Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mamusie jak wam minal weekend?
Teraz kiedy na dworze taki mrozek jest to czuje ze nasze malenstwa jeszcze troszke i sie pojawia,pierwszy raz w zyciu mnie cieszy zimnoo:)

Mam do was takie pytanie,czy wy w ciazy tez sie czujecie takie brzydkie??nie mam na mysli tych dodatkowych kg tylko ogolnie calosc twarz itd.bo u mnie to masakra patrz w lusterku i az sie dziwie jak moglam sie tak zmienic,chyba moja corcia wyssala ze mnie wszystko co dobre:)

KariKari Marysia ciesze sie ze juz wrocilyscie do swiata zywych bo takie jelitowki sa okropne normalnie zyc sie odechciewa...mialam cos takiego w 5 miesiacu to chyba 2 dni przespalam z przerwami na odwiedzanie lazienki...

Carolinee serio torturujesz tymi wypiekami!
Ale fajnie ze Ci wychodza wypieki,ja uwazam ze jesli chodzi o gotowanie to calkiem niezle mi idzie za to z pieczeniem to potrafie nawet murzynka spierdzielic:)

Nuria a Ty wcale nie odbiegasz od Caroline,drozdzowki swietne:)Brzuszek super i jaki juz duzy!

Marta A gratuluje spelnienia marzen tych zyciowych zwiazanych z domem:)

MoniC wszystkiego co najlepsze na nowej drodze zycia,podobno malzenstwa sie przez pierwsze 5 lat docieraja,babcia mi tak w sobote mowila;)

Jem truskawki tez mam kilka siniakow na udach biodrze,ale ja tak juz przed ciaza mialam ze mnie sie delikatnie uszczypnie i siniaczek:)

Maslak fajny pomysl mialas z tymi koszami,takie w stylu retro:)

Mloda Fasolko jesli chodzi o laktator to moge Ci podpowiedziec tylko tyle co mi kolezanka powiedziala ktora miala reczny...Mowila ze strasznie dlon boli jak trzeba tak caly czas pompowac i w koncu z niego zrezygnowala i zakupila sobie elektroniczny...

Zrobilam dzis zdj brzuszka,zmniejsze format i zaraz dodam:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny to chyba i mój Kuba się przekrecil;) terax tylko czekać;)
Mimi siwy wózek dla dziewczynki jak dla mnie ok a potem może być dla chłopca wiec uniwersalne;)
Jem truskawki chyba będę musiał ściągnąć mu tą aplikacje;)

Pateczka ja czasem mam tak że wyglądam super i bardzo się sobie podobam a czasem wchodzę do łazienki głową w dół żeby lustro ominąć wszystko zależy od nastroju;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ;-)) nie było mnie tu 5 dni a nadrabiania mam że hoho u nas z cukrem dalej źle jutro mam wizytę u ginekologa ( i teraz już będę miała co tydzień u niego wizyty) i u endykrynologa - tsh w normie więc tyle dobrze ;-)))) no i w środę do diabetologa dawka już zwiększana a dalej rezultatów nie widać ... cukier cały czas wysoki ... moja położna myślała ze może mam coś nie tak z urządzeniem ale sprawdzałyśmy w przychodni i u niej wygląda tak samo jak u mnie :(( malutka kopie i kopie udało mi się ja w końcu nagrać jak robi fikołki
MIŁEGO DNIA :-)))))

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny.

marysia1002 ja też dziś mam dostać paczkę z Gemini. Dzwonił już kurier i lada moment będę ją miała i będę mogła się pakować. Aż się sama zdziwiłam, że tak szybko ją dostałam.

Co do ułożenia dziecka to ja dowiedziałam się w środę że jest już prawidłowo przekręcony a byłam pewna, że nie. Rozpycha się po bokach jakby leżał poprzecznie. Mój brzuch w ogóle dziwnie wygląda. Pod biustem mało co go widać, natomiast od okolic pępka wygląda jakby ktoś mi piłkę włożył. Zastanawiam się gdzie to dziecko mi się tam mieści.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Pateczka nie wiem ile w tym prawdy a ile życzliwości ale mi wszyscy mówią(znajomi, panie na poczcie, w sklepach itd) że kwitnę w ciąży i na pewno będzie chłopiec. Pomimo że od dawna wiem, że noszę córke :D
Ale tak jak marysia mówi, u mnie identycznie. Jednego dnia czuję się super, a np wczoraj nieważne jaki make up, co bym ubrała była tragedia i udręka... :)

Odnośnik do komentarza

Ja czułam moment obrocenia się główka w dół i zaraz na drugi dzień miałam usg i potwierdziłam że tak było. .. ale ostatnio w nocy obudziłam się poczułam ze mam pusto pod zebrami i prawie się poplakalam bo myślałam że jednak zmienił pozycje.. bo rozepchalo mi boki a na gorze było miękko. Ale rano wszystko było ok... czułam kolana w żołądku. . Hehe.

Mój mąż liczy miesiącami a nie tygodniami.. no ale każdy ma swój sposób.

Dzięki za miłe słowa, mam nadzieję że to taka chwilowa niedyzspozycja i już będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza

Gabi82- przepis masz już w wiadomości wysłany :)

Marysia - Ja nie czułam jak się przekręcała, ale pewnie dlatego, że od 26/27 tygodnia jest juz główką w dół, a wtedy była jeszcze malutka :) Co do naszych panów, to mój A ma podobnie... czyta co tydzien opis w aplikacji, jak się zmienia, ale on nigdy nie pamieta który tydzien, bardziej miesiąc, aczkolwiek cieszy się, że za 3-4 tygodnie moze juz będzie tatą, ale też i martwi czy wszystko będzie ok, bo stał się bardziej wrażliwy w stosunku co do mnie :)

mimi_88- no i teraz mam wyrzuty sumienia, że wstawiłam zdjęcie :( Możesz takie zrobić na parze, a cukier zastąpić ksylitolem, mąkę białą, pełnoziarnistą :) Chociaż mój Tata który ma cukrzycę wciągnął 2 na raz :P :P :P Ale to już inna bajka...

Pateczka- też tak mam, a jak przychodzi do tego, żeby się pomalować to sama nie wiem jak bo jakoś tak inaczej na buzi wyglądam... ;/ za to każdy mi mówi, że nie widać, że w ciąży jestem bo poza brzuszkiem lekkim to nic się nie zmieniłam :P
Co do wypieków i gotowania , to ja strasznie lubię siedzieć w kuchni i jak coś robię to zawsze mi wychodzi, to dziwne... no ale pozostaje mi się tylko z tego cieszyć :) Dużo osób mi mówi, żebym cukiernie otwierała haha :D W sumie miałam taki pomysł, ale jak na razie wszystko stoi w miejscu bo 2 firmy to trochę za dużo jak na razie :P
Śliczny masz brzuszek! :)

Mimi- sama zastanawiałam się nad szarością bo bardzo podobała mi się kompozycja ciemnego szarego z jasnym w pierwszym modelu wózka, który wybrałam, ale ostatecznie wyszedł beż z jasnym brązem :) Moim zdaniem szarość jak najbardziej!

Właśnie mi Mimi przypomniała, że miałam dodać zdjęcie wózka na żywo, ale mam w ciąży skrelozę... :( Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nie zapomnę i dodam :)

Ja już po śniadanku, teraz szamam moją zachciankę - nachosy z sosem serowym :D z 2 tygodnie mi się chciało już :D

Dziś mam zamiar spakować juz całkowicie torbę i mam nadzieję, że mi się to uda :) bo tak się zbieram już chyba z 2 tygodnie, i zebrac nie mogę...

U mnie dzisiaj słoneczko, niestety chłodno, no ale mamy jesień już pełną parą, więc nie ma się co dziwić. Z ciekawości przymierzyłam moją kurtkę zimową, którą kupiłam w tamtym roku i... jest dobra! tzn. opięta, ale się dopinam :D :D Normalnie byłam w szoku, bo już w jesienną skórzaną nie wchodzę, pod spód coś cieplejszego i jedynie na wierzch zarzucam, zeby cieplej było :P

Ja! Ja! Ja mam wizytę w czwartek o 16 :D no nareszcie! dalej mam wizyty co miesiąc.. ciekawe czy to się teraz zmieni, chociaż w sumie już sytuacja unormowana się wydaje :) a jednak wolę płacic co miesiąc za wizytę niż co tydzien lub dwa :)

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Hej.

Ja w nocy budziłam się co chwilę, jakoś mi nie wygodnie było... Obudziłam się przed 9 i żałuję, że od razu nie wstałam tylko dalej zasnęłam, wstałam po 10 i jestem nie do życia. Nie mam motywacji do niczego dzisiaj. A muszę dom posprzątać i obiad zrobić... Ehh nie lubię takich dni. :( Jedyne co udało mi się zrobić to podzieliłam te nowe ciuszki małego na 62 i 68. I 62 się już piorą. I jeszcze jak nastawiałam pranie to mi się pokręciło i w pranie wstępne wsypałam proszek a w drugie wlałam balsam :)
Cuuudowny dzień dzisiaj !

111Magda- Ja kupiłam właśnie te Pampersa. Mam dwie paczki '1'.

Marysia- Mój mąż co raz częściej pyta czy boję się porodu, i zauważyłam, że zaczął się bardziej angażować w moją ciążę. Od momentu jak w końcu poczuł jak mały Go kopnął złapał kontakt z synkiem i częściej dotyka brzucha kładzie głowę na brzuchu, nawet ostatnio czytał małemu bajkę :D A co do tego czy wie który to miesiąc to wie jak mu powiem. :)
A co do przekręcenia malucha, ja czuję jak się kręci i mam nadzieję, że dalej leży główką w dół! :)

jemtruskawki- Ja czasami włączę na słuchawkach maluchowi kołysanki :)

Pateczka- Ładnny ten domek :)
Co do odczucia względem własnej urody, powiem Ci, że to zależy od dnia. Niby wszyscy mi mówią, że widać że będzie synek bo promienieje, ale ostatnio z humorem różnie. Co chwilę wyłazi mi zimno na buzi głównie pod nosem i na brodzie i walczę z tym już od 2 tygodni. :( Fakt, że ogólnie stan mojej cery jest ok. I nawet włosy mi się poprawiły :D
Jeszcze około 2 miesiące i powinno wrócić do normy :]

mimi- Uważam, że szary wózek jest jak najbardziej uniwersalny więc spokojnie nada się i dla dziewczynki i dla chłopca. :)

iza-majka- Zdrówka !!! :*

KariKari- Dzisiaj mamy 27, więc jak dobrze pójdzie i moje dziecko postanowi wyjść w terminie to za 2 miesiące powinnam już Go tulić :D :D :D

Co do laktatora pytałam Was bo może któraś już coś o nim myślała. Ja chyba zdecyduje się właśnie na ten z Avent. Na ich stronie jest dużo pozytywnych opinii na jego temat. A chcę póki co spróbować na ręcznym. :) Ale to i tak zamówię dopiero jak maluch się urodzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :)
Ja wczoraj byłam na Ryjku, śmiesznie były występy kabaretów. Tylko nie do mnie już takie długie siedzenie, tyłek mnie bolał i nogi :/

coraz bardziej czuć chłód, ale to już prawie listopad.
Pateczka ładny brzusio, ja też mam czasem takie dni, że czuję się brzydka, nie mam co ubrać itp

Młoda Fasolka u mnie podobnie z terminem 2 miesiące i 1 dzień jak się zdecyduje wyjść w terminie. Wolałabym prędzej, przed Świętami. Co do laktatora to ja mam 2 ręczne i elektryczny. I opinia taka, że na ręcznym idzie się zajechać i najlepiej jak ktoś pomaga, bo tak jest bardzo ciężko.

111magda nie kupiłam jeszcze pieluch, ale mam zamiar te kupić

Carolinee tez lubię stronę mojewypieki, często piekę z tych przepisów pieczywo

Marysia ja nie czułam jak się przekręciła, zrobiła to szybko to dlatego.

Mimi szary bardzo ładny kolor i uniwersalny. Moja przyjaciółka ma córkę i szary wózek

jemtruskawki tez mam zamiar puszczać kołysanki, ale jeszcze do tego nie doszłam ;P fajnie, że Twój ogląda z Tobą porody, mój mąż nie chce żebym oglądała, im bliżej porodu sama też nie chce oglądać

kowalcia nie zazdroszczę problemów z cukrem, ale zostało kilka tygodni :)

iza-majka współczuje rewolucji żołądkowych

Dzisiaj popołudniu sr, a jutro mam wizytę popołudniu :) prędzej po wyniki muszę jechać.
Mam takie pytanie grozi, któreś z was konflikt serologiczny?
Ja mam 0 Rh-, mój mąż ma A+. a któraś z Was podobnie?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Marta89- Ja 12.12 Kończę 38 tydzień i mam taką cichutką nadzieję, że może Piotruś postanowi być już na święta z nami. :) Ale z drugiej strony jakby wyszedł 26.12 to myśląc troszkę egoistycznie przynajmniej się jeszcze najem pyszności na Wigilię. :D
Ale oczywiście planować sobie można, a dzieci i tak wyjdą wtedy gdy będą na to gotowe. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jemtruskawki – aplikacja genialna… aż sobie ściągnełam.. Ja mam Asystenta ciążowego, ale ta twoja to wygląda przesłodko ;) a co do pamiętania tygodnia ciąży to mój mężuś niby aplikacji nie ma a jak ktoś pyta to od razu pierwszy recytuje który tydzień mimo, że ja mu nic nie przypominam :)
Co do kołysanek to ja jeszcze nie puszczałam, wcześniej puszczałam muzykę klasyczną… a odcinek na ipli tez oglądałam i muszę koniecznie kupić taką pozytywkę dla mojej Królewny :)
Mimi – kolor wózka szary pasuje do każdej płci :) to akurat powinien być uniwersalny sprzęt :) kolorek szary mi się podoba, ale niestety z tej firmy nie było takiego ciekawego odcienia szarości a poza tym mężuś wybierał więc nie chciałam mu się wtrącać :)
Pateczka – ja też widzę, jakbym zbrzydziała ale każdy mówi mi inaczej, że kwitnę i w ogóle jakbym odmłodniała- nawet mąż który zawsze prawdę powie mówi że wyglądam bardzo ładnie, że aż się tego nie spodziewał bo kobiety w ciąży na prawdę trącą urodę a ja mu się jeszcze bardziej podobam, poza tym jakość skóry mi się pogorszyła, na twarzy dwa syfki do zlikwidowania i na dekolcie i za diabła nie chcą się zagoić bo się ranki zrobiły. .. brzusio pokaźny :)
Młoda Fasolka – co do laktatora to ja o ręcznym nawet nie myślę. Kupię jak coś elektryczny, który sam odciągnie sprawnie i szybciej. Ja już mam swój typ: Medela Swing Elektryczny. Ale t dopiero jak będzie trzeba to mam zakładkę dodaną i jak coś to się po porodzie zamówi w ciągu kilku dni będzie … co do terminu porodu to niby 31 grudnia a z usg 5 styczeń… okaże si
111magda – ja mam paczkę białych pampersów PremiumCare i 3 paczki zielnych tych NewBorn 1

Jak w zeszły tygodniu moja Niunia aż mnie martwiła tą ciszą tak teraz nadrabia…. Ona od rana chyba w ogóle nie śpi… cały czas się wierci… to po tatusiu :) a może pączuś świeży jej smakował, który tatuś kupił córuni na deserek. Ja też dziś mam SR i bardzo się cieszę :) lubię tam chodzić. A w przyszłym tygodniu obowiązkowo z położną ze szpitala muszę się umówić.

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka- U mnie 38tc kończy się 19 listopada :P :P Więc pozytywnie myśląc... za 3 tygodnie i 2 dni może uda mi się rozpakować :D :D :D

Co do tego laktatora z Aventu to słyszałam pozytywne opinie, aczkolwiek Ja prawdopodobnie dostanę od siostry ciotecznej, wiec nie myślę nad zakupem, ale gdyby nie to ten jest u mnie nr.3 na liście :P 1 to medela, drugi Tomme Tippe :)

Melduję się ze spakowaną torbą, jeszcze tylko muszę dorzucić szczoteczkę do zębów i smoczek i butelkę awaryjne, ale szczoteczki póki co mam zamiar używać jeszcze, a smoczek i butelki schną po wyparzaniu :) :)

Eh, tak pakowałam tą torbę od niechcenia... chyba dlatego, że sobie uświadomiłam, że to już zaraz, za chwilę koniec ciąży... a boję się, czy sobie poradzę w nowej roli, jak to będzie wyglądać, jak przebiegnie poród i czy z malutką wszystko będzie ok... no i dopadł mnie stres. Teraz jak mam już torbę to przynajmniej czuję się przygotowana chociaż po części... chyba złapałam jakiegoś doła :P

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki,
zgłaszam swoją obecność. Starałam się czytać Was na bieżąco, ale nie dam rady wszystkim odpisać. Przez ostatnie dni kiepsko się czułam, skurcze wróciły, ale regularnie biorę leki i nie jest źle. Podłamałam się psychicznie po wizycie w szpitalu. Cały czas mam obawy, czy z Małą wszystko ok. Boję się, że po tych sterydach będzie ogromna i nie dam rady Jej przecisnąć. Nie chcę, żeby urodziła się wielka. Mam nadzieję, że wytrzymamy w dwupaku chociaż do 36. tc. W piątek mam wizytę u swojego gina, ciekawa jestem co mi powie. 6 listopada będę miała ostatnie usg. Pola stała się coraz mniej ruchliwa, niezbyt często daje o sobie znać.

Nie pamiętam, która z Was pytała się jakiś czas temu o pudełka do chusteczek nawilżonych. Ja kupiłam w rossmannie za jakieś 6 zł z paczuszką chusteczek, widziałam też w Kauflandzie za ok 8 zł.

Carolinee, dziękuję za przepis na gofry. Z pewnością wykorzystam po porodzie, teraz z racji cukrzycy mogę tylko obejść się smakiem. Co do gofrownicy, jak kupowałam jakiś czas temu porządną polską firmy Dezal, fakt, tania nie była, ale gofry wychodzą zawsze idealne.

mimi_88, ja mam wózek w kolorze szarym, w piątek dotarł i już czeka na Polcię.

Z racji ostatniego niespodziewanego pobytu w szpitalu, torbę też mam już spakowaną od A do Z. Wyprawka Poli dopięta na ostatni guzik. Niczego już mi nie brakuje.
Pokoik skończony, ubranka poprasowane, wszystko leży i czeka na nową właścicielkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki,
zgłaszam swoją obecność. Starałam się czytać Was na bieżąco, ale nie dam rady wszystkim odpisać. Przez ostatnie dni kiepsko się czułam, skurcze wróciły, ale regularnie biorę leki i nie jest źle. Podłamałam się psychicznie po wizycie w szpitalu. Cały czas mam obawy, czy z Małą wszystko ok. Boję się, że po tych sterydach będzie ogromna i nie dam rady Jej przecisnąć. Nie chcę, żeby urodziła się wielka. Mam nadzieję, że wytrzymamy w dwupaku chociaż do 36. tc. W piątek mam wizytę u swojego gina, ciekawa jestem co mi powie. 6 listopada będę miała ostatnie usg. Pola stała się coraz mniej ruchliwa, niezbyt często daje o sobie znać.

Nie pamiętam, która z Was pytała się jakiś czas temu o pudełka do chusteczek nawilżonych. Ja kupiłam w rossmannie za jakieś 6 zł z paczuszką chusteczek, widziałam też w Kauflandzie za ok 8 zł.

Carolinee, dziękuję za przepis na gofry. Z pewnością wykorzystam po porodzie, teraz z racji cukrzycy mogę tylko obejść się smakiem. Co do gofrownicy, jak kupowałam jakiś czas temu porządną polską firmy Dezal, fakt, tania nie była, ale gofry wychodzą zawsze idealne.

mimi_88, ja mam wózek w kolorze szarym, w piątek dotarł i już czeka na Polcię.

Z racji ostatniego niespodziewanego pobytu w szpitalu, torbę też mam już spakowaną od A do Z. Wyprawka Poli dopięta na ostatni guzik. Niczego już mi nie brakuje.
Pokoik skończony, ubranka poprasowane, wszystko leży i czeka na nową właścicielkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki własnie odwiedziły mnie 10 min temu Panie z Zus :) a chciałm jechac do sklepu na zakupy ale mysle a zjem jeszcze zupke i pojade :) i dzwonek do drzwi ogladam przez okno patrze jakis kolo w samochodzie myslaąłm ze poczta ide na doł i jak zobaczyłam przez szybe 2 Panie z teczka to odrazu wiedziałam ze to Zus kontrola .!!!!
Dzien dobry! Pani ta i ta , tak kontrola z Zus prosze sie podpisac ze zastalismy PAnia w domu i ze dobrze PAni wykorzystuje swoje L4 i jest w domku a nie w pracy. Dziekuje dowidzenia!!!!! hehehhe masakr ciekawe ile razy jeszcze przyjda :)

Pateczka Fajny brzusio :)
J tez mam pampersy i jedne i drugie zobacze ktore lepsze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki własnie odwiedziły mnie 10 min temu Panie z Zus :) a chciałm jechac do sklepu na zakupy ale mysle a zjem jeszcze zupke i pojade :) i dzwonek do drzwi ogladam przez okno patrze jakis kolo w samochodzie myslaąłm ze poczta ide na doł i jak zobaczyłam przez szybe 2 Panie z teczka to odrazu wiedziałam ze to Zus kontrola .!!!!
Dzien dobry! Pani ta i ta , tak kontrola z Zus prosze sie podpisac ze zastalismy PAnia w domu i ze dobrze PAni wykorzystuje swoje L4 i jest w domku a nie w pracy. Dziekuje dowidzenia!!!!! hehehhe masakr ciekawe ile razy jeszcze przyjda :)

Pateczka Fajny brzusio :)
J tez mam pampersy i jedne i drugie zobacze ktore lepsze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...