Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

hej hej, ja też się zgłaszam, dalej w dwupaku...
Od rana mam dziś pod górkę, rano jak chciałam iść do kościoła to Hania zaczęła płakać i musiałyśmy zostać w domu, potem uderzyłam się w kolano tak mocno, że myślałam ze padnę z bólu, a na koniec z mężem pojechaliśmy na zakupy i nam się auto zepsuło :(
Młody siedzi w brzuchu i urósł, bo znowu mam zgagę po wszystkim co zjem. A od 1 kwietnia moje znajome położne idą na dwutygodniowy urlop :( No i oczywiście zero skurczy u mnie i innych oznak porodu. Chyba poczekam aż położne wrócą z urlopu w połowie kwietnia :P

Odnośnik do komentarza

Melduję się i ja, również w dwupaku... Pogoda taka piękna,ze szkoda siedzieć przed komputerem. Wczoraj byłam na ktg ale skurczy brak. trochę zawiedziona wróciłam. Ja czułam jak mi brzuch twardnieje a skurczy nie czytało. Myślałam, że ten mój gin cos pokombinuję, żeby cos się ruszyło np jakiś masaż a tu nic. KTG i miał następną pacjentkę.
Dziewczyny a jak u Was z czopem? Odchodzi Wam? Ja zauważyłam, że po stosunku jest go dużo i odchodzi systematycznie. A dziś np rano nie było sexu z mężusiem i sucho, bez czopu. Musimy się wieczorkiem poprzytulać.

Mamusie z dzidziami- z małą nutka zazdrości czytam o tych Waszych spacerkach. :)

http://www.suwaczek.pl/cache/e710095463.png

Odnośnik do komentarza

anu ja daje Lefax ale niestety nie dostaniesz ich w polsce. Mam to szczescie ze szwagier na tirach jezdzi i mi kupuje z niemczech, sama teraz czekam na druga buteleczke bo juz mi polowa zostala. Lefax to to samo co sabsimplex prawdopodobnie i mozna je dostac przez internet w pl, niestety moja siostra kupila i jej maluszkowi nic nie pomagal tylko ten lefax.

Xewcia ale masz fajnie z tym karmieniem, moj malec budzi sie co 3 godz i wypija 90 ml i to jeszcze musze stac juz nad nim z ta butla, bo jak nie to ryk taki, jakby go ktos ze skory obdzieral ;) a dzisiaj zauwazylam ze wciagnie wiecej za niedlugo, niby co tydzien moge zwiekszac o 10 ml az do 110-120 ale wedlug wagi juz powinien dostac 120 ml, czasami sie zastanawiam gdzie to miesci... A po spacerku potrafi jeszcze herbatki wypic ze 40 ml

Odnośnik do komentarza

No i zaczynam juz ostatni tydzien... mam nadzieje,ze maluch sam sie.zdecyduje na wyjscie. Od wczoraj jest strasznie ruchliwy,caluski dzien kopie wierci sie... a tak zawsze tylko wieczorkiem czulam wygibasy. Ja sprzatam, spaceruje biore cieple kapiele i przytulam sie z mezem ;) i cisza nic sie nie dzieje... chcialam skorzystac z olejku,ale jednak sie boje, niech maluch sam zd3cyduje kiedy to ma nastapic w kazdym badz razie ja gotowa.

Ja rowniez jak czytam o Waszych maluszkach to zazdroszcze i czasem az sie usmiecham i zastanawiam.jak to bedzie? Np teraz zamiast spac ja mam glowe pelna mysli... ;) milej i spokojnej nocki !

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko do obecnych mamusiek: czy jak już nakarmicie Wasze maleństwa,to Np.gdy one nie usną przy jedzeniu,to czy lulacie je w ramionach,aby usnęły,czy od razu do łóżeczka wkładacie?Ja dzisiaj polulałam chwilkę,włączyłam uspokajacza w postaci suszarki i położyłam bąbla do łóżeczka.Już tak sobie leży prawie 40 min.,ale ani nie płacze i nie awanturuje się.Niby przysypia,ale poczekam jeszcze.Nie chcę go przyzwyczajać do zasypiania na rękach,bo później będzie z tym kłopot.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Julaa, ja bujam trochę na rękach, potem wkładał do łóżeczka, ale przyznam, że od 3 dni moja mała mas coraz bardziej niespokojny sen, ciągle popiskuje, za chwilę śpi i tak w kółko. Zwłaszcza w nocy, więc ja szczerze mówiąc jestem coraz bardziej niewyspana. Nie wiem, co z tym zrobić, na pewno nie jest głodna, ani nie ma mokro, więc nie wiem, co może jej nie pasować..

Odnośnik do komentarza

Anu,mój maluszek podobnie jak Twoja córa ma rytm spania.Wczoraj usnął o 22,przebudził się po 1 ,karmienie,przewijanie,karmienie i o 4 zmęczony tatuś padł razem z synkiem(mój M.wstaje na pierwsze karmienie,a ja ok.6 na drugie nocno-poranne,bo M.na 7-8do pracy jedzie).I tak od 6 rano wariuje ten mój synuś,wypije mleczko moje i sztuczne,kupke strzeli,beknie jak chłop z 3 razy i ani myśli iść spać.Jak już usnął,to na pół godziny zaledwie i wierci się,kwili i niespokojny sen ma.Teraz od 10.40 śpi,ale po pół godz.przebudził się z płaczem,wiec utuliłam go ponownie do snu i odpukać smacznie śpi.Zdąrzyłam nawet zjeść śniadanie i posprzątac w kuchni:-) Obiad mam od wczoraj,wiec mam spokój z gotowaniem.
Mogłabym iść spać,ale zawsze coś do zrobienia jest,więc może tylko drzemka 20 minutowa.Też chodzę niewyspana,ale nie wiem jak to jest,ale młodzieniec daje mi tyle siły i energii,że czasami mam wrażenie,że nie muszę spać:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki :) Mam pytanie do mam po cc: czy używacie pasów poporodowych? mi położna powiedziała, że tak z 4 tyg po cc mogę zacząć a ja już bym chciała. Jak jest u was?

Mój Radulek jest dość grzeczny. W nocy pobudka około 1 i 5 więc nie jest źle. Teraz tylko zaczyna jeść na raty bo zje z 90 ml na raz i po odłożeniu potrafi za 5-10 minut domagać się o więcej a nie może tego zjeść na raz. Ale ogólnie jest aniołkiem :) jak już zaśnie to śpi jak zabity z 2 do 4 godzin. Oj zakochana jestem na amen :) nawet jak jojczy 2 godziny to nie potrafie się na niego gniewać.

http://www.suwaczki.com/tickers/211xe6ydgbjiep0h.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, moja Julka przyszła na świat równo w terminie tj, 27 marca o godzinie 00:45. Poród siłami natury. Mała ważyła 3250g i mierzyły 53 cm.
W końcu mam ją przy sobie i jestem przeszczęśliwa :)
W ostatnich dniach ciąży byłam w stresie przez to jej wyciszenie i brak ruchów.. A widocznie nie wszystkie dzieciaki uaktywniają sie przed porodem.
Pozdrawiam wszystkie mamusie rozpakowane i w dwupaku :)

Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla nowej mamuśki:

36dzieci:
- 11 dziewczynek
- 23 chłopców
- 2 niespodzianki
na świecie już : 26
w brzuszku jeszcze : 10
Już na świecie:
Basia_88 -> 24.03.2014 córeczka Milenka --> 7.02.2014 cc
asi_ek----------> 5.03.2014 córka Laura -----> 19.02.2014 cc
Dinowa89----->17.03.2014 syn Franciszek --> 02.2014 cc
Klaudusia-----> synek Filip ------------------>20.02.2014 cc
adak1 ----------> synek ------------------------>03.03.2014 cc
Nati83---------->07.03.2014 synek Leon --> 05.03.2014 cc
Diem------------>20.03.2014 syn Michaś --> 06.03.2014 sn
siunia25------ >09.03.2014 syn Tymoteusz ->07.03.2014 cc
Asti89----------> 10.03.2014r synek Natan ->07.03.2014 cc
kasia23---------->26.03.2014 synek Emilek ->09.03.2014 sn
xewcia91x -----> 14.03.2014r synek Piotruś ->10.03.2014 cc
Kasiula.ZG -----> 15.03.2014r córka Oliwia -> 11.03.2014 cc
Jamelka ------> 27.03.2014 syn Kajetan -> 12.03.2014 cc
Maugosia-------->08.03.2014 syn Radosław -> 13.03.2014 cc
kasyi------------>22.03.2014 synek Filipek -->14.03.2014 cc
Angie-------------> 10.03.2014r córka Alicja-->15.03.2014 cc
Julaa------------> 18.03.2014 syn Filip - > 17.03.2014 sn
krejzolka1 ------>06.03.2014 synek Ksawery -> 18.03.2014 sn
Anu-------------->26.03.2014 córka Lena -> 19.03.2014 cc
Malek------->23.03.2014 synek Marcinek -> 19.03.2014 sn
KateTony -----> 09.03.2014r syn Antoni -> 20.03.2014 sn
mariposa ------->31.03.2014 córka Łucja -> 20.03.2014 cc
Leosiowa -------> 21.03.2014 syn Leoś -> 21.03.2014 cc
KarolinaR------>27.03.2014 synek Kazimierz-> 24.03.2014 sn
feliza---------------->23.03.2014 córka -> 25.03.2014 sn
Gosia 86 -----> 27.03.2014 córka Julcia -> 27.03.2014 sn
Jeszcze w dwupaku:
Becia8008 -------> 13.03.2014r. córka Ewa
kasiar14 -----> 20.03.2014 córka
ElkaO ---------->23.03.2014 Synek Mateuszek
monika.nl--------->23.03.2014 coreczka?synek?
Malinowaaaaa---->24.03.2014 synek ;)
mama_92 -----> 27.03.2014 synuś Radek
fasolka84-------> 28.03.2014 córka
aniatst----------> 30.03.2 014 syn Adaś
Magda z lasu ---> 31.03.2014 syn Staś
Krugerka1989 --->01.04.2014r córka Zoja

Odnośnik do komentarza

Julaa ja po karmieniu czekam aż małej się odbije i przeważnie tak zasypia na ramieniu ale po chwili ja przebieram a wtedy się wybudza, ale tak ja kładę do lozeczka, na kanape lub do bujaczka i albo sobie tam lapkami przebiera albo zasypia:) lulam ja tylko jak jest zmęczona po np 2 godzinach "brojenia" i czasem w nocy jak ja brzuszek boli

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73gu1r1besjn48.png

Odnośnik do komentarza

Mój grzeczny łobuz, w nocy "mękoli", a w dzień śpi po 3 godziny i nie wiem, jak to przestawić. Ma ktoś pomysł?
Dałam smoczek, żeby nie wisiał przy cycu, bo Leoś wymyślił sobie, że fajnie zasypia się przy cycu. No i oduczyłam. Tak w sumie nie do końca, bo czasami Leoś mnie przechytrzy.

Ja pas założyłam może 2 razy, ale jakoś się boję, bo mnie boli jeszcze rana i nie zakładam go teraz.

Cycki to mi eksplodują normalnie, ale nie chcę odciągać laktatorem, bo nie chcę jeszcze bardziej rozbujać laktacji. Jak Leoś wstanie to mi pomoże.

Dzisiaj znowu byliśmy na powietrzu, ale krótko. Tak jakoś wyszło.

Powodzenia dla nierozpakowanych mam - macie ostatni dzwonek ;) dzisiaj 31.03.2014 :) jednak gdyby coś się przesunęło na kwiecień, to nie ma sprawy. Wy i tak marcówki nasze jesteście.

Odnośnik do komentarza
Gość sabin905

Jestem z kwietniówek :) termin mam na 16 kw :)

czytam wasze opowiastki i strasznie wam zazdroszcze :) u mnie co prawda 2 tyg jeszcze ale nic nie rusza wszystko pozamykane jak dr mowi... a tak bym juz chciala miec malenstwo przy sobie....

Z tym czopem to tezz zauwazyłam ze po sexie tak jak by bylo wiecej wydzieliny nawet na drugi dzien,

Odnośnik do komentarza

No to dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z tym rozregulowaniem dzienno-nocnym maluszka ;)
A co do pasa poporodowego to jakie on ma właściwie działanie? Ja już wróciłam do wagi sprzed ciąży (w sumie nic dziwnego, jak boję się cokolwiek zjeść z obawy przed bólami brzuszka Leny) i brzuch mi już całkowicie opadł, tzn. nie jest strasznie płaski, ale za bardzo nie odstaje. Natomiast skóra jest tam taka dziwna. I nie wiem, czy ten pas ma ją ujędrnić, czy co spowodować? No i czy nie trzeba z nim czekać do końca połogu?

Odnośnik do komentarza

gosia gratulacje, duzo zdrowka wam zycze ;)
Dziewczyny ja to na pysk padam dzisiaj, maly tak zle spal ;) po kapaniu zasnal na 4 godzinki ale potem tylko dwie potem 1,5 i to takie z maridzeniem kreceniem i poplakiwaniem a od 4 rano to juz masakra jakas... Zjadl swoja porcje a za chwile znow chcial jesc, dalismy mu kolejne 30 ml a on dalej by chcial ... Probowalismy go oszukac herbata ale to tak na 15 min pomagalo i dalej ryk, juz nie wiedzialam czy z nim chodzic czy kolysac czy sie polozyc z nim... I zasnal o 8 obok babci jak wychodzilismy na umowione spotkanie w sprawie zarejestrowania naszego szkraba ;) jak dzisiaj tak bedzie to chyba sie potne ;)

Odnośnik do komentarza

Julaaa - moja Łucja ma podobny rytm dobowy, choć kilkugodzinne okresy czuwania w dzien.
W nocy budzi się ok 3 razy, pielucha, cycek, jak nie wystarczy to butelka. Rytuał nocny trwa ok 1 godz :)
Ja zmęczona, kręgosłup boli, brzuch po cc boli a jak mała śpi to zawsze jest coś do zrobienia i szkoda mi czasu na odpoczynek.
Jeszcze nie wychodziliśmy na spacerek.

Mój mąż więcej czasu spędza ze starszym synem. Ja w zasadzie nie mam dla niego czasu :(.
Nie pokazuje po sobie, ze jest zazdrosny ale widzi, ze uwaga skupia się na siostrze.
Chce spac z nami...przecież nie powiem mu, ze już nie ma dla niego miejsca. Poszlismy na kompromis weekendowy ale było ciężko.
Nie ma jak uroki macierzyństwa :)

pijecie cos na pobudzenie laktacji?
jeśli dokarmiacie to jakim mlekiem ?

Ja czasem używam pasa poporodowego bo wygodniej się w nim chodzi. Nie można caly dzień, bo macica sama się ma obkurczac a miesnie pracować ale pomaga.

Zazdroszcze Anu ! jak ty to zrobilas, ze masz już swoja wage :) Mnie to pewnie zajmie rok. Sporo i zostało do zrzucenia :)
trzymam kciuki za ostatnie mamusie w dwupaku!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgrl68xycg179d.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mariposa,ja też chodzę w ciągu dnia padnięta i jak młody śpi,to ja w sumie też mogłabym się kimnąć,ale zawsze coś jest do zrobienia.Jutro pewnie o 6 pralka będzie się tłukła i z 2 prania trzeba będzie zrobić.

Co do mieszanki,to ja daję mu Pro Nan 1.
Na pobudzenie laktacji piję Bocianka.Jutro powinien przyjść laktator elektr.,zobaczymy co z tego będzie.Mlody nie wisi na cycu,bo traktuje go bardziej jako formę uspokajacza.Mleka mam dużo,ale on jest bardzo leniwy i niecierpliwy i pociumcia chwilę i zaraz ryk i butelka idzie w ruch.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...