Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Margeritka

Bańka chińska na cellulit?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któraś z Was próbowała masażu bańką chińską na cellulit? Czy to ma dobre efekty? Ja zauważyłam, że cellulitu przybyło mi więcej po drugiej ciąży, masakra to jest jakaś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Regularne stosowanie bańki chińskiej rzeczywiście może znacząco zredukować widoczność cellulitu. Ważne jest jednak to, aby zabiegi systematycznie powtarzać, bo w przeciwnym razie zmiany skórne wrócą do dawnego stanu. Oczywiście kluczowe znaczenie odgrywa tu również odpowiednia dieta i aktywność fizyczna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helena

ja stosowalam banki chinskie - ale siie zniechecilam, bo masowanie nie bylo przyjemne

mozna banki kupic w aptece- ja chyba kupilam w trzeciej albo w czwartej odiwdzonej :wink:
w poprzednich aptekarki patrzyly sie na mnie dziwnie- najprawdopodobniej myslaly ze chodzi mi nie o banki a o kulki chinskie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z bańką nie próbowałam, choć dużo o niej czytałam w sieci. Moja kuracja na cellulit to regularne ćwiczenia + Celluline (soją drogą bardzo polecam). Widze, ze dużo kobiet tylko narzeka, że nic nie da się z tym zrobić, a tak naprawdę nawet nie próbują...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Margeritka
a ta bańka chińska jest do kupienia w aptece?

widzę, ze warto się tym bardziej zainteresowac, bardzo dziękuję za odpowiedź:)

Bańkę chińską można kupić w niektórych aptekach (niekiedy dostępne jedynie na zamówienie) lub na konkretnych stronach internetowych. Lepiej sięgać po gumowe bańki, gdyż są łatwiejsze w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Helena
ja stosowalam banki chinskie - ale siie zniechecilam, bo masowanie nie bylo przyjemne

mozna banki kupic w aptece- ja chyba kupilam w trzeciej albo w czwartej odiwdzonej :wink:
w poprzednich aptekarki patrzyly sie na mnie dziwnie- najprawdopodobniej myslaly ze chodzi mi nie o banki a o kulki chinskie :lol:

Masaż bańką chińską może być nieprzyjemny w przypadku:
- rozległych i zaawansowanych zmian cellulitowych
- braku poślizgu (gdy nie zastosujemy specjalnej oliwki lub kremu)
- zbyt mocno zassanej bańki (w trakcie jej przesuwania czuć wtedy silny opór)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na cellulit pomogły masaże i ćwiczenia. Masaże najlepiej jak robi profesjonalna osoba. A ćwiczenia na nogi to można już samemu we własnym zakresie w domu, ale konsultacja z kimś kto bardziej orientuje się w temacie też nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ola90
Mi na cellulit pomogły masaże i ćwiczenia. Masaże najlepiej jak robi profesjonalna osoba, tutaj masz opis takiego masażu - http://www.beautytower.pl/masaz/. A ćwiczenia na nogi to można już samemu we własnym zakresie w domu, ale konsultacja z kimś kto bardziej orientuje się w temacie też nie zaszkodzi :)

To prawda, masaże wykonywane przez masażystę są skuteczniejsze niż te wykonywane samodzielnie w warunkach domowych. Jednak w przypadku, gdy nie mamy możliwości wykonywania takiego zabiegu regularnie u profesjonalisty - domowy masaż również spełni swoją rolę. W prawdzie na efekty trzeba będzie czekać nieco dłużej, ale mimo wszystko warto ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo stosowania oliwki miałam na nogach ogromne siniaki... :(
A jeszcze mam pytanie. Czy osoby z widocznymi, pękającymi naczynkami nie powinny wykonywać masażu bańkami chińskimi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dariak
Mimo stosowania oliwki miałam na nogach ogromne siniaki... :(
A jeszcze mam pytanie. Czy osoby z widocznymi, pękającymi naczynkami nie powinny wykonywać masażu bańkami chińskimi?

Siniaki często powstają przy skórze o kruchych naczynkach krwionośnych. Niestety skłonność do powstawania rozszerzonych naczynek krwionośnych jest przeciwwskazaniem do masażu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam robioną serię zabiegów bańką chińską. Na początku były trochę bolesne, oczywiście pytano mnie czy boli, bo można robić to delikatniej, ale mnie zależało na efektach i byłam w stanie to przecierpieć. Miałam 8 masaży, co drugi dzień. Cellulit miałam okropny na pośladkach i udach, po ostatnim masażu praktycznie nie był widoczny, czasem jak jakoś mocniej zmarszczyłam skórę to dało się dostrzec jakiś dołeczek. Po roku znów mi powrócił delikatny cellulit i zastanawiam się czy by się znów nie umówić. Masaż miałam robiony przez http://www.favore.pl/395201_masaz-warszawa-masaze-medyczne-i-inne-z-dojazdem-do-klienta-mazowieckie.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam niestety bardzo wrazliwe naczynka krwionośne, więc bańki u mnie odpadają. Ale moje klientki (jestem fryzjerką) mówiły, że korzystały i widziały poprawe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mrozik123
Miałam robioną serię zabiegów bańką chińską. Na początku były trochę bolesne, oczywiście pytano mnie czy boli, bo można robić to delikatniej, ale mnie zależało na efektach i byłam w stanie to przecierpieć. Miałam 8 masaży, co drugi dzień. Cellulit miałam okropny na pośladkach i udach, po ostatnim masażu praktycznie nie był widoczny, czasem jak jakoś mocniej zmarszczyłam skórę to dało się dostrzec jakiś dołeczek. Po roku znów mi powrócił delikatny cellulit i zastanawiam się czy by się znów nie umówić. Masaż miałam robiony przez http://www.favore.pl/395201_masaz-warszawa-masaze-medyczne-i-inne-z-dojazdem-do-klienta-mazowieckie.html

Warto kilka razy w roku powtórzyć serię profesjonalnych zabiegów antycellulitowych. Niestety defekt jakim jest skórka pomarańczowa lubi się pogłębiać i jeśli nie będziemy nad tym pracować to zmiany mogą się nawet nasilić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rysia43
Ja mam niestety bardzo wrazliwe naczynka krwionośne, więc bańki u mnie odpadają. Ale moje klientki (jestem fryzjerką) mówiły, że korzystały i widziały poprawe.

Tak jak wcześniej wspomniałam, niestety kruche naczynia krwionośne są przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Niemniej jednak, istnieją publikacje naukowe, które sugerują, że delikatny masaż próżniowy może wpłynąć na wzmocnienie naczyń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tosiasamosia

Mi bardzo pomogły masaże na cellulit. Zastanawiałam się długo bo przemyślałam kwestię kupowania preparatów więc wolałam zapłacić za masaż w salonie http://www.studiotwojegozdrowia.com/oferta-13 i efekty widać.Skóra po zabiegu jest silnie przekrwiona, co sprzyja zwiększonemu metabolizmowi komórkowemu oraz odżywieniu i dotlenieniu komórek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś używałamtakich baniek właśnie na cellulit - efekty nawet były, ale krótkotrwałe. Zabieg ma ten minus, że na początku, zanim skóra się przyzwyczai, robią się straszne siniaki. Teraz też planuję znowu zacząc masaże bańkami, żeby przed latem trochę ujędrnić skórę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość modna_mama

Zdecydowanie masaż bańką chińską pomaga na cellulit :) Ale najlepszy efekt jest wtedy, gdy to robi specjalista, a nie samodzielnie w domu. Bardzo dobry masaż w rozsądnej cenie możesz mieć w Medical Spa w Zielonkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jagodzia11
Ja kiedyś używałamtakich baniek właśnie na cellulit - efekty nawet były, ale krótkotrwałe. Zabieg ma ten minus, że na początku, zanim skóra się przyzwyczai, robią się straszne siniaki. Teraz też planuję znowu zacząc masaże bańkami, żeby przed latem trochę ujędrnić skórę.

A mi sie nie podobało nie tylko to,że efekty są bardzo krótkotrwałe ale również to,ze pojawiały mi się czerwone plamy i pękniete naczynka po zastosowaniu baniek. Siniaki rówież nie były niczym niepospolitym. Tak więc sorry, dziękuję za taka pomoc ;/
Zauważyłam,że w moim przypadku o wiele lepsze okazały się regularne ćwiczenia no i serum wyszczuplające Vialise ( dzidwczyny na wizażu polecały sobie kupić tak więc postanowiłam spróbować i przyznam,że jestem pozytywnie zaskoczona).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...