Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo :)

Zamówiłam wózek ! Ha! :D Carolinee zamówiłam Carera Camarelo A18 Normalnie dzisiaj na mieście widziałam właśnie ten model i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że to ten właściwy :D Już się doczekać nie mogę...

U mnie dzisiaj słonecznie, ale ziiimno...

Za to moje dziecko normalnie nad aktywne :)

Kari- Mnie też biodro boli lewe jak za długo poleżę na jednym boku...

Carolinee- Ja kupiłabym na chrzciny jakieś ładne złote kolczyki, zawsze się przydadzą. :)

Lenson- Dziękuję, już o niebo lepiej :*

Sylwunia- No Ty masz 'podwójną' wagę :) Nie jest tak źle! :) Dobrze, że z maluchami wszystko ok.

Co do wizyt u lekarza ja póki co mam co 3 tyg, zobaczymy co powie na następnej wizycie. :)

Ogólnie to chyba zapiszę się na usg 4d 25km ode mnie babka robi na 'nowoczesnym' sprzęcie bo u mnie w mieście nikt nie ma możliwości zrobienia takiego zdjęcia :/ Co prawda 200zł bierze za wizytę, ale wszystko nagrywa na cd i daje zdjęcia (16 sztuk). Także mi się wydaje, że chyba nie aż tak drogo ? Kusi mnie to strasznie, bo to jednak pamiątka. Tylko mieć jeszcze 100% pewności, że maluch ułoży się ładnie... ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka fajnie ze zamówiłaś te wózek mi tez podobają się te modele tylko niestety w Opolu nie jestem wstanie zobaczyć ich na oczy a szkoda bo mi podoba się model biało granatowy.
Ja jutro wizyta sama jestem ciekawa ile mały waży i jak już wygląda wczoraj byłam z mężem w sklepie smyk ale niestety w trakcie co 10 minut chciało mi się siku a na dodatek strasznie bolały mnie plecy pierwszy raz w czasie ciąży.
Po powrocie do domu mężuś zrobił obiad a my wypoczywaliśmy na kanapie,dziewczyny wiem ze teraz będzie coraz trudniej z obowiązkami domowymi mam nadzieję ze wszystkie damy radę.
Dziewczyny która ma z was ten spis co zabrać do szpital bo już jakoś się pogubiłam co jeszcze mi brakuje co trzeba kupić.
Ps. A w Tesco to faktycznie nic ciekawego nie było tylko jakieś koszuli letnie i body a reszta to kolosalne ceny trzeba czekać na wysprzedaże.
Pozdrawiam was

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17825.jpg

Odnośnik do komentarza

my na chrzest kupowaliśmy sztabkę zlota jest to koszt ok 300zł -500 zł w zaleznosci czy z jakims grawerem czy tylko z wybita proba i certyfikatem a sadze ze sie przyda jak malenstwo bedzie wieksze ( takie zabezpieczenie na przyszlość)
jesli chodzi o szkole rodzenia to ja już byłam na 3 zajęciach i mam najlepszą położną na świecie ;-))) nastepne zajęcia mam w środę
ja dzisiaj od rana pranie i prasowanie ubranek dla malutkiej mowie brzuch rośnie więc nie wiem jak to będzie niedługo więc wolę porobić wszystko już teraz
zaczełam martwić się tym moim cukrem .... wczoraj aż się poplakalam jak kolejny raz powyżej 190 zwlaszcza że pilnuje sie na każdym kroku a diabetolog dopeiro 15.10 ...
na dole moj brzuszek ja przytylam narazie 7 kg ( 3 pierwsze miesiące stała waga w miejscu , poźniej mi się przybrało i w ostatnim miesiącu schudłam 1kg przez diete cukrzycową)

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17826.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17827.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_17828.jpg

Odnośnik do komentarza

mimi- Ja też go nie widziałam osobiście żeby sobie nim pojeździć czy zajrzeć do środka, ale widziałam go w markecie u jednej babki i spytałam w ogóle co to za cudo, i dzisiaj jak bylismy na zakupach to widziałam, jak jedna babeczka szła sobie z tym wózkiem i to był znak! :D

Kowalcia- Niezły brzusio ;) Z tą sztabką złota to też fajny pomysł. Co do cukru niestety nie pomogę, bo nie mam z nim na całe szczęście problemu. Ale oby było wszystko ok!

No ja już też z chęcią poprałabym te malusie słodziutkie ciuszki i po prasowała.. Ale jeszcze muszę czekać na paczkę z Gemini bo tam mam płyny do prania, na dniach powinna być. :D
A łóżeczka dalej nie ma :(

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

ale nie możesz powiedzieć że jesteś w ciąży i masz takie wysokie cukry i żebyy za zgodą lekarza wcisnęli Cię?
nie wiem gdzie się leczysz ale ja w ten sposób czasem działam
ale przede wszystkim NIE DENERWUJ SIĘ
stres nawet na głupi cukier działa więc spokojnie i trzymaj się zaleceń
sprawdz czy na pewno wszystko dobrze robisz? czy nie jesz przetworzonych warzyw np.
poczytaj sobie tą stronkę tam jest przystępnie opisane co i jak
http://www.znaczkijakrobaczki.pl/2014/02/dieta-podczas-cukrzycy-ciazowej.html

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

ja miałam czekać do połowy listopada z praniem ciuszków, ale nie ma co czekać bo różnie może być... nie wiem jak będę się czuła, a takto codziennie po troszku na spokojnie...
obiadek zrobiony, zjedzony, mężuś zadowolony, czas iść się ogarnąć i lecieć na Szkołę Rodzenia mimo, że coś mnie dziś głowa pobolewa
Miłego wieczorku dziewczynki

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny fajne brzuszki macie, ja to mam piłkę :-)

Kowalcia - przepraszam Cię z góry, ale nie chciałam Cię przestraszyć, może w Twojej diecie musisz coś nie tak jeść, albo też źle robisz pomiary. Po nakłuciu musi się pokazać kropelka krwi i po naciśnięciu sama musi wyjść, jak na siłę wyciskasz to masz błąd pomiaru. Jak Ci wyjdzie taki duży cukier zrób ponowny pomiar na innym placu w drugiej ręce i porównaj.
mi zawsze cukier skacze jak jej potrawy mączne typu pierogi, kluski, ale jak zjem kiszoną kapustę do tego lub kiszonego ogórka to on sprawia że cukry stopniowo się uwalniają. Jeżeli masz na coś wielką ochotę to rozłuż to na kilka mniejszych porcji w odstępnie 2 godzinnym lub więcej.
Owoce jemy do posiłku najlepiej przed wtedy ten cukier najpierw się trawi.
Zielone dodatki do kanapek to podstawa, ja wolę ogórki kiszone (korniszonych nam nie wolno bo zawierają zalewę z octu i cukru) i praktycznie do wszystkiego jej jem.
a jak jestem głodna to po między posiłkami chrupię marchewkę surową.
Przede wszystkim zwróć uwagę na chleb jaki jesz, czy nie jest on barwiony karmelem (w marketach dużo takich jest)
moja dietetyczka poleciła inną stronkę www.slodkiemamy.pl możesz sobie poczytać i porównać

odnośnie bólów głowy ja miałam takie migrenowe i mój ginekolog zapisał mi kwas foliowy (acidum folicum 15 mg) on jest wydawany na receptę i jak przeszły ale cały czas go biorę
Sylwunia06 - fajnie, że z maluchami wszystko ok.
moja koleżanka z pracy jak była w ciąży z bliźniakami to też tak miała, że dziewczynka spokojna a chłopach wariował, a po urodzeniu na odwrót, on spokojny a ona taka beksa się zrobiła.
co do wagi to nie przejmuj się po urodzeniu szybko zgubisz, przy dwójce dzieci :-)
Koleżance (tej od bliźniaków) powiedziano, że musi wytrzymać do 34 tc, a potem może już bezpiecznie rodzić

Carolinee - masz zdolnego męża, mój to chyba by tak nie umiał zrobić torta

Odnośnik do komentarza

Witam kochaniutkie ja juz po wizycie. Szyjka wszystko dobrze, tylko usg mi nie robil mowil ze za dwa tygodnie tak wiec zas czekac do kolejnej wizyty. Plamienia zadnego juz nie mialam . Kolatania moze dwa , czyli juz coraz lepiej. Nawet pan doktor pozwolil mi pojechac.na zakupki ale powoli i.bez noszenia jakich kolwiek siatek a gdyby sie napinal to usiasc odpoczac wziasc tabletki

Odnośnik do komentarza

aabalik dzieki za pocieszenie ja ogolnie jem przedewszstkim pieczywo WASA + jogurt naturalny + wszsytkiego rodzaju warzywa przedewszsytkim salaty i pomidory ,
nie jem owoców, nie pije mleka soków, smarzone nei pamietam jak wyglada ... z jednej strony cukrzyca a z drugiej mecze się z anemią ....
smieje sie z moim R że jak zaczne karmić piersią to będe miała mniej zakazów niż obecnie a moje koleżanki tak boja się przejścia na diete dla mam karmiących ;-)) Troszkę mi ulzyło już rozmawialam z przychodnia niestety nie ma wczesniej lekarza mam być 15 jak by coś sie zwolniło to bedą dzownić a jeśli bardzo się martwię albo czula bym że coś nei tak z małą mam jechać na izbe przyjęć ( typu nie ruszała by się bądz bardzo była by ruchliwa)

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczyny :)
Ja dzisiaj miałam intensywny dzień,czekam nas malowanie i małe przemeblowanie w salonie. Dlatego sprzątałam wynosiłam i jestem padnięta :/ później jeszcze do sklepu jechaliśmy i mam dość.
asiek25 to super, że już jest lepiej :)
śliczne brzuszki dziewczyny
Też się zastanawiam czy już zacząć prać ubranka, kupiłam już lovele i nie wiem czy nie za wczesnie, ja mam termin na koniec grudnia.
Przyszło już łóżeczko :) bardzo szybko i fajnie wygląda.
Był ktoś na warsztatach bezpieczny maluch? Warto iść? Są jakieś gratisy?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

kowalcia88 z owoców na cukrzyce dobre są grejpfruty, obniżają poziom glukozy we krwi. Mój tata jest cukrzykiem i kiedy wykryli mu chorobę robiliśmy sobie przekąski z grejpfruta :) Tylko musisz uważać z ilością, bo cytrusy mogą powodować alergie, więc w ciąży można jeść, ale najlepiej małe porcje. Z resztą w necie znajdziesz dużo informacji o tym.

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Martaa89, ja byłam na bezpiecznym maluchu, wygrałam nawet okrycie kapielowe hehe :D w ogole probek sporo dają. Generalnie mój G był bardzo zadowolony i po tych szkoleniach powiedzial, ze bedzie ze mną chodził na każde jak mu praca pozwoli. Teraz idę w czwartek na swiadomą mame, ale sama :( bo pracuje 14-22.
Poruszaja ważne tematy : pierwsza pomoc (Panowie mają ćwiczenia praktyczne :) ), o śmierci łóżeczkowej, o sposobach karmienia piersia, o wprowadzaniu pokarmów stałych, o fotelikach, kurcze serio sporo ciekawych tematów.

Kowalcia, zawsze możesz zadzwonić na IP i powiedziec, ze jestes w ciazy, mimo diety masz obecnie cukier ok 200 i czy to w porzadku, moze Cie przyjma ?????

asiek25, super, że u Was lepiej !! :) mam nadzieję, ze zakupy udane i humor przy okazji porawiły !!!

iza-majka - widzę, że Ty tez masz taki "kompaktowy" brzusio jak ja :D

RudaOpole, a u mnie tesco własnie upolowalam, moze potem zdjecia wrzuce :) ale generalnie, wiekszosc to dla dziewczynek.

Idę ogladac Na wspolnej i robic nalesniki z kurczakiem :D

Odnośnik do komentarza

Kowalcia wydaje mi się że dieta która stosujesz nie jest odpowiednia. Masz przede wszystkim nie być głodna i zapewniać sobie i dziecku wszytskich skłądników odżywczych a tektura z jogurtem i paroma warzywami napewno nie dostarczy ich
nic dziwnego ze masz anemie
mięso musisz jeść a nie koniecznie przecież smażone-możesz gotować czy dusić i parować
dieta żeby była bezpieczna i efektywna powinna wyglądać tak jak na stronach przez nas podesłanych
jesli pomimo cukier jest tak bardzo wysoki trzeba włączyć insulinę-to nie wyrok

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...