Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie - jak u was przebiega?


Rekomendowane odpowiedzi

lara82
Jestem ciekawa kiedy wasze maluchy zaczely zabkowac i ile to trwalo?
Moja corcia objawy zabkowania ma juz od 2 miesiaca zycia.Teraz ma 4.5 mies a zabkow nie widac choc juz od 2 miesiecy czuc 2 zabki na dole , dziaselka czerwone popuchniete , slini sie na potege meki przechodzi straszne a zabkow jak nie bylo tak nie ma.Ile moze sie wyzynac taki zabek?
U nas do tej pory wygladalo to tak ze np tydzien krzyk i opuchlizna dziasel , pozniej ok 1,5 tyg spokoj i od nowa.Takie cykle , ale juz od 10 dni malutka ma ogien w buzi takie czerwone i popuchniete , piastki jakby mogla to by polknela.Zele nie pomagaja , a nie chce jej faszerowac zbyt czesto p /bolowymi.
Dodam ze te 2 zabki na dole to kly a przeciez zazwyczaj pierwsze ida dolne jedynki , tymczasem te sa wyczuwalne juz od polowy 2 miesiaca zycia!!!Pediatra potwierdzil.

Ile to moze potrwac , zameczy sie ta moja biedulka , nawet jesc zaczela mniej...

To bardzo indywidualna sprawa, najbardziej bolesne jest wyżynanie się zębów bocznych, które są większe. W razie bardzo kryzysowych sytuacjach można wspomagać się środkami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi.

Odnośnik do komentarza

21miętowa
a takie czopki lub leki mozna podawac samemu bez konsultacji z lekarzem, czy to lekarz zaleca to warto podac i co w tym wypadku bedzie najodpowiedniejsze?

Np. Viburcol jest lekiem homeopatycznym i jeżeli stosujesz się do dawkowania na ulotce to jest OK.
Jesli chodzi o leki przewciwbólowe/przeciwzapalne to napewno nie stosuje się ich zapobiegawczo, tylko na określone objawy, jeśli Twoje dziecko gorączkuje, płacze, nie śpi w nocy, widać, że cierpi, że ból nie daje mu spokoju, to wtedy nie ma się co wachać tylko podać właśnie taki lek.
Po to one są, żeby złagodzić ból.
Ja wszelkie takie rzeczy konsultowałam z naszą pediatrą, także piszę ze swojego doświadczenia i jak my postępowałyśmy, najczęściej wystarczał żel na dziąsełka, czy własnie czopek Viburcol, ale gdy dziecko bardzo płakałao, nie mogło jeść z powodu bólu, podawałam lek przeciwbólowy.

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Widzę, że jeszcze sporo muszę się nauczyć zanim zdecyduje sie na bobasa, nie wiem skad Wy to wszysko wiecie czy to kwestia doswiadczenia i po prostu na biezaco sie dowiadujecie czy wczesniej sie przygotowywalyscie na rozne ewentualnosci. Ale dobrze ze jest takie forum i myslac o dziecku, ktorego bardzo pragne juz wiem gdzie suzkac pomocy :) w takim razie wiem juz ze zel i czopki ewentualnie przeciwbolowe a te kropelki na ząbkowanie Camilla? ktos stosował?

Odnośnik do komentarza

21miętowa
Widzę, że jeszcze sporo muszę się nauczyć zanim zdecyduje sie na bobasa, nie wiem skad Wy to wszysko wiecie czy to kwestia doswiadczenia i po prostu na biezaco sie dowiadujecie czy wczesniej sie przygotowywalyscie na rozne ewentualnosci. Ale dobrze ze jest takie forum i myslac o dziecku, ktorego bardzo pragne juz wiem gdzie suzkac pomocy :) w takim razie wiem juz ze zel i czopki ewentualnie przeciwbolowe a te kropelki na ząbkowanie Camilla? ktos stosował?

hehehe ja sie nie przygotowywałam na różne problemy moje dziecka:) przygotowanie samo przychodzi, jak ktoś coś doradza i próbujesz zgłębić temat, chyba przygotowanie się na wszelkie chorby dziecka i problemy jak ząbkowanie, jest nie możliwe:) chyba, że się jest ped, bo mam z tego nie szkolą hehehe

Odnośnik do komentarza

fajnie że mozna sie dowiedziec waznych spraw od doswiadczonych mam bo to jest wazne czaem teoria to jedno a w praktyce wyglada inaczej stane przed tym problemem to pewnie na rzesach naucze sie chodzic zeby bylo dobrze chociaz wydawalo mi sie ze zabkowanie to nie jest jakis trudny okres dla malucha a okazuje sie ze jest.
a co robilas w zwiazku z tym slinotokiem?

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Margeritka

hehehe ja sie nie przygotowywałam na różne problemy moje dziecka:) przygotowanie samo przychodzi, jak ktoś coś doradza i próbujesz zgłębić temat, chyba przygotowanie się na wszelkie chorby dziecka i problemy jak ząbkowanie, jest nie możliwe:)

przygotowac na wszystkie ewentualnosci sie nie da, ale ja uwazam, ze dla kobiet w ciazy powinien byc obowiazkowy kurs, z podstawowej wiedzy o zyciu dziecka. to, co czasem wyprawiaja mamy "bo nie wiedzialam", w glowie sie nie miesci.

ostatnio napisala do mnie znajoma, z wieelkim problemem. Jej 3-miesieczny syn, zaczal zabkowac, bo "ciagle marudzi i tak go boli, ze nie chce jesc i pluje mlekiem". oczywiscie zabkowanie stwierdzone samemu (bez lekarza). po wnikliwej rozmowie, okazalo sie, ze jej dziecko przybiera duzo ponad norme. w nocy "na spiocha" pochlanial duze ilosci mleka (no, bo przeciez, jak dziecko budzi sie w nocy, to tyylko z glodu :Histeria:), w dzien nie chcial jesc i juz. dla mnie oczywistym jest, ze dzieciak broni sie jak moze, przed za duzymi dawkami mleka. na nic zdaly sie moje tlumaczenia, bo "on musi pic w dzien mleko, zeby sie nauczyc, ze trzeba jesc, w nocy je na polspiaco i nie ma swiadomosci, ze je" :Padnięty: nooo glupota ponadprzecietna. :Zły:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...