Skocz do zawartości
Forum

Kontakty z osobami z pracy podczas ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na L4 od końcówki 7. miesiąca wiec dla mnie to jeszcze nie taka długa przerwa i mam kontakt z ludźmi z pracy, głównie przez internet, Skype, ale parę razy się spotkaliśmy w kawiarni. Ogólnie wiadomo, nie chodzę dużo bo mi cieżko wiec i życie towarzyskie sie na razie wyciszyło, ale nie powiem, żebym została zapomniana albo sama nie podtrzymywała kontaktu. Wszyscy się interesują, kiedy poród, kiedy wracam itd. Myślę, że jak córa się urodzi i trochę wstępnie wyładnieje, to poślę zainteresowanym jakieś zdjecie, ale na pewno nie będę regularnie wysyłać. Z obserwacji wiem, że 1 fotka jest ok ale ludzi aż tak bardzo nie interesują cudze pociechy, żeby takimi fotkami raczyć częściej, chyba, ze faktycznie poproszą.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Do pracy nie jeździłam, w końcu byłam na L4, a nie urlopie, więc nawet kiedy się lepiej czułam wolałam pójść na spacer, a nie latać po koleżankach z pracy. Po porodzie wysłałam kilku najbliższym znajomym z pracy zdjęcie małej, kilka razy zaglądnęłam. Kontakt telefoniczny mamy, choć coraz rzadszy odkąd jestem na wychowawczym.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
z tymi kontaktami to tez jest tak, że znajomi z pracy, którzy sami nie mają dzieci, myślą, ze jak przyjdą lub jak zadzwonią to będą przeszkadzać...w sumie to jak mama sama nie pamięta o tych kontakach z ludźmi z pracy czy ze studiów, to ludzie odzywają się mniej, bo uważają, ze nie ma czasu...przynajmniej tak jest u mnie

Jak tak pomyśleć to prawda...ja oczekuję swojego pierwszego dziecka, ale wiele moich koleżanek juz ma dzieci i zawsze miałam obawy przed dzwonieniem, próbami umawiania się z nimi bo zawsze mi się wydawało, ze nie mają czasu. W sumie częściowo była to racja, bo trudno się było umówić w 'dogodnym' terminie, im pasowało np popołudnie wczesne, kiedy ja byłam w pracy, mi wieczór, kiedy one musiały usypiać dziecko...Teraz się pewnie na własnej skórze przekonam, jak to jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...