Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Heej, no weszłam sobie na 5.10.15 zrobiłam zakupy chciałam kontynuować i mnie wyrzuciło ze sklepu :( Jak weszłam drugi raz to połowa rzeczy, które chciałam była już niedostępna. Ojojoj, a takie słodkie wszystko było z małpką :D
No nic, będzie jeszcze okazja. :)
Madlenka - strasznie Ci zazdroszę morza, my dopiero w sierpniu pojedziemy jak mąż będzie miał urlop.
Carolineee- to wygląda pysznie, a jak pomyślę o zimnym karmi to ślinotoku dostaję. Co prawda mam w lodówce jeszcze Wakę radler 0%, ale to nie to...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

dziewczynki takie karmi to nam dozwolone troszkę łyknąć czy ma alko?
ostatnio szukałam ej warki radlera 0% i nie udało mi się.
A napiłabym się piwa bezalkoholowego, które na prawdę smakuje jak piwo - bo lech free to posmak ma ale na kolana nie powala
kiedyś pisałyście o jakiejś nazwie piwka które tak smakuje a nie ma alkoholu... podpowiedzcie jeszcze raz nazwę

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Nadrabiam właśnie zaległości w czytaniu was. Mieliśmy trochę z moim K. chodzenia po sklepach, bo musimy już rozglądać się za rzeczami do mieszkania, kafle, farby, panele te sprawy. A popołudniami to ledwo żyje. Tu gdzie teraz mieszkamy okna są od południa, nie można zrobić przeciągu i robi się puszka. Staram się uciekać do parku bo nie mogę wytrzymać, brakuje mi tchu.

Gratuluje wszystkim, które znają już płeć swojego maleństwa. Ja już się też nie mogę doczekać, faktycznie głupio tak bezosobowo się zwracać. No ale do 4 sierpnia wcale nie tak daleko ;)

Ja też się przymierzam do ścięcia włosów ! Ale postanowiłam zrobić to po porodzie, wiem, że będą wtedy osłabione i jak ten "ciężar" odejmę to pewnie szybciej wrócą do formy. A poza tym to chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu.

My bierzemy ślub cywilny 25 października a kościelny to za rok razem ze chrzcinami ;) Ale dla nas to taka formalność, jesteśmy razem 8 lat więc czujemy się jak małżeństwo :)

Moje maleństwo kopie, wierci się i zaczęło się intensywnie rozciągać. Nie wiem czy też tak macie. Ale od dwóch dni ok. godz 18 się zaczyna. Czuje jak mnie rozpycha od środka i skóra mi się naciąga po bokach. Boli to i nieprzyjemne ale cóż, przynajmniej wiem, że maluch rajcuje. Koleżanka tylko podpowiedziała, żebym częściej się oliwką smarowała bo jak już tak mnie rozciąga to mogę mieć rozstępy. A pępek to rozciąga się do granic możliwości, aż się boję :P Jest schowany ciągle ale bardzo duży.

Wiem, że pojawiło się odnośnie kąpieli w morzu/jeziorze itp. Czy któraś już korzystała ? Jak się czujecie ? Ja pytałam mojego lekarza przez tel i powiedział, że kąpać się mogę ale po tym przemyć pochwę tamtum rosa. Nigdy tego nie używałam więc muszę obczaić co i jak.

No ale się rozpisałam.

Dobrej nocy i miłych kopniaczków :)

Odnośnik do komentarza

karolina2507 hej :) ja tez nie zawsze sie udzielam, choc przewaznie dwa razy dziennie wchodze i czytam:) mam nadzieje, ze nie zostaniemy odrzucone :):)

Ucze sie do egzaminow, wlasciwie w sobote mam ostatnie :):)

Dzis weszlam w 19 tydzien, jeszcze tak dlugo do momentu spotaknia z bobaskami a ja czasem ledwo co wracam z przedszkola (do ktorego mam z 10 min) masakra. Mam jeszcze problem ze zgaga :( i problemy z zasnieciem, tak bardzo bola mnie nogi tak mnie kreca nie wiem jak to opiasac

W poniedzialek mam wizyte wiec mam nadzieje ze poznam plec.

Odnośnik do komentarza

MoniC- Ja byłam już dwa razy nad jeziorem i normalnie się kąpałam, też trochę się bałam, ale na plaży byo sporo 'ciężarówek' więc się uspokoiłam, w domu tylko porządnie się wykąpałam i jest ok.

Sylwunia06- ja ostatnio miałam straszne problemy z nogami, puchły, bolały i w ogóle... A zgagę zauważyłam, że mam straszną po potrawach z dodatkiem świeżego czosnku :/

karolina2507- witaj ponownie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Karolina witam ponownie na forum
Sylwunia moja gin nie przepisala mi mg, alw wie ze sama go biore od samego poczatku, bo pije kawusie. W aptece kupuje mg z B6 dla ciezarnych, biore 1 tab dziennie. Na opak napisane jest: zawartosc witamin i skladnikow mineralnych w 1 tabl (% realizacji zalecanego dziennego spizycia) magnez -56,25mg(15% rda) i wit B6 -1,4mg (100%rda). Do tego jem duzo owocow i warzyw.
Musze sie Wam pochwalic. Wczoraj u mnie w brzuszku po 22 byla imprezka :) Tyle razy mnie kopnela ze bylam w szoku. Momentami bylo to dziwne uczucie bo dopiero drugi raz czuje ruchy. Cudowne uczucie!!!!!!
U mnie dzis pochmurno z niewielkimi opadami, w nocy tez padalo

Odnośnik do komentarza

Karolina i Sylwunia nikt ws nie wygoni - miło, że wróciłyście z własnej nieprzymuszonej woli :)

ja się jakoś niewyspałam, budzę się ciągle i nie mogę znaleźć odpowiedniej pozycji do snu
rano obudził mnie głód... aż się mąż zdziwił, że powiedziałam, że jestem głodna... bo zawsze narzeka że nic nie jem :) oczywiście wyolbrzymia :)
miałam dziś sen - śnił mi się poród kilku kobiet naraz w tym mojej siostry że był taki spokojny, że oddychały sobie i dzidzie same powychodziły.... także może to dobry znak :)

podobno poród córek jest podobny do porodów ich matek - warto skonsultować :) chociażby z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki co do kapieli w morzu to lekarka mi odradziła ze jest zimne i niby zanieczyszczone przepisała mi recepte na wyjazd gdybym złapała jakas infecje globulki dopochwowe .

Od wczoraj czuje kopniaczki małej a przewaznie po posiłku :) teraz po sniadanku chyba sie obudziła :)
Jednak bedzie miała na imię
Marietta :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny,
U mnie pogoda tragiczna ;/ pada, pochmurno, a do tego jeszcze się nie wyspałam zupełnie i siedzę taka zmarnowana w pracy ;(

Sylwunia06 - Skurcze mnie złapały z środy na czwartek, od razu poleciałam po magnez, bo aż rano nie mogłam chodzić :( współczuję, najlepiej szybciutko sobie kupić i już zacząć brać. Może w innej aptece, a w pon to skonsultować.

jeśli chodzi o piwo to słyszałam, że karmi można, ja nigdy nie lubiłam piwa, w ciąży też mnie nie ciągnie.

Mój mały zaczyna kopać koło 21 jak leże na plecach :) Wariacje trwają, aż nie położę się spać :) w ciągu dnia zawsze po jedzeniu dostane jakiegoś kopniaka :) a wczoraj to chyba cały mi się próbował odbić od brzunia, bo czułam go z obu stron na raz :)

Znowu wróciła mi zgaga, a myślałam, że mam to już za sobą, mam wrażenie, że to po papryce czerwonej ;/

Jeśli to możliwe to zakochałam się w wózku hehe :D wczoraj w pracy weszła babeczka z takim wózkiem:
http://ewozki.eu/pl/p/3w1-wozek-wielofunkcyjny-Tako-CITY-MOVE-NOWOSC/714
jestem zachwycona! ma wszystko co chciałam :) najbardziej podoba mi się kolor new york i istambuł :)

Odnośnik do komentarza

monikam - wózki Tako są wózkami w dobrej cenie i dobrej jakości i jak zobaczyłam tego linka miło się zaskoczyłam... na prawdę fajne i długa gondola :)

dziewczynki czy wy też coś takiego macie, że odkąd poczułyście ruchy dzidzi to czujecie jakoś się inaczej niż wcześniej - ja tak jakbym uwierzyła, że Kruszynka moja tam jest i jakoś bardziej się z nią zżyłam choć wcześniej też bardzo byłam do niej przywiązana... teraz nie mogę przestać o niej myśleć, i odczuwam duże pragnienie dotknąć ja przytulić, cały świat mi się przysłonił, nic jest nieważne - najważniejsza moja Królewna :) teraz jakoś poczułam się mamą... wcześniej mówiłam, że będę mamą, a teraz czuję, że jestem mamą

Odnośnik do komentarza

https://1-mmedia.frisco.pl/id,190684/h,360/w,360/

Piwko Bavaria, link macie wyżej , ciemne i jasne - cudo. ) na pewno 0,0% piłam i uwielbiam, ja dostałam je w stokrotce :) Jeśli chodzi o karmi to ma DO 0,5 % , ale taka ilość nawet nie przedostaje się do krwi i jest trawiona w żołądku :) Więc spokojnie, nie ma co panikować! Pytalam się o to mojej gin :)

Ten wózek Tako jest super! kurczę no idealny hehe! :) wiecie gdzie można go `oblukać` stacjonarnie? np. jest w smyku? bo wydaje mi się, że taki widziałam :)

co do samopoczucia po pierwszych kopniakach to się mega zmieniło... tymi kopniakami dzidziuś do mnie mówi : Hej mamo! Ja tu jestem, u ciebie pod serduszkiem i tak bardzo Cię kocham, że daję o sobie znać! :) Uczucie niesamowite, wczoraj wieczorem malutka harcowała, aż mi brzuszek zniekształcało hehe! No... i moja mała wredotka obudziła mnie o 4:55 swoimi kopniaczkami , ale po paru minutach dała spokój, pewnie nie pasowała jej moja pozycja :D

Odnośnik do komentarza

Monikam bardzo ładny wózek. Ma nawet dużo miejsca pomiędzy gondolą a koszykiem - to też ważne, by później pojedyńczo nie wrzucać zakupów i nie złościć się. Najbardziej podoba mi się tokyo i new york. Podłączam się do pytanie - gdzie można obejrzeć go na zywo?
Wczoraj jak poczułam jak urządza sobie dyskotekę w moim brzuszku to poczułam sie cudownie. Po raz pierwszy poczułam tak wyraźnie.
Uczucie bezcenne!

Odnośnik do komentarza

Carolineee- bardziej wzruszającego opisu 'koniaczków' chyba napisać nie mogłaś. :D Aż mi łza napłynęła... No ale ja cierpliwie czekam.. I czekam.. :)

Jeszcze około 3h i zobaczę moje maleństwo! Jupi! :D

Któraś pisała o skurczach nóg- mnie łapią tak mocno, że w dzień całe łydki mnie bolą. I piję magnez, chyba muszę kupić ten do łykania. Może bardziej pomoże.
W nocy naszła mnie taaaka ogromna ochota na krokiety i barszcz czerwony, że dzisiaj mam iście Wigilijny obiad :p Mąż się śmieje, że dobrze że jeszcze ochoty na łazanki nie mam i karpia :D He hehe wszystko jeszcze przed nami...

Miłego Dnia!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamuśki :D

Też dziś kiepsko spałam;/ o 4 już się obudziłam.
Ale na szczęście w prorównaniu do wczorajszego dnia czuję się bardzo dobrze.
Też męczą mnie skurcze, mimo że magnez biorę od jakiegoś czasu. Jak już wcześniej pisałam Hela Mag B6 Mama bo ma aż 100 mg mg w jednej kapsułce, no i powinien być bezpieczny, bo w końcu dedykowany Mamom.
Na szczęście teraz skurcze są troszkę mniejsze, bo przed suplementacją magnezu były tak mocne, że przez kolejne 2 dni ciężko mi się po schodach chodziło.. :/
Czytałam w Internecie że kiedy łapie skurcz należy jak najmocniej zgiąć palce w kierunku łydki – wypróbowałam na sobie i przy delikatniejszych skurczach pomaga.

Świetnie, że już tyle z Was czuje ruchy, Na pewno lada dzień wszystkie Grudnióweczki poznają to uczucie:)
KariKari to prawda że od kiedy czuje się dzidziusia jakoś inaczej patrzy się na ciąże, maleństwo, siebie jako mamę. Od kiedy dostaję kopniaki marzę o tym żeby Go przytulić, wyobrażam sobie te maluśkie rączki i nóżki.. To jak wygląda. Mogłabym bez przerwy wgapiać się w brzuszek kiedy się porusza i czule go głaskać. Z niczym nie da się porównać tego uczucia :D

Co do alko to uważam że odrobinka ale naprawdę odrobinka jakiegoś słabszego alkoholu na pewno nie zaszkodzi, na przykład moja koleżanka miała w ciąży problemy z nerkami, to jak ją wypisywali ze szpitala, to polecili jej pić piwo właśnie :P Ja sama nie piję, bo miałam kłopoty z żołądkiem ;/ ostatnio jedynie skusiłam się na literatkę żurawinowego reddsa ;p

Witamy Dziewczyny Karolina i Sylwunia:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :) dzisiaj odkryłam to forum wiec od razu pisze . Mam termin na 14 grudnia - juz wiemy ze bedziemy mieć dziewczynkę przynamniej na razie nic nie wyrosło :) strasznie sie cieszę, ze was znalazłam bo wsparcie w tym czasie i wymiana doświadczeń jest nieoceniona. Jestem po wczorajszej wizycie u gina i dzidzia ma juz 15 cm jednak ze stresu zapomniałam zapytać ile wazy ;( czekam na ruchy dzidzi z niecierpliwością bo na razie tylko takie muśnięcie czasem potrafię wyczuć :) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie, które mam nadzieje poznam niebawem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...