Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

ktoraz z was pisala, ze chcialaby dzieciaczka odrazu na brzuszek do siebie, my przy pierwszym porodzie bylismy zieleni, nie mielismy mozliwosc chodzenia do szkoly rodzenia czy na jakies zajecia bo musialam tylko lezec, wiec gdy urodzila sie moja ksiezniczka moj maz ja zaslonil i mi jej nie dali, zbadali ja , powycierali nalozyli czapeczke i zawineli i dopiero ja dostalam :) a gdy ona wyszla to miala taki wydluzony lepek i moj maz sie wystraszyl bo myslal ze ma wodoglowie czy cos i nie chcial zebym ja zobaczyla ... ale czlowiek glupi i zielony jest :P

MłodaFasolka co do porodu oby nie gorszy niz poprzedni :P mialam znieczulenie wiec bylo ok , odrazu wstalam i wzielam prysznic i czekalam w pokoju az mi mala przywiozal najgorzej bylo po powrocie do domu, czulam jak bym dostala porzadnego kopa, no i te hemoroidy, ale nie bylam nacinana :D to plusik, teraz cesarka i zobaczymy jak to bd

Odnośnik do komentarza

Progosia ja w sumie dopiero teraz tez zaczynam zakupy, ale praktycznie zamawiam wszytsko na necie i bd miala rzeczy na koniec wrzesnia, najwazniejszeych rzeczy nie mam :
2x lozeczko
dodatkowe lozeczko/kojec do duzego pokoju
wozek

MoniC ooo takiego syropu z cebuli to nie probowalam, mama zawsze faszerowala nas posiekanym czosnkiem z miodem i sokiem z cytryny

zamowienie :D ja chcialam bardzo chlopca i dziewczynke, balam sie ze 2 chlopakow to mnie zniszczy :P:P

Duzo tu pzrepisow chyba ktos mial jakas imprezke , ale do tego jeszcze nie doszlam, ale same pysznosci tu wypisujecie, mam nadzieje ze ogarne reszte wpisow wieczorem

Odnośnik do komentarza

Na razie sama sobie jeszcze nic nie kupiłam. Od szwagierki dostałam łóżeczko, fotelik samochodowy, leżaczek, przewijak, wanienkę i ponad 7 worków ubrań. Ale jeszcze dużo przede mną.

Jak byłam przeziębiona w pierwszym trymestrze to piłam syrop prenalen.

Co do córeczki, to śmiałam się ostatnio z koleżanką że chciałam mieć syna z początku roku, a będę miała córkę z końca:p

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

Witam nową mamusię :)
Jestem po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia (Olusssia, szkoda, że bez Ciebie). Mięliśmy wykład prowadzony przez lekarza ginekologa nt. ciąży i porodu. Była też pani z Banku Komórek Macierzystych. Dostałam też pierwszą reklamóweczkę z próbkami z NUKA- smoczek, wkładki laktacyjne i kilka katalogów. Oprócz tego witaminy dla ciężarnych.
Co do wyprawki- mamy zamówione meble do pokoju Poli (niestety czas oczekiwania to 4-5 tygodni), mam też całą masę ubranek, dziś kupiłam drugi kombinezon. Chyba stałam się maniaczką lumpeksów. 90% ciuszków, które mam dla Małej kupiłam w ciuchlandach.
Jakie jest Wasze zdanie nt. kupowania ubranek dla dzieci w takich miejscach? Oprócz tego przyszedł wczoraj fotelik z bazą. Mam też spisaną listę rzeczy, które kupimy pod koniec miesiąca- m.in. materacyk do łóżeczka i wózek.
W ostatnim czasie napisałyście tyle postów, że nie jestem w stanie odpisać na wszystkie.
Carolinee, cieszę się, że już jesteście w domku.
Rudaopole, 3maj się cieplutko i zdrowo. Oby 3 dni szybko minęły, a i rocznicę ślubu nadrobicie w odpowiednim czasie.
Odnośnie sexu w ciąży, moje libido jest ogromne, ciągle mam ochotę na sex, na szczęście mężu nie narzeka. Fakt, jest inaczej niż przed ciążą, ale dajemy radę. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby Mała nam 'przeszkodziła' w trakcie :)
Ja mleko pochłaniam litrami, tylko ono choć na chwilę łagodzi zgagę.
:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

4leks4ndr4 - no my się zastanawiamy nad imieniem Antek albo Adam. Oba nam się podobają i coś się nie możemy zdecydować...

Progosia - witam nową mamę grudniówkę. Masz akurat taki sam termin jak ja :) Gratulacje córeczki w brzuszku.

Meggi - ja Ci nic nie miałam nawet co napisać, bo w kuchni jestem żółtodziobem. Sama teraz w sobotę mam pierwszy raz przyjąć gości i się stresuję co im podam. Myślę o sałatce albo jakiejś przekąsce a do tego ciasto...

Współczuję dziewczyny przeziębień, niestety jakiś taki mokry ten wrzesień, przynajmniej u nas. Dopiero pierwszy dzień słoneczny dzisiaj.

Co do wizji porodu to ja się bardzo nastawiam na znieczulenie zewnątrzoponowe. Akurat mam za tydzień spotkanie z położną, to wypytam się czy mogę na nie liczyć jeśli poproszę. Oczywiście chcę synka od razu na pierś, potem się go umyje :p
Zazdroszczę tych SR wam, bo moja już raczej nie wypali. Miała się ew. zacząć od września, a tu już 10 i ani słychu ani widu. Czas rozejrzeć się za siłką i samemu ułożyć plan treningowy.
Póki co nie zacznę, bo od wczoraj mnie zaczęło bolec w lewej pachwinie i krocze. Nie przeszło w nocy i dzisiaj już głównie boli mnie spojenie łonowe i dół brzucha jak chodzę. A że muszę w pracy sporo latać to kuśtykam jak jakaś połamana. Najgorzej jak na chwilę usiądę, to przy wstawaniu szczególnie od razu mnie chwyta ból aż przeklinam pod nosem. Odczekam jeszcze parę dni do wizyty u położnej i spytam się czy to normalne, żeby już na takim etapie ciąży mnie spojenie łonowe bolało :/ To raczej babeczki po 30 tygodniu się skarżą jak dziecko już jest duże. Też coś takiego miałyście?

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae mnie nieraz tez cos pobolewa ale nie tak jak u ciebie ja bym na twoim miejscu nieczekala tylko szla do lekarza,albo zadzwon i zapytaj.
Progosia zapraszamy!
Meggi jak wyszly krokiety?
Dziewczyny te ktöre chodza do szkoly rodzenia niech pisza o nowostkach,chetnie poczytamy!
Maslak napisz jakis przepis na ciasto drozdzowe bo lubie!
KariKari niewiem czy u was jest ale u nas w Kauflandzie sa pakowane po 10 st nalesniki jak ci sie niechce robic! Nieraz kupie jak musi byc na szybko sa dobre,troche podgrzeje w piekarniku by zmiekly farsz,zawijam ,panieruje i gotowe!

Odnośnik do komentarza

Mae
ładne imiona:)
Ja takiego bólu doświadczałam jedynie kilkuminutowego.. coś jakby skurcze. sama nie wiem jak opisać. ale żeby cały czas mnie bolało, to nie. A pachwiny i podbrzusze przy chodzeniu (szczególnie po schodach) coraz częściej i bardziej bolą:/

soqlka
U mnie na sr jutro ma być właśnie pani z banku komórek macierzystych. Może ta sama;)

Sylwunia
Też mi się kiedyś skasował post długości eseju :P myślałam że się wścieknę:/ od tamtej pory jak się rozpisuje, to co jakiś czas klikam Ctrl + A i Ctrl +C :D

Kari
Mój mąż też się śmieje, że się uzależniłam od forum.. :P zagaduje mnie nie raz jak usiądę przy laptopie 'co tam robisz?' i sam sobie odpowiada od razu 'aaaa no tak, jak zwykle grudnióweczki... ' :D.
Ostatnio nawet złapałam się na tym że w rozmowie z kimś znajomym odwoływałam się do tego co któraś z Was tu napisała:p

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Brzuch pobolewa na różne sposoby, do tego się już przyzwyczaiłam. Właśnie dziwi mnie to, że nie tyle właściwie brzuch tylko kości mnie chyba bolą albo przyczep mięśni. Myślałam wczoraj, że sobie naciągnęłam jakiś mięsień że tak pachwina ciągnie. Ale teraz się bardziej przeniosło do przodu. Jak siedzę to nic nie czuję, tylko jak wstaję to się nie mogę wyprostować i podczas chodzenia też czuję. Nie chcę po dwóch dniach od razu panikować. Po prostu jest to strasznie irytujące, bo się czuję jak jakaś kaleka.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Strasznie rozszalałyście się dziewczyny. Tyle stron do czytania :)
Dziś znowu wstałam połamana z bólem głowy. Cały dzień łydki mnie bolą
Aleksandra nie mierzę sobie temperatury. A trzeba mierzyć? Co do odczuć po seksie to za bardzo Ci nie powiem, bo go praktycznie nie ma. Bariera w głowie jest silniejsza. Po tych kilku razach które były :( nie czułam żadnych skurczy i bóli.
Vanesa wyszło z badania, nie mam żadnych objawów.
Rudaopole trzymaj się w tym szpitalu
Megi dopiero przeczytałam, że poszukujesz inspiracji, mam nadzieję, że nie za późno. Polecam pomidory z mozzarellą , boeuf bourguignon z pieczonymi ziemniaczkami w czosnku i śmietanie i mleku. Na deser francuska tarta z kremem, owocami i galaretką. Na przystawkę mogą być koreczki. Ponizej wrzuciłam Ci przepisy. Palce lizać
Olusssia po porodzie imprezka będzie ale innego rodzaju haha
Progosia witam grudniowa mamusię. Jak się czujesz? Kiedy masz termin? Macie już imię? Spokojnie, my mamy tylko wózek, który dostaliśmy. Nic więcej z wyprawki nie mamy!! My jeszcze zastanawiamy się nad szpitalem
Mae ja nie czuję bólu w pachwinie i kroczu. Czasem zakuje mnie w pochwie. Zauważyłam że jak coś szybko robię pobolewa mnie podbrzusze
KariKari mój też się śmieje, że często siedzę na naszym forum. Jak w ciągu dnia nie mogę do Was zajrzeć to wieczorem mam dużoooo czytania, jak np dziś.

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16274.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16275.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16276.jpg

monthly_2014_09/grudnioweczki-2014_16277.jpg

Odnośnik do komentarza

witajcie mamusie :)
już coraz bliżej weekendu :)
spanie z poduchą czy rogalem tez zauważyłam, że coraz mniej mi potrzebna ale pod ręką być musi,
kurcze miałam dziś dla testów zmierzyć temperaturę a zapomniałam... ajjj
wkurzyłam się bo moja wizyta u pani doktor odwołana z środy i szybko musiałam się zapisać do drugiej - może to lepiej bo lepszy sprzęt i zobaczę moją Niunię w 4d - za to muszę dziś kupić glukozę i jutro ją zrobić... ajjjj co za życie.... zraziła się do tamtej przychodni bo wcale nie była taka dobra bo aparat usg mieli słaby więc trudno będę więcej płacić za usg ale będę widzieć lepiej moją Gabunie
glukozę to 75 ml kupowałyście i proszę kochane mamusie powiedzcie jak to dziadostwo mam zrobić w domu czy w przychodni? cytryna obowiązkowo musi być :)

Odnośnik do komentarza

KariKari ja badania robie prywatnie. Za glukoze zaplacilam chyba 6zl bezposrednio w przychodni. Glukoze rozrabiala mi pielegniarka. Nie popijalam niczym. Da sie wytrzymac ;) Poza tym pierwsze badanie robisz na czczo, po czym odrazu pijesz glukoze, po 1h i 2h bedziesz miala pobierana krew. Wez ksiazke lub czasopismo bo trzeba siedziec w przychodni. Pytalam, bo chcialam pojsc do pracy

Odnośnik do komentarza

Mea też mam takie ciagnacy ból podbrzusza jak za dużo chodzę ale czytałam że to normalne

Nie każdy jednorazowy skurcz, ból jest objawem zagrażającym. W prawidłowej ciąży mogą występować:
delikatne skurcze, bolesność lub uczucie ciągnięcia z jednej strony lub całego brzucha - jest to spowodowane rozciąganiem więzadeł powiększającej się macicy. Gdy skurcze są dokuczliwe, ale niezmienne, to nie ma powodu do zdenerwowania.

Progosia wiatmy na forum :)

Gabi ja tez mam kłopot ze spaniem jak obudze sie o 2 na siku potem nie spie do 5 i ogolnie sie wierce w nocy ....
Z rogalem narazie nie spie wykorzytam go jak juz brzuch bedzie megasny narazie mi sie wygodnie spi ...:)

Dzis brzydka pogoda jak juz o 6-30 nie spie mąż pojechał do pracy a ja nie wiem co bede dzis robic :)

Popołudniu ide na zajecia do szkoły rodzenia temat Pielęgnacja kikuta pępowinowego:)

megi ja juz kiedys pisałąm o tej zapiekance mięsenej z piersi kurczaka miesa mielonego z pieczarkami sosem bolonese i serem i jogurtem naturalnym to wszystko zapieczone w piekarniku ...Do tego sałatka z makaronu ryzowego z ogorkiem zielonym sosem koperkowo ziołowym knor czosnkiem sol pieprz łyzka mjonezu ...albo grecka typowo ....JAk to zrobie pierwsze schodzi bardzo dobre jak jestes zainteresowana to daj znac to ci napisze co i jak ....
Pizze tez sama bardzo czesto robie jak ktos zawita w gości mam fajny przepis ciasto wychodzi typowo włoskie chlebkowe .....

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...