Skocz do zawartości
Forum

Małe cuda - Grudzień 2013 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na bolące sutki bepanthen - który niestety trzeba zmywać,ale mi pomaga...ewentualnie własne mleko i wietrzenie,wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie...! oczywiście musisz też uważać na to,jak Ci się dzidzia przysysa do piersi-może nie łapie całego sutka??

Z pokarmem faktycznie bywa różnie - raz cieknie po kolana, a raz mam wrażenie,że mam kamienie,a nie piersi... :/ na szczęście mały zwykle głodny,więc pomaga mamusi zlikwidować ból :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Emiśka ja miałam cesarkę 12 dni temu i mi się super goi. Brak zaczerwień czy innych diabelstw. Myślę ze powinnaś pokazać tą ranę lekarzowi lub chociażby położnej, żebyś tylko jakiegoś zakażenia nie dostała! Ja myję swoja ranę szarym mydłem i psikam oktaniseptem. I tylko sie cieszyć ze jest ok.
Więc naprawdę nie zwlekaj!

Ola- także używałam bepanthen ale na mnie kiepsko działa:( wietrze, teraz smaruję 100% lanoliną i zobaczymy... Mała jak złapię to naprawdę ładnie sutek cały plus brodawkę, zębów jeszcze nie ma żeby mnie gryźć :) I wiem ze maluch lepiej wyciągnie z piersi niż taki laktator, ale co zrobić...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moja rana po cc jest zaskakujaco w porzadku kolor skory tylko przy szwach lekko czerwone. Tez mysle ze Twoja powinnas pokazac lekarzowi lub poloznej.
Sutki bola bardzo uzywam bepanhen ale go nie zmywam,tak pisalo na radach ze szpitala. Moje piersi sa bombardowane prawie przez cala dobe bo raz jedno raz drugie. Czasem udaje mi sie przystawic dwojle na raz i tak jest super ale czesto sie rozmijaja i jednego nie da sie dobudzic :(
Skore smaruje balsamem nivea i jest ok a myje na razie mydelkiem bambino,mam zel nivea ale...ajakos to mydelko mi pasuje poki co.
A co do kikutkow to u nas za wczesnie bo maluchy dzis 6 dobe koncza.
Nie sprawdzily mi sie temperamenty zauwazone z brzucha. Mala ktora niewiele sie ruszala jest krzykliwa aktywna i b zywotna,synek za to wiercil sie w brzuchu i kopal a teraz spokojniutki i cichutki.

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam problem z popękanymi sutkami, krew mi ciekła i wyłam z bólu, gdy karmiłam. Kupiłam silikonowe nakładki do karmienia, ale nie pomogły Lenka nie potrafiła z nich ciągnąć,tylko niepotrzebnie nawdychała się powietrza. Kupiłam świetną maść maltan mnie baaardzo pomogła-nie trzeba jej zmywać przed karmieniem, więc po każdym nakarmieniu smaruję dość grubo, nakładam wkładkę laktacyjną i stanik no i piersi wygoiły mi się super. Trzeba też zwrócić uwagę, aby nie pozwalać dziecku chwytać samego sutka, bo wtedy zaczną na nowo pękać.

Odnośnik do komentarza

Nie myślałam ze karmienie piersią może być tak cięzkie... Na razie tak jak daje rade daje małej cycka, a tak to ściągam mleko i chociaż z butelki ładnie pije. Z nakładkami też próbowałam ale nie potrafię znaleźć odpowiedniego rozmiaru. W szpitalu babeczka z poradni laktacyjnej mnie odwiedziła i powiedziała ze na razie mam na spokojnie ściągać a po nowym roku się u niej pojawić i ona mi pomoże znaleźć i odpowiedni rozmiar nakładki i odpowiedni sposób karmienia. A ze ta poradnia jest na NFZ więc czemu nie skorzystać. Sama jestem ciekawa co mi wymyśli:)
laura- Sądzę ze i tak jesteś dzielna jak karmisz bliźniaki piersią. To na pewno nie lada wyzwanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Super.z ta poradnia laktacykna. U nas to fikcja. Jak dzwonilam raz.przy corci bo plakala.i od.wielu hodz nie jadla chwytala piers i wypluwala to mi doradzili dac herbate z butelki taka zwykla czarna tylko lekko zaparzona. Dziecku w 3 dobie zycia :o
Tym razem w szpitalu niby jest doradztwo laktacyjne a jedyna pomoc wsparcie czy rade jaka dostalam to bylo jak zadzwonilam dzwonkiem bo malemu wypadla piers i nie mogl ponownie chwycic a mialam dwojke i bylam unieruchomona i nie moglam mu pomoc.
Generalnie gdyby nie to ze córkę wykarmiłam rok i mam swoje doświadczenie pewnie nie karmiłabym nawet jednego dnia :(
A mówią że po cc i przy bliźniętach szczególnie pomagaja przy karmieniu...
Podziwiam Cię aniolmag z tym odciąganiem mnie laktator o wiele bardziej boli niż maluchy.

Odnośnik do komentarza

Laktator ciagnie jednostajnie ze tak powiem i mam 3 poziomy zasysania. używam najsłabszego na razie. A mała jak zassie nawet jak jej główkę trzymam to wyciąga mi sutek, szarpie i tak mlaszcze co jakiś czas ze łzy same mi lecą... Nie powiem chciałabym karmić normalnie z piersi podgrzewać nie trzeba mniej roboty jest przy samym cycku. Ale liczę na to ze ten ból minie jak dojdę z cyckami do ładu;) Jeden plus laktatora to to ze ma się kontrole ile maluch je, bo z piersi nie ma jak sie tego dowiedzieć:)
Fakt ta poradnia laktacyjna u nas jest super i dużo fajnych rzeczy mi podpowiedziała. Dała mi do siebie nr telefonu ze w razie kłopotów mam dzwonić, ale na szczęście dajemy jakoś radę:) Mam nadzieję ze pomoże mi dobrać odpowiednia nakładkę na pierś i może to pomoże. Mąż kupił już 2 różne i żadne nie pasują. Jedne są za duże a drugie za małe a nie ma nic pośredniego, może inna firma? Ale znowu mam wyrzucić pieniądze jeśli znowu nie trafimy w rozmiar... Także tyle to się przemęczymy:)
Zapowiada się dziś super pogoda i zamierzam wyjść na trochę z małą. Dziś mój maluch kończy 2 tygodnie:) Kiedy to zleciało? Nie mam pojęcia...
A Wy moje drogie jak się czujecie? Dochodzicie już do siebie?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Prawie doszłam do siebie,ale zobaczymy co będzie po jutrzejszym dniu - jadę wieczorem na ściąganie szwów...mimo że są to szwy rozpuszczalne,to położna środowiskowa,która mnie odwiedziła parę dni temu,zasugerowała że lepiej byłoby je ściągnąć.Może i racja,bo już mi troszkę przeszkadzają,no i mam ich sporo ze względu na tego krwiaka po porodzie... :/

Dziś byliśmy na pierwszym spacerku :) krótkim,bo chyba z 10-15 minut,ale pierwszy już zaliczony :)
a Wy jak tam ze spacerkami i samopoczuciem? ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ja mialam dzis sciagane szwy,ale zdjęła je położna w domku u mnie w 7 dobie i jest lepiej. Gorzej z malcami bo sie okazało że przez 4 doby mała przybrała.50g a młody stoi w miejscu ;( a myślałam że się najadają tak ładnie śpią i tyle kupek roboą po każdym karmieniu a czasem nawet w trakcie...
Mam dokarmiać buuuu
Aniolmag jakiego Ty elektrycznego laktatora używasz?chyba zde yduję się na szybki zakup,bo mam ręczny avent ale...boli i bym się umęczyĺa

Odnośnik do komentarza

Laura- ja mam avent elektryczny. Jest tyle dobry ze ma 3 poziomy zasysania i mi przy strasznie bolących sutkach to naprawdę ratuje życie;) Ale moja bratowa kupiła sobie innej firmy za trochę mniejszą cene i w zestawie ma takze ręczny laktator. Też jest zadowolona, ale jeśli Ty masz juz ręczny to bez sensu mieć 2:) A jest na tyle wygodny ze zbiera od razu do buletki takze tej samej firmy i mozna dać maluchowi:) Bez przelewania czy bawienia się.

Ja już praktycznie wszystko robię, mam problemy troche z podnoszeniem czegoś np robieniem tapczanu, czy siatek z zakupami. Rana ładnie sie goi ale zaczyna strasznie swędzieć, wiem jak swędzie to sie goi ale czasami zwariować można:D
Moja mała w czoraj skończyła 2 tygodnie i juz mamy dawno za sobą pierwszy spacer, wychodzimy codziennie jeśli pogoda pozwala:)
Wziełam się za papierki za becikowe i inne takie, w życiu nie myslałam ze to taka biurokracja jest! I jestem w szoku ile tego trzeba wypełniać i się bawić. Myślę ze to nic innego tylko chcą możliwie ludzi zniechęcić, ten co nie ma to się za to weźmie, a ten co ma oleje bawienie się.
Słyszałam ze dobrze jest pojawić się za jakiś czas u ginekologa zeby sprawdził czy wszystko się ładnie goi, kiedy wy zamierzacie się wybrac? A jak wasze maluszki?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Tak do gonekologa powinno sie pojsc po pologu czyli po 6 tyg.
Aniolmag mam to.samo wrazenie ze te papiery maja na celu zniechecic. Jest ich wiecej niz przy kredycie o mieszkanie :o ja sie jeszcze za to nie wzielam mam na razie puste kartki do powypelniania. JesCze trzeba o ubezpieczenie zlozyc wniosek ale nie mam wypisow wiec misze czekac.
Co do laktatora zamowilam avent mam nadzieje ze szybko przyjdzie niby zostal dzis wyslany. Te dni teraz dla.mojej laktacji sa b wazne...
My dzis bylismy na podworku w fotelikach na 10min a pierwszy spacer planuje na niedziele lub poniedzialek. Jest ladnie az szkoda siedziec w domu.

Odnośnik do komentarza

Jest naprawdę fajna pogoda i spacer dobrze zrobi maluchom jak i nam:) Jak pierwszy raz wyszłam z małą to normalnie odżyłam:)
No i nabawiłam się chyba zapalenia piersi:( małą przystawiam w miare mojego progu bólu plus laktator. Od kilku dni strasznie boli mnie lewa pierś z lewej strony. Dostałe dziwnych dreszczy w cyckach i od wczoraj mam temperature 38,5 :( Zaczynam brac ibuprom 3-4 razy dziennie i probuje domowymi sposobami jakoś sobie pomoc...Czyste szaleństwo z tymi cyckami...:(

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Musiałam się "wyprowadzić" z domu na parę dni,bo tato roznosi zarazki...nabawił się paskudnego przeziębienia,a że mam 200m dalej rodziców i siostrę,to korzystam ;)
Mamy taką przymusową kwarantannę,lepiej chyba dmuchać na zimne...
Mały nie lubi spacerów; zaczyna krzyczeć już jak mu ubieramy czapeczkę i smarujemy kremem buzię...nie wiem,wydawało mi się,że dzieci lubią spacery,a mój ma jakąś awersję...po jakimś czasie ogromnego krzyku dopiero jest spokojny...tak samo krzyczy po wyjęciu go z wanienki po kąpieli..A ogólnie jest bardzo spokojnym dzieckiem :/ położna stwierdziła,że jest "bardzo wrażliwym dzieckiem" i że może panie,które go kąpały w szpitalu były mało delikatne...już sama nie wiem i się tym martwię,choć jeszcze liczę,że mu się odmieni...

Powiedzcie mi dziewczyny czy wiecie ile taki dzidziuś powinien tyć tygodniowo? Słyszałam coś o 200-250 g/tydzień...?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

aniolmag- wiem o czym mówisz, z pierwszym Maluszkiem zdarzylo mi sie nabawic takiego przeziebienia piersi 7 razy z czego 3 skonczyly sie braniem antybiotyku. no ale walczylam i karmilam 10 msc. ból niesamowity, piersi twarde jak skala, temperatura do 40.5st. czerwone plamy na piersiach i problem bo Mała wtedy nie chciała pić. istny cyrk. uwazajcie bo w moim przypadku wystarczyl dreszcz, chwila na jakimś wietrze w sweterku i juz za godz. byla temp. wtedy rodzilam w czerwcu teraz to samo i znow bede biegac w cieplych rzeczach w srodku lata. poza tym kapusta przykladana do piersi prysznic cieplo-zimno, gorace prazone nasiona siemienia lnianego przykladane przez tetre do piersi, sciaganie mleka przez meza, laktator no ale czasami juz nawet te rzeczy nie pomagaly i konieczny byl antyb. takze naprawde UWAZAJCIE na siebie i Wasze biusty;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

Ola my też na początku mieliśmy problem z małą po kąpieli. Nawet już w kąpieli krzyczała. Ale teraz już wiemy, że woli cieplejszą wodę - około 40 st; dodatkowo kąpaliśmy ją na początku w pieluszce tetrowej tzn. owijaliśmy ją nią i to pomagało. Jak już umyliśmy małą, to zakrywaliśmy ją tą mokrą pieluchą i było jej ciepło i się uspokajała. Teraz już pielucha nie jest potrzebna :) A po kąpieli szybko ją przykrywamy ręcznikiem i pomaga smoczek. Jak uda nam się ją "zatkać" smokiem to leży spokojnie i wszystko możemy przy niej zrobić. Bez smoka to strasznie krzyczała i nie można było jej wysmarować ani pępka pielęgnować.
A na spacer bierzemy ją po karmieniu, najlepiej jak przysypia. Wtedy da się wykremować i włożyć do kombinezonu - co nie jest takie łatwe;)
Śledzę forum, ale nie zawsze mam czas coś napisać. Przy maluchu to jednak ciężko znaleźć czas dla siebie ;)
Ja na szczęście z piersiami nie narzekam. Przed porodem 3 miesiące używałam maści Maltan i przyniosła ona rezultaty. Nie mam nic popękane. Teraz też używam Maltan 2 razy dziennie. Mała na szczęście ładnie je, więc sama mi ściąga mleko, nie muszę ściągać laktatorem. Używam go tylko do ściągnięcia odrobiny mleka, żeby jej leki podać - na kolkę. Mam laktator ręczny tommee tippee i na prawdę daje radę. Bardzo ładnie ściąga pokarm i kosztuje około 100 zł.
Pępki Waszym maluszkom już odpadły? Nasza ma już 3 tygodnie a pępek nadal jest :/ Może też dlatego, że w szpitalu odcięli klamerkę i pępek jest trochę schowany. Co dzień używamy octeniseptu, ale ciągle ma kikucik :/

Odnośnik do komentarza

U nas juz po kikucie z pępka i niestety chyba już po karmieniu piersią.
Mały przestał chwytać a laktator juz prawie nic nie ściąga :( .
Sama nie wiem czemu - jadam naprawde zdrowo, tylko gotowane, żadnych słodyczy. Od porodu schudłam już ponad 15kg, ważę mniej niż na pierwszej wizycie ciążowej.
A tak sie cieszylam, ze mam duzo pokarmu ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxyx8da050ysdf.png]Tekst linka[/url]
http://s9.suwaczek.com/201201314965.png
3960g 56cm 10/10p.
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlmg7y385t43ab.png

Odnośnik do komentarza

Ach z tym karmieniem wiecznie cyrki :/ ja tez przy pierwszym dziecku zaliczyĺam zapalenie piersi miałam 40stopni i zadzwonolam w nocy do mamy ze chyba umieram :o takie majaki w goraczce,musialam brac antybiotylk jak mala jadla to wyłam z bólu. Teraz nosze terowa pieluche na staniku mam nadzieje ze ochroni przed zawianiam/przeciagiem.
Co do przybierania malucha to sama nie wiem. Moje przybrały 50g w 4 dni to było za mało.
Mojej małej dziś odpadł kikut a ma 10dni tylko to co zostalo jest straszne takie surowe mokre podkrwione :/ musle ze kikut jeszcze powinien być ale ona się wierci i pewnie się jakoś zahaczył :( martwi mnie to kupilam octanisept i wietrze. U nas w szpitalu kazali przemywac woda z mydlem hmmm ale na tym etapie chyba ta woda z mydlem to nie bardzo. Boje sie ze bedzie sie kleil do ubranek :/ chyba podkleje jedna warstwa gazika...

Odnośnik do komentarza

Co do pępka-mojemu małemu kikut odpadł,ale też pod nim było nieciekawie:został kawałek wilgotnego czegoś,położna to obejrzała i stwierdziła,że nie jest źle,bo nie jest to ropa.Ale kazała jak do tej pory przemywać spirytusem (mam takie jednorazowe gaziki nasączone spirytusem) oraz zakraplać gencjaną-niczym innym,tylko tym,bo pępek lekko podchodzi do góry,a powinien opaść...Jest lepiej-odpukać :) oczywiście przeżywałam to bardzo,zwłaszcza jak pępek lekko podszedł krwią,ale to podobno normalne-jak każdy strup może podejść krwią leciutko...
Także jak jest "surowe,mokre,podkrwione",to może skonsultuj się ze swoją położną-bo wg mnie to trzeba odkażać i ostro suszyć,a woda z mydłem jakoś do tego nie pasują chyba...

Dzięki za rady odnośnie wagi i kąpieli :)
Małego i tak dokarmiamy raz dziennie mlekiem modyfikowanym,bo inaczej non stop wisi u moich piersi... :/ a tak chociaż raz dobrze się wyśpi...nie wiem,porozmawiam jeszcze o tym z położną przy kolejnej wizycie,ale to w tym momencie wydaje mi się jedynym sensownym rozwiązaniem..nie chcę rezygnować z karmienia piersią,ale też męczyć się nie ma sensu-a przerwa na choćby jedno karmienie powoduje,że mam o wiele więcej pokarmu na raz i później oboje to odczuwamy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

W nocy odpadł nam kikucik :) i teraz pępek też jest taki "mokry", takie mięsko w środku. Ale żadnej ropy tam nie widzę. Jutro przyjdzie położna to się skonsultuję. Słyszałam, że tak właśnie wygląda, potem się zasuszy. Nam kazali normalnie myć przy kąpieli pępek, potem dobrze osuszyć i pryskać octeniseptem. Więc tak robimy. To że pępki podkrwawiają to podobno też normalne, w końcu to rana. Jutro się jeszcze skonsultuję z położną i dam znać.
A nie długo na spacerek :)

Odnośnik do komentarza

Widzę ze każda z nas boryka się z podobnymi problemami:)

Przy kąpieli my wypróbowaliśmy taki sposób ze mała nie może być: za bardzo głodna, za bardzo zmęczona i woda nie moze być za zimna coś ok 40 stopni i od razu też jej nie wsadzam tylko stopniowo. Później zbawienny jest śpiewający tatuś obok heh i smoczek:)
A co spacerów ubieranie czapeczki plus krem to był wrzask straszny. Dziś zaczęłam bardzo powoli zakładać jej czapeczkę, koniecznie musiałam jej śpiewać i kremik tak smarowałam jakbym ja głaskała. Czyli także baaardzo powoli i wiecie ze podziałało?:) :D

Co do ilości pokarmu może by wypróbować herbatki laktacyjne? Kiedyś widziałam takie w aptece, może by pomogły? Albo też rozejrzeć się za poradnią laktacyjną? Może tak coś ciekawego podpowiedzą?

Ja niestety skończyłam na atntybiotku, dostałam takie zapalenie które mi przeszło na węzły chłonne. Temp 39.... Jak się okazało duże prawdopodobieństwo ze to przez durną położną która w szpitalu tak namiętnie mi sutek szczypała, lekarz mówił ze gdybym źle ściagała mleko-lub mała by mi źle ściagała to bym miała dwie chore piersi nie jedną. Bo cały czas walczę z jedna boląca piersią od czasu szpitala. Powiem wam szczerze ze nie byłam do końca przekonana czy mogę brać antybiotyk i karmić i poprosiłam męża zęby pojechał do poradni gdzie przyjmuje pediatra i żeby to skonsultować. I na szczęście pediatra także się zgodził i mówiła żeby się nie bać. Więc jestem spokojna:)

A co do wagi maluszka moja mała od wyjścia z szpitala przytyła 340 gram.

A co do kikuta mała w czwartek kończy 3 tygodnie ale pępek jej dalej nie odpadł. Kiedyś jej w końcu musi odpaść:)

A jak wy się czujecie? Doszłyście już do siebie? Pozdrawiam:D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wogzgl6oq.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U mnie ma buc polozna jutro wiec pokaze ten pempuch. Ale jest o niebo lepiej niz wczoraj,spryskiwalam octeniseptem i wietrzylam miala taki otwotek w kaftaniku plasterkiem stworzony. Teraz mam dylemat z małym bo ma paznokietek u nogi do połowy opuszka a ta skórka nad nim taka pulchna i wyglada jakby ten paznokiec sie wrastal :o pokaze jej jutro i zobaczymy.
Herbatke laktacyjna popijam caly dzien zaparzam dzbanek. Ale mam taka z apteki w torebkach nie ta granulowana rozpuszczalna,kiedys slyszalam ze sa lepsze. Nie wiem czy pomaga ale jest smaczna a trzeba duzo pic wiec jest alternatywa dla wody. Mam tez mega ochote na slodycze nie wiem czy ma to zwiazek z laktacja?
Jutro znowu ważenie normalnie się boję :(
Po dzisiejszej nocy miałam pod koszem 10 pampersów :o te moje dzieci zamiast przybierać na wadze wdzysyko oddają pampersowi :( no nic zobaczymy nie chciałabym żeby kazała mi przejść na modyfikowane mleko, ale nie ma.co dyskutować z wagą

Odnośnik do komentarza

Polecam herbatki laktacyjne - po nich zwykle ze mnie kapie... ;) chociaż mały ciągle nienajedzony,więc raz dziennie dostaje butelkę.Różnie zjada mleko modyfikowane-wczoraj np 20ml,dzisiaj tylko 10 ml (bo nadal traktuję to jako uzupełnienie diety..).
Dowiedziałam się dzisiaj - choć nie wiem czy to prawda,czy "plotka" - że znieczulenie ogólne może "wypalić" część lub całość mleka i wtedy nici z karmienia piersią...a ja miałam takie znieczulenie przy usuwaniu krwiaka po porodzie - może powinnam się cieszyć,że w ogóle mam pokarm...?

Dziewczyny,co jaki czas przychodzi do Was położna? Czekam teraz znowu na moją,ale na razie milczy.Mam tylko nadzieję,że tym razem raczy się ze mną umówić,a nie wpadnie z niezapowiedzianą wizytą...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ja się w ogóle zdziwiłam że położna przychodzi częściej niż raz. U mnie ma być jutro po raz trzeci. Troche mnie wkurzuła bo po karmieniu a karmiłam przy niej dwójke na raz złapała mnie za pierś i udowadniała że mam za mało pokarmu bo prawie nic nie leciało. PO KARMIENIU! Dzieciaki po prostu wszystko zjadły.
Ola to niewiele dokarmiasz,ale.czasem wystarczy te troche ml żeby maluszek spał. Mi potrafi wykapać 10-15ml z drugiej piersi łapię to do kieliszka od leków i w razie czego podaję jak któreś jeszcze po karmieniu szuka cyca.
Mały robi zielone kupki hmmm dziwne je to.samo co siostra a ona robi normalne żółte. Położna mówi że może tak być.
A kieedy wybieracie się do lekarza?ja mam iśç po 2 tyg i przeraza mnie to bo co prawda dzieci zdrowe sa osobno ale restracja juz nie :/ tel nie ma szans

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...