Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Madziara ja mam takie uczucie ucisku i sprawia mi problem schylenie się. Dzidzia pewnie wyżej jest a tam w podbrzuszu to wiązadła przygotowują się do większego wysiłku utrzymania dzidzi
Witaj Pati2148 – mały słonik – mam to samo… ale co tam takim brzusiem z takim skarbem w środku trzeba się chwalić ;)
Młoda Fasolka – mi dziś moje zamówienie przyszło… fajne te butelki takie do ręki pasujące. A któ®e zamówiłaś? Ja mam 2 szt po 260 ml i jedną 150 ml
Vanesa bardzo się cieszę że z córeczką wszystko w porządku ;) fotka super :)
Carolineee ja też chcę zrobić galerię fotek takich najważniejszych czyli coś ze ślubu coś z podróży poślubnej a szczególnie chcę zwrócić uwagę na zdjęcia naszej kruszynki… taka całą historia w kilkunastu zdjęciach. Pomysł superancki ;)
Z tym bebiprogramem to ja już dawno się rejestrowałam ale do tej pory nic prócz maili nie dostaję i nie wiem o co chodzi….
ja jutro na śniadanko już wymyśliłam, że mozzarella z pomidorkiem i ogórkiem... mniam...
a na obiadek chodzą za mną placuszki z jabłkami....

Odnośnik do komentarza

Witamy nowa mamusie :) zaraszamy do rozmów :)

Dziś sie ciesze ze wszystko ok z kruszynka mam płytke i ciagle ja podgladam :)

Od jutra będe sama moj M idzie do szpitala na operacje i min tydzien bedzie w szpitalu ;/
Jakos sobie poradze w czwrtek bedzie operacja pewnie bede cały dzien jak na szpilkach siedziec i sie denerwowac .

Jutro tez z robie racuchy drozdzowe z jabłkami :) mniam :)

Kari Kri nie powinno sie łaczyc ogorka z pomidorkiem bo sie witamina C zle wchłania , a co do brzuszków wszytkie sa piękne kazdy inny kazdy wyjatkowy :) a najwazniejsze to co w brzuszku nasze skarby :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza
Gość kristafowna

dzieki Dziewczyny:) Ja spodziewam sie chlopca. wiecie, to moj 23 tydzien. tak czytam na forach o tych roznych dolegliwosciach, bolach kregoslupa, rwie kulszowej, obrzekach, swedzeniu skory... no i ta czarna krecha na brzuchu. kiedy to wszystko przyjdzie? od ktorego miesiaca jest tak ciezko? bo jak narazie czuje sie calkiem dobrze...i nic mi nie dolega, ale to chyba nie zawsze tak bedzie, nie?

Odnośnik do komentarza

Madlenka- włosy mam lekko za łopatki. Ścinam bo mnie po prostu denerwują plączą mi się wszędzie... I niestety trochę wypadają... :/
Aleksandra- też słyszałam, że po ciąży włosy stają się o wiele słabsze i, że wypadają garściami te, które nie wypadną w ciąży, nie wiem ile w tym prawdy, ale tak słyszałam...

Kari- To zamówiłam chyba te same co Ty :)

Piękne macie brzucholki! :D

Witam nowe mamusie. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość kristafowna

Vanesa. ojojoj no to zdrowka zycze dla Twojego M., niech wraca jak najlagodniej do zdrowia... napewno bedzie dobrze:) dzieki dziewczyny za powitanie, dopiero jak napisalyscie "witam nowa mamusie" to jakos tak dotarlo, ze faktycznie jestem mama:) dobrze, ze ciaza trwa 9 miesiecy i ma sie czas na dojrzewanie do takich spraw. jak tak czytam rozne wypowiedzi, to wszedzie dziewczyny pisza jak sa szczesliwe, nie moga sie doczekac itp. a ja mam tyle obaw! czy to normalne?!

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie nowe mamy!
Kochane, brzucholki macie cudowne, później postaram się wstawić zdjęcie swojego.
Nie śpię dziś od godziny 4. Obudziłam się na siusiu i już nie mogłam zasnąć. Cały czas za mną chodzi kanapka z pasztetem i ogórkiem kiszonym, wyślę męża przed pracą po świeżutki chlebek :)
Vanessa, uwielbiam dobre wieści po wizycie u gina, cieszę się, że z Mariettą wszystko ok.
Carolineee, ja również planuję sesję zarówno brzuszkową jak i noworodkową, będzie piękna pamiątka. Próbuję do brzuszkowej sesji namówić moją psiółkę, która jest w ciąży 4 tygodnie niżej, ale jak na razie nie chce dać się przekonać :(
Gabi82, napiszesz, jaki macie model wózeczka? Super, że odpadł Wam tak duży wydatek.
Co do jedzenia w ciąży, ja od początku nie miałam problemów, jem i jadłam to, na co miałam ochotę, ale niestety mam już 6 kg na +,a to mnie martwi.
Cieszę się bardzo, bo już codziennie wyraźnie czuję ruchy Poleńki.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

witam :) tak płec znam bedzie syn (Fabian ) z czego sie bardzo ciesze gdyz to moja 2 ciaza i mam juz córke. Ruchy czuje 0d 14 tyg lekkie gilgotanie dosc szybko moze dlatego ze wiedziałam czego sie spodziewac pozatym przed ciaza byłam raczej szczupła czego nie moge powiedziec o sobie teraz :( mam nadzieje ze wszysto zejdzie po ciazy. ciezko was tu dziewczynki dogonic z tematami nie mam wprawy jeszcze :) co do dolegliwosci to niestety sa zgaga i strasze zaparcia od poczatku ciazy
soqlka - mam to samo budze sie na siusiu i potem spac nie moge katastrofa ogole mam straszne problemy z ułozeniem sie do snu moze przez dosc duzy brzuszek pozniej postaram sie wstawic fotke

Odnośnik do komentarza

Rudamama – aż spojrzę w listę grudniówek spojrzeć bo też nie miałam pojęcia, że ten świat taki mały…. bo nie widzę w liście :) a ty skąd jesteś?
Kristafowna witaj i pisz – każda dyskusja jest ważna i wzajemnie łatwiej ogarnąć tą nowa ale jakże piękną sytuację :) super że masz dobre samopoczucie i zero dolegliwości i wcale ich nie wypatruj – ja mimo, że dokucza kręgosłup czasami spuchnięte stopy to nie przejmuje się – dzidzia najważniejsza i dla mnie to przepiękny stan…. Każdy dzień jest piękny i nieważne że mam problem ze schyleniem się czy ze swobodną zmiana pozycji :) Obawy w ciąży to sprawa normalna ale musimy wiedzieć, że to wszystko przyjdzie samo, nas instynkt podpowie nam jak postępować ;)
Vanesa jak przeczytałam o tym ogórku i pomidorku to właśnie jedną ręką piszę a drugą pochłaniam mozzarelle właśnie z tymi warzywkami – trudno w inny sposób nadrabiam witaminę C, a to co podobno mama jje w ciąży to takie preferencje żywieniowe będzie miała dzidzia po narodzeniu. Dla męża zdrówka życzę a ty musisz być troszkę spokojna bo dzidzia tego potrzebuje
Młoda Fasolka – moje zamówienie już przyszło ;) radocha niesamowita i te smoczki takie maniunie :) kupiłam ale będę starać się ich nie nadużywać….
Soqlka – ty masz na pasztet i ogórki a ja obudziłam się dziś i mówię do męża że chce mi się nutelli z bułeczką…. Ale to już później :)
Pati piękny brzusio i imię synka super ;)

A ja wczoraj miałam kiepski wieczór była ulewa burza i waliło a ja się ogólnie burzy boję :( więc troszkę byłam niespokojna a moja Kruszynka razem ze mną…. Ale wczoraj pierwszego prawdziwego kopniaka poczułam i dziś znów…. O właśnie do was piszę a tu kopniak… hi hi jaka cwaniara mała przypomina, żeby jej nie obgadywać :)

Miłego dnia mamusie, dbajcie o siebie i dużo uśmiechu wam życzę :)

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie !

Właśnie to jest cudowne w tym forum, że mamy tyle wątpliwości, różnych uczuć i można się nimi tutaj podzielić bez obaw o krytyke a zyska się na pewno wsparcie :)

Więc kristafowna obawy są całkiem normalne ! Wachlarz uczuć, który możemy przeżywać teraz jest ogromny więc nic się nie martw. Zaufaj swojemu instynktowi, on wspiera kobiety od wieków, radość przyjdzie i do Ciebie.

Vanesa powodzenia dla Twojego M. Na pewno będzie dobrze !

Pati2148 ja już od jakiegoś czasu też mam poduszkę i nie wyobrażam sobie spać bez niej ! I właśnie nie budzę się nerwowa :D A miałam też taki moment, kiedy nie mogłam spać.

Odnośnik do komentarza

Wita wszystkie przyszłe mamusie jestem tu nowa więc miło was poznać,
obecnie jestem w 20 tyg i 5 dni termin na 18 grudnia,moje dzieciątko to mały cud po 4 latach starań i licznych badaniach każdy lekarza raczej stawiał już tylko na in vitro bo jajeczek mało ,endometrioza, wiek już 37 lat ,i co robić,wtedy sobie odpuściłam na 8 miesięcy lekarza, badania, testy, monitoringi owulacji bo już nastawiałam się ze latem 2014 będzie in vitro,a tu nagle mała świąteczna Zajączkowa niespodzianka więc dziewczyny nie poddawajcie ale czasem też trzeba trochę odpuścić bo organizm chyba też czasem musi wyluzować.

Odnośnik do komentarza

Witam nowa mamę :)
U mnie tez miał być Fabian na samym początku ciazy ale tata powiedział nie wiec potem Olivier to mi przeszło i będzie Colin :)

Współczuje wam tych nocy ja padam każdego wieczoru jak zabita nad ranem budze sie do ubikacji idę jak zombi wracam do łóżka i po drodze juz zasypiam :)
A poduszki tej do spania nie mam wystarczy mi maz :) jest 1000 razy lepsze :)

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

kristafowna
Oczywiście zapraszamy do dyskusji :)) Mi też oprócz radości towarzyszy wiele wątpliwości i pytań, ale od kiedy dzielę się wszystkim z Dziewczynami tutaj, jest o wiele łatwiej! :)

KariKari
Świetna wiadomość, że czujesz kopniaczki:) Co do burzy to ostatnio miałam tak samo. Wtedy pierwszy raz tak mocno zdałam sobie sprawę że mały przeżywa wszystko ze mną. Ja się wystraszyłam grzmotu a on nerwowo się poruszał.. To niesamowite bo nawet zaczęłam jakoś mniej się bać żeby Wituś wiedział ze jest bezpieczny w brzuszku :)

Pati2148
Nie będziesz żałować inwestycji :) Ja od początku ciąży z nią śpię i stanowi duuużą pomoc w znalezieniu wygodnej pozycji :) Jak zostałam niedawno na noc u przyjaciółki to żałowałam że nie wzięłam poduchy ze sobą, bo aż zasnąć bez niej nie mogłam. Jedynie mój K się droczy ze mną że jest zazdrosny bo teraz się przytulam do poduchy zamiast do niego:P

Soqlka
Ta bezsenność w ciąży jest chyba normalna, bo często o niej czytam w różnych artykułach. Też coraz częściej jak się przebudzę to już nie mogę zasnąć. Czuję się wtedy z jednej strony jakaś taka pobudzona, a z drugiej mocno zmęczona.. I albo robię się głodna, albo mały zaczyna mnie kopać, albo mam w głowie burzę myśli... // Super że Twoja Polcia regularnie już daje o sobie znać:))

Vanesa35
Kochana wiem że łatwo powiedzieć, ale nie stresuj się operacją, na pewno wszystko będzie ok
Zaplanuj sobie na czwartek jakieś absorbujące zajęcie albo towarzystwo, żeby nie siedzieć i nie myśleć, bo wtedy człowiek zawsze bardziej się zamartwia.

Gabi82
A co dopiero będzie dalej jak nam całkiem brzuchy urosną Będziemy angażować mężów w zakładanie nam kozaków :P

Co do sesji zdjęciowej, to moja Fotograf ślubna w ramach prezentu ślubnego zaprosiła mnie z moim K na sesję z brzuszkiem :D Bardzo miło z jej strony ;) Na pewno i tak byśmy się do niej zgłosili bo to super pamiątka z tego okresu, uwielbiam oglądać brzuszkowe sesje:))

Wiecie co a za mną non stop chodzi taka prosta sałatka z ogórka kiszonego i pomidora z rzodkiewką/cebulką i odrobiną jogurtu naturalnego :) uwielbiam ostatnio..

Jadę dziś na zakupy po sukienkę na wesele, trzymajcie kciuki żebym coś znalazła, bo w to co mam w szafie to albo się nie mieszczę, albo pod wpływem większych piersi i brzucha tak się skraca że mi majty widać:P:P

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuj bardzo, dokładnie nadzieja odchodzi ostatnia,wiesz ciąża zawsze wszystkim się wydaje np.starszemu pokoleniu że to coś naturalnego bez problemowego ale niestety co 3 czy 4 para ma z tym problem więc my starające się o dziecko kilka lat wiemy jakie to trudne i jakie waleczne kobiety jesteśmy.
Moje dzieciątko jak na razie jest wstydliwe i mamusia nie ma pojęcia jak niespodzianka mnie czeka.Jutro połówkowe badanie prenatalne może wtedy się dowiem czy to córcia czy synek dla mnie to i tak nie ma znaczenia najważniejsze zdrowie mojego skarba.

Odnośnik do komentarza

Rudaopole serdecznie gratuluje, to coś cudownego, i w Twoim przypadku śmiało można powiedzieć, że to cud :))

kristafowna myśle że każda mama ma wątpliwości, ja jakoś tą fazę najgorszych obaw chyba mam już za sobą, ale zobaczymy jak to będzie dalej :)

Karikari gratuluje kopniaków, dzisiaj rano jak jeszcze spaliśmy, mój królewicz tak skopał mężowi ręke, że ten aż się zaczął śmiać :D
to są cudowne chwile :)

Megi ja też nie mam zupełnie problemów ze spaniem, a rano nie mogę się podnieść :)

Wczoraj byliśmy na wizycie, mój lekarz to taka gaduła, że siedzieliśmy tak ze 45 min hehe :)
Mój mały bąbel ma główkę 6 cm, kość udowa 4 cm iiii waży między 540 a 600g ! Szok hihi :D Rusza się pięknie i jest piękny i cudowny :))
No i tak na przyszłość, lekarz powiedział, że jeśli by mnie nerka moja bolała, to bez żadnego ale mam brać przeciwbólowe, to nie zaszkodzi małemu. Najgorsze co mogę zrobić to właśnie próbować, aż samo przejdzie albo że to wytrzymam.

Pięknego dnia Kochane :)))

Odnośnik do komentarza

Monikam
Dobrze ze po wizycie wszystko okey masz jakieś fotki małego ?
Moj Colin wczoraj wieczorem szalał miał biedny czkawkę a potem kopał i kręcił sie w każda możliwa stronę chyba mu kalafior smakowal :)
A do wagi to pięknie rośnie ten twój :) moj 2,5 tyg temu miał 400 gram około wiec teraz pewnie podobnie do twojego :)

Odnośnik do komentarza

Rudaopole, jesteś doskonałym przykładem na to, że nadzieja umiera ostatnia!
Przed chwilą wróciłam z zakupów w lumpku i jestem bardzo zadowolona :) Kupiłam mojej Malutkiej kilka ubranek (wszystki nówki z metkami), a wśród nich mam jedną perełeczkę- sukienusia z konikami (moja siostra- przyszła chrzestna Polci - jest zapaloną koniarą), jest cudowna.
No i jeszcze jedno, wylicytowałam na allegro super pajaca za całe 1.50 zł, wstawiam zdjęcie poniżej.

monthly_2014_08/grudnioweczki-2014_14291.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...