Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim:)
Kari super wieści oby tylko dobre wieści do grudnia:)
Vanesa35 nie tylko twoja niunia taka duża moja w 31 ważyła 2200 wiec bedą spore dzieciaczki. U mnie to chyba geny bo my z mez wysocy jesteśmy. Teraz tez sobie cukier ograniczam zeby tez jej nie potrzebne wagi nie podnosić.
Ja mam kombinezon na 56 ale i na 62 i mam nadzieje ze ten 62 bedzie dobry patrząc jak mała rośnie. Raczej tego 56 nie użyje :)
Tez udało mi sie upolować pare rzeczy na prZecenach w weekend wyrzucę fotki wieczorem:)
CArolinee fajny wózek:) ogólnie wszystkie karety naszych księżniczek i ksieciow sa super:)
Aleksandra wyglądasz bardzo ładnie a kilogramami chętnie sie podziele:)
Piszecie tak o tym jedzeniu a ja z jednej strony moge pomarzyć bo w pracy jakieś tam owoce przekąski kanapki a jak wracam do domu po 17 i zjem jakis obiad to pozniej bardzo cierpię mimo ze staram sie małe ilości :/ wiec zostają sałatki itp
Ale wieczorami trudno jakzjem nie moge znalezc miejsca jaksiedzial uciskam żołądek wypada tylko leżeć ale tak po jedzeniu a ruszać sie nie chce znow bo człowiek zmęczony po pracy :/ takie moje błędne koło . Ok ponarzekalam sobie i wystarczy:)
Mam pytanie o waszej opini o pasach poporodowych ?? Ja sporo przytyłam i chyba zakupie. Nie myśle o nim jako sposób nas chudnięcie bo od tego dieta i ćwiczenia ale zeby wróciło wszystko ma swoje miejsce i nie zwisalo:)
Miłego dnia:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Kari kari dokładnie tak jak mowisz składki trzeba płaci a korzystamy z gabinetow prywatnych gdzie tez sie płaci za wizyty i to nie mało ...
Mnie Wczorj Pani dr pytała o kontrole to powiedziałąm ze nie miałam jeszcze to powiedziaął ze napewno bede miała bo pacjentki niektore juz po 3 razy miałay albo i nie bo dopeiro poszłam w 7 miesiacu wiec pozno wiec moze dja mi spokoj ale jak widac na twoim przykładzie jest to nieistotne ze poszło sie poznije na chorobowe ah!

Ja tez jestem w domu cały czas z wyjatkiem jak musze odskoczyc do sklepu po jedzenie , apteki lub na badania krwi ! A po 2 tez niczego nie wymuszam bo poszłam dopiero w 7 miesiacu a nie od 1 -2 miesiaca!
A to ze praca fryzjera i kosmetyczki jest w tym okresie 7 miesiaca juz meczaca nie mowiac juz o warunakach szkodliwych farby płyny itd i o tym ,ze teraz wszyscy sa chorzy kichja kaszla drzwi zamkniete bo juz zimno itd no i nie dała bym rady juz cały dzien stac na nogach albo siedziec bo brzuszek twardy sie robi jak sie za długo lata stoi dziedzi wiec niech spadaja !

Jem truskawki witamy na forum :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza
Gość jem-truskawki

aasiak- kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz :)
Też mi się wydaje, że już czas, ale tak po trochu to nawet nie wiem co kupować, niby zrobiliśmy listę, a jak weszłam do hurtowni, gdzie spokojnie można było kupić wszystko to nie wiedziałam co wybierać.
Dlatego odkładam bo wygodniej mi jechać raz i kupić całość, a mam wrażenie, że jak przytaszcze do domu wózek za tydzień i całą resztę gratów to pozostałe dwa miesiące do grudnia będą się jeszcze bardziej dłużyły... :D

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry:)
Gdybym nie wstawała w nocy ze 4 razy na siusiu to nawet bym byla wyspana;)

Lenson ja zamowilam w geminii masc Femina.

Carolinee te iryski sa podobne do krowek smakiem i wygladem i tez je kuplam w tesco taka wieksza paczke za4zl byly zaraz obok krowek.

Mimi 88 ja mam kombinezon w rozmiarze 62 i tak patrzac na niego (ja mam termin na koniec grudnia)to wydaje mi sie ze spokojnie starczy przynajmniej do konca kwietnia:)

KariKari ciesze sie ze wreszcie same dobre wiesci z wizyty,odetchniesz troche bo sporo sie martwilas ostatnio,oby tak do konca:)

Megi1992 Ty juz masz chyba dolegliwosci typowo koncowe dla ciazy:) w zasadzie jak bys urodzila za 3 tyg to juz by nie bylo nic dziwnego:)

Vanessa wszystkiego dobrego:)

https://www.suwaczki.com/tickers/5b098ribpvkjd9gk.png

Odnośnik do komentarza

AgaPO no moj mąż też jest wysoki wiec może być długa po Tatusiu:) to nawet Pani dr powiedziała ze bedzie miała długie nogi :)
JA słodkiego wogole nie jem :) jedynie co jem to ciateczka belvita mleko + 7 zbóz i miod daje do herbaty :)
ogolnie wiekszosc rzeczy jem zdrowych a jak widac mała przybiera fajnie na wadze :) wiec głupia gadka tych co mowia jejku co ty jesz jakie te dziecko bedzie małe z tego jedzenia to dzieko liche bedzie bo na sałącie nie urosnie głupoty mam na mysli tesciow itd ! bo jak widac nieprawda mozna jesc w miare zdrowo z małymi odhyleniami czasem na zachcianki takie jak pizza , kebab, czy placki ziemniaczane ...itd i miec dziecko dobrze przybierajace na wadze :)
Wczoraj była babeczka u Pani dr i tak sobie pogadywałysmy mowiła ze urodziła w 36 tyg obie córki bo juz miały fajna wage po 3350 i poprostu juz chciały wyjsc na swiat i zdrowe jak ryby :) Wiec fajnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry! :)

Rano odebrałam paczę z gemini :D Jeszcze jedna paczka z allegro i przesyłka z wózkiem i wszystko mam! no... poza termometrem ( mam taki zwykły, elektroniczny) nie wiem jaki wybrac, na pewno ten na podczerwien, ale jaki to nie mam pojecia i kupie jakos przy okazji :P

Dziewczyny, super, że po wizytach wszystko ok ! :)

Megi, Vanessa- a mi w 31tc jak mała ważyła 1816g powiedzieli, że będzie duża, że za duza o 6 dni! Ciekawe z jaką wagą się nasze maluszki urodzą :D

Witam nową mamę na forum, zapraszamy do rozmów! Wytrzymujesz jeszcze bez kompletowania wyprawki? :D Ja to bym sobie paznokcie obgryzała, że się nie wyrobię itd. 33tc i już mam wszystko, a dzis albo jutro planuje torbe spakowac :) Mi też mówili, że za wczesnie itd. ale, że tak powiem `olałam` ich i kierowałam się swoją intuicją, co na dobre mi wyszło :)

Pora zmykać na śniadanko :) Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Jem truskawki - warto kupować przez internet - na prawde jest taniej - u mnie 80% wyprawki to przez internet i zaoszczędziłam bardzo wiele. Kosmetyki to tak jak dziewczynki z Gemini zamówiłam.
U dziewczyn w podpisach jest lista wyprawki więc zajrzyj sobie i na jej podstawie kompletuj i nie słuchaj innych tylko kupuj, póki masz siłę bo w życiu różnie bywa :) poza tym nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Co do wagi Naszych Maluszków to tak jak na początku waga była podobna tak teraz każdy Maluszek jest zupełnie inny - i zapewne ma inny temperament :)
Dziewczynki po wczorajszej SR zaczęło do mnie docierać, że to już ostatnia prosta.... że mimo, że tyle przygotowań to nadal pojawia się pytanie - czy wszystko mam, czy o niczym nie zapomniałam... i czy wyczuje moment kiedy jechać do szpitala... no i tu mi się przypomniało z wczorajszego wykładu - położne mówią by jechać do szpitala jak skurcze są już regularne co kilka minut - zapewne i wy o tym słyszałyście... no i tu posługują się regułą i książkami... w praktyce może być różnie... ja nie zostawię do ostatniej chwili bo sytuacja może zmienić się w ciągu kilki dni.

Odnośnik do komentarza

Aga co do pasa hmmm... ja powiem tak że jestem osobą puszystą i radę jaką dostałam od doświadczonej koleżanki to żeby nie włazić w ubrania-worki tylko w miarę możliwości wciskać się ubrania ciasne. .. ja bym zastanowiła się nad pasem bo używanie go może powodować osłabienie gorsetu mięśniowego i potem jak gi zdejmiesz to okaże się że nie dasz rady podnieść dziecka i ból pleców będzie Ci długo towarzyszył. .. i to mowie Ci jako rehabilitant :-)

Witam nową mamusie!!

Odnośnik do komentarza

Vanesa masz 100% racje w tym co piszesz. Wazne ze zdrowe maleństwa. Moja królewna oby wytrzymała do 36 bo dopiero wtedy prEchodze na zwolnienie a tak zacząć rodzic w pracy mi sie nie uśmiecha :) ale narazie nic nie wskazuje zeby jej sie spieszyło :)
Jem-truskawki
Podziwiam tez bym nie wytrzymała z wyprawka. Ja do końca tyg chce miec juz torbę szpitalną skapletowana bo tylko to mi zostało :)
Carolinee
Ja kupuje ten termometr Diagnostic on jest polskiej firmy wiec tu go nie ma ale koleżanka mnie w listopadzie odwiedza wiec pare rzeczy mi kupi np majtki poporodowe siateczkowe bo tu takich nie ma sa tylko standRdowe jednorazowe.

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Kari tylko to też jest tak że im my będziemy bardziej opanowane tym łatwiej nam pójdzie. Co do przyjazdu fo szpitala to nam położna na sr mówiła o kilku składowych. Skurcze co 10 min, jeśli wody odejdą to jaki kolor, jaki masz wynik paciorkowca... ale wiadomo że każda z nas jest inna, inna jest ciąża, inny będzie poród. .. ale tylko spokój może nas uratować :-)

Odnośnik do komentarza

no i odległość od szpitala... ja do szpitala bym jechała do Warszawy - 30 km no i w zależności od jakiej pory dnia mogę trafić na korki....więc muszę mieć rezerwę czasu
jeśli nawet trafimy zbyt wcześnie do szpitala to nie odeślą nas z kwitkiem tylko robią ktg i położą na patologię ciąży będą obserwować.. dla Nas to bezpieczniejsze....

Odnośnik do komentarza

Wg mnie to wszystkie sposoby usztywnienia czy to brzucha czy też innych części ciała działa niekorzystnie dla mięśni bo zawsze je osłabi. Uważam że jeśli nie ma wskazań od lekarza, że jest np przepuklina to nie powinno się go nosić. A mówisz o noszeniu przez dwie godziny... ale to skończy się tak że będzie Ci wygodnie a jeszcze spojrzysz w lusterko "o jak ładnie wyglądam" hehe i dupa z dwóch godzin... hehehe. Ale zaznaczam że to moje zdanie w oparciu o moją wiedzę no i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczynki :)
Ja już po remoncie, pomalowane i posprzątane.

Vanessa duża Twoja mała, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu

KariKAri, Pateczka dobrze, że po wizycie dobrze

jemtruskawki podziwiam, że jeszcze nie kompletujesz wyprawki. Mi jeszcze niektórych rzeczy brakuje i się tym stresuje.
Lenson ja mam maść Maltan
Mimi ja mam kombinezon na 56 i 62 takie w całości, pózniej mam jeszcze na 68 i 74, bo dostałam od kuzynki więc mam w czym wybierać.
Nuria ja też nie jestem zdecydowana na wózek, wolę na dużych kołach bo lepiej amortyzują, a koło mojego domu jest polna droga i las. Taki wózek jest większy i cięższy, ale nie wytrzęsie tak małej na wertepach
Co do termometru to myślałam o takim co idzie zmierzyć temp w uchu, podobno jest dokładniejszy.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Agapo
Dziekuje za troske ale jak leze i nie za duzo robie do tego wezwe magnez to bol troszke przechodzi wiec jeszcze te 2 dni dam rade zobacze co dzisiaj bedzie

Pateczka
Ty sobie nawet nie zartuj ze to juz dolegliwosci koncowe :) jak przeczytalam 3 tyg to az mnie taka radosc ogarnela ze juz bym mogla miec malutkiego przy sobie i tulic i calowac i glaskac ale wolala bym jeszcze poczekac bo nie mam pidzamek na 62 i wozka :)

Agapo , vanesa
To u was maluszki by mogly rosnac po was a u mnie ja mam 167 a tata 174 a syn taki duzy juz :) wiec to chyba nie zalezy od wzrostu rodzicow tylko dziecko kazde sobie rosnie w swoim tempie.

Ja mamusie mam zwykly termometr elektryczny z wyginana koncowka taki polecila mi polozna . Fakt trzeba go maluszkowi do pupki wsadzic ale niby nie jest to bolesne a wynik jest najbardziej wiarygodny.

Carolinee
Pisalam o tym serku z piekarnika ja tez takie uwielbiam a jeszcze lepsze jest jak na patelni na maselku kromke chleba zarumienisz na zloty kolor potem posmarujesz pesto i na to ser z piekarnika mmm pycha polecam :)

Iza majka ma racje duzo zalezy od naszego nastawienia i opanowania tak samo jesli chodzi o porod. Jedne kobiety rodza szybko inne dlugo i krzycza z bolu moze poprostu zalezy jak sie do tego nastawimy. Jest porod nie robic paniki przetrzymac kazdy skurcz ale skupic sie maksymalnie na tym ze teraz rodze mam pchac i bedzie dobrze nie dac sie poniesc tak tym bolom tylko zacisnac zeby przeciez maluszek tez ma wielki stres przy porodzie wiec kazdy chce zeby szybciutko sie skonczylo.

Odnośnik do komentarza
Gość jem-truskawki

Haha, nie wytrzymuje właśnie, ale mam wrażenie, że jak będę miała to wszystko zbyt wcześnie w domu to też niedobrze... :D
Może uda mi się namówić w przyszłym tygodniu narzeczonego i wreszcie kupimy wszystko, bo od kilku dni mam taki spadek energii, bolący brzuch i skurcze łydek, że nie wyobrażam sobie jednak latać po sklepach dopiero w 36 tygodniu ciąży- a tak planowałam, kierując się radami teściowej :D Ba... Mało tego, ona wolałaby żebym wyprawkę kompletowała dopiero po urodzeniu małej !
Właśnie patrzę sobie na gemini i chyba też będę stamtąd zamawiać.
Dzięki !

Odnośnik do komentarza

dziewczynki super, że mamy tak pozytywne nastawienie bo od tego zależy poród
ważne byśmy wsłuchały się w nasze ciało, ono na pewno dużo nam podpowie.... oby nasze porody były szybkie i sprawne...
jem truskawki - jak siedzisz i się nudzisz to zamawiaj do domku wyprawkę :) nie zmęczysz się bo wiadomo chodzenie po sklepach wykańcza,
polecam zamówić ciuszki z C&A sklepu internetowego.... super jakość i przystępne ceny
a innymi się nie słuchaj - po porodzie na pewno nie będziesz miała ani czasu ani głowy na kompletowanie, a wiadomo trzeba do szpitala mieć już też wyprawkę gotową... ciuszki muszą być uprane i uprasowane.... w takich kwestiach rozumowanie ludzi że zdążysz przed samym porodem albo po to od razu mi zalatuje PRL jak nic nie było...
mamy swój rozum i trzymajmy się swojej intuicji
pogadaj z narzeczonym powiedz o samopoczuciu że czasu dużo nie zostało, a różnie może być, poród nieprzewidywalny jest a w dodatku to koszta... na pewno Ciebie zrozumie i da Ci zielone światło byś mogła szaleć :)

Odnośnik do komentarza
Gość jem-truskawki

Przyłączam się do mimi_88 :)
Też nie mam pojęcia co dokładnie należy kupić.
Powiedzcie mi jeszcze, czy któraś z Was ma zasiniałą okolicę pępka?
Mnie strasznie to męczy i jest bardzo nadwrażliwe przy dotyku, jeszcze gorzej kiedy mała w tych miejscach zaczyna się rozpychać... :(
Czy poza kremami na rozstępy itd stosujecie coś na obolały brzuch?

Jakie łóżeczka dla Waszych pociech wybrałyście?
Kupowałyście w sklepach stacjonarnych czy również przez internet ? :)

Odnośnik do komentarza

Mimi to moja lista kosmetyków i środków higienicznych dla Dzieciątka
EMOLIUM, emulsja do ciała, 200ml
OILATUM Baby, emulsja do kąpieli, 500ml
LINOMAG, maść, 30g
Bepanthen Baby maść ochronna 100g
Sudocrem, krem
Sól fizjologiczna - Natrium Chloratum, Gilbert 0,9%
Sterimar fizjologiczny roztwór wody morskiej do nosa 100ml
Kompresy MEDICOMP, jałowe 5x5cm, 50 sztuk
OCTENISEPT, Płyn z dozownikiem
Humana, herbatka koperkowa z kminkiem, 200g
Podkłady higieniczne BELLA MAMMA 10 sztuk
CLEANIC Kindii, Baby Sensitive, patyczki kosmetyczne dla niemowląt, 60 sztuk
FLOS-LEK Flosik Krem ochronny do dzieci 50ml
Majtki higieniczne poporodowe
Termometr bezdotykowy TECH-MED TM50 Pro
NUK Aspirator do nosa
FRIDA Aspirator do nosa
BABY ONO bezpieczne cążki z uchwytem
BABY ONO płatki kosmetyczne dla niemowląt 60 sztuk
BABY ONO Wkładki laktacyjne PREMIUM o zwiększonej chłonności – mega paczka
Nożyczki niemowlęce - TOMMEE TIPPEE
Szczotka + grzebień
Pieluchy Pampers -rozmiar 1
Chusteczki nawilżające

jem truskawki - zarejestruj się to podejrzysz całą listę wyprawki dla Maluszka - na pewno Ci to ułatwi a w razie pytań pisz na pewno Ci coś doradzimy :)
Łóżeczko ja akurat w sklepie kupiłam i ku mojemu zdziwieniu kosztowało o 100 zł taniej niż w sklepie firmowym producenta. Ja wybrałam takie w kolorze białym: http://bubumarket.pl/pl/p/LOZECZKO-TROLL-NICOLE-12060-cm-WHITE-bialy-wyjmowane-szczebelki/2396 ma na brzegach takie silikonowe powłoczki czyli dziecko nie ugryzie nie zdrapie się farba.
W internecie można w dobrych cenach fajne rzeczy kupić. Dziewczynki co jakiś czas dodają swoje łóżeczka więc może któreś szczególnie przykuje twoją uwagę :)

Odnośnik do komentarza

Cześć ! U mnie od rana leje brrrr.
Śniadanko zjedzone, baaardzo zdrowe chleb z szynką, serem i majonezem :D Ale tak mi się chciało, że szok! :)

Kari- Super, że po wizycie wszystko ok! I, że Twoja kruszynka rośnie zdrowo, no i że z szyjką jest dobrze! :)

Vanessa- Faktycznie masz kawałek kobitki w sobie :) I najlepsze życzenia z okazji rocznicy ślubu :*

Jem-Truskawki- Witaj! Gratulacje córeczki i super, że rozwijacie się zdrowo! :)

MiMi- Ja mam kombinezon na 68 i innego nie kupuję. Aaa byłam wczoraj w rossmanie i pytałam o Dzidziusia, u mnie w rossmanie go nie mają, jedynie jest Bobini i Lovela.

Lenson- Ja jeszcze nawet nie myślałam o maści do sutków. :p

Carolinee- Ja te naklejki dostałam od teściowej, są super! Tyle, że chciałam jedną przekleić w inne miejsce i skubana odlazła mi z farbą, przykleiłam szybciutko z powrotem żeby mąż nie zauważył :D Czekam jeszcze na naklejki, które zamówiłam z Allegro, mam nadzieję, że będą pasować do tych z biedronki...

http://allegro.pl/show_item.php?item=4673050930

Któraś z Was je kiedyś wstawiała na forum i tak mi się spodobały, że kupiłam te pierwsze 045. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...