Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Hej kobitki z tydz mnie nie bylo a tu tyle do czytania;) ja dzis wrocilam z pl! Ledwo zywa bo cala noc kierowalam !! Z tesknilam sie za wami I waszymi wpisami! No brzuszki sliczne ! Gratuluje coreczek I synusiow ;) kazdy kto mnie spotykal to myslial ze rodze w sierpniu haha niechca wierzyc !! Ja juz tez brzuchol wielki;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hejka Dziewczyny! :)
Witam kolejne nowe Mamusie,rozgosccie sie :)

Majus- dziekuje czuje sie dobrze,nic mi sie nie stalo...
A co bys chciala wiedziec Kochana? Cos konkretnego, to smialo pytaj! :)
Lot w jedna i druga strone jak najbardziej dobrze! Zero problemow z niczym. No moze troche meczacy ale to chyba normalne z dwulatkiem ;)
Ty masz chyba starsza corcie, to mysle, ze bedzie oki :)
Osobiscie bardzo nie lubie latac, bo sie boje potwornie ale jak jestes matka i masz jedno obok a drugie w brzuchu, to jakos glowie latwiej przemowic do rozsadku, ze nie mozesz okazywac strachu dla dobra dzieci ;)) Poza tym-trzeba duzo pic i jak nie czujesz sie komfortowo, to trzeba wstac na nogi czy sie przejsc po samolocie. Ja akurat nie mialam takiej potrzeby.. Nie wiem jak Twoj lot (chyba podobnie) ale moj to tylko dwie godzinki... Nie jest zle!! Chyba, ze masz problemy z lataniem to inna sprawa. Jesli nie-w ciazy specjalnie niczym sie nie rozni....;)

Gabi- polecam Ci i gwarantuje, ze pomoze plukanie woda z sola!! Lyzka stolowa soli kuchennej na okolo pol szklanki wody. Pluczesz jakies 4-5 razy gardlo i przerwa. Jak bardzo boli to plucz co pol godziny. Po kilku godzinach bedzie poprawa.. Nie brala bym zadnych tabletek i nie polecam cieplych napojow, bo wtedy bakterie rozwijaja sie jeszcze bardziej a sol zasusza i zabija je...Powodzenia!
Dodam, ze ja tak robie i mimmo konskiego zdrowia jak boli mnie gardlo-to jakby ktos mi kolek wlozyl i to pomaga..
Maz tez dal sie namowic i powiedzial, ze nie ma nic lepszego :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lidka86 sliczny brzuszek:)) jejku tez bym chciała aby bylo juz widać mój brzuch spod mej warstwy tluzczu hehe
Gabi ja polecam płukanie gardła szalwia mi zawsze mega pomaga no i nie pic cieplych napojow bo jest tak jak czaki napisala...
A jak sie czujemy na wieczor ja kurcze pospałam od 17.30 do 19.30 i teraz spac mi sie nie chce wrr macie jakies metody na sen??

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim listopadowym mamom:)
Lidka86 śliczny brzuchol:)spory jak u mnie i Oosy:)
Majus mieszkasz na wyspach?:) wtedy byliśmy na Fuerteventura:) wiało mocno;)
Osa śliczny komplecik:)widziałam kiedyś w h&m.
Iwka87 polecam Chorwację.Byliśmy w zeszłym roku ponad 3 tygodnie,ale samochodem. Zjechaliśmy wzdłuż całe wybrzeże:)
Dużo zdrówka dla wszystkich chorowitek:) szałwia wykazuje działanie neurotoksyczne i poronne...a sól na chore gardło to dla mnie tak jakby solą posypać na rane;) ale to jak ze wszystkim- jak kto woli i co mu pasuje;)
miłego dnia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

hej laseczki :)
my na wakacje standardowo nad Bałtyk..może to głupie ale jak byłam mała to rodzice zabierali nas co roku do Gdańska (ciotka nam na ten czas odstępowała kawalerkę). I przez to kocham to miejsce (zaraz obok baszty i długiego targu)teraz my chcemy zrobić tak samo i zabieramy córę nad nasze morze :)

na chore gardło w poprzedniej ciąży lekarz pozwalał mi brać chlorchinaldin (czy jakoś tak) jedna do dwóch dziennie - to są takie do ssania.

kurcze też bym chętnie coś kupiła już dla malucha bo wszystko takie słodkie, albo do pokoju dzieciaków bo będziemy im zmieniać a muszę czekać bo lekarz nie powiedział jaka płeć - stwierdził że za wcześnie ale myślę że nie chciał powiedzieć jak nie miał pewności, bo jeszcze nie słyszałam żeby się pomylił)

dodaje zdjęcie brzucha :P

http://www.suwaczki.com/tickers/l22npx9i0vxunlu6.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprj48agnghpqtk.png

Odnośnik do komentarza

witam :-)
ja też jade w lipcu (5 lipca) nad morze:) koło Darłowa....juz nie moge sie doczekać :))) jedziemy z moja siostra i moimi rodzicami wiec bedzie razniej i wesoło :)
pogoda dzis srednia...raz slonce raz deszcz...ni w pipe ni w oko :P hehe
czuje sie okej ale stresuje sie piątkową wizyta...im bliżej tym wiekszego mam stracha.....oby tylko wszystko bylo dobrze:(

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

krofka13 sliczny brzuszek:))
Malyna nie stresuj sie:)) będzie dobrze:)
No ja na wakacje jade z rodzicami i bratanica bo niestety moj maz nie dostanie takiego długiego urlopu;/ wiec jade na Wdzydze Kiszewskie nad jezioro Radolne gdzie do najbliższego sklepu jest 7km przez las;p i tam zero cywilizacji;p toaleta w drewnianym wychodku a wanna to jezioro haha będzie wesoło:))a dom to namiot ;p powrót do lat z dzieciństwa:))

Odnośnik do komentarza

Witam Brzuchatki :)
lidka krófka śliczne brzuszki :)
my wybieramy się na mazury w tym roku z 10 znajomych :D najbardziej boje się podróży bo ode mnie to ok 9,5h :( no i jakiś bakterii w wodzie bo moja znajoma właśnie jakąś złapała i miała problemy później...
pogoda paskudna u mnie niby nie pada ale słoneczka wcale nie widac :(
w niedzielę wyprawiamy synkowi 8 urodzinki:) już zamówiony tort, będzie piłka :D bo rośnie mi mały piłkarz :*
trochę boje się pogody bo ma byc 32 st. a ja w taką pogodę jetem nie do życia... jakoś bede musiała dac radę

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) Czy któraś z Was zaczęłam może dzisiejszy pochmurny dzień równie wcześnie jak ja - o 3 w nocy ? Dzień się jeszcze nie zaczął a ja już konam. To będzie baaaardzo długi dzień bo R. w Wawie, duża realizacja, pewnie w środku nocy wróci.... a jutro z kolei jadę na budowę sprzątać, już tak myślę, ostatecznie. Mamcia była taka kochana , że pomyła mi okna i drzwi, a reszta już spoczywa na moich rękach. Czeka mnie szorowanie fliz, odkamienianie fug, mycie szaf, szafek....pewnie mi dnia braknie .... ale troszkę się cieszę, bo odpocznę sobie psychicznie od synka, ostatnio strasznie mękoli, nie wiem czy to zęby, czy pogoda .... myślę, że taka dniowa rozłąka dobrze nam zrobi :)

Detuś myślałam, że tylko ja nie mogę się oprzeć :D ja już mam dla Hani 3 komplety w drodze :D
Czarownicy nie widziałam, ale w zupełności wystarczą mi lalki Monter High :| jakaś masakra!

~hericiaq , Asia1985 w każdej ciąży są 3 badania prenatalne - genetyczne, połówkowe i blisko rozwiązania. Zachęcam do przeczytania forum, to wszystko było już poruszane.

bombka zazdroszczę kąpieli! niestety mamy póki co prysznic, na mieszkaniu też mieliśmy tylko prysznic więc ostatnią kąpiel miałam we wrześniu 2013 :( aż ręce zacieram bo w domku już mega wygodna wanienka będzie :D jak do niej wejdę pewnie mnie R. będzie musiał siłą wyciągać pomarszczoną hahah :D

lidka86 piękny brzusio :)

Gabi również polecam wodę z solą. Skuteczna i przede wszystkim bezpieczna metoda na ból gardła. I również odradzam ciepłe napoje , które swoją temperaturą tylko zaostrzają stan zapalny!

krófka13chlorchinaldin pamiętam z czasów dzieciństwa! uwielbiałam to ssać :D

Odnośnik do komentarza

Krófka13 śliczny brzusio:) chlorchinaldinu nie powinno brać się w ciąży-jak prawie wszystkiego;)
Osa od 1 nie śpię:) to będzie długi dzień... A po południu do Poznania na wizytę śmigam. Kiedy przeprowadzka?
Malyna dziś właśnie mam wizytę i zestresowana jestem okropnie. Myślałam, że z biegiem ciąży i z każdą ciążą będzie łatwiej ale jest wręcz przeciwnie...a gdzie koło Darłowa? my wybieramy się 12 do takiej wioski Wicie koło Darłowa:)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

IgaJula, łączę się w bólu! pewnie przez młodego...jak mu tam? lepiej coś? Mam nadzieję, że z końcem czerwca uda się już przeprowadzić, bardzo bym chciała.... miałam nadzieję, że uda się kostkę brukową położyć zanim się wprowadzimy ale chyba nic z tego :( chciałam uniknąć kurzu i hałasu .... nie wiem co to będzie, jak będzie ładnie to człowiek z domu weźmie dziecko i wyjdzie, a jak będzie lało.... zwariuję chyba :) Daj znać jak po wizycie i nie denerwuj się, zobaczysz, że wszystko w porządeczku! :)

Odnośnik do komentarza

Iga no ja prawie brzydko mowiac w gacie sram przed ta wizyta....ostatnią miałam 4 maja....i sie strasznie boje czy jest wszystko wporządku:( ale cycki bolą, brzuch pobolewa wiec chyba jest git...i jakby urosl troche;) chociaz u mnie ciezko bo ja jestem grubsza wiec wiesz...
my jedziemy do Żukowa Morskiego , moi rodzice jezdza tam od ponad 10 lat:) tez byłam pare razy caly czas do tych samych ludzi:) ktorych traktujemy i oni nas jak rodzine hehe:) Żukowo jest miedzy Darłowem a Bobolinem jak na Dąbki sie jedzie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o tabletki na ból gardła najlepiej zapytać swojego lekarza, bo na każdej ulotce jest, ze nie mozna- koncerny sie zabezpieczają.
Osa za moich czasów to były ładne bajki dobro zawsze zwycięża a zło zawsze jest pokonane, a tu zło sie usprawiedliwia i zwycięża? Ja swoje dzieci bede wychowywała na tradycyjnych bajkach, choć w kinie reklamowali nowa cześć samolotów- w sam raz dla maluchów!
Gdy rok temu przeprowadziliśmy sie do domu( musiałam tylko umeblowac) miałam obsesje na punkcie dodatków. Kilka razy w miesiącu zostawialam spora cześć wypłaty w home&you. Teraz oszczędzam na Maleństwo, wiec nawet tam niezagladam!
Malyna ja teraz tez bede chodziła do nowego lekarza co miesiąc, wiec chyba wiem co masz na myśli. Jednak człowiekowi sie wydaje, ze jesli częściej zajrzy do lekarza tym jest jakoś bezpieczniej. Z drugiej strony nie moge sie doczekać ruchów, wydaje mi sie, ze bede spokojniejsza, gdy bede czuła, jak Dzidzia sie porusza.

Odnośnik do komentarza

Nie ma konkretnego momentu, w którym przyszła mama powinna odczuwać ruchy dziecka. To indywidualna sprawa, a wiele zależy od tego, jak wrażliwe są komórki nerwowe kobiety. Niektóre ciężarne przyznają, że pierwsze drgnięcia poczuły już między 14. a 16. tygodniem ciąży. To najczęściej szczupłe panie, które już wcześniej urodziły dziecko. Większość ciężarnych zaczyna odczuwać ruchy płodu między 20. a 22. tygodniem ciąży. Najpierw są to bardzo delikatne sygnały. Oczekujące dziecka kobiety porównują je do bulgotania, mrowienia, „smyrania”. Mówią poetycko o muśnięciu skrzydłem motyla albo bąbelkach szampana musujących w brzuchu. Prawda jest taka, że często te pierwsze, wyczekane poruszenia trudno odróżnić od pracy jelit. Ale moment, w którym się to uda, przyszłe mamy wspominają najczęściej z wielkim wzruszeniem.

Malyna może twój bulgot to to :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...