Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Megi1992

Karikari
Ja bralam od poczatku folio forte z takim skladek
kwas foliowy 800µg
jod 150µg (w postaci 196µg jodku potasu)
witamina B12 10µg (cyjanokobalamina)

A teraz biore po 12 tyg ciazy folio
I jest wszystko to samo tylko kwasu foliowego nie jest juz 800 tylko 400

Odnośnik do komentarza

Drogie Panie, moja Pani doktor powiedziała że apap od czasu do czasu jest OK. Nic nie powinno się dziać. Jeżeli chodzi o opalanie to filtr 50 i nie wystawiać się na słońce. Nie polecam też kąpieli w za ciepłej wodzie, może być zwodnicza: ostatnio nalałam sobie do wanny, zamknęłam się w łazience, ale szybko wyszłam bo robilo się słabo. Potem oblał mnie zimny pot - nie pluskam się już :D chłodny prysznic w zupełności wystarczy:)
Witam kolejne grudniowe mamy :) Czy któraś z was jest z Wrocławia? Myślałyście już nad szpitalem ?

Odnośnik do komentarza

Mi mama każe pić herbatę z pokrzywy (nie kupnej), fuu jest taka nie smaczna.
Ja to cały dzień siedzę na tarasie pod dachem, nawet teraz. Co jakiś czas polewałam wodą dach i trawę. Od razu lepiej, jest czym oddychać. Spróbujcie. Oczywiście wodę piję szklankami, jeść mi się nie chce za bardzo. Jest za ciepło.
Młoda fasolka piękny brzuszek. Ja nie mam jeszcze takiego, ledwo co go widać, 12tc
Vanesa ja też dzisiaj miałam pomidorówkę z makaronem własnej roboty. Mama mi zrobiła, palce lizać. Piękny brzusio :)

Odnośnik do komentarza

Hej
Moja p. doktor też mi powiedziała że można w ciązy brać paracetamol (oczywiście jeśli uważamy że nam jest koniecznie potrzebny)

princeska85 życzę szybkiego powrotu do zdrowia;)

KariKari ja dzią mam bardzo ciężki dzień gorąco jak w piekle,
Cały dzień mega senny ja dziś wstałam o 6 żeby wyprawić siostrę do szkoły bo była u nas na weekend o 7:30 mówiłam mojemu P jak to fajnie tak wcześnie wstać zjeść razem śniadanie i jeszcze sobie porozmawiać a o 8:30 już spałam z powrotem i nawet nie wiem kiedy mój P wyszedł do pracy ;)

Dziś miałam badania prenatalne wszystko wyszło dobrze ;) ale ile nerwów się najadłam to moje ;)
i chyba z tej radości zaliczyłam dziś sowje pierwsze omdlenia w ciąży :( niestety od czasu do czasu mam takie rewelacje ale w ciązy był spokój do dziś;(

dziewczyny widziałam że któraś z was poruszyła temat witamin ja od 13 tygodnia biorę femibion 2 i czuję się po nich strasznie mam mega mdłości. Macie podobnie ??

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

witam was ponownie w dzisiejszy gorący dzień
nie mam co ze sobą zrobić tak gorąco.... siedzę w domku tu mam klimę więc jest spoko...
ogólnie zmęczenie sięgnęło zenitu... dziś już się nie ruszam z kanapy...

mój brzusio też rośnie i bardzo mnie to cieszy - a zauważyłam jego kształt, że nie idzie mi w boki bo biodra mam ładnie nadal wyodrębnione, tylko do przodu się powiększa więc jak to mąż stwierdził będzie ładna piłeczka :)

Odnośnik do komentarza

hej mamuśki :) troszkę mnie tu nie było, widać nowe dziewuszki, które witam serdecznie :) upały są dla mnie straszne,momentami czuję się tak, jakbym miała zemdleć no i oczywiście olbrzymie bóle głowy... co do witamin... pytałam moją panią doktor, odpowiedziała, że nie poleca ogólnie żadnej konkretnej nazwy i wychodzi z założenia, że najwięcej witamin dostarczymy dzidziusiowi z jedzenia :) stosuję się do tego :) wcinam owoce, warzywa, nabiał, wędlinki i mięsko (z tym ostatnim oczywiście nie jest jak kiedyś:P) odczuwam bóle brzuszka przez powiększającą się macicę no i mega mocne kolki pod żebrami ;/ jednak przeżyję wszystko dla mojego żuczka :) każda wizyta u lekarza jest dla mnie ogromnie pozytywnym przeżyciem :) pewnie każda z was tak ma :) mąż zrobił mi kolacje, uciekam :) do usłyszenia. ciao :)

Odnośnik do komentarza
Gość carolineeee

Asiaroza - super! Ja mam takie bulgotanie w brzuszku, jakby powietrze sie przemieszczalo :)

Co do femibionu to ja brałam 1, teraz 2 mam i czuję sie ok ;)

Byłam dziś u endokrynologa i dostałam ten lek euthyrox N czy jakoś tam tak w dawce 50 , raz dziennie. Mam zrobić jeszcze dodatkowe badania tarczycowe i za miesiąc kontrola czy coś sie poprawilo :) mam nadzieję ze sie wszystko unormuje...

Dziś u mnie było ok. 40*C... Ja cały dzien na mieście, ale posmarowana filtrem, trochę sie opalilam ;) pochodziłam i jestem mega padnieta... Kupilam sobie sportowy stanik z reeboka i bokSerke nike w outlecie za 39.90 !! A bluzka za 49.90! Ceny super, mily szok ;) mega wygoda ...;) zmykam spać, do jutra ;*

Odnośnik do komentarza

MałgosiaK ja jestem z Wrocławia :) Myślałam o szpitalu św. Jadwigi w Trzebnicy bo jest bardzo polecany, rodziła tam moja kuzynka (dość wymagająca i dobrze sytuowana) i była bardzo zadowolona, ale gdyby akcja przyjścia maleństwa na świat przebiegała szybko to wybiorę szpital na Kamińskiego, może bez rewelacyjnych warunków, ale personel szpitala i ich doświadczenie na duży plus. Przy komplikacjach to pewnie szpital na Borowskiej bo tam są najlepsi specjaliści i specjalistyczny oddział patologii, ale przy zwykłym porodzie jest sporo studentów i praktykantów i ogólnie wolałabym tam nie trafić. A Ty już nad czymś myślałaś?

Marysia1002 fembion brałam na samym początku przed wizytą u gina. On powiedział właśnie, że takie witaminy mogą powodować mdłości i na to przyjdzie czas później. To dopiero końcówka pierwszego trymestru więc możesz jeszcze tak się czuć. Skonsultuj się z lekarzem, nie ma co chyba brać witamin, które się nie wchłoną bo je zwymiotujesz, dodatkowo z jedzeniem z którego też nie wchłoniesz odżywczych składników. Teraz biorę folik, omega mum i tardyferon fol bo kiepsko z żelazem u mnie. Za tydzień wizyta u gina i będzie to już prawie 16 tydzień więc może coś się zmieni.

Asiaroza jak poczułaś dzidziusia to, aż zazdroszczę! :) Czekam na ten moment z utęsknieniem.
Carolineee to bulgotanie to właśnie podobno dzidziuś!

Upał we Wrocku też koszmarny. Już mi zabrakło sukienek na zmianę, a autko cały dzień w słońcu stoi i bez klimatyzacji, ledwo się jedzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmrvsa5tny.png

Odnośnik do komentarza

Sówka25 no to piątka! Ja słyszałam dobre opinie na temat tego na Brochowie, że fachowo, miło i w ogóle. Można za niewielką cegiełkę wynająć osobną salę z łazienką, no i poród rodzinny jest możliwy. W szpitalu na Borowskiej pracuje mojej przyjaciółki znajoma neonatolog, która mówiła, że ten szpital jest dobry, ale jak ciąża przebiega z komplikacjami - inaczej nie ma potrzeby tam jechać, ponieważ tak jak mówisz to szpital jakby "kliniczny". Poza tym podobno ciężko się dostać. Jeszcze popytam wśród znajomych które rodziły albo będą rodzić, bo ja szczerze mówiąc nie znam środowiska wrocławskich szpitali, gdyż nie jestem stąd, a spod Białorusi :) Życzę udanego dnia po tej koszmarnej bezwietrznej nocy !

Odnośnik do komentarza

Asiaroza super, że poczułaś. Zazdroszczę. Też nie mogę się doczekać kiedy poczuję.
Ja biorę tylko kwas foliowy i magnez z B6. Jem dużo warzyw i owoców. Co do wyboru szpitala, to jeszcze nie zastanawiałam się nad tym.
Dzisiejszej nocy kiepsko spałam, kręciłam się. To chyba z powodu dzisiejszego usg prenatalnego. Stresuję się. W dodatku idę na nie sama, bo mąż nie może wyrwać się z pracy :(
Wczoraj odebrałam wyniki, mocz OK, krew nie bardzo. Hematokryt, LYMPH i LYMPH% poniżej normy, NEU i NEU% powyżej. Dziś wizyta, zobaczę co powie pani dr.
Odpoczywajcie dziewczyny w ten kolejny upalny dzień.

Odnośnik do komentarza

witajcie dziewczynki :)
jak przeczytałam o tym bulgotaniu czyli znak dzidzi to aż zaczęłam Wam zazdrościć i zaczęłam doszukiwać się u siebie takich objawów....
jutro mam wizytę u mojej Pani doktor... już bym chciała by była środa :)
wczoraj nawet poczułam głód więc kanapeczkę z rzodkiewką sobie zjadłam :) aż byłam w szoku... ale jak się teraz przyzwyczaję do regularnego jedzenia to na II i III trymestr będzie wskazane :)
u mnie waga ani drgnie do góry....

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki:)
Pięknie się Wam już brzuszki pokazują :)
Zazdroszczę mamusią które już poczuły pierwsze bulgotanie w brzuszku. Ja też czekam z niecierpliwością na pierwsze ruchy maleństwa.
Carolinee mam nadzieję, że lekarz powiedział Ci, że Euthyrox trzeba brać ma czczo i minimum 30 min. przed posiłkiem. Wtedy najlepiej się wchłania.
Ja jednak zrezygnowałam wczoraj z brania apapu. Udało mi się przetrwać dzień w pracy, ale jak dotarłam do domu to miałam pawie 38 stopni gorączki :(Poratowałam się herbatą z sokiem z malin i dzisiaj po gorące nie ma śladu :) Został tylko straszny katar, ale od tego chyba jeszcze nikt nie umarł :) Nie zmienia to faktu, że zrezygnowałam dzisiaj z wyprawy do pracy i leniuchujemy sobie z maleństwem w łóżeczku :)
Udanego dnia mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, mogę się przyłączyć??:)
Chciałam wcześniej ale zarejestrowałam się i później zapomniałam jakie wybrałam hasło, od 3 miesięcy czasami mam wrażenie, że mój mózg nie pracuje, jestem taka roztrzepana;)
Wczoraj skończyłam 12 tydzień, jestem z Poznania, mam 23 lata i to moja druga ciąża, pierwszą straciłam w styczniu.:( Mdłości męczą mnie niemiłosiernie od 7 tygodnia i dlatego narazie nie biorę żadnych witaminek oprócz kwasu foliowego, zresztą mój lekarz (podobno bardzo mądry;)) od początku trąbi mi że nie mam brać żadnych witamin bo to nic dobrego. Wiem tylko że napewno kupię sobie DHA bo podobno dzieciaczek będzie potem mega mądry, hehe:) Dużo dobrego się o tym naczytałam i będę to brać choćby w tajemnicy;)
Wszystkie przyszłe mamusie witam i życzę miłego dzionka:)

Odnośnik do komentarza

Aha i apropo bulgotania to ja też właśnie czułam ostatnio takie coś ale tłumaczę sobie że narazie się coś rozkurcza w brzuchu i tam wszystko pracuje, bo może się mylę ale słyszałam że pierwsze ruchy czuje się dokładnie w połowie ciąży i chyba nawet dlatego w karcie ciąży jest taka rubryczka "pierwsze ruchy płodu". Ale nie wiem jak jest naprawdę może już czujemy dzidzie które sobie pływają;);)

Odnośnik do komentarza

Dulka witamy serdecznie i gratulujemy dzidzi... no tych mdłości za to współczujemy....
z tymi witaminami DHA to też słyszałam i też je zakupię bo Maluszek mój najważniejszy :)

z euthyroxem to tak na czczo rano.... bo jednym ze skutków ubocznych jak się weźmie i wstanie mogą być zawroty głowy...
ja jednak biorę zaraz przed śniadaniem i jest ok i moja Pani doktor powiedziała, że jak się czuję dobrze to ok...
a co w sytuacji gdy się zapomni wziąć tabletki - ja raz zapomniałam i wzięłam dawkę najszybciej jak się dało a potem normalnie

Odnośnik do komentarza

Witaj Dulka :) Roztrzepanie w ciąży to podobno normalna rzecz :) A mdłości za 2 tygodnie powinny ustąpić :)

Dziewczynki, mam do Was pytanie. Czy któraś z Was ma grupę krwi z czynnikiem Rh- , a tatuś dziecka z czynnikiem Rh+ ? Wiem, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktu serologicznego. Może któraś z Was ma podobną sytuację i rozmawiała już o tym z lekarzem, bo ja mam wizytę dopiero w piątek i chyba zniosę jajko do tej pory :(

Odnośnik do komentarza

KariKari jeśli zapomni się raz wziąć tabletkę to nic poważnego nie powinno się wydarzyć. Ważne żeby nie przytrafiało się to notorycznie.
Ja na początku ciąży walczyłam z porannymi mdłościami - musiałam coś zjeść zaraz jak wstałam, nie było mowy o tym żeby wytrzymać pół godziny do śniadania, ale moja siostra podsunęła mi pomysł żebym ustawiła budzik pół godziny wcześniej, wzięła tabletkę, ucięła sobie jeszcze krótką drzemkę i jak wstawałam do pracy od razu mogłam coś przekąsić :)

Odnośnik do komentarza

Ja byłam w styczniu w szpitalu i z tego co zrozumiałam to zawsze jak kobietka ma grupę ze znakiem minus to przy porodzie albo jak wtedy w moim przypadku przy poronieniu muszą podać jakiś tam specjalny lek. A jak mama ma plus to jest ok, a grupa taty wcale się nie liczy. Więc nie przejmuj się czekaj do wizyty napewno nic się nie stanie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...