Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Iza-majka i mamaMa – masz rację z tym zapuszczeniem się… ja też w domku dresik ale jak wychodzę to makijaż biżuteria i ubranie musi być dla dobrego samopoczucia by ładnie wyglądać. A co do włosów to u mnie czy pofarbowane czy nie to i tak nie ma różnicy bo kolor u mnie prawie identyczny… a że teraz trzyma się na włosach tydzień to sobie darowałam ich malowanie. Co do pazurków to w końcu mam czas o nie zadbać mimo, że ich twardość się pogorszyła, ale zadbać o siebie trzeba :) W czwartek sobie zrobie hybrydę jakąś :) a dziś zakupki… kurtka pilnie potrzebna i kusi mnie kupić upatrzone w Venezii buciki….
Mimi o takiej opiece nie słyszałam – ale te 14 dni to chyba chodzi o tacierzyńskie…

no dorobiłam się do swojej kolekcji fotki brzuszka :) uwielbiam oglądać galerię i usg i brzuszka.... ale ten czas leci :)

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_19138.jpg

Odnośnik do komentarza

branie tacierzyńskiego te 14 dni to muszą być nieprzerwany czas i tatuś musi dostarczyć kopie aktu urodzenia oraz napisać wniosek, który kierowany jest do pracodawcy.
Musi go wykorzystać do ukończenia roku przez dziecko i nie musi korzystać od razu a może na przykład później to już od niego zależy.
U nas tak dwóch pracowników brało stąd wiem.

Odnośnik do komentarza

Hej, hej! Ja sobie wstałam o 10 :D :D :D i zaraz zabieram się za śniadanko, ale jak na razie sobie płaczę przy cebuli bo będę robić kolejne wypieki, tym razem śniadaniowe na wytrawnie :)

Śliczna pogoda! Słoneczkoooooo .... ale za to zimno jak nie wiem :( 2-3 *C :(

Dziewczynki, czy wasz organizm zatrzymuje teraz wode w sobie i puchniecie trochę? bo mi się wydaje, że od jakiegoś czasu mam spuchnięte dłonie i łydki łącznie ze stopami... + waga tak rośnie, a nie inaczej.. a jem normalnie i to chyba przez to... jak myslicie?

super brzuszki macie! :)

Odnośnik do komentarza

Hej. W nocy znowu dokuczało mi lewe biodro, jak wstawałam z łóżka to aż mi łzy poleciały.
Co do zatrzymywania wody w organizmie to chyba u mnie zaczął się ten proces, musiałam ściągnąć obrączkę i pierścionek... I na wadze kolejne +2kg Czyli mamy już +8. Ale mój brzuszek jest znowu większy, albo mi się wydaje :)

iza-majka- Super ten kolorek ! :)

aabalik- Super ten kociak i psiak! I brzusio jaki ładny :)

Kari- Piękny brzusio. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Kari - fajny brzusio,

mamaMA - jaki masz mały w proównaniu do mojego, ale zgrabniutki
po zdjęciach brzuszków widać jak nasze maleństwa rosną :-)

iza-majka- fajny kolorek Ci wyszedł

Co do zatrzymania wody, to pisałam Wam parę dni temu, że mi nogi puchły, teraz mi nie puchną, ale wcześniej piłam colę (jak mnie coś brało) i wodę gazowaną, ale jak przestałam to nogi wróciły do stanu poprzedniego

Odnośnik do komentarza

Mae
Ja już kupiłam staniki do karmienia, bo trafiłam na fajną promo:) W razie jakby rozm nie był dobry to dokupię jeszcze, ale myślę że będą ok.

aabalik
Fajne piżamki !: ) Nie wiedziałam, że imbiru nie poleca się osobom z kłopotami przewodu pokarmowego, dzięki za info, bo to akurat mnie dotyczy!. // Fajny brzuszek:) // Mam taki leżaczek jak Ty! :) Tylko inny wzór:) i moja siostra też taki ma-powiem Ci że jest dosyć praktyczny, wygodny:)

mamaMa
to witaj w klubie jeśli chodzi o wybór stanika! też nigdy w ciemno nie kupiłam.. A jak szłam do sklepu z bielizną to w przymierzalni spędzałam więcej czasu niż jakbym wybierała jakąś sukienkę na super imprezę ;p Ale teraz jak moje cycki są dosłownie co miesiąc inne, to już po prostu sił nie mam na kolejne poszukiwania ideału ;p i szkoda mi kasy na stanik na chwilę.. Noszę zamiennie dwa do karmienia, które mają miseczkę ciut za luźną, ale przynajmniej nic mnie nie uwiera, nic się nigdzie nie wbija itd.. // Super brzuszek:)) // A co do rozmiaru stopy, to mi się chyba nic nie zmieniło :). Ale czytałam, że pod wpływem jakiegoś hormonu może się zdarzyć że w ciąży zwiększy się rozmiar stopy. A w ogóle muszę sobie kupić buty, bo jedne mam na obcasie a drugie sznurowane, teraz potrzebuję wygodne wciągane płaskie :D

Kari
Ładny brzusio:). Też słyszałam że octanisept można stosować żeby krocze szybciej się goiło:)

iza-majka
Różnica na wielki plus!:) Masz super włosy!:)

mimi_88
Mój mąż pod koniec ciąży wykorzysta normalny wypoczynkowy urlop, może Witek zechce się urodzić w tym czasie:). Jeśli nie, to pewnie od razu po porodzie skorzysta z tego ojcowskiego 2 tyg. A jeśli chodzi o tą opiekę te 80%, to ustaliliśmy, że skorzysta z tego jeśli np. miałabym cesarkę i potrzebowałabym bardziej jego pomocy, albo jakby (odpukać) coś było nie tak.. no bo wtedy samej mogłoby mi być trudniej.

Olusssia
Ja się cieszę że tylko wychodzę z sypialni i już jestem w łazience:P Ale jak nocuje u rodziców, to spacery są trochę dłuższe - ostatnio się śmiałam, że pożyczę nocnik od mojej siostrzenicy hehee;p

Martaa89
Co do tego pulsowania, to ja w taki sposób odczuwam czkawkę..

Carolinee
Nie zauważyłam żebym spuchła. Chociaż właśnie dla eksperymentu chciałam zdjąć obrączkę i ani drgnie:/

Dziewczyny a ja się dziś wyspałam :) Super uczucie :P
Wczoraj tak mnie kręgosłup bolał, że wieczorem robiłam sobie ćwiczenia na III trymestr, kocie grzbiety etc . Trochę ulżyło :).

Mieliśmy na sr spotkanie z pediatrą i rozmowę o szczepionkach i usłyszałam taką praktyczną radę.. Żeby na pierwszej wizycie u pediatry (nie na tej szczepiennej ale w ogóle pierwszej) poradzić się lekarza odnośnie szczepionek, żeby pomógł Wam wybrać szczepionki odpowiednie konkretnie dla Was. Tzn. uwzględnić to jak długo maluch będzie w domu z Wami, czy może szybko pójdzie do żłobka, czy zamierzacie karmić piersią, czy jest wcześniakiem itp. itd. Przeanalizować wszystko i postarać się dobrać rodzaj i ilość szczepionek do swojej sytuacji. I jeszcze jedno, jeśli chodzi o szczepionki skojarzone, to nam położne odradzały, tzn. określiły to w ten sposób, że jeżeli mamy rezygnować załóżmy ze szczepionki na rotawirusy a zapłacić za skojarzoną, to lepiej zaoszczędzić na tej skojarzonej i za te pieniążki dobrać jaką dodatkową! I ogólnie polecały szczepionki, żeby lepiej kupić tańszy wózek a zapewnić szczepionki ;p. Oczywiście te rady kierowały do osób, które nie mogą sobie pozwolić na wszystko, no bo jak kogoś stać i na skojarzoną i dodatkową to super:) .
Wybaczcie że tak chaotycznie opisałam, ale się spieszę już muszę obiad robić:P:P

Powodzenia na wizytach tym które dziś mają:):)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Fajne brzuszki dziewczyny :)
MamaMa jaki malutki w 33 tyg ! :)

Carolinneee mi nic nie puchnie ale moja Pani DR. pyta co wizyte jak sie czuje i czy puchna mi stopy mowie ze nie ale chyba to normalne skoro pyta ....
Ja narazie czuje sie super pierwsze 4.5 miesiaca to jakas rzeznia była wymioty mdosci teraz jak reka odjoł chyba rekompensata za pierwszy i połowa 2 trymestru oby tak do konca jedynie co czasem dokucz to zgaga tak to jest ok .....
Ja mam 33tydz i 3 dni 10kg na plusie waga stoi w miejscu od 6 tyg ...
Abalik super focie pies kot powala :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczęta :)
Kilka dni mnie nie było ale udało sie nadrobić i przepraszam ze nie odpowiem każdej z osoba ale ten ostatni tydzien pracy mam troche zamieszania a jak wracam do domu to padnieta jestem::
Wasze ciuszki, wozki wszystko takie fajne ładne i słodkie.
Brzuchu macie super dziewczyny nie sa wielkie i taki ładny ksztalt maja.
Odnośnie jedzenia to nieładnie mówiąc mi język ucieka wiadomo gdzie jak piszecie na co macie ochotę lub co gotujecie a wiem ze musze uważać bo juz sporo wagowo przybralam.
Super ze cały czas dbajcie o siebie i tez uważam ze cały czAs powinnismy zeby czuć sie dobrze w swojej skórze.
Pisałyscie i dolegliwościami i u mnie jak do 33 tyg było spoko tak od zeszłego tyg wszelkie dolegliwości ciążowe mnie odpadać zaczęły zmęczenie, brak siły, problemy z oddychaniem, wieczorne bóle żołądka aż pierwszy raz nospe brałam. Nastrój u mnie troche obniżony ciesze sie na maleństwo ale jakos cos mnie dopada wiec przepraszam za użalanie sie obiecuje ze w przyszłym tyg bedzie lepiej:)
Ciesze sie ze wasze maleństwa rosną ładnie i ze brykaja:) sama radość ja to uwielbiam:)
Soqulka
Ciesze sie ze nadal w dwupaku:) oby jak najdluzej trzymam kciuki
Monika
Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia samych radosci:)

Mamusie z cukrZyca podzowi jested is silne kobietki juz niedługo :)
Przypomniało mi sie ze szkoły rodzenia położna mówiła o efekcie płaskiej główki? Czy w Polsce tez o tum mówią i radzą ze jesli dziecko nie śpi to nosić kąsać nawet na naszych brzuchach ale dziecko na brzuszku zeby jak najmniej wtedy leżało na tyle bądź boku główki .
Pozdrawiam wsYstkie i zycze miłego dnia i wszystkiego dobrego.

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

aabalik nawet nie wiesz jak czasem chciałabym mieć taki duży brzusio !:) nikt mi nie chce wierzyć ze to już 8 miesiąc ciąży ..ostatnio pani w laboratorium na pobraniu krwi:" a co pani tak ciężko oddycha to dopiero początki ,potem w 3 trymestrze się zacznie!" :D

4aleks4ndr4
Zazdroszczę ćwiczeń mi nie wolno nic takiego robić a chętnie bym się poruszała bo z tymi 16 kg na plusie w łóżku to zupełnie stracę kondycję do porodu .
. od ponad miesiąca biorę całą listę leków więc możliwe że to przez to mam większe stopy .hmm...

Vanessa35 ostatnio nawet pytałam lekarza czy nie jest za mały .ale stwierdził że jestem wysoka (180) i z tego powodu dzidziuś ma dużo miejsca więc nie ma potrzeby się wypychać ale przez to może bardziej uciskać mi pęcherz i przeponę niż jakbym miała dużyy brzunio ..mogę się w miarę sprawnie poruszać ( teoretycznie bo teraz i tak tylko leze :D ) ale oddycham ojj ciężko..
Życzę Ci do końca ciąży lekkich dni jak teraz ! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Kari
Ja juz od dłuższego czasu mam problemy z oddychaniem jak leżę na wznak czasem i na boku bywa. Moj maz nieraz pyta czy sie dobrze czuje bo tak sape. Macica jest coraz wyZej i uciska nam wszystko :/
Jesli chodzi o kosmetyki to tu nie pomogę bo tu myją woda i po porodzie jest sie tylko 6 godzin po wszystkim wiec ja biorę pampers i chusteczki nawilżane :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Fajne te Wasze brzuszki :)

Kari- Ja do szpitala dla maluszka muszę zabrać jedynie pieluchy tetrowe sztuk 4 i mokre chusteczki. I NIC więcej. :D No oczywiście ciuszki jedynie na wyjście dla maluszka. :) No chyba, że pobyt w szpitalu będzie trwał dłużej niż 3 dni to muszę wziąć więcej ubranek.

Ja byłam przekonana, że ubranka muszę wziąć na cały pobyt w szpitalu, pampersy, kosmetyki itd. A tu mnie położna zaskoczyła. :]

Od rana wypiłam chyba z 4 herbaty i butelkę wody porzeczkowej. :) Pije jak smok dzisiaj!

Piorę już ostatnią pralkę ciuszków dla malucha. :D :D :D Od jutra prasowanie...

Jeszcze później muszę wyprać swoje pidżamy i szlafrok żeby mieć już gotowe do spakowania. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny dziś w Opolu pięknie świeci słonko ale rano było zimno byłam u ortopedy po skierowanie na CC wiec trochę zimno było,tez mnie bolą biodra czasem biorę paracetamol myślę ze jeszcze 5-6 tygodni i finisz,co do ubranek do szpitala to w Opolu nie trzeba wszystko się dostaje nawet dobrze bo po co mam zabierać bakterie do domu,maż przywiezie tylko ubranka w dniu wyjścia jedynie co to trzeba mieć swoje pampersy a co do kosmetyków to jeszcze popytam bo znowu we wtorek kolejna wizyta kontrolna cukru wiec będę mieć możliwość wszystkiego się dowiedzieć.Dziś pierwszy raz opadły mnie delikatne skurcze macicy brzuch się stawiał nie było to za przyjemne,
teraz z Tomusiem odpoczywamy i czytamy fora ,dziewczyny czy kopiłyście butelki ?? jakiej marki bo ja myślę nad AVENT lub LOVI ale jeszcze się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza

Aleksandra mi maltan wczoraj przyszedł z apteki i jeszcze nie smarowałam piersi ale chyba zacznę, jak widzisz takie efekty to chyba warto.
111magda mnie żołądek nie bolał ( nie licząc ostatnich sensacji ale to pewnie przez zatrucie)
Mea śliczny brzuszek i taki malusi ;) ja stanika do karmienia jeszcze nie mam ale na pewno kupie do szpitala.
Aabalik super brzuszek a zdjęcie zwierzaków po prostu genialne ;)
Iza majka ale zmiana;) na pewno świetnie wyglądasz i masz super loki ;)
Mimi 88 ja też czytałam o tej opiece co prawda podobno bardziej się należy po cc, ale myślę że po porodzie Sn nie będzie problemu ze zwolnieniem dla męża ja już zapowiedziałam swojemu ze na to idzie albo moja mama przyjeżdża na dwa tygodnie do nas ;) więc biedny chyba wyjścia nie ma ;)
Olusia to o czym piszę mini to nie jest tacierzyński , tylko zwolnienie dla męża na opiekę nad żona po porodzie.
Kari twój brzuszek też piękny ;) chyba i ja zrobię zdjęcie morfo bo już z 2 -3 tygodnie nie robiłam ;) Ja z oddychaniem mam różnie o dziwo czasem najlepiej mi właśnie na wznak. Ja zabiorę linomag, chusteczki nawilżane i może krem do buzi na wyjście żeby nie zapomnieć go z domu. Do kąpania nic nie biorę bo u nas w szpitalu kąpią w produktach szpitalnych.
Rudaopole ja kupię butelkę AVENT .
mamaMa piękny malutki brzuszek chudzino;)
Carolineee ja mam czasem wrażenie że mi napuchły dłonie ale widzę to tylko jak chce zdjąć obrączkę. Myślę jednak że w naszym stanie opuchnięcia są normalne tylko żeby po nocy przechodziło i jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry mamusie !
Uf wreszcie chwila wytchnienia. Ostatnio wstaję razem z moim J o 7 i przez cały dzień ani jednej drzemki.
Ciągle mam jakieś zajęcie. Przed ciążą pracowałam na 1,5 etatu i teraz w ciąży te pół etatu wyrabiam w domu, siedzę od rana przy papierkowej robocie, aż braknie mi czasu na jakieś domowe obowiązki czasem ! Pranie czeka, a jeszcze trzeba do 16 zrobić obiad !

Malutka dziś usilnie próbowała mnie rozkojarzyć, akurat jak mamusia usiadła do pracy to Amelka fikała na wszystkie strony. I jak już nie było sposobu żeby odpuściła to spróbowałam uspokoić ją muzyką. Co ciekawe- na eske reagowała bardzo kiepsko, chyba ją drażniła :D
Włączyłam na youtube kołysanke z telefonu, położyłam na brzuszek i podtrzymywałam cyckami, w międzyczasie śpiewałam jej i pracowałam przed komputerem.
I naprawdę jestem w szoku ! Bo po 6 razie takiego śpiewania jednej melodii zasnęła ! Chwila wytchnienia... :)

Wczoraj robiłam drożdzówki, ale z przepisu z kwestiasmaku.com :) Drożdzówki z serem, wyszły rewelacyjnie ! Zaprosiliśmy rodziców i mój tata wciągnał pół talerza :D

Zostało mi trochę drożdzy także dziś na obiad pizza ! Też z przepisu z kwestiasmaku. Sprawdzony, zawsze z niego robię i jest rewelacja :)

iza-majka- te dbanie o siebie w ciąży to temat rzeka chyba :D Jest takie jakies odgórne przekonanie, że kobieta w ciąży jest zmeczona, nie ma na nic siły i ogólnie wygląda gorzej. A wcale tak być nie musi, ja też się rewelacyjnie fizycznie nie czuję, a mimo wszystko nie wyobrażam sobie chodzić jak kocmołuch :D Nawet oglądałam gdzieś w internecie wypowiedź położnej, która mówiła, że to kwestia zupełnie indywidualna. Zależy od podejścia przyszłej mamy. Ale aż miło, jak np wczoraj przyszły mąż wraca z pracy, obiad gotowy, makijaż, włosy, bluzeczka z dekoltem, w domu czysto, tak się podkręca apetyt w związku :D I nieważne czy w ciąży czy nie!

olusssia7- wstawanie w nocy to chyba moja największa udręka. Jak się tak wybudzam to czuję się jeszcze bardziej ociężała niż w ciągu dnia, jak się podnoszę to muszę jedną ręką trzymać brzuch żeby mi nie ciągnął na któraś stronę, a drugą łapię się za ramę łóżka i dopiero wstaję. Ostatnio wstawałam tylko raz, dwa razy w nocy do łazienki, ale zdarzało się niedawno, że 4 razy i np piąty raz do kuchni zrobić sobie herbatkę. To po takiej nocy byłam bardziej zmęczona niż wypoczęta...

Lenson- zazdroszczę ! I tak żałuję, że nie mam sokowirówki ! :(

KariKari- ja od początku ciąży chodzę do kosmetyczki na hybrydę co 2 i pół tygodnia. Póki co jestem zapisana ostatni raz na 13 grudnia, ale tak się ostatnio właśnie zastanawiałam czy można mieć hybrydę w trakcie porodu ? Koleżanka, która rodziła mówiła, że wystarczyło jak miała jeden paznokieć niepomalowany lub po prostu bardzo jasny odcień.
Pachwiny też bolą mnie czasem niesamowicie. Zwykle jedna strona. Codziennie rano robię sobie 15 minutową gimnastykę i przynosi to ulgę, może spróbuj ?

mamaMa- jaki masz malutki brzuszek !!!
Ja z butami mam podobnie, dlatego nie kupuję teraz nic bo zwyczajnie szkoda mi pieniążków na jakieś łądne botki, które później miałyby być do wyrzucenia.
Ale podobno stopa i tak po ciąży nie wraca w 100% do stanu sprzed. I faktycznie potwierdzają to moje znajome, które po ciąży mają stopę o pół rozmiaru większą.

RUDAOPOLE- nie kupowałam butelek, bo nie widzę w ogóle takiej potrzeby. Przecież na początku nie dajesz dziecku herbatki, ani nic innego poza mlekiem. Bez sensu wydatek moim zdaniem, bo zamierzam karmić piersią na pewno tylko piersią przez pierwszy miesiąc, dwa, później może na zmianę z butelką, ale to tez nie ma się co nastawiać, bo żadna z nas nie wie jak to będzie z tym karmieniem.

Odnośnik do komentarza

Też kupiłam maltan na brodawki ale na razie nie smaruję.

W ogóle mam pytanie do mam które miały wycieki "mleka" z piersi. Macie je cały czas?? Bo u mnie były tak 25-28 tydzień a teraz suchutko i piżamka czyściutka.
111magda ja czasami czuję tak jakby ból ale bardziej takie gniecenie żołądka i jakby mnie muliło wtedy. Pojawia się to co pare dni, pewnie dzidzia czasami mi naciska.
Rudaopole ja rodzę w Nysie i też nie muszę mieć ubranke. Tzn. mogę jeśli chcę, ale oni jak przebierają dziecko to nie oddają tych ubranek więc nie biorę swoich te 3 dni dzidzia jakoś wytrzyma w tych obdarciuchach szpitalnych :D Tylko pampersy i chusteczki muszę mieć. Tak jak mówisz, nie będziemy bakterii do domu przywozić. Moja siostra rodziła 2 lata temu w Opolu i kosmetyków nie musiała mieć żadnych, może nic się nie zmieniło. Butelki też mam Avent na allegro zamówiłam taki zestaw startowy za 69 zł 4 butelki smoczki do nich i smoczek uspokajacz + szczotka do mycia i pojemnik do przechowywania mleka. Moim zdaniem bardzo się opłaca bo w smyku kupowałam kiedyś siostrze jedną za 26 zł ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...