilny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...