Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

no widać, ze przeszkadza. Wydaje mi się, że te wszystkie 'nielogi' to niestety któraś z nas :( szkoda, że koleżanka nie ma na tyle odwagi, aby napisać co myśli po zalogowaniu... Z resztą intencją tego forum jest wzajemne wsparcie i wymienianie się doświadczeniami a nie kąsanie :) więc fajnie by było jakbyś w końcu odpuściła :) A jak nie, trudno, jakoś przeżyjemy ;)

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny ale szybko produkujecie te odpowiedzi ☺ zanim wszystko przeczytaj to na końcu zapominam co kto napisał he he
Nie rozumiem po co ktoś takie "zajady" wrzuca, jak się komuś nie podoba to po czyta nasze forum? Takie nudne życie ma? Przyszło mi do głowy takie powiedzenie:
"Jeśli obroblili Ci dupe za plecami, to zobacz jaki wzbudzasz strach, ze nie powiedzieli Ci tego prosto w oczy!!!"

Odnośnik do komentarza

Cześka gratulacje! :D

Gabi85 no właśnie tak by się zdawało tymczasem z naszej listy wynika, że jest prawie pół na pół :)

Moniniuss widzę, ze jesteś jedną z niewielu już, które jeszcze nie mają potwierdzenia więc trzymam mocno kciuki! Informuj po wizycie :)

kassandra w sumie to szkoda życia na takie pierdoły ;) chcą niech sobie piszą, ciężko brać do siebie wpisy osób "z kosmosu" więc i tak nie wpływają one ani na nasze relacje ani na funkcjonowanie forum. o najwyżej zapychają kolejne strony hahah

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny caly czas jakos sie schizuje ta szyjka i postanowilam, ze moze jutro poszlabym do szpitala na usg, bo mojego lekarza teraz nie ma a ja sama jestem w innym miescie. I teraz tak sie zastanawiam czy jak im powiem, ze czuje ruchy duzo nizej, ze tak jakby boli mnie spojenie lonowe i wydaje mi sie ze twardnieje brzuch to czy zrobia mi usg tak od reki? Czy lepiej isc do pierwszego lepszego lekarza prywatnie? Kurcze ja to nigdy nie umiem rozroznic czy brzuch twardnieje, im wiekszy tym bardziej mi sie twardy wydaje ale mysle, ze to od powiekszania sie...

Odnośnik do komentarza

asia nie panikuj. Szyjka nie rozwiera się z dnia na dzień , po jednym mega długim spacerze. Brzuch w ciąży twardnieje niemal co dziennie i też nie jest to objaw do niepokoju. Weź sobie magnez na rozluźnienie i nospe i zobaczysz, wstaniesz jutro rano i sama zobaczysz, że będziesz się czuć ok.

Malyna u mnie też napierdzielają piłami, traktorem od 6:/ tuż pod oknami, sąsiad ogród na budowie przekopuje, docinają jakieś drewniane balustrady na miejscu, idzie zwariować. Punkt 6!! W życiu nie widziałam tak sumiennej i nadgorliwej wręcz ekipy :)

Odnośnik do komentarza

oosaa u mnie tez punktualni:P do tego popoludniu sasiad wierci, juz nie wspomnie ze codziennie pare razy dziennie przychodzą gnieciopuchy ;) ehh wyspie sie przy niedzieli :P ma byc 35 stopni wiec sie nigdzie nie ruszamy tylko leżenie tyłkiem do góry o!

asia też swirowałam z ta szyjką jak dziewczyny zaczeły pisać ze tu im sie skraca tu otwiera....aż ryczałam po nocach, dzwoniła do lekarza....ale to było zbedne bo na wizycie sie potwierdziło ze wszystko jest dobrze:) a tak jak pisze oosaa z dnia na dzien sie nic nie dzieje i jeden dluzszy spacer nie sprawi ze Ci sie wszystko pootwiera:) zrelaxuj się, wez no-spe,polez na lewym boku, i nie czytaj glupot w necie!!jak nie masz zadnych podejrzanych śluzów upławów to napewno sie nic złego nie dzieje:)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nmgn8vknf3.png

Odnośnik do komentarza

Cześka gratuluję córeczki:)
Oosaa z tą skazą białkową i nietolerancją laktozy to jakaś schiza jest. Kilka plamek na skórze i od razy gadanie o skazie, odstawić dziecko od piersi i podawać nutramigen i bebilon pepti (najgorsze cuchnące cholerstwo). Oczywiście zdarza się skaza -również u dzieci, których nie rodzice nie mieli takiej alergii. Ale pediatrzy zdecydowanie przesadzają z tą diagnozą. No i ostatnio niezwykle modna nietolerancja glutenu...ktoś na tym wszystkim niezły biznes robi...
Co do ciemieniuchy to też mocno przereklamowane są te wszystkie olejuszki, ciemieniuszki itd. a już po co sterydowe maści? jeszcze rozumiem przy mocnej atopii ale tak po prostu,od razu u zdrowego dziecka? na ciemieniuchę polecam Salicylol -jak dla mnie rewelacja. Zarówno dla zdrowych maluszków jak i dla alergików.
Malyna a wiesz że jak mi się zaczęła skracać szyjka to nie napisałam tego od razu, bo tak sobie pomyślałam, że po co panikować i wzbudzać niepokój. Ale zaraz się szyjkowe pojawiły więc dołączyłam;)
Elleves dokładnie Tiny love:) matę też chciałabym kupić z tej firmy.
http://allegro.pl/tiny-love-karuzela-wyspa-marzen-gratisy-pilot-i4464701314.html

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

Heej dziewczyny :)
Uwielbiam Was czytac :) tak pedzicie, ze juz po jednym dniu mam niezla lekture do nadrobienia ;)

Co do anonimu- to usmialam sie :) serio mnie to bawi! Moze poprosze o analize psychologiczna mojej osoby i dowiem sie czegos nowego o sobie :D moze mam jakies problemy ze soba tylko jeszcze o tym nie wiem ;)))

U nas tez remonty, remonty, remonty na ulicy! Nie jestescie same i lacze sie w bolu ;) Bardzo nie lubie halasu- zwlaszcza teraz...ehhh trzeba przetrwac...

Czeska- gratuluje corci! :)

Krofka,Malyna- super, ze chlopaki tak rosna :) Beda z nich duze facety-fajnie ;)

Gabi-to faktycznie musisz sie przygotowac na Polskie zimy. Ja chyba nawet daruje sobie ten spiwor na wyjscie (nawet nie wiem jak to sie nazywa...) Nie mam tez wlasciwie gondoli tylko cos na ksztalt. Za to jest blizej cialka.W srodku obszyte polarem. Pomiedzy jest dosc spora warstwa ocieplacza a na zewnatrz dzins...Jak kupie taki pluszowy kombinezon podszyty materialem (widzialam w H&M)i ubiore dzidzie w cieple ciuszki to chyba wystarczy.....??? CO MYSLICIE DZIEWCZYNY???

ohhhh ta wcinajaca sie reklama wrrrrr

Moniniuss- a mi dla odmiany podoba sie ta karuzelka :) Moze bardziej wybralabym te brazy i beze, ale jest przeslodka. Tez nie lubie pstrokatych kolorow. Jednak dziewczyny maja racje, ze dzieci bardziej zwracaj uwage na zywe kolory. Uwielbiam styl countryside (duzo drewna)i taki 'hotelowy' (biale reczniki, posciel ;)) Pokoj dzieciecy urzadzam na bardzo jasno i stonowane kolory. Duzo bieli. Oczywiscie pamietam, ze to dzieciecy pokoj i nie zapominam o kolorowych, zywych dodatkach i zabawkach cieszacych oko dzieci :)
Uwielbiam firme -The White Company. Przepiekne maja rzeczy, gadzety dzieciece i nie tylko :)

Oosaa- Swiat jest tak okrutny, ze tez tego nie ogarniam!! Dawno odcielam sie od polityki i chorych zaklamanych wiadomosci. Wszedzie tylko przemoc, pokrzywdzeni, cierpiacy....
Najbardziej cierpie "z dziecmi i zwierzetami"!
Wczoraj na fejsie ktos wrzucil jak kobieta oklada dziecko (takie okolo roku-moze wiecej). Rzuca na lozko, bije poducha.... Nie ogladalam tego, ale jak zjezdzasz w dol kursorem, to mi sie odrazu odpala. Ciezko to ominac a te kilka sekund zdruzgotalo mnie!
No i filmik, ktory do tej pory mam przed oczami a widzialam go kilka lat tamu...jak chyba w stanach bogacze, turysci...na pieknym jachcie polowali na rekiny a przyneta byly zywe, kilku tygodniowe kociaki. Poprostu, zywcem zaczepiali za kark na wedke i wrzucali do wody! Przy tym lodz pedzila....Kur...mac! skur... poryczalam sie....:((((

Asia-nie martw sie!! Wszystko jest dobrze zapewne! Ja prawie nie czuje dzidzi, bo lozysko mam z przodu. Lekarka powiedziala, ze wszystko oki wiec czekam az podrosnie i bedzie mnie bombardowac :).Czasem ja czuje wlasnie w dole, na spojeniu lonowym... Kazdy ma gorszy dzien. Odpoczniesz, wyspisz sie i jutro bedzie lepiej! Uszka do gory ;) :* Teeeez mam czesto chu..we dni ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie :)

zaglądam tu ostatnio o wieczorowych porach.. a tu tyyyle do czytania! Od jutra nie będzie mnie przez tydzień.. stracę kontakt ze światem, bo jedziemy w góry odpocząć z córciami :)... a tam internet to nieznane zjawisko :P Ile dam radę to wykorzystam operatora, bo jakiś transfer na szczęście mam w pakiecie za free.

Asiu - nie przejmuj się tymi ruchami w samym dole macicy - sama miałam tak bardzo długo, bo mała ułożona była pośladkowo i kopała mnie dokładnie tak jak opisujesz.. a nieraz waliła po pęcherzu. Łożysko też mam z przodu, więc czuję ruchy tylko poniżej niego (czyli bardzo nisko) ....albo tak jak teraz - od 3 dni - bardzo wysoko - widocznie mała się już odwróciła. Wrzuć na luz i dopoki nic Cię nie boli, nie masz regularnych skurczy, to się nie martw. Pogadaj z dzidzią, może się odwróci ;) dużo optymizmu życzę!!

osa - ja Twoją wiedzę uważam za wielką zaletę, więc uwagi anonimowej wzięłabym za komplement :D .. biedna, może chciałaby się Ciebie poradzić, a nie wie jak Cię podejść :P haha

Odnośnik do komentarza

IgaJula - co dokładnie było u Was "za" a co "przeciw" w temacie krwi pępowinowej?
Powiem Wam, że się mocno nad tym zastanawiam. Z resztą moja koleżanka jest asystentka ginekologa i ona również mi to mocno doradza a nie ma w tym żadnego interesu. Mam numer do przedstawiciela na łódzkie. Chyba zadzwonię, umówię się na spotkanie, podpytam a swoją drogą posprawdzam opinie na forach.

IgaJula, Majus - dziękuję za odpowiedź w sprawie karuzeli :))

Justys - jak się czujecie?

Tak, dieta bezglutenowa jest obecnie bardzo modno, połowa "gwiazd" z mojego biura jest na niej....

W sobotę idziemy na wesele, a mnie dziś cały dzień ścigał przysłowiowy "dół". Postanowiłam go zakopać i na wesele sprawiłam sobie dopasowaną srebrną kieckę z Mohito (kupiłam z premedytacją rozmiar prawie sprzed ciąży, by z niej korzystać właśnie po ciąży, tak by nie był to jednorazowy zakup), szpile z wyprzedaży a do tego jeszcze pończochy i pas do pończoch :))) brzuszek prezentuje się całkiem całkiem :))) a co !!! :)

Po zakupach padłam, J w delegacji, więc idę spać a Wam życzę spokojnej nocy :)

ps. Żałosne są te anonimowe wpisy.....

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Misiabella - uuuaa Ty to masz dopiero historię z tym L4. Ale wiesz co, ja na Twoim miejscu bym się nie piep...ła z firmą ani z księgową. Widać, że mają Twoją sprawę w głębokim poważaniu, więc jeśli nie trzaśniesz ręką w stół, to pewnie za każdym razem będą Cię zwodzić i okłamywać.
Moje rady:
1. Napisałabym maila do szefa i do księgowej, że jeśli nie znajdzie się zwolnienie i wypłata Twojego zasiłku nie zostanie uregulowana - zgłaszasz sprawę do PIP wraz z informacją o opóźnieniach we wcześniejszych wypłatach wynagrodzeń.
2. Na Twoim miejscu sama bym dostarczała każdego miesiąca zwolnienie do ZUS - dostajesz L4 od lekarza, idziesz do księgowej, której psim obowiązkiem jest z tyłu zwolnienia napisać "Zatrudnienie nadal trawa" Bieżąca data, podpis (czytelny) księgowej i pieczątka firmowa. Następnie sama zanosisz L4 do ZUSu do wydziału zasiłków.
3. Możesz się zalogować na PUA ZUS i sama na bieżąco śledzić kiedy będziesz mieć wypłatę zasiłku etc.

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Kurczę wykasowało mi posta! Ale zacznę jeszcze raz. Dzięki Elleves za cenne rady. Zarejestrowałam się już na PUA ZUS i przynajmniej wiem, że sprawa zwolnień chyba już została wyjaśniona. Jak pisałam dostarczyłam im kolejny duplikat bez pośrednictwa księgowej i wyświetlają się mi wszystkie zwolnienia. Dzwoniłam dzisiaj do ZUSu, jednak pani, która dotąd zajmowała się moją sprawą, poinformowała mnie, że teraz zajmuje się nią jej koleżanka i do mnie oddzwoni, jednak nie oddzwoniła, więc jutro zadzwonię po raz kolejny i zapytam o nazwisko i numer pani i sama do niej zadzwonię. Muszę dowiedzieć się, czy księgowa udzieliła im odpowiedzi na zadane pytania w piśmie z ZUSu. Jeśli nie, to wtedy, muszę rozważyć podany przez Ciebie wariant. Bo to będzie oznaczało, ze coś próbują ukryć i będą mnie olewać dopóki sama czegoś nie zrobię. Księgowa nie odbiera ode mnie telefonów, nie odpowiada na maile, żona szefa udaje głupią, a szef w ogóle nie zajmuje się takimi sprawami, nie zna polskiego i nie orientuje się w sprawach formalnych, zawsze nas odsyła do żony.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczyny!
Grzesiek na wczasach a ja dzień witam o 5:30 !!! chyba nigdy się nie wyśpię:/ Jak nie Grześ, to R. chrapie, jak nie chrapie to budowa, jak nie budowa to budzik:/ swoją drogą panowie się dzisiaj na budowę u sąsiadów spóźniają już drugą minutę :D pewnie nie dotrą skoro i tak już nie śpię :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry:)
Oosaa zdziwiłam się widząc Cię tu o tej porze;)
Elleves wprawdzie póki co nie miałam problemów z ZUSem, ale warto było poczytać i zakodować sobie te informacje:) Odnośnie pobierania krwi pępowinowej to nie pisałam od razu, bo nie wiedziałam czy ktokolwiek będzie chciał to czytać;) ale skrobnę poemat;)
Czaki powinno wystarczyć;) obejrzałam sobie te słodziarskie rzeczy;)
Dobrze, że jest to forum bo często można się dowiedzieć nowych,ciekawych rzeczy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...