Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mamusie w środowy poranek - musiałam sprawdzić jaki dzień jest bo straciłam rachubę już :)

co do cc to boję się tego jak ognia i mam nadzieję, że nie będzie mnie o dotyczyło....nastawiłam się na poród naturalny i chcę się do tego jak najlepiej przygotować

co do porodu dużego dziecka to ciocia opowiadała mi jak jej znajomej synowa urodziła jakiś miesiąc temu chłopca ponad 5 kg i w dodatku naturalnie. Nie dość że podziwiać taką kobietę to jeszcze dziecko i mama zdrowe bez nadwagi... dla mnie to jakaś abstrakcja.... takie wielkie dziecko to aż ciężko uwierzyć

ja już po śniadanku i porcji książki Zaklinaczka dzieci.. ta codziennie chcę przeczytać choć jeden rozdział by moc przejść do kolejnych książek, które mam zaplanowane przeczytać do czasu porodu by być na nowe wyzwanie przygotowana :)

Iza-majka takie kryzysy dopadają szczególnie pod koniec ciąży kiedy fizycznie jesteśmy zmęczone, obolałe... niestety na to nie ma rady hormonów nie uspokoimy bo teraz są w fazie pracy maksymalnej, a po porodzie dopiero będzie hardcore zanim wrócą do normy.... my teraz potrzebujemy wsparcia, zrozumienia więc warto rozmawiać ze swoimi facetami o tym i nie udawać, że jest ok.... mam czasami tak samo - na przykład dziś czuję się fatalnie bo źle spałam aż musiałam się mężowi wyżalić, który wysłuchał i plecki masował.... takie wsparcie dużo daje

miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

No ja wiem że to wina hormonów przede wszystkim ale tak mi z tym źle. Nigdy taka nie byłam.
A co do dużego dziecka- brat tak do 4 m-cy był ponad normę, potem mniej przybieral a teraz no jest już dorosły, jest dobrze zbudowany ale nie gruby. Ja myślę że w przypadku mamy to jednak cukrzyca w jakiś sposób zadziałała. Bo pomimo tego że w ciąży było ok to ona była obciążona genetycznie. Dlatego i ja kontroluje już cukier od kilku lat... mama męczyła się kilkanaście godzin zanim zrobili jej cc , potem powiedziała że ma to w dupie i ona już nic nie będzie robić bo nie ma siły. .. no potem ją przepraszali że nikt wcześniej nie pomógł no ale 20 lat temu nie było takich dokładnych badań. ..

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka- noooo to duuuży dzieciaczek jak na 37tc! gratulacje dla znajomej :)

iza-majka- ja też jestem obciążona genetycznie cukrzycą, moja mama ma, tata ma, dziadek ma, rodzenstwo mojego taty też ma... więc no tylko czekać jak koło 40stki i mnie dopadnie... cukier obecnie na szczęście mam ok, a dzidziuś będzie prawdopodobnie większy bo rodziców ma dużych :D ( Ja 188cm, mój A 202cm :D )
Wyrazy podziwu dla twojej mamy, takiego wielkiego chłopa urodzic! :)

Obudziłam się przed chwilą... z bólem głowy i niechęcią do jedzenia... brrrr. takie mam dziwne uczucie w żołądku.. sniadanie już czeka obok, ale jakoś tak ... jak tak dalej pójdzie to przestane jeść, a obecnie moja dieta opiera się ja jogurtach... a, no i jak nigdy nie jadłam boczku... takiego wędzonego ( zawsze mówiłam że to okropne i tłuste jak mój tata jadł :D ) tak teraz kanapka dzienie musi być, z papryką konserwową, masłem i chlebem. Czuję się z tym źle, bo jem tyle tłuszczu... fuj. Ale tak mi to smakuje :D Taka moja zachcianka ciążowa :D Mam nadzieję, że mi przejdzie hehe :D

Jutro wizyta, a rano badania - mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

A kto ma wizyty dzisiaj?!

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry wszystkim:)
Iza-Majka
To witam w klubie chyba jesteśmy w takim momencie ciazy ze takie złe dni dopadaja oby jak najmniej i najkrócej . Twoja mama na prawde dzielna kobieta .
Młoda fasolka
Brzmi nawet optymistycznie ze przy tak dużej dzidzi cały porod w 8 godzin:) wazne ze wszystko ok
Aabalik
Super ze z małym i tobą wszystko dobrze. Rośnie ładnie mały mężczyzna :)
Carolinee
To ja myślałam ze ja z moim mężem jesteśmy wysocy( ja 175 a maź 186:) ) i mozemy miec duża dzidzie ale u was to fakt moze ale nie musi byc duża dzidzia wazne zeby zdrowa:)
Jesli chodzi o butelki to dostałam kilka mae i duże z tommy tiple i mam tez z firmy MAM ale smoczki do tego dokupila mi mama juz na cały rok od bezkolkowego do kaszki z Canpolu. Nastawiamy sie na pierś ale w pogotowiu dobrze jak bedą:)
Ja powtórzę sie ale juz tylko 2 dni i zacznę wolne bo juz czuje ta ciąże i to dosadnie. Zazdroszcze tym z was ktore jeszcze brykaja:) ja 2 tyg temu jeszcze sporo energii a teraz jak by ktos wtyczkę wyciągnął zmęczona itp ale dla maleństwa wszystko sie wytrzyma:)
Właśnie przeczytałam na moim suwaczku ze 35 dni do daty porodu i tak dociera ze to juz tak niedługo :):)
Mam pytanko odnośnie kosmetyków czy slyszalyscie lub czytaliście o kosmetykach Ziajka ? Bo zastanawi sie nad nimi. Mam cały kuferek Jonsona ale najpierw kupiłam a pozniej sie dowiadywałem ze uczulaja i jak cos to po pierwszym roku je bede używała.
Miłego dnia ja wracam do pracy ale oczywiście bede zaglądała :):)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Aga myślę że brykają te dziewczynki które maja termin pod koniec grudnia. To jeszcze je dopadnie. Hehe. Oczywiście oby jak najpóźniej! Ja osobiście za ziaja nie przepadam i nastawiam się na nivea. Sama ich używam. Mam trochę probek z sr więc e razie co będę próbować. Wczoraj na sr mieliśmy temat o karmieniu. Położna pokazała dobry sposób na powiększenie brodawek. Bezbolesny. Otóż rozciaganie na boki i góra-dół otoczki wokół sutka tak aby palce były jak najbliżej ale nie dotykały twardej części. Wczoraj sama sprawdziłam i muszę powiedzieć że nie głupi pomysł. ..

Odnośnik do komentarza

Hej. :)

111Magda- Gwarantuję Ci, że była w 37 tygodniu :D Dlatego dla mnie to taki szok! :) Fakt, że ona do najszczuplejszych nigdy nie należała, co prawda z rok jej nie widziałam...

Iza-Majka- To chyba taki okres ciąży na marudzenie. Ja od kilku dni nie mam ochoty na nic. Jedynie bym spała. Jestem wściekła sama na siebie, bo nic mi się robić nie chce, ani obiadu, ani sprzątać ani nic... Zero motywacji :( Nawet wczoraj mi nerwy puściły zamknęłam się w sypialni i wyłam jakby nie wiem co się stało... Hormony biorą górę! Trzeba to przetrwać tak jak Kari mówi. :) Jestem z Tobą! :*

Carolinee- Faktycznie jesteście 'duzi' :D Ja mam skromne 168 a mój Ł. 199 :D A ja jak się rodziłam miałam 2990 a mój Ł. 4000 :)

Tak się cieszyłam, że ogarnęłam pranie ciuszków a kuzynka przywiozła mi dzisiaj kolejną torbę ! Ale głównie na 74/80 Więc nawet ich jeszcze nie piorę. :) Resztę na 68 też odłożyłam do reklamówki i nie piorę jeszcze...

Za to tak jak nie miałam kombinezonów tak teraz mam 8 sztuk! Bo jak kupowałam te ciuszki od tej kobitki to tam były 4 sztuki i nawet mam jeden na 62 :D Później wstawię zdjęcie. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie grudnioweczki, tak wiec ja jestem dopiero 33tydzien a mnie.wczoraj dopadlo takie lenistwo nie moc ze brak slow plakac.mi sie chcialo ciagle sie w nocy budzilam czy.aby napewno wszystko ze.mna ok synus tak dziwnie chyba lezy bo tak.inaczej mi sie wypina z lewej i prawej.strony pagorki a po srodku miekko.dziwnie. ale.coraz.to mocniejsze kopale.daje

Odnośnik do komentarza

Asiek25
No niestety zmęczenie mas dopada jak by nie było organizm pracuje na wolnych obrotach i hormony w sumie tez ale dobrze ze jest forum mozna troszkę pojecZec i zawsze ktos dobre słowo powie:)
Ja dobrZe Ze mam takie oparcie łóżka za ktore podczas przekrecenie sie łapę i pomagam sobie :) a moja Hanka najbardziej lubi sie wypisać na prawej stronie brzucha a machać nóżkami po lewej ale nieraz wypina sie i po lewej stronie czasem aż nieprzyjemnie jest ale jej rekreacji na przekrecenie nie czuje.
Ja mam pytanie czy was ziewcYny pobolewa lub boli pachwina. Mnie lewa tak miedzy ud a ktocEm jak sie przekrec lub zaczynam chodzić po leZeniu to juz od kilku miesięcy tak jak bym sie nadciągnęła nigdy nie pytałam o to poloznej a teraz przyszło mi na myśl cY moze któraś z was tez tak miała bądź ma?

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, dziś pobiłam swój rekord obudziłam się o 11:30 ;) co pradwa wstałam o 6 zrobiłam śniadanko dla męża ale ja potem położyłam się o 7 to było po mnie ;)
Mea mi szyjki nikt nie mierz, tylko po badaniu ginekologicznym moja lekarka mówi że jest super i robi mi zwykłe usg. Antek może się tak ułożył a za chwile może być ciut wyżej, obserwuj czy nie ma tych objawów na które położna zwróciła Ci uwagę. I oby wszystko było dobrze i synek został w brzuszku ;)
Gabi super że wizyta udana;) ja teraz mam zrobić GBs.
Jemtruskawki ja podobnie jak Vanesa mam robione usg co wizytę i na następnej wizycie też będę mieć a to będzie 37 tydzień.
Aa balik super że mały ładnie rosnie ;) oby wyniki badań były dobre.
Młoda Fasolko gratulacje dla koleżanki ;) ale Duzy synek jej się udał ;) i jaka różnica z usg!!
Iza majka nie łam się, jeszcze tylko chwila i koniec dolegliwości ciążowych ;) wytrzymasz;)
Kari mi też mężuś w nocy plecy masował, jak dobrze że zawsze jest pod ręką ;)
Asiek25 mam wszystko o co pytasz ciężko mi się przekręca z boku n bok, i brzuszek raz z lewej raz z prawej, choc z prawej zdecydowanie częściej ;)
Agapo mnie pachwiny nie bolą i nie bolały jak na razie . może naciągnęłaś sobie mięsień.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Asiek25- Mój mały ostatnio jest tak ruchliwy, że dosłownie czuję Go wszędzie :) Jak siedzę czuję Go w okolicy pępka jak stuka, puka, wczoraj na przykład wypinał plecki i dupkę a rączki czułam w okolicy pęcherza. A wieczorem jak się położyłam na boku to po lewej stronie dawał takie kopniaki, że aż bolało czasami. Tyle siły ma łobuziak kochany :)
W ogóle to niesamowite skąd taka mała istotka ma tyle siły żeby aż tak dawać kopniaki :D :D :D

A ze zmianą pozycji u mnie to jest tak, że łapię się za łóżko i się turlam :D Albo mój Ł. mnie 'przeciąga' :D

AgaPo- Mnie pachwiny nie bolą. Od czasu do czasu czuję jedynie kłucie w pochwie, ale pytałam o to lekarza powiedział, że czasami może być takie uczucie jak mały za mocno napiera.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

marysia1002 Ja jestem bardzo wdzieczna swojemu lekarzowi ze jednak zawsze mierzyl dlugosc szyjki pomimo badania ginekologicznego ... Robil zwykle Usg a potem kilka sekund dopochwowe I szyjka zmierzona .gdyby nie to byc moze urodzilabym w 30 tygodniu a to nie jest jeszcze czas.w ciagu miesiaca skrocila sie niemal 3 cm .co by bylo gdybym dalej byla aktywna I nie dostala lekow nie wiem. Podobno nie zawsze jest koniecznosc kiedy lekarz czuje ze ok ale ja czuje sie bezpieczna kiedy wszystko wiem :) a to kilka sekund :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Sporo genów dziedziczymy po naszych rodzicach, jednakże trzeba popatrzeć też na naszych dziadków. Po nich też cześć dostajemy w prezencie
AgaPo ja używam ziajki i nivea i z obydwu kosmetyków jestem zadowolona. Pachwiny nie bolą mnie
asiek25 moja wiercipiętka strasznie kręci się, coraz boleśniejsze są jej ruchy. Jak leże na prawym boku to od razu nóżki i rączki idą w ruch. Tak mi jest nie przyjemnie, że muszę położyć się na plecach albo lewym boku. Chyba jest jej nie wygodnie w tej pozycji haha mała mądralka. Czasem poczuję jak mnie uciśnie w pęcherz - bardzo dziwne uczucie
Gabrysia lubi pokazać swój tyłeczek albo nóżki, wtedy mam dwa wybrzuszenia, czasem bolące. Jak mąż widzi co ona wyczynia z brzuchem mamusi to mówi jej aby się uspokoiła :) i głaszcze mnie po brzuchu
marysia1002 gbs i hbs już mi zrobiła, wczoraj na wizycie odebrałam wyniki
MłodaFasolka niestety mam tak samo, raz udało mi się parę wygibasków nakręcić. Mam zdjęcie jak mamie garb z lewej strony urósł :) od wypchniętych nóżek

Odnośnik do komentarza

AgaPo mnie tez czasami boli pachwina ale to podobno normalne.
Teraz ruchy dzieciaczków mamy inne, nie kopniaki niekontrolowane a takie rozpychanie bo im ciasno u nas w brzuszkach aż czasami się zastanawiam, czy im tam wygodnie jest. Chociaż kopniaki tez są ale takie już solidniejsze…. Czasami aż boli i oddechu brak
Vanesa – nasze Maluszki pewnie sprawdzają naszą cierpliwość :)
Marysia zaszalałaś z tym spaniem :)
Młoda Fasolka – dobrze, że mężuś pomaga zmienić pozycję.. Ja to często w nocy zakładam swoje nogi na jego nogach by mi było wygodnie. Rano tez pomaga się podnieść :) Co do nagrania szaleństw Maluszków to już dawno to zauważyłam i się poddałam. Jedynie raz fotkę mi się udało zrobić zniekształconego brzucha jedyna pamiątka :)
MamaMa – to ważne by lekarz oprócz badania organoleptycznego zrobił też przez usg badanie szyjki – u mnie moja pani doktor też zawsze bada dzięki temu mamy ją pod kontrolą a ja spokojniejsza jestem.
Gabi – moja Niunia to nieważne na którym boku leżę to szaleje a na wznak już cisza. Podobno takie kopniaki świadczą, że im wygodnie dlatego tak okazują radość.

Ale mi się dziś chciało bananów jak zobaczyłam w sklepie takie piękne to ślinotoku dostałam aż – aż zjadłam dwa naraz :)
Ja to dziś nie myślę w ogóle…. Pojechałam sobie na miasto załatwiłam co mam załatwić, wracam do samochodu i siadam na miejscu pasażera… aż sama zaczęłam się śmiać… że przecież ja prowadzę bo przecież że nie duchy… ale miałam ubaw z samej siebie :)

Odnośnik do komentarza

mamaMa ale ja wcale nie twierdzę że nie należy mierzyć długości szyjki to jest mega ważne, ale mam też zaufanie do swojej lekarki która twierdzi że szyjka jest długa i jak na razie odpukać to się sprawdza i oby jak najdłużej ;) moja koleżanka też nie miała mierzonej szyjki i jak na kontrolnej wizycie lekarz ja zbadał i stwierdził że szyjka mu sie nie podoba od razu zrobił usg i wysłał do szpitala i teraz szyjka jest mierzona co wizytę bo są ku temu wskazania ale jak tych wskazań nie ma po badaniu ginekologicznym to chyba nie ma co mierzyć przez usg. W końcu po coś siadamy na ten fotel ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...