Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :) jesteśmy po wizycie i okazało sie, ze drugi z chłopców, który był mniejszy pięknie nadgonil i teraz sa prawie równi :)
Kamień z serca bo naprawdę bałam sie tego badania, gdyby coś dzis wyszło nie tak zostalibyśmy skierowani do poradni genetycznej. Chłopcy maja jeden 1206 gr a drugi 1202 wiec sa w zasadzie identyczni wagowo. Do tego szyjka 4 cm :)))) dzis dobry dzien u nas życzę i Wam tego samego :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny,
A ja donosze ze szydelkowanie jest super. Nauczylam sie w godzine prostego wzoru, mozna robic na lezaco, zajmuje uwage.
Polecam jako lek na stres i lęki. Robie kolorowa chuste, koc.
Poza tym dziewczyny kopia, w nocy ciraz trudniej przewrocic sie z boku na bok.
Gratuluje wszystkich dobrych wynikow i trzymam kciuki za wzrost naszych maluchow.
Proszek kupilam bambini, czy cos takiego ( w Rossmanie) plynow nie uzywam, wiec tym bardziej dla dzieci nie zamierzam, w szkole rodzenia odradzali.
Dobrego popoludnia
33t1d DODK

Odnośnik do komentarza

Cześć :) dziewczyny a ja mam pytanie w sprawie urlopu macierzyńskiego na bliźniaki. Obecnie jestem na zwolnieniu i dostaje od zusu 100% kwoty jaką płacił mi pracodawca. Za 2tygodnie lekarz chce rozwiązać moja ciaze i trzeba będzie składać wniosek o urlop macierzyński w ciągu 14dni od narodzin. Jak złożyć wniosek żeby oplacilo się najbardziej? Znajoma napomniala mi kiedyś żebym nie składała wniosku odrazu na całość tylko stopniowo, nie ukrywając nie wiem o co chodzi :( Może któraś z was będzie wiedziała w czym rzecz i mi wyjaśni tak mniej więcej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8kw7if5cetjav.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Urlop macierzyński dla mam bliźniaków wynosi 31 tygodni + dodatkowy urlop macierzyński 8 tygodni = 39 tygodni, natomiast urlop rodzicielski zawsze niezależnie od tego ile dzieci urodzi się przy jednym porodzie wynosi 26 tygodni. Najlepiej jest napisać wniosek o podstawowy urlop macierzyński, potem o dodatkowych 8 tygodni - wtedy zasiłek będzie wynosił 100%, następnie jeżeli skorzystamy z urlopu rodzicielskiego będzie on wynosił 60%. Jeżeli od razu napisalibyśmy wniosek o urlop macierzyński, dodatkowy macierzyński i rodzicielski wtedy zasiłek przez cały czas trwania wynosił będzie 80%. Druga opcja w przypadku mam bliźniaków jest niekorzystna, ponieważ tracimy na zasiłku macierzyńskim. Jeżeli coś namieszałam, proszę o poprawkę :)

Odnośnik do komentarza

Pacislawa na bliźniaki urlop macierzyński jest o trzy miesiące dłuższy od urlopu macierzyńskiego na pojedyncze dziecko. Później jest dodatkowy urlop macierzyński chyba 6 tyg. Następnie jest urlop rodzicielski. Musisz zastanowić się jak chcesz mieć wypłacane wynagrodzenie, czy 80 % przez cały czas trwania urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego, czy 100% przez urlop macierzyński, następnie 60% na urlopie rodzicielskim. Jeżeli wybierasz wariant pierwszy to musisz wniosek o urlop macierzyński złożyć do 14 dni od porodu. Jeżeli wybierasz wariant drugi nie musisz się tak spieszyć. Ja składałam do 14 dni czyli wariant pierwszy, z kadr jeszcze upewnili się czy chce 80% wynagrodzenia.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny byłam dziś na usg i miałam nadzieje, że wyjaśni się czy jest parka. Ciąża DK DO

Powiem Wam, że zgłupiałam zupełnie !! Dzieci na usg widzę tak, że jedno jest u góry drugie na dole. U góry mniejsze i 2 lekarzy widziało siusiaka i ja też !! A u dolnego "narządy się troszkę różniły" Dziś u górnego, mniejszego dzidziusia nie było nic między nogami i Pani powiedziała, że to dziewczynka. Ten dolny znów nie współpracował. Zgłupiałam, może głowica od usg była odwrotnie ? A może dzieci się zamieniły miejscami ???? Bo nie było mierzenia ani ważenia więc te moje określenia mniejszy- większy to dane z przed 2 miesięcy ;)

Któraś miała taką sytuację, że się zamieniły miejscami dzieci? A może jednak głowica ?

Odnośnik do komentarza

Iwo85 - potwierdzam, że bardzo ładnie i bardzo dokładnie to wszystko opisałaś, więc już nikt chyba nie powinien mieć z tym problemów ... opcja składania wniosków na raty (trzeba tylko dokładnie pilnować terminów) przy ciąży mnogiej jest bardziej korzystna - jeśli chodzi o wypłacane (sumarycznie) wynagrodzenie :)

Olitta88 - również z całą pewnością potwierdzam, że maluszki mogą zamieniać się miejscami ... moje takiego psikusa zrobiły jeszcze w 31 tygodniu ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki! Cieszę się z waszych dobrych wieści i trzymam kciuki za mamy będące jeszcze w niepewności. Zamiana miejsc jest możliwa u mnie też tak było: ) z urlopem opisałyście już wszystko. Ja brałam najpierw 100 procent potem 60 i powiem że różnicę można poważnie odczuć: ( ale jakoś tak wykalkulowałam że to lepiej się opłaca. Co do prania to ja używam płynów, dla dzieci polecam dzidziusia, jest płyn do prania, do płukania i nawet odplamiacz w płynie, wszystko ładnie dopiera i zapach jest cudowny. Lovella uczula moją córkę. Jest alergikiem i bardzo reaguje na różne płyny, kremy itd. Potem na trudniejsze plamy polecam mydełko do odplamiania z Rossmanna. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
też się zastanawiałam czym spowodowana jest ta cisza :) ja osobiście zaczytałam się w super zapowiadający się poradnik dla rodziców bliźniąt ;)
A tak to spokojnie u nas, wczoraj troszeczkę poszalałam na wyprzedaży w mothercare, nie mogłam się pohamować takie cudowności :D
Miłego i spokojnego dnia.

Odnośnik do komentarza

U mnie to bez zmian. Szydelkuje ;) czytam, leze. Dziewczyny juz nie tyle kopia co przeciagaja sie w kazda strone. Nic nie boli. Zgaga fatalna, toaleta co 30 min itd. Noce trudne i coraz trudniej przewrocic sie na drugi bok. Ciesze sie ze juz niedlugo i tylko sie zastanawiamy kiedy jechac do szpitala? jesli nic sie nie bedzie dzialo wczesniej to chyba sie poloze na pocz lipca, w 35 tyg. Generalnie czekamy :) Oby porod byl piekny i spokojny, a dziewczynki silne i zdrowe. Trzymajcie sie cieplo ! Niech wszystkie maluch rosna.
33t3 d

Odnośnik do komentarza

Cześć agusia no wiec tak, ja nadal w szpitalu.codziennie robia usg.dziś miałam pobranie krwi z pempowiny mniejszej z dziewczynek.bolało założenie wenflonu i podanie relanium (miałam wrażenie ze mi żyły rozrywa, bo to taki oleisty lek)podany żeby się dziewczyny nie ruszyły.samo wklucie nie bolało.udało się za pierwszym razem pobrać krew, a dziewczynie obok w łóżka wbijali się sieć razy.bałam się bardzo. wynik wyszedł Dobry.mała nie na anemii.ale nadal chcą ją poobserwować.

Odnośnik do komentarza

Od środy obie przybrały po 40gr.większa ma760a mała ma580gr.czyli różnica jakby spadła o 10gr.bo w środę było 190gr różnicy.
Teraz najważniejsze żeby mała przybierala w miarę równo..
I żeby nie powiększala się już różnica. No i żeby nie było potrzebne ponowne klucie; (((i transfuzja; ((((
A różnica była zawsze, od początku jedną była mniejsza
Najpierw było 10% różnicy,17%,20%,25% aż teraz 27.
25tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Julia83 musisz być dobrej myśli. Nie denerwować się..bo stres zaszkodzi Tobie i dziewczynkom.. wiem, że to nie łatwe, ale spróbuj. Juz o tym kiedyś pisałam, że cała ciążę martwilam się o jednego z chłopców bo miał pepowine dwunaczyniowa, do tego miał złe parametry. Jak się urodził szybko doszedł do siebie. Teraz też rozwija się prawidłowo, na wadze szybciej przybiera. Co do wagi z usg to sporo przekłamuje, bo wg usg moi chłopcy powinni urodzić się z wagą około 2500, a w rezultacie ważyli po 2100. Więc może za namową JJ2015 zajmij czymś głowę i ręce, a szczęśliwie dotrwacie w trzypaku do rozwiązania. A dziewczynki urodzia się zdrowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...