Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkie Ciezaroweczki i gratuluje! :) Przeczytanie calego watku zajelo mi 2dni i fajnie mi sie spedzalo z Wami czas...:)
Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swego, zacnego grona ;)
Jestem w 10tc i jest to moja druga ciaza. Troszke sie boje tego wszystkiego ale jestesmy z mezem bardzo szczesliwi. Pierwszy porod mialm bardzo ciezki a teraz naczytalam sie o tych wszystkich utraconych aniolkach...nawet nie jestem w stanie wyobrazic sobie co czuja te kobiety...czolo mi sie marszczy z zalu..:(
Pierwsza ciaza rewelacyjna, obecna nieciekawa..ale czekam na lepsze jutro ;)
Zdrowka wsszystkim zycze i pieknej ciazy :)))
Pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witaj Czaki :) i opowiadaj, co się dzieje...

Ja mam takie pytanko. Te badanie USG prenatalne, które wykonuje się w 12 tyg ciąży na co dokładnie ono jest? i czy to badani można wykonać w 13 a nie w 12 tygodniu ciązy? Bo chciałabym w Polsce u swojego sprawdzonego gina to zrobić, a nie tu w Holandii, a okazało się, że jak bede w Pl to bedzie to 13 tydzień już.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

Heeej Majus :) dziekuje za przywitanie :)
Moja pierwsza ciaza bezobjawowo. Pracowalam do konca osmego miesiaca-fizycznie-chlopak :)
Tym razem na poczatku mialam bole brzucha, ciagniecia... Czesto mi niedobrze, ale nie wymiotowalam ani razu. Zawroty glowy po wstaniu z lozka. Kompetny brak apetytu. Musze sie zmuszac do jedzenia. Zmeczenie i brak sil i checi do czegokolwiek. Licze na to, ze jeszcze chwilke i wroce do zywych ;) Mialam tez mega agresje ale na szczescie mi przeszlo...
Nie wierze w zbobony ale mam cichutka nadzieje, ze to dziewczynka :))))
Najgorsze jest jednak to, ze nie widzial mnie jeszcze zaden lekarz :/ Nie mieszkam w Polsce (niestety) a tu kompletnie inna procedura wrrrr!
Na szczescie za niecale 2tygodnie bede w Polsce i bede mogla zobaczyc moje male bijace serduszko! Bardzo sie boje czy wszystko w porzadku..
A Ty jak sie czujesz??? Mowisz,ze te okropne dolegliwosci mijaja?? ;) Masz synka czy corcie? Na co liczysz tzn na kogo? ;))
Pozdrawiam cieplutko!

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Czaki,
Ja mam córcie 8 letnia i jak byłam z nią w ciąży nie miałam żadnych objawów. Teraz tak samo jak Ty mdłości, spałam po kątach, ogromne bolące piersi. Także teraz liczę na chłopaka.
Odwrotnie niż u Ciebie ;-)
A gdzie mieszkasz? Ja w Hiszpanii i w sumie gdybym nie poszła do prywatnego ginekologa to do przyszłego piątku nie miałabym jeszcze żadnego badania usg.
Miałam już za to badanie krwi i jutro dentystę.
Nie wiem na czym polega te usg 12 tydz., bo jeśli nie robi się standardowo Pappa to chyba obojętnie kiedy.

Odnośnik do komentarza

Majus,
oooo to to to piersi tez jak balony a bolace jak nie wiem co... W takim razie zycze Ci z calego serca synusia! :)
Ja mieszkam w Anglii i pierwsze spotkanie w szpitalu z polazna mam dopiero 19maja czyli wywiad,badanie moczu i chyba krwi. Dopiero tam mi ustala pierwsze USG.Prywatne badania sa tu w kosmicznych cenach :( Takze jak bede w Polsce, to pierwsze co- biegne do ginekologa! Potem dentysta i fryzjer ;) koooniecznie :))

Ps.Macie juz brzuszki dziewczyny?? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hej Gabi 85 ja tez mieszkam w holandi :) i ciezko tu wogole zeby zobaczyc gin :( tutaj sie chodzi do poloznej i mam obawy ze moze czegos nie zauwazyc :( ostatnio jak bylam na wizycie zbadala cisnienie i do zobaczenia za 4 tyg!!! a ty pierwsza ciaze tez przechodzilas w holandi?? pozdrawiam mamuski

Odnośnik do komentarza

Bombka ale super fota!!!
Czaki no to faktycznie późno ta polozna, to będzie trzynasty tydzień? Pewnie od razu będziesz musiała potem latać jak wariatka na usg i badania.
Do Polski lecisz samolotem? Ja w lipcu będę lecieć, ale podobno nie ma problemów.
Co do brzuszka to mój juz się pojawił. Co raz mi trudniej wbijać się w moje ciuchy. Niektóre spodnie musiałam juz odłożyć na półkę. Niedługo będę musiała się wybrać na zakupy do H&M. Do sekcji premamá. ;-)

Odnośnik do komentarza

Lidka a gdzie dokładnie mieszkasz?
Ja jestem zawiedziona, że tu w Holandii jest takie sredniowiecze, a niby to Polska jest krajem zacofanym.
Bzdura kompletna.
Pierwszą ciąże przechodzilam w polsce, tu jestem teraz ze względu na płatne zwolnienia, pewne macierzyńskie itd, bo w polsce siedziałabym na bezrobociu bez grosza. Ale urodzić chce w polsce. Tu gdybym nie pojechała prywatnie do kliniki w Hadze, to do tej pory nikt by mnie nie zbadał. Miałam USG i wiem, że serduszko bije i jest wszystko w porządku. Niestety żadnych badań do tej pory nie miałam typu morfologia, mocz. Na dniach (wtorek, środa) mam pierwszą wizytę u położnej, ale z tego, co wiem, to położna nawet dobrze nie bada, tylko przeprowadza wywiad, a jesli ciąza jest zagrożona, to wysyła na badania do szpitala. Tak wiec nie wiem , co mnie czeka w najbliższych dniach, bo ja jedną ciąże poroniłam w 20 tc i powinnam byc pod stałą opieką.

Na szczęście pocieszyły mnie tu dziewczyny, że jak bede w polsce to zdąże wykonać badania prenatalne, zrobie wszystkie dodatkowe badania jakie sie da. Nie mogę się juz doczekać, kiedy znowu usłysze to bijące serduszko moje maleńkie :)

Co do brzuszka, to ja dalej płaska jak deska, nawet piersi nie urosły, tylko bola :)
A co do płci, to powiem Wam szczerze, że mam już synka, ale liczę na drugiego. Oczywiście mój P. tez chce syna , a mój maly chce braciszka :) ale jak bedzie córeczka, to tez bede szczesliwa :) juz sobie ją wyobrażam w kucykach i sukieneczkach :) a najważniejsze, zeby zdrowe było :)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5eso0fxzy5.png
http://www.suwaczki.com/tickers/kjmne6ydyz4px1ba.png

Odnośnik do komentarza

Majus,
Taaak, samolotem. Troche sie martwie jak podolam ze zlym samopoczuciem,dwulatkiem torbami i wozkiem, ale bardziej sie ciesze niz boje hehe ;)
Ja mam sadlo na brzuchu po poprzednim maluchu ale czuje,ze dol brzucha nie jest juz soba ;)
W pierwszej c.bylam bardzo chuda. Przytylam 17kilo z tego 10 mi zostalo. Nie narzekam bo normalnie wygladam tylko brzuch jak 4miesiac c. heh
Pocieszam sie,ze w drugiej c. szybciej widac brzuch i na pewno sie wezme za siebie po drugim maluchu ;)
Ja tez dzis buszowalam w H&M na ciazowkach hehehe
Ciekawe czy u Ciebie takie same ciuszki jak u mnie...:)
Dawaj znaka jak cos fajnego wyczisz :D

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Gabi85,
widze, ze u Ciebie ten sam problem z prowadzeniem ciazy co u mnie...
Mi sie wlasnie marzy corcia :) Rozczulaja mnie te maciupcie ubranka dla dziewczynek ;) Tak jak mowisz najwazniejsze, zeby zdrowe bylo!! Jak u nas bedzie syn tez bedziemy sie cieszyc...Mlody bedzie mial brata a i wszystkie graty mam po starszym,takze tez bedzie fajnie :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/h44ecsqvmfx1oo1u.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia Szymańska

Witam wszystkie przyszłe i obecne mamy :)
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłyście lub w ogóle się nad tym nie zatanawiałyście- chciałabym teraz serdecznie zachęcić was do sesji fotograficznych- zarówno ciążowych jak i noworodkowych. To wspaniała pamiątka, dla Was- rodziców i dla Waszych dzieci. Ręczę, że będziecie zachwycone :)
Fotografuję w Świdniku, Lublinie i okolicach. Szczegóły na stronie. www.szymanska-fotografia.pl
Zapraszam także do obejrzenia galerii :)
Naprawdę warto! Pamiętajcie, że te chwile już nigdy nie wrócą.
Pozdrawiam
Sylwia Szymańska

Odnośnik do komentarza

Gabi mieszkam w tilburgu ! Polozna nic nie robi i to jest straszne :( mi polozna zaoferowala badania na okreslenie ryzyka zespolu downa i innych nieprawidlowosci ! oczywiscie to robiilam 12 tyg 4 dniu ciazy ! koszt jest 150 e tylko kobiety maja bezplatny po 35 roku zycia ! test polega na badaniu krwi z usg ! naprawde sie oplaca to zrobic! moja kolezanka tez jest w ciazy i jej polozna zaoferowala cale badania prenatalne czyli glowa serce kregoslup downa rozczep i placila 280 e ! jak sie mojej zapytalam czy ja tez moge to miec to mi powiedziala ze bede miala to 20 tyg ciazy zrobione ! od razu mnie umowili na 11 czerwca na 9 rano!!!!wiec popytaj bo napewno idzie to zrobic :) a krwe zabrali mi juz 6 tyg 10 tyg a teraz bede miala pobierana 24 i 30 tydz tak i mowila polozna !!!! ja tez rodze w polsce tutaj nawet ani snic !! ja dopiero moge zadzwonic po polazna jak skurcze bede miala co 5 min ! lub ukarze sie krew to jest chore :( fajnie miec kumpele ktora jest w holandi :P pozdro

Odnośnik do komentarza

Herbata miętowa może podobno nasilać zgagę i działa moczopędnie, natomiast jest taki preparat gaviscon w saszetkach, jest lepszy niż tabletki do ssania, bo tworzy żel (zawiera alginian sodu), który nie osiada na ścianach przewodu pokarmowego i nie przenika do krwi.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Nie było mnie raptem trzy dni a natrzaskałyście tyle postów, że zdążyłam całą Inkę wypić przy nadrabianiu zaległości!. Widzę, że nasze grono się znowu powiększyło :) Witam wszystkie nowe Listopadóweczki, gratuluję Wam fasolek i trzymam kciuki za jak najlepsze samopoczucie!

Byłam w piątek na tym usg. Hanka (mam nadzieję) albo Bartek ma już 6,4cm :) i wszystko jest w porządku. Po krwiaku ani śladu! :) Byłam z NFZ i to był pierwszy i ostatni raz. Już wiem, za co płacę prywatnie 150zł na wizycie. Pomijam fakt, że skończył się papier w maszynie w trakcie badania. Ten ekstra sprzęt okazał się taki extra, że lekarz badanie musiał wykonać przez pochwę i nigdy w życiu nie odczułam takiego bólu w trakcie badania! W sumie nigdy mnie żadne badanie usg nie bolało poza tym! Sam facet porażka, byle jak opisał wszystko. W pierwszej ciąży pamiętam, liczyliśmy z lekarzem nawet paluszki, a tutaj całe badanie zajęło może 5 minut. Do tego ewidentnie facetowi nie było na rękę że przyszłam z R. i dzieckiem. Może też zdecydował się na badanie dopochwowe żeby mu na złość zrobić :D eh, no porażka w każdym bądź razie. No ale, dzidziuś zdrowy, krwiaka nie widział więc wyszłam rozczarowana, ale bardzo spokojna. Zdjęcia mam kiepskiej jakości...przeżyję, 6 maja idę prywatnie do lekarza więc dostanę porządne fotki :)

Beti76, gabi85 dziękuję za troskę. Strasznie miło mi się zrobiło :) Nie miałąm nawet kiedy przysiąść. Prosto po badaniach załatwienia z budową, w sobotę z kolei grill urodzinowy bratowej, wczoraj kina, do teściów, no i tak zeszło... "Niebo istnieje...naprawdę" bardzo fajny film, budzący wiarę. Z tym, że pół przewyłam, ostrzegam ;) ale zdecydowanie wart obejrzenia, zwłaszcza, jeśli przeżywa się jakieś ciężkie chwile, traci wiarę w Boga czy ludzi...

Czytałam na poprzednich stronach o rzekomej szkodliwości usg. Ponoć zaleca się nie powtarzać usg częściej jak 2 tygodnie jeśli ciąża nie jest zagrożona. W pierwszej ciąży robiłam usg co 2 tygodnie. Dziecko 10pkt na 10 :)

Nie spotkałam się z tym aby zdrowe dziecko kładli po porodzie na godzinę. Ja syna dostałam tylko na czas zszywania krocza po porodzie, więc może na 5-10 minut :/

bombka śliczne foto :)

koolin mnie na zgagę nic nie pomagało poza mrożonymi wiśniami. Zjadałam dosłownie kilka i zgaga przechodziła raz dwa, a od 4 miesiąca ciąży miałam takie zgagi, ze prawie wyłam, miałam wrażenie, że spłonę od środka i nic nie pomagało! żadne farmaceutyki. Od 2 tygodni jem wiśnie jak zaczyna mnie mulić i też przynoszą ulgę. Tylko nie mogą być rozmrożone, takie zimne jem.

MartaAlvi cieszę się, że się trzymasz dzielnie. Kiedyś lekarz powiedział mi, że natura jest tak skonstruowana, że organizm matki sam eliminuje zarodek jeśli nie jest on wystarczająco mocny i zdrowy. Tak samo, jak chroni go w pierwszym miesiącu przed np. falami rentgenowskimi i innymi rzeczami (których np. kobieta nie oszczędza bo nie wie jeszcze , że jest w ciąży). Jak pisałam, bardzo mocno wierzę, że zanim nasze ciąże się skończą, będziemy na tym forum cieszyć się Twoją dobrą nowiną :*

Za pamięci, skoro nasze grono tak się powiększyło, zachęcam Was wszystkie do wpisania się na listę, którą stworzyła MartaAlvi : https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AoC_JJU6jJEvdGNlbFNldjkyczBhdEhKbFpLSjdKOUE&usp=sharing#gid=0

A tak od siebie dodam jeszcze , ze strasznie nerwowa jestem :( Wszystko mnie drażni, byle co wyprowadza z równowagi. W pierwszej ciąży mimo fatalnego samopoczucia miałam straszną ochotę na sex. W sumie z natury miałam ochotę ponadprzeciętną, zazwyczaj większą od partnerów, a teraz .... masakra jakaś :/ Nie wiem, czy to jakaś inna ciąża ( z dziewczynką zamiast chłopca ;)) czy fakt, że po raz kolejny się zawiodłam na R, , czy zmęczenie związane z opieką nad synkiem.... chciałabym a jakoś się zebrać nie mogę, sił nie mam....ani chęci... ani zachcianek słuchajcie :) Raz mi się zdarzyło, że o 22 jeden z domowników musiał wsiąść w auto i jechać po mrożone wiśnie i zimną Pepsi :) a tak , poza krewetkami i tatarem, na które wiecznie mam ochotę nie mam specjalnych ciągotek. No i brzuszek mi już widać ostro. Ponoć w drugiej ciąży szybciej widać, chociaż w pierwszej też mi raz dwa wywaliło :)

aaa, pojawi się też tutaj wątek zagłodzenia dziecka... ale może i lepiej, że mnie wówczas nie było. Nie do końca zgadzam się z tym co podaję stronniczy Tvn. Łatwo wydać osąd, zlinczować rodziców. Dziecko w pierwszym roku życia w tydzień może stracić 5 kilo przez zwykłą chorobę czy nawet ząbkowanie, a jeśli do tego jest niejadkiem, albo często ulewa.... boli mnie strasznie , ze ludzie tak łatwo osądzają, nie zastanawiając się czy aby to co przekazują media, które wielbią się samymi tragediami, jest prawdą. Podobna akcja była niedawno, gdzie jakiś monitoring uchwycił matkę, która pchała wózek z dzieckiem, i miała do tego przywiązanego kilkuletniego chłopca ( chyba 2 latka, albo trzy, nie jestem pewna). Internet ją zlinczował "co za matka", ją wiązać, torturować, zamknąć szmate itd. Ale nikt nie zastanowił się nad tym, czemu dziecko przywiązała do wózka. A co jeśli dziecko jest nieusłuchane, ucieka, wyrywa się? Ciężko biegać za małym dzieckiem pchając wózek. A gdyby dziecko wpadło pod samochód ludzie z kolei darliby się "co za matka, dziecka nie upilnuje"! Strasznie mnie wkurwia taki bezmyślny osąd społeczeństwa! Nikt nie pyta - GDZIE JEST POMOC PAŃSTWA, każdy wiesza psy! Czy kolejna kwestia - zabierają dzieci biednym rodzinom po to by dać 2000zł OBCYM ludziom za wychowywanie tych dzieci. NO GDZIE TU LOGIKA? Czemu rząd nie da tych pieniędzy rodzinie, by dziecko mogło chować się z rodzicami? Łatwiej dać zastępczej, która bierze dziecko na zarobek i chowa bez miłości? kiedyś byłam dumna z tego, że jestem Polką, dzisiaj się wstydzę :(

No, i tak mi właśnie emocje szarżują :D Miłego poniedziałku Dziewuszki! :)

Odnośnik do komentarza

Znow się nie można zalogować;/
Również witam wszystkie nowe mamusie:)
Osa dobrze, że o Ciebie wszystko w porzadku i nie ma śladu po krwiaku. Bardzo ciekawe linki wrzuciłaś daje do myślenia. Niestety nasze społeczeństwo na nic nie reaguje;/ Ja ostatnio jadąc samochodem widziałam czlowieka leżacego na pasach na środku drogi!!! 3 samochody przedemna przejechały obok, dopiero ja sie zatrzymałam, a za mna pani pielęgniarka, okazało się, że pan ma padaczkę i zasłabł, a pewnie ludzie myśleli że pijany.;/
A co do papierosów to nienawidzę, a wogóle w naszym stanie najbardziej denerwuje mnie jak ktoś zaczyna przy mnie palić na zewnątrz, sama wtedy muszę uciekać od takoch ludzi.
Ja w środę mam badanie prenatalne już się nie mogę doczekać, ale coś od wczoraj mam staszne bóle w podbrzuszu;/ liczę że przejdzie niedługo.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3ugpjuyqmk6de.png

Odnośnik do komentarza

oosaa Ty to potrafisz trzymać ludzi w niepewności.. ;-) Super, że u Ciebie wszystko w porządku, też bym tak chciała, a mam tyle czarnych myśli... Chyba po 3 poronieniach nie da się już myśleć pozytywnie :-(

Co do kładzenia dzieci po urodzeniu na brzuchu na godzinę, to ja tak miałam z córcią. A chyba nawet dłużej niż godzinę, neonatolog nawet osłuchała ją na moim brzuchu. To było cudowne, mała wcale nie płakała i bardzo uważnie się mi przyglądała, tyle tylko, że przez cały ten czas byłam
strasznie ciekawa ile waży i mierzy.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1677umyr4.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...