Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa - pytania, odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuję dziewczyny :*
Agaa ja ok 700km jedziemy do Niemiec w sumie to bardziej jadę do Męża:)
też mam obawy oby tylko podróż przetrwać :)tym bardziej, że to 2 tygodnie. Moja gin wyraziła zgodę i nie ma przeciwwskazań.
Tak tydzień 32 i kilka dni :)

Nikusia zazdroszczę, że mogłaś swobodnie cieszyć się wakacjami pod każdy względem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5e6k5bbq5m.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, wlasnie wrocilam z wizyty u swojej diabetolog... o dziwo powiedziala, ze cukry mam dobre.. nakrzyczala na mnie, ze chudne, i do nastepnej wizyty mam przytyc, ale najgorsze bylo to jak powiedziala, ze mam ketony w moczu... hmmm czy ktoras tez tak ma? Nie wiem co zrobic, zeby ich sie pozbyc, bo uslyszalam od lekarza tylko to co zawsze "kasze jesc". Az odechcialo mi sie pytac dalej... zapytalam, czy to w jakikolwiek sposob szkodzi malenstwu to uslyszalam :"nie potrafie Pani odpowiedziec"... moze ktoras z was ma z tym doswiadczenie i mi cos wiecej podpowie?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jak Wam minął weekend??? Cukry w normie? :)
Ja już spakowałam się do szpitala, teraz tylko czekać....I to jest najcięższe ;)
Dziewczyny czy Wy jakoś specjalnie przygotowujecie lub będziecie się przygotowywać do porodu??? Np. gimnastyka mięśni kegla, herbata z liści malin itp.????

Odnośnik do komentarza

Ketonów w moczu nie miałam, ale to chyba oznacza, że organizm wykorzystuje tłuszcz a nie glukozę.
O ile dobrze pamiętam, to wcześniej już dziewczyny poruszały ten temat.
Diabetolog mi też zarzucał za niską wagę, nawet mnie nastraszył, że to się źle skończy dla mnie i dziecka. ....
:( Jednak ta nasza dieta cukrzycowa nie pozwala na to, żeby przytyć. ... jest niskokaloryczna...

Odnośnik do komentarza

Mała Mi moja diabetolg powiedziała, że jeżeli pojawiają się ketony w moczu to świadczy to o tym, że organizm głoduje- ma za mało węglowodanów.
Dziwna ta Twoja diabetolog bo naprawdę nie ma żartów i powinna Tobie powiedzieć co masz robić żeby przytyć.
Ja powiem szczerze, że czasami wolę mieć już większy wynik niż mało jeść. Mam też opracowany system posiłków, który jem i nawet jak czasami coś przekrocze to mówi się trudno. Jednego dnia wynik jest ok drugiego nie ale coś trzeba jeść. Podstawa to do śniadania, kolacji i 2 kolacji oprócz obowiązkowego chleba warzywa i coś mlecznego ( mleko, maślanka), poza tym dwa razy dziennie owoce. Na obiad zawsze mięsko lub ryba, ziemniaki i oczywiście warzywa.

Odnośnik do komentarza

MalaMi
w kwestii ketonów podpisuję się pod rozsądną wypowiedzią Nikusi. Pamiętajmy że w ciąży normy cukru są wyjątkowo wyśrubowane wiec też wolałabym je ciut przekroczyć niż się głodzić a tym bardziej głodzić maluszka.
Hmmm... Urodziłam bez wysiłku sn dwoje dzieci, przy trzecim zmuszono mnie do cc. Nigdy się jakoś specjalnie nie przygotowywałam ćwiczeniami, a rodziłam łatwo i szybko i to przy zbyt wąskiej miednicy. Pewnie warto coś ćwiczyć, ale w sumie pewnie nie wiadomo jaki to będzie miało efekt. Nawet położnicy mówią że poród to nieprzewidywalna sprawa:)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Witam. Postanowiłam w końcu napisać, bo czytam wasze posty już od jakiegoś czasu. Jestem w 21tc, od 13 tc walczę z cukrzycą :-) Chciałam się odnieść do kwestii diabetologa. Ja odkąd jestem na diecie schudłam 3 kg i moja diabetolog zawsze pyta mnie o opinię ginekologa jeśli chodzi o dzidziusia, bo jeśli maleństwo jest prawidłowej wagi jeśli chodzi o tc i nie ma ketonów w moczu to mimo tego że schudłam nie mam się martwić.

http://www.suwaczek.pl/cache/adec7f7d13.png

Odnośnik do komentarza

Mała Mi nie wiem czy szkodzą ale na pewno nie powinno ich być bo jest to sygnał, że organizm jest głody. Nie chce snuć teorii ale jak Twój organizm domaga się więcej węglowodanów to i oragnizm maluszka ma ich mało. Także musisz popracować nad posiłkami. Dobierać bardziej rozważnie posiłki, niejednolite produkty tylko różne np. na kolacje chlebek, ser, warzywa, maślanka. Ja nawet jak zapiekam cukinie i ona jest bardzo sycąca to nigdy na niej nie kończe do tego zjem chleb i popije maślanką. Jak robie kiełbaskę z piekarnika to tak samo też chleb, warzywa i np. jakieś orzechy. Ogólnie nie dopuszczam do sytuacji, że jestem głodna. Poza tym czasamu mi się wydaje, że im więcej jem tym mam mniejszy wynik :) dzisiaj na obiad zjadłam więcej ziemniaków niż teoretycznie mogę, pstrąga, kalafior, kapusta kiszona i wynik 108 a prawie pękłam :) nie omijam też posiłków nawet jak nie jestem jeszcze głodna to wybija dana godzina i jem. Tak samo przed snem nawet jak nie mam ochoty to jem bo to ma zabezpieczyć dzidzię :)

Odnośnik do komentarza

Witam też nową kolezankę :) Ariska ważne, że Twoja dzidzia rośnie i prawidłowo się rozwija.
Jeżeli chodzi o dietę cukrzycową to kwestia jest jeszcze pierwotnej wagi, przed ciążą. Jeżeli kobiety były nieco okrąglejsze to nie ma problemu, że chudną czy ich waga się zatrzyma. Ja należałam do osób szczupłych i do etapu przed dietą "tyłam książkowo" po zastosowaniu diety waga od 2 m-cy stanęła w miejscu co akurat nie jest powodem do zadowolenia ani dla diabetologa, ginekologa czy dla mnie. Ja jestem wyżej w ciąży od Ciebie i na szczęscie mojs mała przybiera jednak jest to znak, że ja chudne.

Odnośnik do komentarza

Hej Ariska nareszcie mam kompana, dziewczyny tu zaraz urodzą wiec dobrze ze dotarlas :) ja jestem w 23 tc. Tez masz bardzo wczesnie wykryta cukrzycę ja mialam podobnie. Ja ketonow nigdy nie badalam wiec nie wiem co i jak. Ale zgadzam sie z Nikusia czasem wolę nawet przekroczyc wynik ale poprostu porzadnie sie najeść. Wczoraj jadlam małą tortille i cukier mialam 110 :) a w sobotę kawalek pizzy i tez 110 :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny:* powiem wam, ze od was duzo wiecej sie dowiem i naucze niz od tej mojej calej diabetolog... zaczelam od wczorajszej kolacji inaczej jesc i powiem wam, ze kolacja tak sie najadlam, a cukier mialam mniejszy niz wczesniej;) i nawet pierwszy raz wypilam herbate owocowa, bo wczesniej nie pilam, bo uwazalam ze podwyzszy cukier.. dzisiaj chce zjesc kilka pierogow z miesem, mam straszna ochote, tylko ciekawe jaki cukier bedzie...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c2n0a4hekpmu1.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mała Mi po to jesteśmy żeby się wspierać i dzielić doświadczeniem :)
Odnośnie pierogów ja niestety nie mogę :( co prawda ja jadłam z twarogiem i truskawkami i wynik 189. Z mięsem na pewno będą mniej słodkie i wynik będzie lepszy, napisz później co tam wyszło Tobie :)
Ja ostatnio wkręciłam się w kakao, codziennie pije na śniadanie. Oczywiście biorę kakao naturalne, nie instant i wynik jest ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...