Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Gabi82 czuję się dobrze w zasadzie od samego początku. Mam pewne dolegliwości, z którymi nauczyłam się żyć. Praktycznie od początku boli mnie kręgosłup z powodu płaskostopia, a pod koniec II trymestru zaczęła mnie boleć kość łonowa, jestem wąska, nie mam bioder, to się robią :-) Ale da się z tym żyć. Dzidzia potrzebuje i nie ma dyskusji :-) Teraz na ostatniej prostej ciężko się oddycha, bolą żebra, bo synek już nie ma miejsca, ale w zamian trochę mniej kopie i mniej się rusza.
111magda jak byłam przeziębiona, to
1. leżałam w łóżku, nigdzie nie wychodziłam (odpuść bieganie po grobach)
2. piłam herbatę z lipy z cytryną i miodem
3. zrobiłam syrop z cebuli, czosnku, cukru i miodu
4. płukałam gardło letnią wodą z solą.
Kiedy ogólne objawy przeszły, poszłam do lekarza, żeby mnie osłuchał, czy nic nie przeniosło mi się na oskrzela i płuca. To tyle. Leków żadnych.

Przedwczoraj zostałam wstępnie zakwalifikowana do cc :-/. Synek ma w tyle świat cały i jeśli się nie przekręci, to pozostanie ciąć. Nie jestem z tego za bardzo zadowolona, ale też nie mam wyboru.Trzeba, to trzeba.

Z rozstępami słyszałam, dziewczyny, że to kwestia genetyczna. Jak kobiety w rodzinie miały, nas też to będzie czekało. Nie jest to oczywiście regułą, ale często się sprawdza. Dlatego smarowania cudownymi środkami nie dadzą nic poza pielęgnacją skóry. Jak mają się zrobić, to się zrobią. Zaczęłam 36 tydzień. Brzuch mam duży, przytyłam do tej pory 19 kilogramów i nie widzę żadnego rozstępu... jeszcze :-) W rodzinie rozstępów nie było, może mnie to nie dotknie.

Odnośnik do komentarza

Caroline no właśnie a na Kraśnickich jak leżałam widac bylo puste lóżka, a i pacjentki są przetrzymywane moim i ich zdaniem bez sensu parę dni za długo. Tylko wymyślają co by tu jeszcze zrobić. Jedyne co mnie tam uspokaja to mój lekarz który się mną zajmuję, ale z drugiej strony wiem że przy porodzie nie będzie go przecież cały czas przy mnie, a tamte położone nie mają zbyt dobrej opinii i właśnie dlatego boje się trochę tam rodzić. Na Staszica też jest bardzo dobry szpital, ale z miejscem też trudno.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Pateczka dokładnie spróbuj malowac zelem koncówki paznokci tak jak kari napisała jak to tez nie pomoze znaczy ze płytka jest za miekka i trzeb a przedłuzyc i pozniej hybryda zalac pozdrawiam :)

NA przeziebienie polecam herbate lub mleko ciepłe z swiezym potartym imbirem i miodem mi bardzo pomogło słyszałam ze cynamon jest dobry na ból gardła :)

Wczoraj w SR był temat CC ! Dziennie si e modle by mala sie obróciła masakra poprostu jak dziecko wyciagna z brzuszka to lezy w inkubatorze 4 godz maz moze tam dogladac a ja dziecko dopiero na nastepny dzien dostane jak zaczniemy wstawac z łożka ! NIE wyobrażm sobie miec cc mam nadzieje ze 10 na wizycie powie ze małą jest głowka w dół :) .....
POdziwiam kobiety które robią CC na zyczenie ;/

Tak jak połozne powiedziły lepiej sie pomeczyc nturalnie potem i na drugi dzien smigac niz nie czuc bólu podczs cc a pozniej 12 godz lezec dostawac morfine i przeiwbólowe .....ałć.....

Soqlka napisz jak po wizycie :)

JA groby odpuszczam w tym roku nawet moja gin odradziła chodzic na cmentarz ...

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

hej Mamcie :)
ja nie wiem co ze mna sie dzieje tzn z moim humorem .. jestem jakas rozdrazniona i wogole nie pisalam, bo czasami wiem ze mam dlugi jezyk i nie chcialam nic tu klapnac :/

Ogolnie to caly dzien to jedna meka, noc to samo jestem cala obolala, maly mi siedzi tak na zebrach ze czasem nie moge wytrzymac, coreczka z drugiej stony mnie rozpycha wiec za bardzo, na bok nie moge sie klacs bo czuje jak bym doslownie gniotla swoje dzieci :/
Zgaga 24 godzinna bleee..

Ostatnio duzo pralam i prasowalam, jutro dostaje wszytskie ciuszki ktore zamawialam wiec tez bd prac i prasowac.
Mam juz lozeczko i czekam na drugie :) jak dojdzie to wstawie fotke. Kosmetyki i Pampersy chyba z 500 szt, torba do szpitala spakowana narazie tylko moja.

Okazalo sie ze mam cukrzyce i musialam diete zmienic :/ a trzesie mnie zeby cos slodkiego zjesc, czasami od obiadu nie moge nic jesc bo jest mi nie dobrze. Marzy mi sie tort doslownie tort na smietanie z owocami ... a moj tak pilnuje zeby w domu nic slodkiego nie bylo tylko haribo , ale to mnie nie cieszy

No wiec tak sobie ponarzekalam.

22kg mam na plusie rozstepy zaczely wychodzic niewielkie, ale sa.

Za tydzien w piatek mam wizyte w szpitalu, nie moge sie doczekac bo zyje nadzieja , ze dadza mi termin na cesarke gdzies na koniec listopada, bo nie mam sil.

Odnośnik do komentarza

Też mam twardy brzuch od samej góry, ale nie cały czas, tylko zależnie od tego jak się synuś ułoży. taki dyskomfort to powoduje. i w ogóle mocny ucisk na klatkę piersiową (Mały leży główkowo)

Gabi No właśnie teraz mi się przypomniało to co mówiła położna na sr i potwierdza to słowa Pateczki , że nie mogą odmówić w szpitalu przyjęcia rodzącej.

Kari
Heheh ja też się nie zmieściłam w moją torbę a wszystko co spakowałam jest niezbędne :P Musiałam się zapakować w torbę męża, bo nie chcę wszystkiego upychać na siłę, a jego jest większa:D

soqlka
daj znać po wizycie:)

evewitch
Dokładnie, jak trzeba to trzeba:) I jakkolwiek przyjdą dzidzie na świat, niech przyjdą zdrowe i silne, to najważniejsze:)

111magda
Kuruj się:* dużo witaminy C, ciepła kołdra, mleko z miodem..

Vanesa35
Cały czas trzymam kciuki żeby Twoje dzieciątko się obróciło :) Ale niestety nie mamy zbyt dużego wpływu na to:( Z drugiej strony ja Ci powiem że dla mnie najgorsza opcja byłaby taka że poród SN i po wielu godzinach komplikacje i CC... ;/ wtedy kobieta cierpi i po i przed..

Ja na cmentarz pojadę ale nie w godzinach kiedy będzie najwięcej ludzi i korki.., tylko na spokojnie popołudniu. no i też tylko zapale lampki i nie będę stała na zimnie zbyt długo. Staram się odwiedzać grób mojego Brata i reszty bliskich regularnie i nie czuję konieczności przyjeżdżania 1.11 na paradę mody :/ Zwłaszcza że to święto wszystkich świętych, a święto zmarłych jest przecież 2!

Sylwunia fajnie że się odezwałaś:)

Ale mam wrażenie też że kilka innych aktywnych grudnióweczek od dłuższego czasu milczy....
Dajcie znać laski co u Was!
Nuria, Megi, MoniC (pewnie jeszcze zajęta po ślubie jesteś) , Marta A , Magnoliam, Monikam i reszta dziewczyn niestety wszystkich nie wymienię, bo za dużo nas:P

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia, dobrze, że jesteś.

My po wizycie (dziś bez usg- 6 listopada będę miała robione). Na szczęście szyjka się już nie skróciła, dalej 1 cm. Rozwarcia brak. Mam dalej brać leki, które zlecono w szpitalu. Dostałam antybiotyk na zwalczenie bakterii w moczu. Od ostatniej wizyty nic nie przytyłam, więc wciąż +14 kg.
Bezwzględny nakaz leżenia. Gin powiedział, że teraz najważniejsze jest, abym jeszcze ze 3 tygodnie wytrzymała, wtedy będzie już bezpiecznie.
Zapytałam się o moje obawy dotyczące wielkości dziecka po otrzymaniu sterydów. Lekarz stwierdził, że sterydy mają taki wpływ na dziecko jak ziarnko pszenicy na kosmos i mam się tym nie martwić.

Co do rozstępów, to ja po okresie dojrzewania mam ich trochę, ale są blade, prawie niewidoczne. Od dnia zrobienia 1szego testu ciążowego smaruję brzuszek i piersi i nic nie wyskoczyło, więc myślę, że regularne nawilżanie brzuszka ma duży wpływ, bo mimo tendencji do powstawania rozstępów nie mam ani jednego.

Później postaram się wstawić zdjęcia skończonego pokoiku, a tym czasem, pochwalę się brzuszkiem.

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19295.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)

Wstałam dzisiaj przed 8 pojechałam z mamą po kwiaty do miasta, ludzi jakby co najmniej koniec świata miał być jutro ! Trochę pochodziłam i znowu miałam kolki chyba jeszcze bardziej bolesne niż wczoraj.
Nie wiem jak to jutro będzie z wyjściem do kościoła i na cmentarz... Bardzo chciałabym pójść, ale obawiam się, że jak mnie tak będzie kolka łapała to nie dam rady :( Zobaczę jeszcze rano. Najwyżej w tym roku odpuszczę jedynie do mamy na obiad pójdziemy.

Ogólnie zimno u nas strasznie!

Sylwia- Super, że się odezwałaś! :)

Sqolka- Bardzo się cieszę, że po wizycie wszystko ok. Szkoda tylko, że nie widziałaś swojego skarbu :) Leż!

Carolinee- No mój kolor wyszedł, hmmm... moja mama określiła, że naturalnie. Myślałam, że wyjdzie jaśniejszy. Tamta poprzednia zostawiła mi takie jasne refleksy a po tej mam kolor jakby jasne toffie. :D Ujdzie w tłumie. :)
Ja też mam długie włosy więc musiałam zużyć 2 opakowania. Mąż mi pomagał się pofarbować :D

Kari- Ja kupowałam tą farbę w Naturze ale wiem, że w Rossmanie też jest. :)

111magda- Kuruj się!!! Korzystaj z rad dziewczyn. :) Ja codziennie piję herbatę z cytryna i miodem tak zapobiegawczo.

Vanessa- Życzę Ci z całego serducha żeby maleńka się obróciła! :* I powiem Ci, że ja też nie rozumiem kobiet, które proszą o cc na życzenie...

evewitch- Co do rozstępów 'genetycznie' to wiem po sobie, że coś w tym jest. Moja babcia miała rozstępy w obu ciążach mimo, że była szczupła. I moja mama, która jest chuda jak patyk i w każdej z 4 ciąż nie przybrała na wadze więcej niż 5-8kg też ma rozstępy. A, że ja dodatkowo mam 'zapasy kilogramowe' :p + to co przybieram w ciąży więc nie było najmniejszej szansy na uniknięcie tego cholerstwa! :(

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Sylwunia jak dobrze, że się odezwałaś… biedactwo ty to dopiero musisz mieć cieżko a mu tu narzekamy. Niestety humory dopadają każdą z Nas…. Ale jak coś zawsze możesz się tu Nam wyżalić byleby zrobiło Ci się lżej :)
Soqlka super, że po wizycie wszystko dobrze i oczywiście obowiązkowo przestrzegaj wskazówek lekarza – leż i pachnij :) później nie będziemy miały na to czasu.
Młoda Fasolka – kupiłam tą farbę – spróbuję… jak mi będzie pasowała to będę kontynuować jej zakup :)
Vanesa – dołączam się do trzymania kciuków…. Niektórym kobietom dzieciątka przekręcały się nawet w 36 tygodniu więc jeszcze troszeczkę czasu jest na to.

Ja właśnie gotuję barszczyk czerwony bo mi się chciało i rodzinka ma smaka na mojego wyrobu barszcz więc będę mieć obiadek dla nich. Do tego kupiłam w świetnej cukierni paszteciki z kapustą i grzybami z ciasta francuskiego, aż się nie chce samemu robić a wiem, że są z naturalnych składników… już ślinka cieknie na myśl o barszczyku :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

U mnie pogoda słoneczna i jest pięknie ! Ja niestety też na groby nie pójdę bo do Polski nie zjadę, dopiero po porodzie także ciężko starsznie to przeżyć no ale cóż.. muszę dać radę ..Teraz z narzeczonym szukamy mieszkanka , w poniedziałek idę oglądać zobaczymy czy się uda ! A ja dzisiaj cały dzień będę odpoczywała i leżała :) taki dzień lenia :)) Mały trochę się uspokoił co do moich dolegliwości związanych z brzuszkiem i od dwóch dni mogę spać spokojnie ale za to wczoraj strasznie bolała mnie głowa.. od początku ciąży tak miałam , raz na jakiś czas ale strasznie mocno bolało.. no ale niestety takie uroki ciąży dlatego trzeba to przeżyć:)

Vanesa - u mnie mały też się nie obkręcił a to koniec 32 tyg ale w poniedziałek mam wizytę , więc zobaczę co tam u niego :) trzymam kciuki aby wszystko u Ciebie było dobrze :)

Młoda Fasolka- pewnie fajny Ci ten kolorek wyszedł , ja trochę żałuję , że z mojego blondu przeszłam na czarny ale może jakoś po porodzie to zmienię :)

Rozstępów na brzuszku nie mam w ogóle ale codziennie smaruję się bio-oilem ale troszkę na biuście mam ale to bardzo lekkie, zawsze miałam duży biust a teraz ... ciężar razy dwa :P

KariKari- zazdroszczę Ci tego obiadku , tu u mnie to ciężko z Polskimi produktami a sama miałabym ochotę na ten barszczyk i pyszne paszteciki co uwielbiam! smacznośći :)

Odnośnik do komentarza

Kari- Wyślij miskę barszczu i pasztecika! :D Dzisiaj rano rozmawiałam z mamą właśnie o barszczu z krokietami lub uszkami, że mi się chce i chyba w tygodniu zrobię, bo w święta to nie wiadomo czy się załapię. :) A jaki kolorek kupiłaś farby jeśli mogę spytać ? :)

Dzisiaj mam rybkę, surówkę z kiszonej kapusty i ziemniaki :D :D :D Oczywiście kupiłam pół kilo kapusty i pół woreczka już zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach oczywiscie :D Pycha!

Monia09- Ja farbowałam na czarno przez 3 lata! NIGDY WIĘCEJ!!! :) A naturalny kolor mam ciemny blond. Moje włosy po ściągnięciu koloru i przefarbowaniu na jaśniejszy dochodziły do siebie przez prawie 4 lata... Teraz trzymam się bezpiecznie lekkich brązów i ciemnych blondów. Aczkolwiek nie ukrywam, że chciałabym wrócić do naturalnego koloru. Ale nie wiem czy miałabym tyle cierpliwości. Ewentualnie jeszcze je krótko obciąć, ale nie wiem czy bym się dobrze czuła, jednak cały czas mam długie włosy...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Na przekręcenie zawsze jest nadzieja, mojej kuzynce córka obróciła się dzień przed porodem, a kobitka to prawdziwa chudzina w rozm, 34-36, więc jest dla nas cień nadziei. Dzisiaj też zaczęłam pakować torbę do szpitala i powiem, że jestem pod wrażeniem na te kilka dni mam więcej bagażu niż na 3 tyg. na Islandii pod namiotem!
Dzięki za rady odnośnie terminu cc, dokopałam się w internecie do paru informacji, że niektórym dziewczynom z ułożeniem pośladkowym każą się zgłaszać jak zacznie się akcja porodowa i w ogóle nie wyznaczają terminu cc! Jakoś dla mnie to za dużo stresu, bo jak już dzidzia wejdzie w kanał rodny to co?
Gabi kartka niesamowita, nie chciałabym czegoś takiego zobaczyć jadąc do porodu. Prawdą jest to co piszą dziewczyny, że przy akcji porodowej szpital nie może odesłać. Ale niestety zdarza się tak, że zbadają i odsyłają bo twierdzą, że jeszcze jest czas, a my co biedne będziemy wtedy o tym wiedzieć? Najważniejsze to nie dać się odesłać bez badania, do tego absolutnie nie mają prawa.
Nerwy mam podobne jak Wy dziewczyny, szczególnie mi ostatnio odbija na punkcie czystości, nawet papierka nie pozwalam zostawić gdziekolwiek, a mieszkam z mężem, babcią i rodzicami i całej czwórce dostaje się po uszach. Aż mi ich szkoda, staram się panować nad sobą, ale skoro robią mi TAKI STRASZNY bałagan to sami sobie winni :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra jestem, jestem nie bylo mnie pare dni jak wam pisalam dostalam klucz od domu i ten caly stres sie zaczal, maz chodzi wsciekly bo niewszystko jest tak zrobione jak trzeba,robia poprawki. Jeszcze sie dobrze niezaczelo a juz tyle roboty,zamawianie,kupowanie,mierzenie wybieranie kranöw,kibli,kafelek itd.... takze mozecie sobie wyobrazic ile myslenia i biegania.
Sylwia wkoncu sie odezwalas,martwilysmy sie wszystkie! Wytrzymaj jeszcze kochana,wiemy ze ci ciezko bo nam z jednym jest nie latwo a co dopiero z 2. Teraz wszystkim jest nam zle,ciezko,dolegliwosci dokuczaja,niespanie po nocach,böle . Niemamy juz daleko Sylwia od poniedzialku leci 37 tydzien! Mi stoi waga 14 kg dalej.
Dziewczyny nieodpisze kazdej bo minelo pare dni niewiem na czym stoje takze napisze ogölnie.
Super ze wizyty udane i dzieciaczki rosna!
Witam nowe mamy!
111magda lecz sie chochana i do wyrka!

Vanessa jeszcze sie obröci,trzymam kciöki!

Evewitch niestety z rostepami tak jest jak möwisz czyli dziedziczne,moja Mama i siostra niemialy ja jak narazie tez niemam ale zaczely mi sie robic celulitis na nogach to chyba od przytycia i jedzenia slodkiego! Waga stoi 14 kg jeszcze 4 tygodnie mam nadzieje ze juz niebedzie sie tak tylo.

soqlka to super ze szyjka sie nieskröcila!Slodki brzuszek!

Kari moja torba tez juz spakowana,wczoraj spotkalam kolezanke i möwila mi ze miala 7 pizam do szpitala ja pytam czemu tak duzo a ona ze jak lezala do rodzenia i odeszly wody to byla cala mokra i zmieniala pizamy i dalej lecialo cos i dalej byla mokra i ciagle je zmieniala no i zeby wziasc duzo bawelnianych majtek. Ja mam 3 pizamy chyba dokupie jeszcze ze 2 i majciory tez.
Druga znajoma möwila mi ze zostala babcia ze syna kobieta przytyla w ciazy 22 kg a teraz mala ma 7 miesiecy a ona wazy mniej niz przed ciaza i niekarmila piersia! Super nie!

U nas cieplutko 20 stopmi i ma byc tak pare dni,super! Zaraz wyruszam dalej w poszukiwaniach dekoracji i pierdul do domu.W poniedzialek mam Termin u lekarza,jestem bardzo ciekawa i mam nadzieje ze niewyjnde niezadowolona jak ostatnio.
Zycze wszystkim milego dnia!

Odnośnik do komentarza

ja tez niedawno bylam przeziebiona i najlepszy sposob na bol gardla- plukac woda z sola, paskudne, ale pomaga prawie natychmiast. no i mleko z czosnkiem...
co do tej cesarki, ze taka straszna, ja mialam kilka lat temu prawie identyczna operacje bo mialam ogromna cyste na jajniku, owszem, dyskomfort jest, zwlaszcza gdy kaza na poczatku chodzic, bol tez byl ale wszystko zbite lekami p/bolowymi. natomiast boje sie porodu sn, tej rany na kroczu, luznej pochwy, wypadania macicy i wiele innych komplikacji. moze za duzo sie naczytalam, nasluchalam, ale to chyba nie jest do konca tak, ze po sn to sie wstaje i biega, nie mowiac o samym rodzeniu.... no nic czeka mnie raczej porod sn, bo maly prawidlowo ulozony, ale na wiesc o cesarce to bym sie wcale nie zalamala...
pozdrawiam dziewczyny i nie krytykujcie mnie za to, takie jest po prostu moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka- ja już jadłam barszcz z uszkami bo nie mogłam jakis czas temu wytrzymać :D A dziś planuje kotleciki rybne z surówką z kapusty kiszonej i zmieniaczkami z masłem i koperkiem - mniam :D
No i po drodze wciągam chipsy serowo-cebulowe... wyjełam z szafki, nie dałam rady wytrzymać, ale to był błąd bo zaczyna mnie mdlić znowu... ja już nie wiem co się dzieje, ale mam dość :(

olusia- skurcze to takie spinanie, ściąganie brzucha i jest twardy bardzo, jak kamień, a nie koniecznie muszą boleć... ja jak miałam w szpitalu regularne to mnie strasznie tylko plecy bolały, brzuch troszkę tak jak na @ no i brzuch się tak napinał do góry w kulę strasznie nie przyjemne uczucie...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, odzywam sie i ja :)
nie pisalam troche, bo od kilku dni mam kompletny zjazd samopoczucia. Czuje sie osamotniona z tym wszystkim a dzis to chybs nosa zza koldry nie wysune nawet ;//

Sylwunia, my Cie chyba udusimy kobitko!!!! masz szczescie, ze masz w sobie bliźniaki i łatwiej Ci wybaczyc hehe :* 3maj sie kochana i przekaz blizniakom od forumowych cioc, ze maja byc grzeczne w brzuszku u msmci.

Witam nowe mamusie :)) dopiszcie sie do tabelki !!

kristafowna - powiem Ci,ze jestem podobnego zdania jak Ty odnosnie obawow SN i plusamiCC. :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny ja już mam na 99% CC , niestety ... wiem że niektóre dziewczyny wolą CC od SN ale ja znam mamy i takie i takie i widze jak wygladają mamy po porodzie SN a jak wygladaja po CC i osobiscie wolala bym sie pomęczyć przy porodzie ale póżniej mniej więcej jakoś funkcjonować... no i do tego opcja karmienia piersią często po CC dostaje se leki morfino podobne gdzie tak naprawde nie zaleca sie karmienia piersia przez ten czas wiec zostaje karmienie butelka mlekiem modyfikowanym a poxniej trudno jest dziecko przelozyć na pierś .... ale no cóż jak trzeba to trzeba jesli chodzi o termin to mi mój gin powedział że w 38 tygodniu chce mnei widzieć już w spzitalu za 2 tygodnie mamy wizytę i zobaczymy czy nei trzeba będzie wcześniej i ogólnie musze rodzić w spzitalu klinicznym więc w innym szpitalu niż chciałam więc ogólnie wszystko nie po mojej mysli ale jeśli ma być bezpieczniej to neich będzie ;-))) a co do rozstępów ja też je mam chociaż w ciązy narazie przytyłam 4 kg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19301.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19302.jpg

Odnośnik do komentarza

Ładne brzuszki dziewczyny!:)
Odpoczywajcie ile się da... To już ostatnie tygodnie kiedy możemy a nawet musimy poleniuchować :)

kari
Ojej jak dawno nie jadłam barszczyku :( tzn raz niedawno zrobiłam ale to był mój pierwszy w życiu i z barszczem mojej mamy nie będę nawet porównywać.. ;p a taki domowy mamusi to bym wciągnęła...

kristafowna
masz sporo racji.. po sn też nie jest się od razu w formie.. Głupie siusiu zrobić to będzie wyczyn..

Właśnie dziewczyny, niektórzy mówią że dobrze jest mieć ze sobą w szpitalu po porodzie sn dmuchane kółko ratunkowe żeby na nim siedzieć. Zabieracie taki gadżecik ze sobą?? ;)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

A skurcze czuję podobnie jak Caroline . Brzuch się robi twardy, i czuję takie spinanie od dołu. dziwne uczucie. ale nie jest jakoś szczególnie bolesne tylko takie nieprzyjemne. Odczuwam pewnie jakieś pół minuty.. nigdy nie mierzyłam czasu, ale nie trwa to długo. Zdarza się kilka razy dziennie. Nieraz też w nocy mnie obudzi taki bardziej bolesny, rozmawiałam o tym z położną, mówiła że to dziwne że w trakcie spoczynku.. ale badania wszystko ok, więc widocznie ten typ tak ma :P

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
Witam nowe mamy:)
Kowalcia88
Fajny brzuszek i zazdroszcze tylko 4 kg. Najważniejsze zeby mała była zdrowa z z tym sn czy cc to w większości nie nasza decyzja wiec Trzeba byc dobrej myśli i nie wazne w jaki sposób urodzimy bedzie wszystko dobrze:)
Sywlunia
Super ze sie odezwalas teraz widac większość z nas ma podle humory i chwile zwątpienia i przemeczenia a Ty masz podwójnie wiec trzymam kciuki zeby jak najmniej dolegliwości cie dopadalo i tak jak pisze Kari pisz , żal sie teraz praktycznie każda widac tak ma a to moze pomoc zawsze jakieś dobre słowa i wsparcie tu mozna dostać :)
Soqulka
Dobrze ze po wizycie wiadomości sa pozytywne oby do 38 tyg i tak jak dziewczyny mówią teraz jest czas zeby leżeć i pachnieć jeszcze sie narobimy:)
Carolinee
Widze ze mamy termin na ten sam dzien jak patrzylam w tabelce to myślałam ze tylko ja mam na 3 grudnia wiec ciekawe czy dotrzymane do tego terminu:)
Olusssia7
Ja podobnie jak ty mam dwie torby jedna dla mnie jedna dla małej i spokojnie sie zamieścimy a i łatwiej bedzie znaleść co potrzebne:)
Marta A
Super ze macie juz swoje miejsce moj maź marzy o własnym domu zeby nie trzeba było komuś płacić tylko sobie ale widac to jeszcze troche. Tylko Ty uważaj na siebie i nie przemęczać sie czasem bo jeszcze bedzie na to czas:)
11magda
Duzo Zdrówka i pod kołderke a rad innych niż juz od dziewczyn dostałaś nie mam wszystkie sa dobre i powinny pomoc:)
Vanesa
Trzymam kciuki na pewno jeszcze bedzie niespodzianka i dzidzia sie obróci :)
Jesli chodzi o rozstępy to ja od 3 miesiąca sie smaruje Bio oil i rozstępy na piersiach mam i teraz małe na udach i pośladku ale mam 19-20kg wiwcej. Mama moja przy obu ciążach nie miała nic wiec na prawde to jest cieżko przewidzieć kto bedzie a kto nie i raczej mało pomaga niestety:/
Ja dzis szczęśliwa leżę sobie odpoczywam a maz sprząta cały dom:) dzis miałam ostatni dzien pracy i było bardzo miło dostałam prezenty i pieniążki kartkę gdzie wszyscy sie wpisali i wszyscy sie zebrali zeby mnie pożegnać aż sie wzruszylam. Teraz ja tez zaczynam odpoczywać:)
Miłego popołudnia :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...