Skocz do zawartości
Forum

Anecia Safety Capsule - Kapsuła Aneci


Anulka

Rekomendowane odpowiedzi

Usłyszałam dzisiaj w "Dzień Dobry" TVN, że za około rok ruszy seryjna produkcja fotelika
Anecia Safety Capsule - Kapsuła Aneci. I choć moje dzieci pewnie z niej nie skorzystaja (no może Majeczka) to mimo wszystko bardzo sie cieszę, że wreszcie, po dwóch latach od wynalezienia tego cuda słychac o konkretach i będzie można uratować dzieci od śmierci.
Fotelik Janusza Liberkowskiego to kapsuła składająca się z dwóch półkul włożonych jedna w drugą. Zewnętrzna pełni funkcję ochronną. Wewnętrzna, z przypiętym dzieckiem, swobodnie w niej się kołysze we wszystkich kierunkach, podczas wypadku obraca się, chroniąc w ten sposób dziecko przed obrażeniami. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 0 - 5 lat.

W programie wystapił sam Janusz Liberkowski, czyli wynalazca fotelika. Polski inżynier mieszkający w Krzemowej Dolinie w Kalifornii.
Dla tych co nie wiedzą informacja, iż inspiracją do wynalezienia tego fotelika była śmierć jedynej córki Anetki, która zginęła w wypadku samochodowym. (Dzisiaj ma 4 letnie bliźniaki, mimo tego, iz oboje z zona byli juz po pięćdziesiątce kiedy sie na nie decydowali)
Liberkowski chciałby aby ten fotelik nie był drogi i na zakup mógłby sobie pozwolić każdy. Niestety mija się to z kosztami produkcji. Wpadł na pomysł by wyprodukować te foteliki maksymalnym nakładem kosztów a co za tym idzie i jakości i móc je później wypożyczać.
Jaka będzie ostateczna wersja planów tego nie wiemy. Ważne że za rok ruszy produkcja.

Na co jeszcze zwróciłam uwagę? Liberkowski dał kilka waznych rad jak używac tych fotelików, które mamy obecnie w naszych autach.

oto kilka ważnych zasad:

  • jak najdłużej sadzać dziecko tyłem do kierunku jazdy,
  • najbezpieczniej w foteliku jest na środku samochodu
  • tak zapinać dziecko pasami by lekko dłoń weszła pod pasy
  • nie kupować fotelików używanych, bo po jednym wypadku w ogóle nie jest on już bezpieczny


http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/40_790089_1_d_700.jpg

Odnośnik do komentarza

no własnie wszyscy mi zwaracali uwagę, ze zapinam Mikołajka zawsze na srodku...matczyne serce mi podpowiadał wbrew radom producentów fotelików, ze to najlepsze miejsce, gdyz podczas zgniatania auta w wyniku wypadku dziecko wpada między dwa siedzenia ...strefa zgniotu jest zupełnie poza nim...poza tym uderzenia boczne to kolejna kwestia...dzisiaj juz wiem, że miałam rację:)
Warto czasem słuchac serca a nie tak zwanych "dobrych rad"

Odnośnik do komentarza

dbozuta
Widze iż nie tylko mi podoba się ten pomysł z tym fotelikiem :)

podejrzewam, że podoba się wszystkim...cóż jest bowiem ważniejsze od bezpieczeństwa i zycia naszych dzieci...

co jest też ważne i o czym lojalnie uprzedził Liberkowski - jesli będzie wypadek to niestety taki fotelik trzeba wyrzucić, gdyz nie działają juz wszystkie zabezpieczenia które działały przed....

Odnośnik do komentarza

Wspaniale brzmi szkoda ze nie ogladalam tego progrmu ale w necie staralam sie wyszukac jakies informacje i jak wyglada ten fotelik. Ciekawa jestem jak ma tam sie zmiescic 5-cio letnie dziecko? Na wszystkich zdjeciach bylo male dziecko :/
Pisze tez dlatego ze mielismy ostatnio problem z wyborem fotelika wybrac tanszy a mniej bezpieczny czy drozszy. W koncu wybrak za nas samochod :o_no: gdyz mamy bardzo wysoko umiejscowione zapiecie do pasow i jedyny fotelik pasujacy byl ten z wyzszej plki. Pozatym wybralismy sklep w ktorym ucza jak zamocowac fotelik prawidlowo jak powinny byc umocowane szelki itp. bo co z tego ze ma sie super fotelik jak jest zle przymocowany

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...