Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

111magda wspölczuje lezenia w szpitalu nikt go nielubi ale jak trzeba to trzeba dla dobra twojego i malenstwa,zycze szybkiego powrotu do domu i by wszystko bylo ok!
Dziewczyny,niedenerwujcie sie swoimi factami jak przyjdzie dzidzia na swiat,nie beda mieli zadnych wymöwek ze tego niezrobia czy tamtego! Beda musieli, moze wtedy poczöja role ojca i gospodarza domu. Zobacza wtedy ile to obowiazköw jest przy dziecku,teraz czuja luz bo wiedza ze jestescie w domu i wszystko zrobicie i maja na gotowe. Mi osobiscie to nieprzeszkadza bo przez ostatnie 8 lat möj dostal zadko obiad podany ze wzgledu na moja prace ja pracowalam od 17-5 rano nieraz dluzej möj przychodzil o 19 albo pözniej z pracy gdzie mnie juz niebylo (odgrzewanego nielubi). Co do spania razem jeszcze sie nienauczylismy razem spac bo jak ja przychodzilam z pracy on wstawal i szedl do pracy takze teraz mi to nieprzeszkadza ze spi w d.pokoju bo tak sie przyzwyczailismy a mi jest wygodniej na calym wyrku spac i niewkurzam sie ze chrapie! Ale w nowym domu postanowilismy to zmienic bo kupilismy piekna sypialnie i szkoda by bylo bym tylkoja z niej kozystala ,ha..ha.. Dlatego ja sie ciesze ze jestem w domu i moge wkoncu zadbac o meza,biedny 8 lat sam spal i obiad na stole byl rarytasem tylko w wolne moje dni. Teraz ide codziennie rano na zakupy by swiezego cos kupic,maz przychodzi z pracy i obiadek na stole i z przyjemnoscia patrze jaki jest zadowolony.Obowiozki domowe zawsze byly moja rola bo do 17 mialam zawsze czas by cos zrobic,do meza nalezaly smieci ale zawsze jak go poprosilam o pomoc,niebylo problemöw.Musialam sie usmiac z tych skarpetek za tapczanem bo to chyba ulubione miejsce naszych panöw ich przechowywania,u mnie to samo!
Jest wspanialym mezem i bedzie bardzo dobrym tata w sumie juz jest w kazdym kupnie dla dziecka mnie doradza,chodzi ze mna na zakupy oglada tez zeczy dzieciece a szczegölnie dlugo stoi na oddziale zabawek,chyba bedzie strasznie przez tate rozpieszczane! Nawet wczoraj dyskutowalismy na temat wanienki jaka ma myc i wogöle ze on chce kapac,musial oczywiscie zobaczyc zanim zamöwie takze ma udzial we wszystkim co zwiazane jest z naszym synkiem,po prostu jest dumny i szczesliwy ze w koncu nam sie udalo! Starczy tego chwalenia bo mu sie odwidzi i bede miala!
Vanesa35 ja kupilam podobny zestaw jak ty tylko biale lözeczko i nie w owieczki tylko misie tez w berzu.
Meggi twoje tez bardzo ladne slotkie takie! Ja uwielbiam wszystko co ma misie!
Kari fajny ten wözek,kazda ma swoj gust i kazda ma byc ze swojego zakupu zadowolona.
Mloda fasolko szkoda ze niemasz mozliwosci nigdzie poogladac z mezem na zywo zeczy dzieciecych po 1 lepiej dotknac,zobaczyc a po 2 zblizy was tröjke razem i obudza sie ojcowskie uczucia no ale nic na to nieporadzisz.
Olusssia7 a ty swojego za fraki i na zakupy niech chlop wybiera wözek i lözko!
Wczoraj weszlam na Forum sierpniowiczek i masakra one juz pisza o porodach i o czekaniu na nie jak przezyly porod,böle i te ktöre lada momet beda rodzic az sie przerazilam i wystraszylam ze to nas tez czeka i to juz tuz tuz jeszcze 3 miesiace!

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki w deszczowy brzydki dzien nawet sie nei chce z domu wychodzic a do pracy trzeba isc :)

Megi łóżeczko twoje tez ładne takie dla chłopczyka typowo super :)

MOja bratowa kupiła tez to łozeczko tez sosne w łososiu i bardzo ładne :)

Na p oczatku Chciałam białe ale pozostalismy na sosnie lepiej si ekomponuje z bezem i biela :) a pokoik bedzie bezowo biały tak jak na zdjeciu :):)

Co do wózka ja lubie nowoczesnosc wózek jest bardzo stabilny i bardzo wygodny lekki ma spore wyposazenie i bardzo dobre opinie i wyglad bardzo ładny taki zgrabny romantyczny :) ma wszytko co ma miec :) jedyny wozek który do mnie przemawia w 100% inne modele zawsze mi sie cos tam nie podobało albo koła albo gondola itd
NO ale kazdy ma swój typ:)

Megi ja tez lubie gotowac w wolnym czasie a jak moj je i mu smakuje to sama pzyjemnosc lubi moja kuchnie :)

JAde dzis te wyniki odebrac z krzywej i odczyn coobsa ciekawe jak wyszły w pon mam wizyte masakra jak tez czas leci :)

Gabi daj znac po wizycie co ci gin powiedziała o tej krzywej ale według mnie 2 wysokie ale ostatnie w normie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Ja też wolę wózek z 4 kółkami. Jest stabilniejszy wg mnie. Poza tym u mnie nie wszędzie jest asfalt
Co za pogoda. Aż nie chce się wychodzić a muszę. W domu zimno, a do sezonu grzewczego dalekoooo
Megi, MłodaFasolka piękne łóżeczko. Wypatrzyłam sobie 2 łóżka z firmy Darland. Jedno białe ze szczebelkami i szufladą, a drugie częściowo przód/tył zabudowany. Mam dylemat
Vanesa oczywiście, że dam znać. Wczoraj zestresowałam się tym wynikiem. Chociaż patrząc na glukozę 75g to wychodzi na to że chyba jest ok. Sama już nie wiem. Aż mąż mnie ochrzanił, że się nakręciłam.

Odnośnik do komentarza

hej mamusie :)
Vanesa -super opcja tego łóżeczka :) też się nad takim rozwiązaniem zastanawiałam, ale postanowiliśmy z mężem, że jak Gabi podrośnie to kupimy i meble i łóżko nowe bo może akurat łóżeczko byś dla drugiej dzidzi potrzebne :)
wózek ma być dla nas praktyczny i wygodny a nie dla otoczenia więc musimy sobie taki wybrać by być zadowolone :)
a to co najważniejsze mi pan w sklepie powiedział - wózek ma być praktyczny a nie taki by się pokazać dać dużo kasy a za chwile stwierdzić, że się nie nadaje i kupić nowy... i wskazał przykład Stokke (dodając, że to wózek do lansowania się po centrach handlowych) - tego wózka za darmo bym nie chciała dla dziecka
wybór producentów jest bardzo duży więc mamy w czym wybierać... a ja się tak nastawiłam, że chciałbym już mieć i wózeczek i łóżeczko dla mojej Królewny - na razie nie rozstawię, ale myśl, że już jest w domku super

co do materaca też dostała cenną wskazówkę - są materace niemieckich firm - i tu nie pamiętam nazwy firmy, że jest dwustronny - twardy dla noworodka tak do 10 miesięcy a druga strona dla starszego dzieciaczka - to są materace polecane przez pediatrów i na pewno nie uczulają ze względu na ich skład - koszt takiego materaca w Świecie Dziecka w Wawie to około 250 zł i ja na pewno taki kupię więc wtedy podam nazwę producenta

miłego dzionka Kochane w ten pochmurny, zimny i deszczowy poranek :)
chyba czas kupić kurteczkę :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny ! :)

U mnie dziś świeci słoneczko chociaż ja nie do życia jestem. Wczoraj wieczorem najedliśmy się strachu z moim K. Najpierw nasz mały mocno wariował a po czasie ja dostałam silnych skurczy w podbrzuszu z naciskiem na miednice. Nie mogłam z wanny wyjść. Ból masakryczny. Mój K stanął na wysokości zadania i poradził sobie super. Już myśleliśmy czy to nie przedwczesna akcja i nie jechać na IP. Ale na szczęście to jakieś problemy jelitowe. Chyba mały mi tam nacisnął albo coś mi zaszkodziło bo dziś mi ciężko na żołądku.

Lenson gdybyście się wybierały na kawkę w Trójmieście to jestem chętna ! :) Jeżeli można się przyłączyć.

Magda trzymaj się w tym szpitalu ! Trzymam kciuki aby było wszystko dobrze.

Wrzucam wam moją ulubioną piosenkę, która zawsze mi poprawia humor :) Tak na dobry początek dnia

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,
tyle było zajęć, że nie odzywałam się od czerwca, naprawdę wstyd. Teraz siedzę w domku na L4 i nadrabiam zaległości, także forumowe :) W międzyczasie musiałam zmienić lekarza i najadłam się trochę strachu po USG połówkowym. Jakiś młody lekarz zaczął podejrzewać u naszej dzidzi zespół Marfana, bo ma rączki i nóżki wyjątkowo długie (+3tyg.), oczywiście w szpitalu ciężko było się dostać, żeby chociaż zbadali potwierdzili, albo odrzucili... Ostatecznie wszystko wygląda na to, że ok :) Co do krzywej cukrowej, koniecznie dziewczyny weźcie cytrynę do tego. Ja pierwszą glukozę zwymiotowałam po godzinie i musiałam powtarzać na drugi dzień, też ledwo wytrzymałam, ale się udało i wyniki w normie.
Co do wózeczków. Zrobiłam mały rajd po sklepach i wybrałam Riko Nana. Wszystko w sklepie robiłam sama, bez pytania sprzedawcy. Chciałam żeby wózek był intuicyjny i praktyczny, o dużej budce i łatwo się składał. W tym modelu wszystko mi się udało zrobić samej z łatwością, a do tego wygląd też mi pasuje. Dużo widziałam też wózków babydesing, ale w rzeczywistości przegrały walkę niedokładnym wykończeniem. Może to tylko moje wrażenie, ale były jakieś takie wygniecione... Na zdjęciach to wszystko super wygląda:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczynki ;) pogoda dzisiaj łóżkowa brrrr aż się wstawać nie chce :) Co do facetów i ich skarpetek to chyba większość facetów tak ma że rzuca je gdzie popadnie ;P
Śliczne łóżeczka dziewczynki , ja wybrałam firmę która polecała Carolineee , a co do wóżka to już złupiałam powiem szczerze :P Mam pytanie dziewczyny. Od paru dni pobolewa mnie klatka piersiowa, jak myślicie może to być spowodowane jakimś uciskiem ? Czy zupełnie czymś innym?
Miłego dnia mamuśki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w343r8s18q6gsz.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/58eedew.png

Odnośnik do komentarza

111Magda odpoczywaj i zycze szybkiego powrotu do domku:)

Lenson tak mi smutno sie robi jak czytam o twoje posty, wes zrob z nim porzadek raz a konkretnie, niech on sie wezmie za siebie za nim malenstwo przyjdzie na swiat, nie pozwol soba pomiatac, w kazdym zwiazka jest czasem lepiej czasem gorzej, ale chyba nie chcesz zeby cale twoje zycie tak wygladalo, wiec nie pozwol mu na to

olusssia7 moj tez nie wykazuje zapalu do zakupow, mysli ze czas jest, zaczelam go uswiadamiac ze blizniaki to moge i w 30 tygodniu urodzic

KariKari ladny wozeczek, a foteliki wlasnie tez juz z maxi cosi kupilam, wlasnie przyszedl juz drugi :)

Vanesa 35 twoj wozek rowniez mi sie podoba , nareszcie ladna spacerowka :) a 3 kolowy tez mam jeden w piwnicy i zaluje go sprzedac bo tak go lubie, wiec kwestia gustu, lozeczko rowniez ladne

MoniC ciesze sie ze z malenstwem wszystko ok, mieliscie troche stresu

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich po wakacjach miło wrócić do domku i swojego wygodnego łóżeczka mały daje niezłe kopniaki a ja coraz bardziej okrągła ,w tym tygodniu czeka mnie badanie glukoza aż się boje czy dam rade jak myślicie czy warto wrócić do domu na te 2 godziny czy czekać w przychodni ?
mam jeszcze pytanie czy wszystkie robiłyście badanie na HIV bo słyszałam ze nie jest to obowiązkowe ?
widzę ze u was zakupy w pełni u mnie jak na radzie łóżeczko wybrane
http://allegro.pl/nowosc-hit-lozeczko-szuflada-spiacy-mis-lolek-i4512387255.html
pozdrawiam was z deszczowego Opola

Odnośnik do komentarza

Ruda, ja za pierwszym razem wróciłam do domu i to był błąd bo nie udało się utrzymać tego w brzuchu, za drugim razem siedziałam w przychodni i wytrzymałam, ale może nie każdy tak reaguje na glukozę. Weź coś do czytania jeśli zdecydujesz się zostać i pamiętaj o cytrynie, ja wycisnęłam całą i robi to diametralną różnicę w smaku :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny!

Rudaopole, ja sluszalam ze trzeba siedzieć te 2h w przychodni.. I chyba nie marudzą jak chce sie dodać cytryny - ale sama jeszcze nie byłam na tym badaniu wiec nie wiem jak to wyglada w rzeczywistości. Super ze wakacje sie udały :)

Sowka witam po przerwie :) ale cie mastraszyli :/ co za lekarze :/ ważne ze wszystko dobrze juz!

U nas zimno i deszczowo brrrr.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

kristafowna - nawet jak teraz jest ok każdą wątpliwość należy skonsultować.
Rudaopole - ja robiłam HIV jako pierwszy cały zestaw badań

tak sobie uświadomiłam, że dopiero pisałyśmy pierwsze objawy, Maluszki nasze mierzyły po kilka centymetrów, czekałyśmy na brzuszki i siedziałyśmy jak na szpilkach by poznać płeć, a tu proszę teraz nasze maluszki mają coraz pokaźniejsze wagi coraz większe i coraz bardziej dają nam o sobie znać z naszego wnętrza.... ostatnia prosta praktycznie.... zostało coraz mniej czasu, a co raz więcej w otoczeniu potwierdza fakt, że będziemy Mamami :) cudowne uczucie.... za chwilę będziemy pisać o objawach zbliżającego się porodu... a potem chwalić naszymi Skarbami....
bardzo się cieszę z tego :)
i fajnie, że możemy wymieniać się doświadczeniami, spostrzeżeniami, możemy się wyżalić bo nikt inny nie zrozumie tak doskonale kobiety w ciąży jak druga kobieta w tym samym cudownym stanie :)

Odnośnik do komentarza

Helloł !
pozdrawiam z pochmurnego i wietrznego Trójmiasta. Pogoda bleee...

Ja HIV nie robilam, lekarz nie wspominal nic o nim..

Kari - pierwsze objawy, dzieciaczki mialy po pare cm- wszystko się zgadza, ale z calym szacunkiem mój uparty synuś dopiero co się ujawnił hehe Zobaczysz, ostatni się ujawnił, ostatnia pojadę rodzić !!! :D

MartaA - tez od jakiegoś czasu śledze sierpniówki i jestem w szoku, ze tyle lasek albo leży już w szpitalu albo czeka na wywołanie OMG!!!

Olusssia,MoniC - no to w przyszłym tyg umawiamy się na kawuchę ! :))

RudaOpole - mi nie pozwolili wkropic cytryny :( pierwsza próbe zwrocilam, ale na drugiej przemycilam cytryne i poszlam po wypiciu glukozy do wc i zagryzlam sobie pare razy :D

Dziewczyny, dzię ki za wsparcie. Chyba już postanowiłam, poraz kolejny o tym mysle i rycze jak bóbr. Nic sie oczywiscie wczoraj nie stało. G wrócil po 24 z pracy i znow spal na kanapie, w ogole nie gadalismy, bo ja w sumie juz spalam a dzis spal do 12, jakby specjalnie by tylko uniknąc konfrontacji ze mną i teraz juz znów go nie ma, bo wyszedł. Takze ignorancja zupełna. Ja mam dość, wziełam torbę i pakuje jego rzeczy. Mam go w dupie, musze myślec o dziecku i nie mogę sie tylko wiecznie dorosłym chłopem przejmować. Ma kumpli, niech u któregoś spi albo nawet w aucie. W piątek mieliśmy jechać do tesciów,bo mają rocznice ślubu, trudno pojedzie sam i pewnie wciśnie im jakiś kit, że źle sie czułam, bo przeciez prawdy w życiu nie powie.. Ja będę miała przynajmniej spokój, nie będę się denerwować tym, że jest w domu a mnie ignoruje i traktuje jak powietrze a dom traktuje jak hotel !
Także głowa do góry i myśle o synku, bo On jest dla mnie najważniejszy. Przykro mi tylko, bo myślałam, że okres ciąży będzie inny, wyjątkowy a nie pełen rozczarowań jaki to jest mój G!

Odnośnik do komentarza

Lenson biedactwo nie smuć się bo jak ty jesteś smutna to i twój Synek... masz rację spakuj go i powiedz mu co myślisz... ze wolisz być sama niż z facetem egoistą, do którego nie dociera że będzie ojcem iw tym momencie to dziecku wyrządza największą krzywdę... głowa do góry....
a dla pocieszenia to wydaję mi się, że ja ostatnia się rozpakuję :) w końcu termin OM na koniec roku a z UGS 5 styczeń więc ja będę wam zazdrościć Maluszków w ramionach i siedzieć niecierpliwie czekać na rozwiązanie... twój Maluszek owszem ujawnił się ostatni ale pewnie chciał cię sprawdzić.... hehe takie testowanie mamusi przed porodem i układanie planu działania byś się nie nudziła i była z niego dumna :)

Odnośnik do komentarza

Muszę się wam pochwalić. Do tej pory jak czytałam wasze wpisy która co kupiła, co ma itd to zastanawiałam się nad tym dlaczego sama nic nie mam, że nie potrafię nic wybrać, że wogóle boję się kupować tak wcześnie... aż nastąpił przełom w ten weekend... wózek wybrany (co prawda nie kupiony ale obejrzany, upatrzony), łóżeczko wystarczy przewieźć z od szwagierki do nas, stelaż pod wanienkę pożyczony i czekam na telefon od kuzynki kiedy przyjechać po ubranka.... aż jestem z siebie dumna... w końcu się przełamałam i jest mi z tym super... wyprawka rozpisana i już mi tak łatwo pytać znajomych i rodzinę którzy mają małe dzieci o radę.... Chyba dojrzałam do tego że będę mieć dziecko:):):):)

Odnośnik do komentarza

Iza-majka - szykowanie wyprawki i zakupki dla dzidzi sprawiają tyle radości, że jak się zacznie to można się uzależnić - ja tak mam :)
z wyprawki to jestem prawie na finiszu - wozek wybrany, łóżeczko też więc kasa w kieszeń i do sklepu.... zostaną mi na finisz kosmetyki...
ale też pomyśleć musimy o sobie drogie mamusie - my też musimy pięknie wyglądać - zaszalejmy z fajna koszulą do karmienia, z fajnym szlafrokiem... nam też się coś należy - w końcu kreacja do szpitala też ważna sprawa :)
ja teraz sobie pozwoliłam na zakupki dla mnie w końcu teraz jak wyglądamy kwitnąco w ciąży miło mieć taki dodatek w postaci fajnego ciuszka.... no i zakupiłam kilka rzeczy :) więc ja jestem spełniona...
czas dalej szaleć z zakupkami dla Niuniusi mojej
jedno co mi po głowie chodzi to fakt, że muszę dokupić ciuszków na 68 by przez pierwsze 2-3 miesiące nie ciągać dziecka po centrach handlowych w poszukiwaniu ciuchów więc coś muszę kupić takiego

Odnośnik do komentarza

ja mam kilka sztuk 56, a resztę mam 62 i jakieś się trafiają 68 - i tu muszę zrobić segregację co i jak ....
dokupię tych na 68 ciuszków - czyli tak pewnie na jakieś 3 miesięczne dzieciątko.... to już będzie marzec, kwiecień więc trzeba coś upolować :)

fajne i tanie ciuszki maja w c&a w sklepie internetowym - super rzeczy, że dwa razy u nich zamawiałam, i na pewno coś od nich jeszcze zamówię :)

Odnośnik do komentarza

Rudaopole ja wczoraj robilam glukoze 75g. Musialam zostac w przychodni. Pielegniarki nie pozwalaja wychodzic. Nie popijalam niczym i nie bylo tak zle. Ja przed ciaza chyba robilam na hiv.
Sowka witam po przerwie. Niezle Cie nastraszyli, dobrze ze juz jest ok
Kristafowna kazde krwawiemie trzeba skonsultowac z lekarzem
Jestesmy juz po wizycie. Z coreczka wszystko ok, szyjka tez ok. Dostalam skierowanie na usg polowkowe. Mam brac zestaw witamin i zelazo bo troche nie za dobre wyniki mam. Zapomnialam dopytac sie o te wyniki glukozy ;(( Chociaz jakby bylo cos nie tak to by powiedziala.
Powiedzcie jaki zestaw witaminek dla ciezarnych w II trym bierzecie?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny czytam was cały dzień ale jak tylko zaczynam pisać to musze gdzieś iść i nie mogę dokończyć.
Magda trzymaj się w tym szpitalu oby cie szybko wypuścili.
Lenson może spróbuj jeszcze z nim porozmawiać, może za trybi o co ci chodzi. TRZYMAM KCIUKI;)
KariKari ja też nie wyobrażam sobie ciągnięcia dziecka 2-3 miesięcznego po galeriach, to nie miejsce dla nich. Ale jak Kubuś będzie miał 3 miesiące to już będzie mógł zostać pod czuła opieką tatusia a ja będę mogła do kupować ubranka dla Kuby i dla siebie;) Dziewczyny nie dajmy się zamknąć w domu;) młodym mamusiom też się coś należy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny:)
dawno tu nie zaglądałam :) Później Was poczytam z przyjemnością i postaram się poodpisywać na Wasze posty :) My wróciliśmy z Dębek szybciej niż mieliśmy bo niestety nie najlepiej się czułam.. :/ udało się odzyskać zwrot kosztów za niewykorzystany pobyt i już "odpoczywam" w domu.

Dziś byłam na krzywej cukrowej. :) Nie wiem skąd się to w mojej głowie wzięło, ale myślałam że będę musiała wypić trzy porcje, po jednej co godzinę :D Ale miałam miłą niespodziankę jak się okazało że wystarczy jeden kubek :D Ogólnie nie było najgorsze:) bardziej moje ręce ucierpiały od kłucia, mam wielkie siniaki, na jednej guza i całe mnie bolą:/ ale to nic:) najważniejsze żeby wynik był ok. Odbiorę dopiero w poniedziałek przed wizytą.

odezwę się do Was później, pozdrawiam Wszystkie:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...