Skocz do zawartości
Forum

5 tydzien ciąży, czy to możliwe??


Rekomendowane odpowiedzi

Jo85
Jest!!!!! 5,7mm, mega gigant!!!!!!
Bylam w takim mega stresie i się tak spłakałam, że nawet sie o nic lekarza nie wypytałam. Ale byle do następnej wizyty. Stworzę sobie listę pytań - tak będzie najbezpieczniej :-)

Ależ jestem szczęśliwa... :-)

Elegancko :mylove:

Odnośnik do komentarza

Dziękuje dziewczyny :* Bardzo dziękuje!!!
Teraz będę żyła tylko dniem do kolejnego badania i do następnego i do .....
Taka mała (mega długo wyczekiwana) plamka, a ile szczęścia potrafi dać.

A czy ma wpływ późniejsza, bądź wcześniejsza owulacja na płeć dziecka?? Czy to traf szczęścia??

Odnośnik do komentarza

Jo85
Dziękuje dziewczyny :* Bardzo dziękuje!!!
Teraz będę żyła tylko dniem do kolejnego badania i do następnego i do .....
Taka mała (mega długo wyczekiwana) plamka, a ile szczęścia potrafi dać.

A czy ma wpływ późniejsza, bądź wcześniejsza owulacja na płeć dziecka?? Czy to traf szczęścia??

Kochana teraz zapisuj się na sierpniówki i czekaj na swoje szczeście ;)

co do płci są hipotezy kalendarzyki chinskie czy wrózby ale ;) wiadomo ja to sie ma do rzeczywistości ;)
Najważniejsze zeby było zdrowe !!:) mi kalendarzyki pokazywały chłopca , wróżba z obrączką dziewuszkę i bedzie Rozalka ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

Jo85
Dziękuje dziewczyny :* Bardzo dziękuje!!!
Teraz będę żyła tylko dniem do kolejnego badania i do następnego i do .....
Taka mała (mega długo wyczekiwana) plamka, a ile szczęścia potrafi dać.
A czy ma wpływ późniejsza, bądź wcześniejsza owulacja na płeć dziecka?? Czy to traf szczęścia??

no kochana widzisz!!! gratulacje\!!!!!:big_whoo::big_whoo::big_whoo:
a co do daty to nie ma to znaczenia:whistle: to zależy czy plemnik był x czy y i tyle

Odnośnik do komentarza

Wiem, ze w TEN dzień większe prawdopodobieństwo, że męski da radę, żeńskie z kolei dłużej wytrzymują (wiadomo), wtedy jak będzie przed to jest szansa na to, że ten żeński będzie lepszy. Ale nijak to się ma do wcześniejszej czy późniejszej owu... Tak tylko... piszę..

Odnośnik do komentarza

A jak u Was jest z pielęgnacją w czasie ciąży? Mam na myśli tutaj czy stosujecie jakieś specjalne olejki, balsamy, kremy itp.
Jeśli tak, co mogłybyście polecić. Wiem, że być może jest jeszcze za wcześnie na używanie jakieś specyfików na rozstępy, blizny, ale ja jestem straszną gadżeciarą i lubię po prostu takie duperelki :-)
No i najważniejsze :-) Lekarz powiedział, że na razie mam zapomniec o farbowaniu włosów. Kiedy można zrobić to najwcześniej?? Tylko, proszę, nie mówcie mi, że dopiero w 2-gin trymestrze.

Pozdrawiam :*

Odnośnik do komentarza

Jo85
A jak u Was jest z pielęgnacją w czasie ciąży? Mam na myśli tutaj czy stosujecie jakieś specjalne olejki, balsamy, kremy itp.
Jeśli tak, co mogłybyście polecić. Wiem, że być może jest jeszcze za wcześnie na używanie jakieś specyfików na rozstępy, blizny, ale ja jestem straszną gadżeciarą i lubię po prostu takie duperelki :-)
No i najważniejsze :-) Lekarz powiedział, że na razie mam zapomniec o farbowaniu włosów. Kiedy można zrobić to najwcześniej?? Tylko, proszę, nie mówcie mi, że dopiero w 2-gin trymestrze.

Pozdrawiam :*

A dlaczego zabronił farbowania?
Tutaj w UK nie ma takich tez absolutnie.
Tym bardziej, że teraz są farby łagodne, bez amoniaku itd.
Ja w każdej ciąży farbowałam i nie zamierzam przestać.

http://www.suwaczki.com/tickers/xrots65g3rdz5uhv.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9jm9rjjgst2xc7oz.png

Odnośnik do komentarza

Jo85
A jak u Was jest z pielęgnacją w czasie ciąży? Mam na myśli tutaj czy stosujecie jakieś specjalne olejki, balsamy, kremy itp.
Jeśli tak, co mogłybyście polecić. Wiem, że być może jest jeszcze za wcześnie na używanie jakieś specyfików na rozstępy, blizny, ale ja jestem straszną gadżeciarą i lubię po prostu takie duperelki :-)
No i najważniejsze :-) Lekarz powiedział, że na razie mam zapomniec o farbowaniu włosów. Kiedy można zrobić to najwcześniej?? Tylko, proszę, nie mówcie mi, że dopiero w 2-gin trymestrze.

Pozdrawiam :*

A no często mówią, że własnie II trymestr, aczkolwiek ja farbowałam, teraz te farby są bez amoniaku, poza tym włos nie jest ukrwiony, chyba że masz alergię czy jakieś rany na głowie to wtedy kicha. Ale zależy czym farbujesz, bo jak na jakieś ciemne kolory to spokojnie płukanki możesz robić, ja sobie robiłam szamponetkami, potem zaczęłam normalnie farbować. No i też na początku wszystko śmierdzi :D
W każdym razie mi nikt nie zabronił ani lekarz, ani fryzjerka.

Odnośnik do komentarza

Jo ja tez pierwsze słyszę o tym żeby nie fabować... tak jak dziewczyny piszą kup sobie szampon koloryzujący albo farbe bez amoniaku. jest teraz tego bardzo dużo i spokojnie sobie zrób. najlepiej przy otwartym oknie-jak się obawiasz.
a co do brzucha to na początku zwykła oliwka na brzuszek po każdej kąpieli, dopiero w 2 trymestrze jakieś specjały dla ciężarnych :D

Odnośnik do komentarza

Jo85 moja doktorka mówiła że zastrzega sie farbowanie jak wszystko w pierwszym trymestrze to takie zapobiegawcze bo wtedy najczesciej wystepuja poronienia i to samo masz na każdej recepcie bo to kwestia w razie "w" i to czesto nie nie sie za sobą żadnych skutków a np na mdłości czy przeszkadzający zapach uniemożliwają farbowanie ;) ja farbowałam w pierwszej ciązy i teraz rownież kupuje farbe w piance ona nie zawiera amoniaku wiec dlaczego by nie ;)
Kremy na rozstepy zalecane sa po 4 m-c i to zazwyczaj nie chodzi o skład ale o to ze masowanie codziennie brzuszka we wczesnej ciąży moze wywołać niebezpieczne skurcze ;) Polecam Ziajke super krem , pomaga bardzo przy rozciąganiu brzuszka ;)

Pozdrawiam !

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

Jo85 moja doktorka mówiła że zastrzega sie farbowanie jak wszystko w pierwszym trymestrze to takie zapobiegawcze bo wtedy najczesciej wystepuja poronienia i to samo masz na każdej recepcie bo to kwestia w razie "w" i to czesto nie nie sie za sobą żadnych skutków a np na mdłości czy przeszkadzający zapach uniemożliwają farbowanie ;) ja farbowałam w pierwszej ciązy i teraz rownież kupuje farbe w piance ona nie zawiera amoniaku wiec dlaczego by nie ;)
Kremy na rozstepy zalecane sa po 4 m-c i to zazwyczaj nie chodzi o skład ale o to ze masowanie codziennie brzuszka we wczesnej ciąży moze wywołać niebezpieczne skurcze ;) Polecam Ziajke super krem , pomaga bardzo przy rozciąganiu brzuszka ;)

Pozdrawiam !

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

To racje, farba daje nieźle :Oczko: Chociaż dla mnie zapach mięsa i smażonej cebuli był duuuużo gorszy ;) Sąsiedzi co 2 dzień robili zapiekankę cebulową i tak dawało w całej klatce, że nie mogłam wyjść z mieszkania żeby na parterze nie haftnąć ;) Potem się wycwaniłam i biegłam w dół jak szalona :Szok: Na szczęście tylko z 1 piętra :wink:

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Jo85
A jak u Was jest z pielęgnacją w czasie ciąży? Mam na myśli tutaj czy stosujecie jakieś specjalne olejki, balsamy, kremy itp.
Jeśli tak, co mogłybyście polecić. Wiem, że być może jest jeszcze za wcześnie na używanie jakieś specyfików na rozstępy, blizny, ale ja jestem straszną gadżeciarą i lubię po prostu takie duperelki :-)
No i najważniejsze :-) Lekarz powiedział, że na razie mam zapomniec o farbowaniu włosów. Kiedy można zrobić to najwcześniej?? Tylko, proszę, nie mówcie mi, że dopiero w 2-gin trymestrze.

Pozdrawiam :*

Gratulacje z okazji zafasolkowania.

Co do pytan, polecam lekture forum, bo wszystkie interesujace Cie tematy, byly juz tutaj poruszane.

Odnośnik do komentarza

No na blond to gorzej, ale jak widać są takie co farbowały, rzeczywiście może podejdź i popytaj. Co do kremu ja używam Perfecta, też jestem zadowolona ( no dobra dwa małe rozstępy mi wylazły). Ale czytałam, że rozstępy to kwestia genów i jak mają wyjść to wyjdą, tu tylko krem pomoże w wyglądzie tego dziadostwa bardziej. M jak Mama chyba :D

Odnośnik do komentarza

_Alfa_
No na blond to gorzej, ale jak widać są takie co farbowały, rzeczywiście może podejdź i popytaj. Co do kremu ja używam Perfecta, też jestem zadowolona ( no dobra dwa małe rozstępy mi wylazły). Ale czytałam, że rozstępy to kwestia genów i jak mają wyjść to wyjdą, tu tylko krem pomoże w wyglądzie tego dziadostwa bardziej. M jak Mama chyba :D

Bardzo chwalone jest to przeciw rozstępom:
Elancyl - krem przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży 400 ml - Apteka Internetowa Cefarm24
Ja sobie chyba zakupię....

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...