Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mimo, że mam RhO+ miałam robione badanie w kierunku konfliktu serologicznego.
Pytałam się dziś swojej pani dr o wyniki krwi, które są poza normą 9 mam kilak takich). Okazało się, że są ok, bo przecież dla kobiet w ciąży są inne normy, a te podane to są ogólne normy.
KariKari nie martw się na zapas, zapytaj się swojego lekarza na najbliższej wizycie. Dzidzia jest najważniejsza
Marysia1002 jestem już po teście pappa i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dzidzia nie dawała się zbadać, bardzo się kręciła. Wdała się w mamę :) Ma już 6,3 cm, 12t3d. Widok na monitorze bezcenny. Jesteśmy też po wizycie u naszej pani dr. Następna za 2 tyg. Płci dziecka nie było widać, za wcześnie
U mnie na obiadek dziś były pierogi z białym serem, śmietaną i cukrem.
Dziewczyny czy do swojego lekarza chodzicie prywatnie czy na nfz?

Odnośnik do komentarza

Ja przed chwilą sprawdziłam z ciekawości ten chiński kalendarz i też mi się sprawdziło, ciekawe;);)
Gabi, ja też chodzę prywatnie bo przy poprzedniej ciąży poszłam na nfz i odniosłam wrażenie że tak olewają człowieka, wizyta trwała 3 minuty, baba o nic nie zapytała nawet nie powiedziała żeby brać kwas foliowy (ja akurat wiedziałam, ale może nie każdy wie) i kazała przyjść za 2 tygodnie. A przy tej ciąży poszłam też na pierwszą wizytę na nfz ale mnie facet opieprzył że 4,5 tydzień to jeszcze za wcześnie i on nic nie widzi, no kurczę ale po moich doświadczeniach, od razu jak zobaczyłam 2 kreski to poleciałam bo bałam się że znowu coś będzie nie tak.
Brak słów na tych lekarzy, może trzeba dobrze trafić ale mnie się akurat nie udało:) Teraz chodzę prywatnie ale czuję się przebadana kompleksowo i zawsze jak coś mnie niepokoi mogę napisać smsa albo zadzwonić:)

Odnośnik do komentarza

o jak fajnie mamy chlopakow :) mam nadzieje ze ja tez dolacze do tych szczesliwych mamusiek niedlugo i sie dowiem co nosze pod serduszkiem.
Wczoraj mialam takie szybkie badanie u doktorki mocz i usg sprawdzajace czy serduszko bije bo sie stresowalam i wszystko jest w porzadku! :) serduszko bilo tak ladnie ale szkrab sie wiercil strasznie i nie mozna bylo czystego wyraznego zdjecia zrobic. Na szczescie za tydzien znow zobacze moje szczescie ( mam badania prenatalne).
Powiem wam szczerze ze tak czytam wasze posty jak to bardzo objadacie sie owocami i warzywami a szczeglnie arbuzem!! a ja normalnie zmuszam sie do zjedzenia jablka przynajmniej raz na tydzien. jedynie co to maliny moge jesc garsc dziennie. ogolnie slodkie rzeczy mnie odrzucaja. zato wrocil smak na kurczaka :) i ogorki kiszone :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgb01sv108.png

Odnośnik do komentarza

Czytajac wasze wpisy zauwazylam ze prowadzenie ciazy w polsce i w niemczech jednak sie rozni mam na mysli lekarzy np tu w ogule nie podaje sie lekow na podtrzymanie ciazy, ja poronilam juz dwa razy i teraz tez nic nie biore jak pytalm o to mojego gin ( to polak) to powiedzial ze tu od lat nie stosuje sie lekow na podtrzymanie ciazy, jezeli kobieta jest zdrowa i produkcja hormonow jest w porzadku to zdrowa ciaza sama sie utrzyma stwierdzil ze on wie ze to brzmi okrutnie ale natuta wie co robi
Jak teraz zaszlam w ciaze to sie nawet zastanawialam czy sie na 9 miesiecy nie przeniesc do rodzicow do polski

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczynki we wtorkowy wieczorek :)
no widzę że ostro się wysypało z płcią dzidzi..
no ja jeszcze czekam - chyba mam najmłodszą ciążę z was :)
chiński kalendarz płci - no właśnie w przypadku moich znajomych w 100% się sprawdził - nie wiem czy to przypadek czy co....
z tego kalendarzyka wynika mi dziewczynka, ale to okaże się na USG za 2 tygodnie minimum....
kolejny sposób to test z sody że jak się pieni to chłopczyk a jak nie to dziewczynka.... ale z tą sodą chodzi o to czy jest się w ciąży czy nie
inny, że jak wygląda kobieta że jak straciła rody to dziewczynka a jak wyładniała to chłopczyk...
albo że słodkie to dziewczynka a kwaśne to chłopczyk

w nic oprócz usg nie wierze... reszta to przypadek...

co do wizyt u lekarza to ja chodzę prywatnie bo moja Pani doktor tak przyjmuje i w miarę są normalne terminy... państwowo to można zapomnieć....

Odnośnik do komentarza

Ale sie rozpisalyscie:)

A co to ten chiński kalendarz? Tzn w necie gdzies jest tak?
Mój maz mowi ze na pewno bedzie chłopak a ja sama nie wie,raz mi sie wydaje ze chłopak raz ze dziewczynka :) ale tego sie dowiemy moze na następnej wizycie za 2 tygodnie !

Ja tez chodzę prywatnie,zreszta zawsze do ginekologa chodziła prywatnie i jestem bardzo zadowolona :)

Gratuluje wszystkim mamom które juz znają płeć :)

Martusia86 każda z nas na inaczej i inne zachcianki :) ja dzisiaj uwaga zaszalalam i najpierw wzięła mnie ochota na śledzika wiec zjadłam 3koreczki a pozniej na słodkie i zjadłam drożdżówkę! Szok co za połączenie co!:) hihihi
Tez tak zaczynacie miec? Bo ja wcześniej tak jie miałam pierwszy raz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

u mnie tylko test z sody wskazuje chłopca bo się pieniło...
z chińskiego kalendarza dziewczynka, z jedzenia słodkiego dziewczynka, z cery i wyglądu dziewczynka
u mnie w rodzinie same dziewczynki się rodzą... pierwszy chłopiec będzie u mojej siostry bo u szwagra było tak pół na pół...

ahhh my baby ciekawe jesteśmy....
ale dobrze, że traktujmy to jako rozrywkę a nie na poważnie
jutro mój dzień :) wizyta u pani doktor i podejrzę moje Szczęście :) mój mąż już się doczekać nie może bo pierwszy raz zobaczy na żywo :)

czy wy tez zauważyłyście problem z koncentracją i szybką utratę cierpliwości i od razu złość, która po chwili znika.... normalnie sinusoida nastrojów?

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałam, że taki kalendarz jest. Sprawdziłam, z kalendarza chińskiego wynika, że będzie chłopiec. Nie jem ani nic słodkiego ani kwaśnego, cera mi wyładniała, ale nadal mam trądzik - więc co będzie? Jem dużo warzyw i owoców oraz nabiał. Trudno rozstrzygnąć. Ja czuję, że będzie dziewczynka. U mnie w rodzinie zawsze pierwsza była dziewczynka :) Może niedługo się dowiemy :)
Ja biorę duphaston 3x1 do dziś, a od jutra 2x1.
Ja chodzę prywatnie. Opowie wszystko, wytłumaczy. Zawsze mogę zadzwonić napisać sms czy maila. Odpowie o każdej porze. Kiedyś chodziłam do szpitala do gin i porażka, byłyśmy traktowane jak sztuki, następna.
KariKari a który tc jest u Ciebie? Chyba ja mam najmłodszą ciążę z naszego grona 12t3d :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...